«Βόμβα» με Άλβες ετοιμάζει η Γιουβέντους!

«Βόμβα» με Άλβες ετοιμάζει η Γιουβέντους!



Μια «ανάσα» από την απόκτηση του Ντάνι Άλβες βρίσκεται η Γιουβέντους. Ισπανικά και ιταλικά Μέσα κάνουν λόγο για οριστική συμφωνία και οι ανακοινώσεις είναι θέμα ημερών. Σενάρια και για Μασεράνο!

Μετά από οχτώ χρόνια στην Μπαρτσελόνα, ο Ντάνι Άλβες είναι έτοιμος να αλλάξει ποδοσφαιρικές παραστάσεις. Όπως αναφέρουν ισπανικά και ιταλικά Μέσα (Cadena Ser, Sky Italia, Gazzetta dello sport κ.α), η Γιουβέντους έχει έρθει σε οριστική συμφωνία με τον Βραζιλιάνο άσο και η μετακίνηση του 33χρονου στο Τορίνο αναμένεται να ανακοινωθεί μέσα στην επόμενη εβδομάδα.

Ο Άλβες αναμένεται να λύσει το συμβόλαιο του με την Μπαρτσελόνα (υπάρχει ειδική ρήτρα), προκειμένου στη συνέχεια να υπογράψει –ως ελεύθερος- τριετές συμβόλαιο (2+1) με τους πρωταθλητές Ιταλίας.

Τον ίδιο δρόμο είναι πολύ πιθανό να ακολουθήσει ο Χαβιέρ Μασεράνο. Από το πρωί της Τετάρτης (25/5) αρκετά δημοσιεύματα ανέφεραν ότι η Γιουβέντους έχει έρθει σε συμφωνία με τον Αργεντινό μέσο για να συνεχίσει την καριέρα του στο Τορίνο. Πάντως, η «Mundo Deportivo», επικαλούμενη δηλώσεις από άνθρωπο στη διοίκηση της Μπαρτσελόνα (δεν τον ονομάτισε), ξεκαθάρισε πως ο ποδοσφαιριστής δεν πρόκειται να παραχωρηθεί.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

στις 25/05/2016 23:38
μονο Μιλαν

στις 25/05/2016 23:52
ΧΧΑΧΑΑΧΑ

στις 25/05/2016 23:53
ela sto paok idia xromata exume

στις 26/05/2016 01:18
Εχει 1-2 χρονια που μπορει να προσφερει πολλα..αν και δεν νομιζω οτι κολλαει στο ιταλικο στυλ ποδοσφαιρου

στις 26/05/2016 01:23
Στην Γιουβεντους του 3-5-2 να εχει την πλευρα μια χαρα ειναι γιατι Εβρα , Λιχτεσταινερ , Ασαμοα φετος δεν τραβηξαν

στις 26/05/2016 11:38
Τι χαχαχα ρε καραγκιόζη Τάσο. Δεν είναι άρθρο για τη Ρεαλ,ώστε να γελάσεις μαλακισμένο, παραπληγικό μούλικο.

στις 26/05/2016 14:27
Kanei gia thn ellada kai den kanei gia thn italia; re plaka kanete; mexri ton iounio tha skasoun kai oi agglikes omades sto paixnidi

στις 27/05/2016 13:21
Α ρε μαλακες δημοσιογραφοι! Θα λετε καλημερα και θα κοιταμε εξω να δουμε αν οντως ειναι μερα...

Το καλυτερο δεξι μπακ μακραν,αυτα που κανει δηλαδη να τρεχει ολη την δεξια πλευρα και να βγαζει φασεις για την ηλικια του (33) ετων!!

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ !

*Αααα και μαθετε οτι δεν φευγει καθως δεν εξετασε ΚΑΝ τις προτασεις που του τεθηκαν απο Γιουβεντους και Γαλατασαραι, ωστοσο ο Ενρικε λενε ειναι πολυ ευχαριστημενος απο την δουλεια του Ντανι και θα παιζει το 50% των παιχνιδιων οπου το συμβολαιο του θα ισχυσει για ακομη 2 χρονιες στην BARCELONARAAAAAA

ΑΝΤΕ ΠΕΣΤΕ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΤΡΑΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΤΗΣ ΚΑΚΙΑΣ ΩΡΑΣ!

στις 27/05/2016 17:52
πολυ καλη μεταγραφη για την γιουβε

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.