Εκτός Ευρώπης λόγω «στημένων» η Σκεντερμπέου

Εκτός Ευρώπης λόγω «στημένων» η Σκεντερμπέου



Η πρωταθλήτρια Αλβανίας, Σκεντερμπέου τιμωρήθηκε με μονοετή αποκλεισμό από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, λόγω εμπλοκής της σε ύποπτα παιχνίδια.

Εκτός Ευρώπης τέθηκε η πρωταθλήτρια Αλβανίας –και πιθανή αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ- Σκεντερμπέου.

Συγκεκριμένα, η UEFA της επέβαλε τιμωρία μονοετούς αποκλεισμού από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και πρόστιμο 100 χιλιάδων ευρώ, διότι φέρεται αναμεμειγμένη σε παιχνίδια που χαρακτηρίστηκαν ως άκρως ύποπτα για χειραγώγηση προς στοιχηματικό όφελος.

Η αλβανική ομάδα, που την περασμένη σεζόν έφτασε μέχρι τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ, εξέδωσε ανακοίνωση τονίζοντας έτοιμη να προσφύγει στο CAS για να διεκδικήσει την αναίρεση της ποινής.

Την θέση της Σκεντέρμπεου στα προκριματικά του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ θα πάρει η Παρτιζάν Τιράνων, που αυτόματα μπαίνει στη λίστα των πιθανών αντιπάλων του Ολυμπιακού, σε περίπτωση που προκριθεί στον τρίτο γύρο.



Ομάδες που αφορά: ΣΚΕΝΤΕΡΜΠΕΟΥ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 06/06/2016 22:51
Ο,τι

στις 06/06/2016 23:23
λυμπιακος αλβανιας δηλαδη..έχουν και τα ίδια χρώματα

στις 06/06/2016 23:34
Μόνο μια ομάδα που το όνομα της εμπλέκεται συχνά πυκνά σε υπόπτους αγωνες ΔΕΝ ΑΓΚΙΖΕΤΑΙ από την ΟΥΕΦΑ

η Βέροια (τι νομίζετε ότι θα έλεγα)

στις 06/06/2016 23:35
Και ο ολυμπιακος φαιροταν υποπτος σε στημενα ....αλλα εχει μαρινακη κ δεν του κανουν τιποτα..επειδη εχει φιλικες σχεσεις με μεγαλους της ουεφα..το ξερουν κ οι πετρες..κολοφσρδοι γαυροι..ως ποτε θα την γλυτωνετε??

στις 06/06/2016 23:46
Σκεντερ (μ)πεου. Τετοια μπουρδελα σαν τη σκεντερμπεου που εξαρχης ολοι ξεραμε τι θα εφτιαχνε αλλα και πως βγηκε Ευρωπη πρεπεινα τιμωρουνται. Ο γαυρος της Αλβανιας. Η πιο βρωμερη ομαδα. Οσο για κατι ολυμπιακους Βολου, Εργοτεληδες, Παναχαικες, Πανσερραικους, Ατρομητους, Ξανθες, Λεβαδειακους, Κισσαμικους, Αχαρναικους, Ηρακληδες, Αρηδες, Λαρισες, Πανελευσινιακους, Καλλιθεες, Λαμιες, Ζακυνθους, Ιωνικους, Αιγαλεα, Καστοριες, Αθηναικους, Κηφησιες κ.α. που εχουν γινει ολυμπιακοι β πολλακις και με ποικιλους τροπους (δανεικοι, στησιματα, ξεπουληματα στο ΣΩΚΡΑΤΗ κ.λ.π.) οσους τιτλους εχουν παρει, οσες συμμετοχες στην Ευρωπη και να ειχαν στο παρελθον ολα τα πετυχαν με τη ΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΓΑΥΡΟΥ. Το χοντρο τον ακουνε πιστα αυτα τα ποντικια-ομαδες. Φαινεται εξαλλου.

στις 06/06/2016 23:48
Χαχαχαχα

στις 06/06/2016 23:59
Την θέση της Σκεντέρμπεου στα προκριματικά του επόμενου Τσάμπιονς Λιγκ θα πάρει η Παρτιζάν Τιράνων ....LOL!!

στις 07/06/2016 00:01
Ειδα εκτος ευρωπης λογω στημενων και χαρηκα για λιγο...

Μετα διαβασα τον υπολοιπο τιτλο

στις 07/06/2016 00:41
Ore Exei Makrino Dromo H Omada Mas Sta Prokrimatika Uefa Champion League Sto Karaiskakh Euxomai na Perasei H Omada Mas Olympiakos Kai Paok Stous Omilous Uefa Champion League Gia Ton Paok Tha Einai H Prwth Partheniki Fora Poy Tha Paei Stous Omilous Tou Uefa Champion League Propersi Para Ligo Na Xeskisei Thn Shalke Alla Ton Phre Xampari Ton Paok H Shalke Kai Ton Xeskise 3-2 kai 4-1 Eleos Prepei H Ellhnikes Omades Na Endynamwthoune Vste na ta Phgainoyne Ekplhktika Kala Sthn Eurwph Kai Kyriws Se Uefa Champion League Kai Uefa Europa League

στις 07/06/2016 00:56
Σειρά. Έχει ο γαυρος

στις 07/06/2016 03:31
antihool oti na nai. Gia na milisis gia ton irakli prota tha plenis ta daxtyla soy , tha voutas to mialo soy sto meli kai meta tha pliktrologis. Poy tha mas pis oti o iraklis itan i einai parartima. akoy edo ti eipe.

στις 07/06/2016 04:56
antihooliganos gamata eisai.... an htane h larisa pararthma toy vrwmogayroy tha htane olo sthn A' geloie/... mathe mpalitsa

στις 07/06/2016 09:11
to proto paixnidi(3-0) me sporting pou xasane lefta o kozmos den itan stimeno,to deftero 5-1(kanonika diladi) itan stimeno giati kerdize o kozmos.

στις 07/06/2016 13:11
Ετσι μπραβο

στις 07/06/2016 16:04
FATE TIN POUTSA OLES OI PIKRAMENES KOUTSOPOLES SXOLIAZETE TON GAMIASAS

στις 07/06/2016 18:07
antihooliganos>μου αρεσει η αυτοκριτικη που κανεις για την ομαδα σου,μπραβο σου...ξεχασες κ τον νιονιο στο καραβι σας noor3!!

στις 07/06/2016 21:16
opios malakas lei oti, oti i omada SKENDERBEOU eine o gavros ti alvanias lei malakies. o gavros ine somatio pou exi aderfpiothi me omatha apo servia opote eine ekthros tou skenderbeou.......

στις 08/06/2016 14:46
Τι γραφεται παλι αλβαναρες και Ελληναρες ασχετοι με το ποδοσφαιρο..αλλα θελει να πει ο Ελληναρας αλλα καταλαβαινει ο Αλβαναρας και δεν καταλαβε κανεις...Ρε μαλακηδες η Σκερντεμπεου ηταν ομαδα στοιχηματος εχουμε βγαλει μισθους με αυτη την ομαδα...Κριμα που θα αποκλειστει εδινε καλα λεφτα στο στοιχημα...Οι τυποι στηνανε μεχρι και τα διχτυα χαχαχαχαχαχαχαχα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.