Επέστρεψε στην Σούπερ Λιγκ η Κέρκυρα

Επέστρεψε στην Σούπερ Λιγκ η Κέρκυρα



Η Κέρκυρα κέρδισε με 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης και εξασφάλισε και μαθηματικά την επιστροφή της στην Σούπερ Λιγκ.

Επιστροφή στα μεγάλα σαλόνια για την Κέρκυρα. Οι Φαίακες νίκησαν με 2-0 τον Απόλλωνα Σμύρνης εντός έδρας και «σφράγισαν» και μαθηματικά το εισιτήριο για την Σούπερ Λιγκ.

Και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Στο 54’ ο Χιντζίδης με δυνατό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 και στο 68’ ο Σουάνης με εύστοχο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Στο 71΄ τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο ευνοϊκά για τους γηπεδούχους, καθώς ο Απόλλωνας έμεινε με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Κονέ. Το 2-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Κέρκυρα είναι ξανά στην Σούπερ Λιγκ.



Ομάδα που αφορά: ΚΕΡΚΥΡΑ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 09/05/2016 21:46
Και που ανέβηκε, πάλι για σωτηρία θα πάει του χρόνου

στις 09/05/2016 22:12
Ενας δορυφορος επιστρεφει στην Α.

Αχωνευτη ομαδα.

[+]  antihooliganos στις 09/05/2016 22:36

στις 09/05/2016 22:44
Παμε ΚΕΡΚΥΡΑ

Ομαδάρα εισαι!!

στις 10/05/2016 00:39
Kalos ta olumpiakakia !

στις 10/05/2016 00:47
Το καλοκαιρι λεγατε τα " εσπασε " ο προεδρος της Κερκυρας με τον Μαρινακη και την εριξε στην β εθνικη....Τωρα λενε αλλο ενα παραρτημα... Οπως ας πουμε και ενας πορτογαλος της Παναχαικης(δεν θυμαμαι ονομα , παιζει τωρα στην παναχαικη ) που λεει πιστευαμε οτι πισω απο την ομαδα κρυβοταν ο Μαρινακης...οντως? Γιατι η παναχαικη παει για γ' εθνικη

στις 10/05/2016 01:06
Μπραβο κερκυραρα..ελειπε απο το πρωταθλημα μας..

[+]  antihooliganos στις 10/05/2016 01:17

στις 10/05/2016 03:57
EIME APO KERKURA KAI BORO NA PW OTI EINE OTI PIO SIXAMENO UPARXEI KRIMA KAI ADIKO NA ANEBEI AUTO TO PRAGMA EUXOME OLOPSIXA TOU XRONOU POU THA PESEI NA MI KSANAANEBEI POTE

στις 10/05/2016 13:35
ας ελπισουμε πως δεν θα πεσει παλι του χρονου!

στις 10/05/2016 13:36
μπραβο ρε antiholigane αψογα τα γραφεις.ειδατε ολοι τι σημαινει γαυρος.μπουρδελο ομαδα.το μεγαλυτερο μπουρδελο της εθρωπης.

στις 10/05/2016 17:46
antihooligane ξέρω έναν καλό γιατρό για παραπληγικά...πρέπει να πας γρήγορα όμως γιατι είσαι ήδη στο προτελευταίο στάδιο...βιάσου

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.