Μάρκεβιτς: «Δεν μου δείχνει σοβαρή ομάδα ο ΠΑΟΚ»

Μάρκεβιτς: «Δεν μου δείχνει σοβαρή ομάδα ο ΠΑΟΚ»



Το ενδεχόμενο να αναλάβει την τεχνική ηγεσία του ΠΑΟΚ απέκλεισε ο Μίρον Μάρκεβιτς, τονίζοντας ότι «δεν μου δείχνει ο ΠΑΟΚ αυτή την σοβαρότητα για να έρθω να δουλέψω εκεί».

Ο προπονητής της Ντνιέπρ, Μίρον Μάρκεβιτς μίλησε στον ArenaFM 89.4 από την Ουκρανία για τον Λέο Μάτος, την πρώτη μεταγραφή του ΠΑΟΚ.

Ο Ουκρανός τεχνικός αναφέρθηκε και στη φημολογία που τον θέλει να αναλαμβάνει τον πάγκο του «δικεφάλου», διαψεύδοντας κατηγορηματικά τα συγκεκριμένα σενάρια.

Όσα είπε ο Μίρον Μάρκεβιτς στον ArenaFM 89.4:


Για τον Μάτος: «Είναι ένας πολύ καλός ποδοσφαιριστής, σωστός επαγγελματίας και έρχεται σε μια μεγάλη ομάδα σαν τον ΠΑΟΚ. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει τον ΠΑΟΚ. Η κανονική του θέση είναι δεξιός μπακ αλλά επειδή στην θέση του δεξί χαφ δεν είχαμε πολλές εναλλαγές στην Ντνιεπρ, τον χρησιμοποιούσα πολλές φορές ως δεξί χαφ».

Για τον αν έγινε συζήτηση να αναλάβει τον ΠΑΟΚ: «Δεν έχει γίνει κάποια συζήτηση ούτε με τον κ.Σαββίδη, αλλά ούτε με τον κ.Μίχελ. Δεν έχουμε βρεθεί καν, οπότε όσα γράφονται, απλά δεν ισχύουν».

Για τον αν θα τον ενδιέφερε να δουλέψει στην Ελλάδα και στον ΠΑΟΚ: «Στην παρούσα φάση δεν με ενδιαφέρει να έρθω στην Ελλάδα και στον ΠΑΟΚ. Πρέπει να υπάρχει σοβαρότητα στην οργάνωση για να έρθω να δουλέψω εκεί. Άμα στο μέλλον δω ότι ο ΠΑΟΚ έχει όντως πολύ ικανούς ποδοσφαιριστές, τότε ναι, θα το σκεφτώ να έρθω στον ΠΑΟΚ».

Αναφορικά με το αν έχει αποχωρήσει ο Μάτος: «Ο παίκτης δεν προπονείται πλέον με την Ντνιεπρ, πιθανόν να έχει πάει στην Βραζιλία αλλά επίσης μπορεί να έρχεται στην Ελλάδα για να υπογράψει με τον ΠΑΟΚ».

Για τον ΠΑΟΚ: «Στο παρελθόν παίξαμε αντίπαλοι με τον ΠΑΟΚ, πρόκειται για μια δυνατή ομάδα, με πολύ δυναμικούς οπαδούς. Για να γίνει ο ΠΑΟΚ ακόμα πιο δυνατός και για να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, πρέπει να πάρει ακόμα καλύτερους ποδοσφαιριστές.

Ο ΠΑΟΚ πριν από πέντε χρόνια είχε μια πολύ καλή ομάδα και έκανε καλή πορεία στην Ευρώπη. Δεν έχω ακούσει ότι ενδιαφέρεται για κάποιον άλλον ποδοσφαιριστή από την Ουκρανία. Αυτό που πρέπει να γίνει είναι να αλλάξει όλη του την δομή, να αλλάξει σε όλα τα επίπεδα. Οι οπαδοί του ΠΑΟΚ θέλουν την ομάδα πρωταγωνιστή. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να πάρει… 12 Μάτος, αν θέλει να κατακτήσει το πρωτάθλημα».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΝΙΕΠΡ, ΟΥΚΡΑΝΙΑ

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 09/05/2016 18:05
Αν άρχισες να κρινεις απο τωρα την σοβαροτητα αυτου του συλογου παρτα αρχιδια μας αναγκη σε ειχαμε παλιοανομαλε

[+]  mangas01 στις 09/05/2016 18:13

στις 09/05/2016 18:30
Ετσι ειναι..Οι αληθειες πονανε...

στις 09/05/2016 18:32
αχαχαχ ολοι σας εχουνε παρει χαμπαρι!

στις 09/05/2016 18:39
Ποιοι μιλανε οι απογονοι και οι δελτα ερασσιτεχνικο.. Ωχ θεε

στις 09/05/2016 18:45
φιλε η κατηγορια δεν παιζει κανενα ρολο!

στις 09/05/2016 18:50
les kai den to kserame...sas phran xampari mpourdela vromovoulgaroi...hohohoho

στις 09/05/2016 18:52
Παβλιτο..ξερω οτι δεν εισαι ικανος για συζητηση σαν κλασσικο μπαΟΡΚι..απλα κρατα αυτο.. σε φτυνουν(η' και σου χυνουν) και νομιζεις οτι βρεχει...

στις 09/05/2016 18:54
Και ποιος είναι αυτός που θα κρίνει την μεγάλη μπαοκαρα; Τι επειδή πήγε τελικό γιουροπα λιγκ με την νιεπρ ντνιεπρ πες την λένε τέλος πάντων. Ακούς εκεί να μιλάει αυτός ο ανύπαρκτος για τον πρωταθλητή Νοεμβρίου του 2014

στις 09/05/2016 18:56
xaxaaxxaxaxa akyros RESPECT !

στις 09/05/2016 19:18
δεν γαμιεστε ρε κωλογαυροι.αφηστε τον παοκ και ασχοληθειτε με το μπουρδελο,και ειδικα εσυ ρε παλιομαλακα σουρδε κοζανητη.αντε και γαμησου παλιομαλακα.τα φραφω αυτα εκ μερους ολων των παοκτσηδων.

στις 09/05/2016 19:24
Νταξι τα αδελφακια τα σκουλικια με τα πουτανογεννηματα τους γαυρους τα βρηκαν οπως παντα . το μονο π μενει ν σχολιασει κ κανας μπατσοσ εδώ να ολοκληρωθεί το παρεακι

στις 09/05/2016 19:46
ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΕΓΑΛΑ ΝΟΥΜΕΡΑ!

στις 09/05/2016 20:00
το ποιος ειναι καλυτος των γαυρων και των μπατσων ολοι το ξερουν

στις 09/05/2016 20:31
Αυτοκριτικη ο σκολιξ σε παραδεχομαι

στις 09/05/2016 21:23
ευη κομπλε.. αλλα μην καρφονεσαι ετσι ρε συ.. αν θεσ ν προστατεψεισ τα αδελφια σου τουσ μπατσουσ πιο διακριτικα οπως ο σκολιξ πιο πανω.. ;)

στις 09/05/2016 22:09
σιγα ρε μουρινιο,ο Παοκ δεν παρακαλει τον παρακαλανε

στις 09/05/2016 22:43
Ειστε πολλοι μεγαλα νουμερα,γνωστο αυτο,σιγα μη καταλαβεται τη ειπε ο ο Μαρκεβιτς,γαιδαροι με διπλες παρωπιδες ειστε κολοπαοκια

στις 09/05/2016 22:53
Πριν σχολιάσετε βρε διανοιες όλοι σας διαβάστε τουλάχιστον την συνέντευξη δεν μίλησε για την σοβαρότητα του ΠΑΟΚ ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ

Όρνια της κλησουρας

στις 09/05/2016 23:33
Τώρα με αυτό το επίπεδο σχολίων, όποιος έχει στοιχειώδη λογική, καταλαβαίνει.

Οι οπαδοί καθορίζουν την σοβαρότητα της κάθε ομάδας.

Και ναι, κι εγώ αν ήμουν προπονητής δεν θα ήθελα να βγάζω τη σύνθεση "Νίκας, Μανίκας, Μηνάς, Καραμανίκας, πίσω ο Νικολάου και ο Νικολοπουλος και μόνος του μπροστά ο Νίκωνας". (Το κάθε Νι παχύ, όπως το προφέρουν στη Μυτιλήνη). Παίκτες θα ήθελα, και ο ΠΑΟΚ αυτή τη στιγμή ΔΕΝ ΕΧΕΙ! Απλό είναι, αυτό λέει, για αυτό δεν θέλει να έρθει.

στις 10/05/2016 00:39
Olumpiakoi?Peite sthn dioikhsh sas na pernaei apo thn gada na vazei hpografh mia fora to mhna,giati exoun mazeutei polla anupografa xartia.Mpaokia ante kalh dialush kai tou xronou Γ na exoume na gelame opws me ta skoulikia(mhn gelas pou epesa,gela pou den mporw na shkwthw)auto einai to slogan apo larisa kai panw........

στις 10/05/2016 00:49
Σχετικο με το θεμα

στις 10/05/2016 00:50
Καλα εσυ οταν επεσε η Αεκ στην γ' λογικα δεν βγηκες απο το σπιτι για κανα 6μηνο γι'αυτο βγαζεις τετοιο κομπλεξ

στις 10/05/2016 01:47
Κατ αρχην,οσα ειπε αυτος ο προπονητης(αμφισβητουμενο αν ειναι καλος) εννοειται πως εχουν απηχηση σε ολες τις ομαδες της σουπερ λιγκ,εκτος του γαυρου που χει μαρουλι.πριν λιγο καιρο,εφυγε ο πογετ για τον ιδιο λογο(κες κε σε πογιετ κι ολας) λοιπον,αει στα τσακιδια και ο μαρκεβιτς κΑι ο πογιετ και οποιος αλλος χαλιεται με το ελληνικο ποδοσφαιρο.δεν εχουμε λεφτα κυριοι,με κανεναν φορτουνη κ κανενα καρελη και κανα μανταλο και κανα αθανασιαδη και πολυ μας ειναι.ΠΛΗΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ,ΝΑ ΤΟ ΧΟΝΕΨΟΥΜΕ ΜΕΡΙΚΟΙ,ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΔΡΟ ΜΕ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΧΩΝΕΙ,ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΥΡΩΠΗ....ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ !!

στις 10/05/2016 16:21
σωπα.. εσενα περιμεναμε να μας το πεις.. αν ηταν σοβαρη ομαδα θα παιρναμε τον πογετ ή τον μιτσελ πρωτου φυγουν απο την ελλαδα... θελουμε "προπονητη"... εναν ανθρωπο να κανει κουμαντο τελος παντων για να καθαρισει το ροστερ απο τα σκουπιδια να δειξει οτι δεν κανουν κουμαντο στην μεγαλυτερη (οπαδικα) ομαδα της Ψωροκωσταινας τα βιζματα και οι παικτες και οτι στο ροστερ κανει κουμαντο αυτος... αν θα φερουμε προπονητη που θα τα κανει ολα αυτα και που θα συμαζεψει και θα ξεχωρισει τα αστερια της ομαδας τοτε τι να κανουμε τους βλακες σαν εσενα!!

στις 10/05/2016 16:25
η λαρισα καλα θα κανει να μη χαιρεται πολυ γιατι για αυτην ισως και να ισχυει το "μη χαιρεσαι που ανεβηκα, ξανα πεφτω" γιατι για τα παραρτηματα αποφασιζει ο βαγγελας και οχι εσεις.. οσο εχω στο τιμονι μου εναν σωστο προεδρο και δεν εχω πεσει λογο χρεων, ασυμφωνιας διοικησης, πληρους αποτυχιας κτλπ δεν προκειται να πεσω.. αντε καλη ανοδο και καλη επιτυχια για του χρονου και μην ανησυχειτε.. αν δεν παρετε πρωταθλημα υπαρχουν και τα πλει οφ του CL που μπορειτε να περασετε

στις 11/05/2016 08:03
AS PARI TON OLIMPIAKO DEN THA PIGAINI KAN PROPONISIS KAI THA EXI KIPELO PROTATHLIMA STO TZEPAKI TOU

στις 11/05/2016 08:03
APLA EUROPA KAI CL THA APOKLISTI APO PROTO GIRO AN KALIPTETE APO AUTA AS PAI

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.