Euro 2016: Μοιραίος ο Ρονάλντο, χωρίς νίκη η Πορτογαλία

Euro 2016: Μοιραίος ο Ρονάλντο, χωρίς νίκη η Πορτογαλία



Η Πορτογαλία είχε δοκάρι, χαμένο πέναλτι του Ρονάλντο και σωρεία ευκαιριών για να σκοράρει κόντρα στην Αυστρία, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει γκολ και το τελικό 0-0 αφήνει όλα τα σενάρια ανοιχτά στον 6ο όμιλο.

Δεν είχε νικητή η αναμέτρηση της Πορτογαλίας με την Αυστρία. Οι Αυστριακοί άντεξαν την ασφυχτική πίεση των Πορτογάλων και το τελικό 0-0 τους αφήνει ζωντανούς για την απευθείας πρόκριση.

Οι Ίβηρες είχαν την υπεροχή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 23 τελικές, έχοντας δοκάρι και χαμένο πέναλτι με τον Ρονάλντο, ο οποίος δεν μπόρεσε με κανέναν τρόπο να παραβιάσει την εστία του Άλμερ.

Η Αυστρία κράτησε το μηδέν και πλέον πηγαίνουμε σε φινάλε… θρίλερ. Την τελευταία αγωνιστική του 6ου ομίλου, η Πορτογαλία αντιμετωπίζει την Ουγγαρία και η Ισλανδία την Αυστρία. Οι Ούγγροι είναι στην κορυφή με 4 βαθμούς, Πορτογάλοι και Ισλανδοί ακολουθούν με 2 βαθμούς και οι Αυστριακοί έχουν 1.

Το ματς:


Euro 2016: Μοιραίος ο Ρονάλντο, χωρίς νίκη η ΠορτογαλίαΗ Αυστρία πήγε να αιφνιδιάσει την Πορτογαλία έχοντας την πρώτη μεγάλη ευκαιρία του αγώνα στο 3ο λεπτό. Ο Χάρνικ πήδηξε ολομόναχος στην καρδιά της μικρής περιοχής αλλά δεν κατάφερε να ευστοχήσει με κεφαλιά, στέλνοντας τη μπάλα άουτ. Η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στην Πορτογαλία, που μετέτρεψε σε μονόλογο το παιχνίδι.

Στο 12’ ο Άλμερ νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νάνι και στη συνέχεια είπε «όχι» σε σουτ του Βιεϊρίνια, κρατώντας το μηδέν. Δέκα λεπτά μετά, ο Ρονάλντο πλάσαρε άουτ από πλεονεκτική θέση για γκολ και στο 29’ ο Νάνι σημάδεψε το δοκάρι με κεφαλιά, έπειτα από κόρνερ του Κουαρέσμα.

Όπως και στο πρώτο μέρος, η Αυστρία πήγε να σκοράρει με το… καλησπέρα στην επανάληψη, με τον Ρουί Πατρίσιο να αποκρούει με δυσκολία το σουτ του Ιλσάνκερ από το ύψος της μεγάλης περιοχής! Στο 55’ ο Άλμερ έδιωξε σε κόρνερ το ξαφνικό σουτ του Ρονάλντο και στο επόμενο λεπτό απόκρουσε και την κεφαλιά του άσου της Ρεάλ.

Η επιλογή του Κόλερ να βάλει σε ρόλο δεκαριού τον Αλάμπα (στη θέση του τραυματία Γιουνούζοβιτς) αποδείχθηκε ατυχής και στο 65’ ο τεχνικός της Αυστρίας απέσυρε τον άσο της Μπάγερν, ρίχνοντας στο παιχνίδι τον Σεπφ. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε και η Πορτογαλία συνέχισε να… σφυροκοπά τους Αυστριακούς.

Στο 78’ οι Ίβηρες κέρδισαν πέναλτι με τον Ρονάλντο, όμως ο Πορτογάλος έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι, χάνοντας ακόμα μια ευκαιρία για να χριστεί σκόρερ. Το 0-0 έμεινε τελικά μέχρι το φινάλε και όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

Η βαθμολογία του 6ου ομίλου:


1. Ουγγαρία 4 (3-1)
2. Ισλανδία 2 (2-2)
3. Πορτογαλία 2 (1-1)
4. Αυστρία 1 (0-2)



Ομάδες που αφορά: ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ

Σχολιασμός

26 σχόλια:

στις 18/06/2016 23:57
γτ να με πας ετσι κουβα ρε ροναλντο γιατιιι :(

στις 19/06/2016 00:01
ΝΑ ΕΙΧΕ ΑΛΛΟΥΣ 10 ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ RONALDO Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΧΡΟΝΙΑ...ΤΩΡΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ; ΕΝΑ ΣΥΝΟΛΟ ΜΕ ΜΕΤΡΙΟΥΣ ΕΩΣ ΚΑΚΟΥΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΝ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΠΕΠΕ ΚΑΙ ΡΟΝΑΛΝΤΟ.ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΧΕ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΧΑΜΕΝΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΟΥ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΤΡΑΓΙΚΗ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΣΗΜΕΡΑ.Η ΑΥΣΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΤΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΚΛΕΙΣΤΙΚΕ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΥΣΕ ΣΤΗΝ ΚΟΝΤΡΑ ΕΠΙΘΕΣΗ.ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΓΚΟΛ ΣΤΟΝ ΑΛΜΕΡ ΣΤΟΝ ΦΟΥΚΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΡΝΑΟΥΤΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥΡΟ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΦΑΓΗ ΟΛΕΣ ΚΑΙΓΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΒΑΘΜΟΥΣ!

στις 19/06/2016 00:08
ποια ποιότητα?? του χασογκολη?? λυγαριά άσσος απέναντι στον κλαψιαρη που θα κλαίει με μαύρο δάκρυ..γιαυτό μένει στην ρεάλ έχει βρει κοροιδα που πληρώνουν για έναν χαζό που έχει καβαλήσει καλάμι..

στις 19/06/2016 00:09
O karagkiozhs o Ronaldo mono gia theatro kai gia dafhmhseis kanei ampaleiros ronaldo

στις 19/06/2016 00:10
Θα τον εκοβε το καλσον..!

στις 19/06/2016 00:10
ronaldo G T P

στις 19/06/2016 00:15
Ο Μεγας πουθενας ο Κριστιανο

στις 19/06/2016 00:28
Σημερα 2:00μ.μ ανοιξτε τις τηλεορασεις σας,καθηστε αναπαυτικα στον καναπε και απολαυστε το ΜΕΓΑΛΕΙΟ του ΜΕΣΣΙ και της παρεας του!!!

Υ.Γ Οσα ντιλσλαικ και να πατατε μαδριλενοι,ο πεναλντο σας ειναι δευτερος για να μην πω τριτος! ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ τον μπαμπα σας σε λιγη ωρα που θα διδαξει μπαλα σε κατι αμπαλους ... χεχεχε

στις 19/06/2016 00:30
oti agapas 3ereis esy ronaldo pousth mas esteiles kouba

στις 19/06/2016 00:43
εγω και βαμενος αργεντινα ειμαι..και αντι ροναλντο και fun του μεσι και ρεαλ 11 πρωταθλητριων και πηγα ταμειο με Χ2 την Αυστρια και με τρψηφιο πονταρισμα

στις 19/06/2016 00:51
opoios thymatai as mas ena megalo toyrnoya i kapoio krisimo paixnidi poy sikose o klapsiaris tin omada pano toy.bre oyst ton klapsomoyni.panta viazetai fyggei diakopes o kryfogay kai sorry apo toys gay.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

στις 19/06/2016 01:00
eseis pou ton vrizete pigenete ligo sthn 8esh tou afth thn stigmh na deite pws einai...mono pisw apo enan kolo pc ta lete afta... gia peite ta brosta tou afta...kai den eimai fan tou etsi

στις 19/06/2016 01:12
Παιδιά σήμερα έτυχε να δω την αντίδραση του ροναλντο στο γκολ της ισοφάρισης του ραμος στον τελικό με την αθλετικο το 2014 δείτε την οποίος δεν την έχει δει και θα πάθετε πλάκα

στις 19/06/2016 01:53
α ρε ντιγκινταγκα...ασ ειναι καλα οι μανατζερ που εχεις κ βρισκουν χαιβανια κ σε πληρωνουν...

στις 19/06/2016 01:53
για κανα σαμπουαν κ πολυ ...

στις 19/06/2016 03:16
Cristiano xasogolando

στις 19/06/2016 10:28
ΟΙ ΟΥΓΓΡΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΝ ΤΡΙΤΟΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΡΤΟΓΑΛΟΥΣ ΚΑΘΑΡΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΚΑΙ Η ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ ΕΝΩ ΚΑΙ Η ΙΣΛΑΝΔΙΑ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΤΗΝ ΑΥΣΤΡΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΘΕΣΗ.Η ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΣΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΣΕΝΑΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ 4 ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΤΡΙΤΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ ΚΑΙ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΜΕ 4 ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ.

στις 19/06/2016 10:42
Παει ρε γαμωτο μου...Βαλτο το πεναλντυ ρε αγορι μου,ρε χρυσο μου....Παει να το εκτελεσει κλεινω την τν....Την ανοιγω μετα βλεπω τον σαντος να χειροκροταει κοντεψα να γκρεμισω πολυκατοικια και βλεπω μετα το replay και πηγε δοκαρι..........Δλδ ουτε σε ταινια να επεζε ρε πουστη μου....

στις 19/06/2016 10:42
τβ*

στις 19/06/2016 11:27
Εγω ξερω οτι οι ηγετες εχουν αρχειδια αυτος εχει μεγαλη κολοτρυπηδα, πως λοιπων τον λετε ηγετη και παικταρα που ουτε εξεπαφης,ουτε με πεναλτυ δε βαζει γκολ.Το μονο που ξερει ειναι να κλεει και να τα βαζει με τους συμπεκταις του για τα χαλια του.Αντε τωρα cr7 στην κολοομαδουλα σου να κανεις τον καραγκιοζη τρυπιε!!!!!!!!!!!!

στις 19/06/2016 11:57
PaxarOs αλλους 10 ροναλτο αν ειχε δε θα ηταν ομαδα ποδοσφαιρου αλλα ομαδα κλαψιαριδων,χασογκολιδων,γκευ καιπυγμαχιας γιατι θα σκωτονονταν για το ποιος θα χασει πιο γρηγορα τα γκολ!

στις 19/06/2016 12:21
Ροναλντο μονο για μαλλι και για διαφημισεις εισαι! Ανυπαρκτος ησουν και στον τελικο του τσαμπιονς λιγκ και στο euro

στις 19/06/2016 13:54
Μια τεράστια απογοήτευση απο Πορτογαλια απο πλευράς μου, με μια Πορτογαλια π φλερτάρει τελικά ακομα και με τον αποκλεισμό τις...???...για Ροναλντο ουδέν σχόλιον....!!!!

στις 19/06/2016 15:02
Ροναλτνούλα θα κλαις σύντομα όπως πριν 12 χρονάκια..Ίδιος είναι ο πόνος ρε πουστάρα ε πουστάρα

στις 19/06/2016 17:16
ότι και να λέτε η πορτογαλία έχει ομαδάρα και φανεί στην πορεία

στις 20/06/2016 08:51
ομαδαρα?? πεπεε αμυντικός που ψάχνει φάση να βαρεεσεει τον αντίπαλο με τρόπο που δεν θα το δει ο διαιτητής..ροναλντο, χασογκολης .. μόνο ο νανι είναι παίχτης όλοι οι άλλοι πουθενά δες

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.