Αποχωρεί από την Αργεντινή ο Μέσι, ακολουθούν Αγκουέρο-Μασεράνο

Αποχωρεί από την Αργεντινή ο Μέσι, ακολουθούν Αγκουέρο-Μασεράνο



Η νέα αποτυχία της Αργεντινής σε τελικό φέρνει ραγδαίες εξελίξεις, με τον Λιονέλ Μέσι να ανακοινώνει την απόσυρση του από την «αλμπισελέστε». Αποχωρούν και οι Μασεράνο, Αγκουέρο

Την επιθυμία του να μην συνεχίσει στην Εθνική Αργεντινής ανακοίνωσε ο Λιονέλ Μέσι, λίγη ώρα μετά το χαμένο τελικό της «αλμπισελέστε» απέναντι στη Χιλή για το επετειακό Κόπα Αμέρικα. Ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα βρίσκονταν σε άσχημη ψυχολογική κατάσταση και ο ίδιος ανακοίνωσε την επιθυμία του να αποχωρήσει, αν και άφησε ένα μικρό «παράθυρο» να συνεχίσει:

«Δεν είναι εύκολο να προχωρήσουμε σε αναλύσεις τώρα. Αυτό που σκέφτομαι είναι πως πρέπει να σταματήσω από την εθνική ομάδα. Έχουμε φτάσει σε τέσσερις τελικούς, το θέλαμε πολύ, όμως δεν τα καταφέραμε. Νομίζω πως αυτό είναι το τέλος. Αυτό νιώθω. Νομίζω πως έχω πάρει την απόφασή μου Η παρουσία στον τελικό δεν είναι αρκετή για εμένα προσωπικά και νομίζω το ίδιο ισχύει και για τους υπόλοιπους. Δεν είναι κάτι με το οποίο μπορώ να συμβιβαστώ. Χάσαμε πάλι στα πέναλτι, ενώ και εγώ από την πλευρά μου αστόχησα».

Τον ίδιο δρόμο φέρεται ότι θα ακολουθήσουν οι Χαβιέρ Μασεράνο και Σέρχιο Αγκουέρο, με τον τελευταίο να προαναγγέλει κύμα αποχωρήσεων από την Αργεντινή.



Ομάδες που αφορά: ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 27/06/2016 15:13
Αχχαχαχα μεινε για παντα ρε μεσσι να μην σηκωσει η αργεντινη ποτε ξανα τιτλο

στις 27/06/2016 16:13
0 μαλακεσ gidia oso ke an thelete o messi tulaxiston exi sarosi ta panda monos tu sikose 3 telikus me argentini asxetos an den to pire ta penaldi ine penaldi otidipote bori na simvi....xiestike pu den pire titlo me argentini na euxaristume tn theo pu iparxi ke zume epoxi messi......o penaldo pu lete me portogalia ena teliko ke apo tote ta arxidia tu mono....na plenete to stoma sas prin anaferete to onoma tu..messi mirase pono stus ziliarides pu den evrisxan na stin pun ke vrikan tora tn logo ke aniksan ton vothro tus..makaronas allakse omada den aksizis na ise barca skatiari pu sta diskola petas kocanes

στις 27/06/2016 17:03
Μαγκες ο καλος ο παιχτης με την εθνικη φαινεται! Και οχι στην μπαρτσελονα που εχει διπλα του παικταραδες! Κακα τα ψεματα αλλα ο μεσσι με την εθνικη ειναι παντα μετριος

στις 27/06/2016 17:19
τελικοι και μαλακιες.τον μαραντονα παντα θα τον θυμουνται για το 86 και οχι για τον τελικο του 90 η τους τιτλους με την ναπολι

στις 27/06/2016 17:48
Θα το σκεφτει ξανα και ξανα και θα πεισμωσει! ΜΕΣΣΙ=ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ!

manolis.S3

"Μαγκες ο καλος ο παιχτης με την εθνικη φαινεται!"

Απο πιο θερμοκηπιο σε πηρανε ρε φυντανι?!

Μεχρι τον τελικο εφτασαν οπου και δειξανε την ανωτεροτητα τους ανεξαρτητα απ'οτι το αποτελεσμα κριθηκε για αλλη μια φορα στα πεναλτυ που ειναι θεμα ψυχολογιας!

Τι ειναι ο Μεσσι?! ροναλντο? Που η παρουσια του δεν λεει να γινει ακομη αισθητη στο Γιουρο? Που το μονο που κανει ειναι να κλεγεται? Αντε πηγαινε να δεις αν ερχομαι ασχετε!που σχολιαζεις οτι μαλακια σου κατεβει..

στις 27/06/2016 17:52
ο μεσσι κουβαλησε ως εδω την αργεντινη (5goals - 4 assist)...εκανε οτι μπορουσε τωρα να δουμε χωρις αυτον τι θα κανει η αργεντινη τωρα...για να κλεισουν και καποια στωματα

στις 27/06/2016 17:53
για μενα ειναι η καλυτερη αποφαση γι'αυτον να φυγει

στις 27/06/2016 18:06
ΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΗΓΕΤΗΣ , ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΟΤΙ ΟΙ ΠΑΝΩ ΤΟΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ ΚΙΟΛΑΣ ΤΟΣΟ ΠΡΟΒΑΤΑ ΕΙΝΑΙ!

στις 27/06/2016 18:06
Ρε φιλε δεν παραδεχεσε τιποτα. Τελικα εισαι αδιωρθοτος. Φυσικα και οι μεγαλοι παικτες φαινονται στην εθνικη οπως για παραδειγμα ο πελε ο κροιφ ο μαραντονα και αλλοι πολοι

στις 27/06/2016 18:07
Και συμφωνω με τον τασο παρα τις κοντρες λογω των ομαδων μας

στις 27/06/2016 18:07
Γιατι εγω φιλε genius ξερω να παραδεχωμαι

στις 27/06/2016 18:10
Και εισαι αδιωρθοτος γιατι τις ιδιες μαλακιες ελεγες για το ατλετικο-μπαρτσα και παλι εχασες και παλι δεν το παραδεχοσουν

στις 27/06/2016 18:16
ωραια επαιξε χαλια σ'αυτο το ματς στα'ρχιδια μου το παραδεχομαι και γω...αυτος την κουβαλησε ως εδω ομως...κακα τα ψεματα αυτη ειναι η αληθεια οποιος θελει το πιστευει οποιος θελει οχι...στα παπαρια του!

στις 27/06/2016 18:17
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ...ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΑΥΤΗ Η ΦΟΥΡΝΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΧΑΜΕΝΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΕΝΑ ΚΥΠΕΛΛΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ..ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΝ ΘΕΡΜΩ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ Ο ΜΕΣΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΤΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΑΥΤΗ Η ΟΜΑΔΑ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΩ ΤΗΝ ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ.

στις 27/06/2016 19:01
dikio exei 4 telikous eftase kai den to phre ti allo na kanei.

στις 27/06/2016 20:07
ela stin ethniki elados

στις 27/06/2016 20:15
mono p dhlwse p 8a fygei gia mena xanei ka8e respect. an o ronaldo to ekane auto mporei na ton krazan gia panta.Otan o ronaldo exane seri tis xruses mpales dn to ebale katw kai prospa8hse na ginei kaluteros...gia mena o messi einai o kaluteros paixths (megalo talento)..alla o ronaldo texnika einai apo tous kaluterous a8lhtes p uparxei se ola ta a8lhmata..

στις 27/06/2016 21:14
https://www.youtube.com/watch?v=8g5flFEGPQI

ta prwta 2 lepta ta leei olaaa oli i alitheia

στις 27/06/2016 21:58
παιχτρονι είναι ότι και να λέτε..έχει αποδειχτεί..από ατυχία και μόνο δεν το σήκωσαν..

στις 27/06/2016 22:48
ο μεσσι ειναι ο καλυτερος παικτης στο κοσμο αυτην την στιγμη αλαλ δεν ειναι ουτε θα γινει ποτε ηγετης της αργεντινης στο μονο π τον εχει περασει ο ροναλντο ο οποιος την δικη τ χωρα την εχει παρει απτο χερακι σε αρκετες διοργανοσεις

στις 27/06/2016 23:55
αυτες οι δηλωσεις απο αντρες γινονται πριν τον αγωνα!!!..μετα τισ κανουν παιδακια!!!

στις 28/06/2016 01:22
Οντως δυστυχως εχει καταντησει λουζερ η Αργεντινη τα τελευταια χρονια,αλλα σε αυτο δε φταιει μονο ο Μεσι,ειναι γενικο το κακο.Αλλα εσεις που τον απαξιωνεται και τον λετε αμπαλο ας μας πειτε εσεις τι σχημα εχει η μπαλα.Λες και φταιει μονο αυτος βρε μαλακες,δεν βλεπετε τον αλλον τον απιθανο στον παγκο;Τον Μπιγκλια που δεν ξερει που παταει σε καθε κρισιμο παιχνιδι δεν τον βλεπετε;Τον ιγκουαιν;Μονο ο κοντος φταιει;Η Αργεντινη εχει την ποιοτητα αλλα το προβλημα της ειναι οτι εχει αλλοιωθει/εξευρωπαιστει το dna της.Τι θελω να πω,οτι αυτοι οι παικτες δεν εχουν τον λατινοαμερικανικο τσαμπουκα και το παθος που ειχαν οι αντιστοιχοι παλιοι τους η που εχουν σημερα ας πουμε οι αντιστοιχοι της χιλης.

στις 28/06/2016 01:54
επειδη αφηνει την εθνικη του ειναι αμπαλος και τετοια; ποια η λογικη σας ρε πιτσιρικια ? που το μονο που κανετε ειναι να συγκρινεται μεσι κ ροναλντο και να κλαιγεστε , αντε χαρειτε την μπαλα και αφηστε τους 2 καλυτερους παιχτες αυτη τη στιγμη να κανουν την δουλεια τους .

στις 28/06/2016 02:06
μεγαλη αποφαση να φυγεις απο την εθνικη σου ομαδα αλλα και εκει που εφτασε τι μπορει να κανει με τοσο κραξιμο που εχει φαει αλλα στην θεση του θα εκανα υπομονη ωστε να κατακτησω ενα τροπαιο για την εθνικη

σε σχεση με το ματσ δεν ειναι το πιο σημαντικο οτι ο μεσι εχασε πεναλντι αλλα η ευκαιρια του ιγκουαιν τετ-α-τετ απο νωρις και το χανει πολυ μεγαλη μαλακια

στις 28/06/2016 02:08
αν οντως φυγει και δεν αλλαξει αποφαση τοτε κριμα για το ποδοσφαιρο που δεν θα βλεπει τον καλυτερο παιχτη στην ιστορια του ποδοσφαιρου να δινει συμμετοχες με την Αργεντινη

στις 28/06/2016 03:01
Καλως παιχτης ο μεσι ,καλουτσικος αθλητης ο ροναλντο(γιατι αθλητης ειναι περισσοτερο παρα ποδοσφαιριστης,εχει κατεβασει ολα τα χαπακια με τα στεροιδη)αλλα θρυλοι δν θα γινουν ποτε κανενας απο τους δυο τους οσα γκολ και να βαλουν με την λεβαντε και την καντιθ.ενας ειναι ο μεγαλος ροναλντο,το φαινομενο,το νουμερο 9 ,ο καλυτερος παιχτης ολων τον εποχων και με διαφορα.Ακομα ο Ροναλντινιο,ο Ανρι,Ζινταν καλυτεροι παιχτες και απο μεσσι και απο τον βλακαμα τον κριστιανο που κανει τριπλες στον εαυτο του.

στις 28/06/2016 21:17
Manoli το μονο που μπορω να παραδεχτω ειναι οτι δεν ξερεις μπαλα και ουτε προκειται να μαθεις οπως και ο τασος τα ιδια σκατα ειστε! Σκατομαδριλενοι μια ζωη απο του κοντου τα αρχιδια θα κρεμεστε!

στις 28/06/2016 21:20
Αααα ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟΝ ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΝΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΕΝΑΝ ΔΥΥΥΟ ΤΡΕΙΙΙΣ ΤΕΕΕΕΣΕΡΙΣ ΠΑΙΚΤΕΣ? Αστε το δεν υπαρχει ουτε μια ,αν κατσετε και θελησετε ποτε να δειτε αληθινη μπαλα πατηστε στου κουτι σας ΜΕΣΣΙ πουλια!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.