Κόπα Αμέρικα: Η Χιλή έριξε 7αρα στο Μεξικό (video)

Κόπα Αμέρικα: Η Χιλή έριξε 7αρα στο Μεξικό (video)



Η Χιλή διέσυρε με το εξωπραγματικό 7-0 το Μεξικό και συμπλήρωσε το «πάζλ» των ημιτελικών του Κόπα Αμέρικα. Τέσσερα γκολ ο Βάργκας, έπιασε Ζαμοράνο ο Σάντσες.

Πάρτι έστησε η Χιλή απέναντι στο Μεξικό. Οι πρωταθλητές Λατινικής Αμερικής πήραν εντυπωσιακή νίκη με 7-0, εξασφαλίζοντας πανηγυρικά το εισιτήριο για την τετράδα, εκεί όπου θα αντιμετωπίσουν την Κολομβία.

Πρωταγωνιστής για τη «ρόχα» ήταν ο Βάργκας, ο οποίος πέτυχε καρέ τερμάτων (44’, 52’, 57’, 74’). Ο Πουτς άνοιξε και έκλεισε το σκορ (16’, 87’), ενώ το άλλο τέρμα πέτυχε ο Αλέξις Σάντσες (49’), ο οποίος μοίρασε και δύο ασίστ. Μάλιστα, ο άσος της Άρσεναλ έπιασε τον Ιβάν Ζαμοράνο στη δεύτερη θέση των σκόρερ όλων των εποχών για την εθνική ομάδα με τα 34 τέρματα.

Η Χιλή προκρίθηκε πανηγυρικά στα ημιτελικά, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Κολομβία. Στο άλλο ζευγάρια, η Αργεντινή θα τεθεί αντιμέτωποι με τις διοργανώτριες ΗΠΑ.




Ομάδες που αφορά: ΧΙΛΗ, ΜΕΞΙΚΟ

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 19/06/2016 14:32
ας απολαυσουμε λιγο τα σχολια απο μερικους :

2kefalos..

στις 18/06/2016 00:08

Under

kamariza

στις 18/06/2016 10:18

x baban7 στις 18/06/2016 10:42 1 ksero baban7 στις 18/06/2016 10:42 telikos mexico-argetina!! bookadoros στις 18/06/2016 10:55 X KAI ΠΑΡΑΤΑΣΗ. GIGAMONEY17 στις 18/06/2016 14:30 tha skorarei sigoura h Xilh pithano to goal-goal edw pera aeropostale7 στις 18/06/2016 16:56 Μεξικό – Χιλή: 1 (2.60) Το Μεξικό μου έχει αφήσει εξαιρετικές εντυπώσεις, είναι τρομερά γρήγορη ομάδα, έχω την αίσθηση είναι ένα κλικ πιο πάνω από την φετινή Χιλή. alberto στις 18/06/2016 19:54 τελικος (Μεξικο-Amerικη) λεω !! ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ! ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΓΚΕΣ

στις 19/06/2016 15:03
Ναι τασο ολοι οι επιστημονες μεσα επεσαν! Ηταν ξεκαθαρο 2

στις 19/06/2016 15:04
Μπραβο ρε χιλη ομαδαρα! Παμε να το σηκωσουμε!

στις 19/06/2016 17:36
οι τεκιλες εφταιγαν που εχασαν οι μεξικανοι

στις 19/06/2016 18:37
ΣΟΚ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΞΙΚΟ!

στις 19/06/2016 21:52
Νομιζω οτι το αποτελεσμα,ειναι κατι παραπανω απο απιστευτο οσο και να λες οτι ειμαι Ελληνας και για Γερμανο καχυποπτο θα του ηταν να δεχτει 7 γκολ η ομαδα του Μεξικου!

στις 19/06/2016 21:56
μεσα πεσανε ολοι,μπετον...axaxaxaxaxaxaxax

στις 20/06/2016 00:20
18+ επρεπε να ειναι το ματς...ακαταλληλο για ανηλικους...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.