Κάνιας τριετίας στον ΠΑΟΚ

Κάνιας τριετίας στον ΠΑΟΚ



Ακόμα μια μεταγραφή ολοκλήρωσε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος ανακοίνωσε την απόκτηση του Ισπανού μέσου Χοσέ Αλμπέρτο Κάνιας για τα επόμενα τρία χρόνια.

Παίκτης του ΠΑΟΚ είναι και επίσημα ο Χοσέ Αλμπέρτο Κάνιας. Ο Ισπανός αμυντικός μέσος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον Δικέφαλο για τα επόμενα τρία χρόνια και ανακοινώθηκε από την ΠΑΕ.

Την περασμένη σεζόν ο 29χρονος είχε μόλις 13 συμμετοχές στην Πριμέρα Ντιβιζιόν με τη φανέλα της Εσπανιόλ, αντιμετωπίζοντας προβλήματα τραυματισμών (κάταγμα δαχτύλου και ερεθισμό στον αχίλλειο). Συνολικά μετράει 93 συμμετοχές στο ισπανικό πρωτάθλημα, ενώ τη σεζόν 2013-14 αγωνίστηκε στην Πρέμιερ Λιγκ με τη φανέλα της Σουόνσι.

Η ανακοίνωση και το βιογραφικό του:


Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόκτηση του Χοσέ Αλμπέρτο Κάνιας από την Εσπανιόλ. Ο Ισπανός μέσος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με τον Δικέφαλο για τα επόμενα τρία χρόνια.

Γεννήθηκε στην Ανδαλουσία στις 27 Μαΐου του 1987, στην πόλη Χερέθ Ντε Λα Φροντέρα στο Κάντιθ και έμαθε το σπορ στα Τμήματα Υποδομής της Ρεαλ Μπέτις.

Αφού πέρασε από όλα τα κλιμάκια της Ακαδημίας, πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στις 3 Μαΐου του 2009 σε μία εντός έδρας ήττα κόντρα στην Ατλέτικο Μαδρίτης, αλλά μπήκε σαν κανονικό μέλος στην πρώτη ομάδα των Βερδιμπλάνκος το 2010, όταν η ομάδα αγωνιζόταν στην Segunda Division. Ο Κάνιας είχε 16 συμμετοχές και συνέβαλε στην επιστροφή στην μεγάλη κατηγορία.

Τα επόμενα δύο χρόνια ήταν βασικό στέλεχος της Μπέτις, πραγματοποιώντας γεμάτες χρονιές. Οι πολύ καλές του εμφανίσεις τον καθιέρωσαν ως ένα από τα καλύτερα αμυντικά χαφ της Primera Division, με τις σειρήνες από την Αγγλία να μην αργούν να εμφανιστούν.

Τον Απρίλιο του 2013 αποφάσισε να μην ανανεώσει το συμβόλαιο του με τους Ανδαλουσιάνους και συμφώνησε με την Σουόνσι με την φανέλα της οποίας αγωνίστηκε για ένα χρόνο στην Premier League. Προσαρμόστηκε άμεσα στα δεδομένα του Νησιού και φόρεσε την φανέλα των Ουαλών 35 φορές μέσα στην σεζόν, μετά το φινάλε της σεζόν όμως έλυσε το συμβόλαιο του για να επιστρέψει στην πατρίδα του.

Επόμενος και τελευταίος σταθμός της καριέρας του πριν τον ΠΑΟΚ, η Εσπανιόλ. Έμεινε δύο χρονιές στην Βαρκελώνη συμπληρώνοντας 48 συμμετοχές σε πρωτάθλημα και Κύπελλο.




Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΕΣΠΑΝΙΟΛ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 11/07/2016 22:52
τραυματισμους διαβαζω,για αυτο τον κλασανε απ την εσπανιολ κ ηρθε..ολα τα κουτσα αλογα πανε φερνουν,βαλτε κανα ελληνοπουλο να παιξει

στις 11/07/2016 23:28
Xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa ti einai auto re pedia????xaxaxaxaxaxaxaxaxa

στις 11/07/2016 23:57
Μπραβο ρε ιβαν φετος επιτελουσ σοβαρες κινήσεις μονο απο ελιτ φερνουμε φέτος παιχταράδες δεν θα χορτενουμε μπαλιτσα εφετος

στις 12/07/2016 00:00
Αντοχη κατσε κοψιματα βιτολο και μπαλια βερον παιχτουρα μουουου

στις 12/07/2016 09:08
Σπασιμο δαχτυλου τραυματισμος ειναι??????Ρε τι θα δουμε ειμαρτον δηλαδη.....

στις 12/07/2016 12:10
χμμ αυτος κατι μπορει να λεει..Αλλα 29 ετων τι περιθωρια βελτιωσης, υπαρχουνε μονο στον μπαουγκ γνωριζουνε..Τον εχω δει καλος ανασταλτικα, αλλα πιο αργος και απο το slow motion...Για ομαδες τυπου αστερα,παοκ θεωρηται καλος!!

στις 12/07/2016 12:14
Mia xara einai o paixtis. kai episis kapoioi na katalavoyn pws stin superligda den erxontai megalyteris aksias paixtes prin ta 32 .

στις 12/07/2016 12:16
Μπαλια Βερον??pablogarcia φιλε κατι σαν τον Ντεκο ειναι ενα πραγμα!!χαχαχαχαχα

χαχαχαχα απολαυση ειστε οταν σας διαβαζω χαχαχαχαχαχαχαχαχα μπαλια Βερον χαχαχαχαχαχα Ειναι ο Γιοχαν Κροιφ σε κοφτη...χαχαχαχαχαχαχα ρε τους ατιμους πλακα που εχουν..

στις 12/07/2016 12:24
Στην superleague φιλτατε simoenson εχουν περασει προσφατα εναςΓιαγια Τουρε ,ενας Κεβιν Μιραλας σε πολυ μικροτερες ηλικιες απο τα 32...Δεν ειναι η αεκ η super league...

στις 12/07/2016 15:40
St arxidia mas !

στις 12/07/2016 17:28
ilias-αδελφη, στον κωλο σου ΑΕΞΑΡΑ.

στις 12/07/2016 19:24
Ναι αλλα ηταν ουτε 23 χρονων..Επαιζαν και σκοπο να φυγουν και τα καταφεραν...Ρε ποσο σανο πια ποσο??Βαλτε και λιγο νερο μεσα στο σανο ρε προβατο να το νερωσετε μη σας πειραξει.....

στις 12/07/2016 19:39
DIMITRI, ΑΠΟ ΣΑΝΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΛΠΑ.ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΩΣ?

στις 12/07/2016 22:54
Για ρικαρντο ματιας βερον ομιλω μπεαβισ

στις 12/07/2016 23:36
οΚ φιλος το διευκρινισες και το σωσες,οποτε τα παιρνω πισω..Αλλα επειδη τον εχω δει τον παικτη ειναι καλυτερος απο αυτο που εννοουσες τελος παντων...Βιτολο κοντρολ με το καλαμι και διωξιμο ,και η μπαλα εξω απο το σταδιο της Τουμπας,στο δρομο ..Οχι αυτος ξερει μπαλιτσα δεν ειναι σαν αυτους που εγραψες..Μην περιμενεις να δεις ομως κανενα Ζε Ελιας...με πιασες τωρα...

στις 12/07/2016 23:38
Και μιας και που μπηκα κατα λαθος με αυτον τον λογαριασμο..Ρε συ Κωστακη ριξε και καμια ειδηση, για Λαρισα ενα πρωταθλημα λιγοτερο εχουμε απο τον Παοκ και ανεβηκαμε φετος...Παιζουμε και στοιχημα το γαμημενο...

στις 13/07/2016 12:59
Πλακα πλακα οτι σχολιο και να γινει τη λεξη ΠΑΟΚ δε τη ξεχνατε...Ρε στον υπνο σας τον βλεπετε ρεεε

στις 13/07/2016 13:24
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΡΡΟΙΑ ΟΥΣΙΩΝ?

στις 14/07/2016 12:29
χααχαχχα ειναι βλημα συγκρινει ΠΑΟΚ με Λαρισα.....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.