Άλλαξε τους βοηθούς η ΕΠΟ, ανοίγει ο δρόμος για τον τελικό

Άλλαξε τους βοηθούς η ΕΠΟ, ανοίγει ο δρόμος για τον τελικό



Η ΕΠΟ ανακοίνωσε ότι άλλαξαν οι βοηθοί του Τάσου Σιδηρόπουλου και όλα δείχνουν ο τελικός του Κυπέλλου θα γίνει κανονικά την προσεχή Τρίτη (17/5).

Μετά από παρέμβαση της FIFA, η ΕΠΟ συμμορφώθηκε στην απαίτηση του Σταύρου Κοντονή και αντικατέστησε τους βοηθούς που είχε αρχικά ορίσει.

Συγκεκριμένα, η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία αντικατέστησε τους επόπτες Αλεξέα - Πετρόπουλο με τους Ευθυμιάδη - Κωσταρά, οι οποίοι ανήκουν στην ομάδα του διαιτητή Τάσου Σιδηρόπουλου.

Επίσης, ο Τρύφων Πετρόπουλος τοποθετήθηκε ως τέταρτος διαιτητής αντί του Τουμπακάρη και η ΕΠΟ διατήρησε ως επιπρόσθετους τους Κουκουλάκη και Αρετόπουλο, καθώς και τον παρατηρητή Γκρούτση.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ανοίγει ο δρόμος για την διεξαγωγή του τελικού Κυπέλλου Ελλάδος την προσεχή Τρίτη (17/5). Βέβαια, αυτή η ημερομηνία θα οδηγήσει στην αναβολή του αγώνα ΑΕΚ - Πανιώνιος για την 2η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λιγκ, που ήταν προγραμματισμένος να διεξαχθεί την Κυριακή.



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 13/05/2016 17:33
Ξενερωμα

στις 13/05/2016 17:50
Ωπα, σφιγγουν τα γαλατα τωρα λεμε! Εδω σε θελω καβουρα, να περπατας στα καρβουνα. Κριμα που δεν θα εχει φιλαθλους των δυο ομαδων, αφου αυτο μαρτυρα την γυμνια της Ελληνικης πολιτειας και του ιδιου του υπουργου που ειναι υπευθυνος, για την αργοπορεια διεξαγωγης του τελικου. Θυμιζουμε οτι επρεπε να γινει την Κυριακη των Βαιων, Απριλιος ηταν τοτε. Αυτος ο ιδιος ανθρωπος περυσι και καλα τιμωρησε ολες τις ομαδες της σουπερ λιγκας με μια αγωνιστικη. Δυο βδομαδες δηλαδη. Ενδιαμεσα ομως επεσε το κυπελλο ΑΕΚ-Ολυμπιακου. Αυτο εγινε με κοσμο της ΑΕΚ, που μαλιστα γεμισαν σχεδον το ΟΑΚΑ. Ειναι λογικη αυτη ρε μαγκες? Στο θεο που πιστευετε.Γιατι δηλαδη, επειδη ηταν η ομαδα η μια στην Β' εθνικη επρεπε να εχει το κοσμο της? Επειδη ηταν κυπελλο και καλα κι οχι πρωταθλημα? Σκεψη θελει για να καταλαβετε τι παιζετε...

στις 13/05/2016 18:30
exoun kourasei oolo tn kosmo...aporw poios tha kattsei na panugirisei an sikwsei to kupello meta apo mia tetoia parwdia p exei dimiourgithei edw k enamisi mina peripou (bazw k to mats paok-osfp)...auth h antimetwpisi mas anoikei omws..as ta loustoume twra

στις 13/05/2016 19:36
Ξεφτίλα της ΕΠΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ.... Ρεζίλι γίναμε πάλι με την εγκληματική οργάνωση του μαρινάκη..... Ας πάρουν κι ένα κύπελλο στο γήπεδο..... αλλά αυτή η ξεφτίλα του πρωταθλήματος του οσφπ, δεν λέγεται....όλη η Ευρώπη μας έχει πάρει χαμπάρι, και υπάρχουν οπαδοί του θρήνου που ακο΄μη λένε τις πίπες τους. Πως να μην έχουν δουλειά οι ψυχίατροι....... χαχαχαχαχα

στις 13/05/2016 20:46
cixiatro uelete esis malakes me tsimpour kai apabidi kai kolobestio uelete na marete protaulima gia kamia pipa kali eisaste

στις 13/05/2016 20:59
MIN JANAPATE UESSALONIKI BREXI POUTSES XAXAXAXAXAXCA UELETE KAI KUPELO SOURGELA

στις 13/05/2016 23:56
καλώς τα ανθρωποειδή... καφρούληδες... με καμένες φλάντζες στον λασπωμένο εγκέφαλό τους... πουλάνε αυτό που δεν έχουν... βρε άϊ στον μαρινάκη, προσκυνητές.

στις 14/05/2016 11:58
ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΤΕ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΩΜΩΔΙΑ ΕΙΤΕ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΛΙΓΔΑΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΕΙΝΑΙ.ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΟΜΩΣ Β' ΚΑΙ Γ΄ΕΘΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΕΚΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΚΟΡΜΙΑ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ Η ΑΕΚ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΚΙ ΑΝ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΤΗΝ ΤΕΣΣΑΡΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΕΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ ΑΛΛΑ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΚΡΗ.Η ΤΕΣΣΑΡΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΗ.

στις 14/05/2016 12:02
ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΙΘΑΝΟΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΝΝΟΩ ΑΓΩΝΕΣ ΤΗΣ SUPERLIGDAS.AN ΘΕΛΕΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΝΤΕΡΜΠΥ ΣΤΗΝ Β' ΑΛΛΑ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ Γ' ΕΘΝΙΚΗ.ΑΞΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΟΙ ΟΠΑΔΟΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΞΥΛΟ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ.

στις 14/05/2016 13:24
Ωραια εδω μαλλον οπως καταλαβα το προβλημα ηταν γιατι ο διαιτητης δεν επαιζε με το στανταρ διδυμο βοηθων που παιζει και στην Ευρωπη..Οκ η ΕΠΟ εχει αλλη φιλοσοφια...Για ολη αυτη την παπαρια γινοταν ολη η ιστορια και ολος αυτος ο ντορος???Μαγκες ξερετε κατι τελικα δεν ειναι θεμα παραγκας η ΕΠΟ και το πουστο κουρευανε...Τελικα ειμαστε ανεγκεφαλοι εδω στην Ελλαδα...Και πολυ φοβαμαι σε υπερμετρο βαθμο πιθηκανθρωπιδες...Πως καταφεραν σε τριαντα χρονια και μας εκαναν ετσι!!!Μπραβο τους!!για γελια ειναι χαχαχαχαχαχαχα

στις 14/05/2016 13:27
YG.@bookadoros και λοιποι μην γραφετε ολοκληρες εκθεσεις που κανεις δεν διαβαζει αλλα δεν εχει και κανενα νοημα...Τελειωσε ειμαστε μαλακες δεν υπαρχει καμια παραγκα τουλαχιστον αυτη την περιοδο...ΕΠι Βαρδινογιαννη και Μελισσανιδη υπηρχε!!!Τιποτα ειναι απλα τα πραγματα ειμαστε μεγαλο μπουρδελο σαν κρατος και αυτο συνεπαγεται σε ολα τα επιμερους κλιμακια και οργανισμους αυτης της χωρας ειτε ειναι σε ποδοσφαιρικο πεδιο ειτε σε βιομηχανικο ,αγροτικο,οτιδηποτε γραψει καποιος θα εχει πεσει μεσα...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.