ΣΟΚ: Απήγαγαν τον Πουλίδο, αγνοούνται τα ίχνη του

ΣΟΚ: Απήγαγαν τον Πουλίδο, αγνοούνται τα ίχνη του



Ο Άλαν Πουλίδο έπεσε θύμα απαγωγής τα ξημερώματα της Κυριακής, χωρίς να υπάρχουν ακόμα ίχνη του. Προσπαθεί να επικοινωνήσει με τις μεξικανικές Αρχές ο Ολυμπιακός.

Αγνοούνται τα ίχνη του Άλαν Πουλίδο, ο οποίος εξαφανίστηκε περίπου στις 02:00 το βράδυ του Σαββάτου στην περιοχή Ταμαουλίπας και έκτοτε δεν έχει δώσει σημεία ζωής.

Όπως αναφέρουν τοπικά Μέσα, ο επιθετικός του Ολυμπιακού απήχθη μαζί με την σύντροφό του, την οποία οι απαγωγείς μετά από λίγο άφησαν ελεύθερη. Μάλιστα υπάρχουν πληροφορίες ότι ο Πουλίδο με την σύντροφο του βρίσκονταν στον δρόμο, όταν ένα φορτηγάκι με 6 μασκοφόρους τους ακινητοποίησε και τους απήγαγε. Μέχρι στιγμής δεν έχει υπάρξει καμία επικοινωνία από τους απαγωγείς προς το οικογενειακό περιβάλλον του παίκτη.

Σύμφωνα με πληροφορίες από το Μεξικό, η τοπική αστυνομία επιβεβαιώνει ότι πρόκειται για απαγωγή, ενώ ο αδερφός του ποδοσφαιριστή, μιλώντας στο τηλεοπτικό σταθμό «Millenio», επιβεβαίωσε την εξαφάνιση του 25χρονου.

Από την πλευρά του, ο Ολυμπιακός συνεχίζει τις προσπάθειες να επικοινωνήσει με τις μεξικανικές Αρχές:

«Για το θέμα Πουλίδο ο σύλλογος είναι σε επικοινωνία με τους οικείους του και τις αρχές στο Μεξικό και όταν έχουμε κάτι ανακοινώσιμο θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση».

Λίγη ώρα μετά, οι «ερυθρόλευκοι» παρείχαν και νέα ενημέρωση: «Συνεχίζουμε τις προσπάθειες να επικοινωνήσουμε με τις Αρχές στο Μεξικό πράγμα ιδιαίτερα δύσκολο. Οι οικείοι του επιβεβαίωσαν ότι όντως κάτι έχει συμβεί και ότι ο Άλαν δεν έχει γυρίσει στο σπίτι. Μόλις γνωρίζουμε περισσότερες λεπτομέρειες θα ενημερώσουμε σχετικά».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΜΕΞΙΚΟ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

[+]  mamouth στις 29/05/2016 18:58

[+]  milko7 στις 29/05/2016 19:21

[+]  thryIos_patra στις 29/05/2016 19:25

[+]  lucadirisio στις 29/05/2016 19:26

στις 29/05/2016 19:34
αποδεσμευση χωρις αποζημιωση...Η καλυτερη του χοντρου....

υγ μακαρι να νε καλα το παληκαρι...

στις 29/05/2016 19:51
Οι απο πανω ειστε τραγικοι , και οχι δν ειστε αστειοι ... κριμα το παλικαρι ....

στις 29/05/2016 20:04
Μακαρι να βρεθει το παλικαρι οι απο πανω ειστε τραγικοι (εκτος του τασου) δεν κοροιδευεται τετοια θεματα!

στις 29/05/2016 21:09
ρε παπαρες πατε καλα??Ελα Χριστε και Παναγια ...εχει χαζεψει ο κοσμος...Δυσκολες περιοχες της Λατινικης Αμερικης η εγκλιματικοτητα στα υψη για ψιχουλα στην κυριολεξια...Ευχη ολων μας να ξεμπλεξει ο Αλαν ,και να μην εχουμε τιποτα χειροτερα...

στις 29/05/2016 21:28
Μακάρι να βρεθεί το παλικάρι

στις 29/05/2016 23:05
Κρίμα για το παιδι δυστυχώς όλοι σκλάβοι του χρήματος έχουμε γίνει σε διαπλανητικό επίπεδο αξίες μηδέν μακάρι να βρεθεί όσο για τους πανω παντε αυτοκτόνησε σκατοψυχα υβρίδια

στις 29/05/2016 23:30
Κατ' αρχάς μακάρι η περιπέτεια του να έχει αίσιο τέλος.

Όσο για τον Ολυμπιακό, αντί να ψάχνει να βρει τις... "αρχές" στο Μεξικό, καλύτερα να προσπαθήσει να επικοινωνήσει απ' ευθείας με τους απαγωγείς: Αυτούς, θα τους βρει πιο εύκολα, γιατί υπάρχουν... (Ο νοών νοείτω).

Τέλος, να ξέρετε ότι στην συγκεκριμένη χώρα υπάρχει το μεγαλύτερο ποσοστό απαγωγών παγκοσμίως. Συνήθως (αλλά όχι πάντα), έχουν καλό τέλος, αρκεί να καταβληθούν τα απαιτούμενα λύτρα. Για εμάς εδώ μια απαγωγή είναι μια σοκαριστική είδηση, για τους Μεξικάνους είναι ένα μονόστηλο στα ψιλά των εφημερίδων τους, και πολύ λέω.

στις 29/05/2016 23:49
Λες να είπε τίποτα για το ΝΟΟΡ1 και να πήγε όπως και οι υπόλοιποι?

στις 30/05/2016 00:04
Μακαρι να μην παθει τιποτα και να βρεθει το παλικαρι αλλα στο μεξικο ειναι συνηθησμενα κατι τετοια

στις 30/05/2016 02:25
re mlks epikoinwneitai me to perivallon makari na mhn vrethei pote wste na anagkastei o proedros na parei korifaio striker me ideye kai poulido giname theama se oli tin Europi oute thn koula den boresame na kerdisoume.

στις 30/05/2016 10:46
Eιστε εκτος τοπου και χρονου ακομα και για πλακα τετοια πλακα δεν γινεται....Αλαν μακαρι να σε καλα και συντομα να βρεθεις στους αγαπημενους σου....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.