Έμεινε στον Ατρόμητο ο Δέλλας

Έμεινε στον Ατρόμητο ο Δέλλας



Στον πάγκο του Ατρόμητου θα κάθεται και τη νέα σεζόν ο Τραϊανός Δέλλας, καθώς η ομάδα του Περιστερίου ανακοίνωσε την επέκταση της συνεργασίας της με τον Έλληνα τεχνικό «Είμαι πολύ χαρούμενος που συνεχίζω» ανέφερε ο 40χρονος.

Προπονητής του Ατρόμητου θα είναι και τη νέα σεζόν ο Τραϊανός Δέλλας. Οι δύο πλευρές έδωσαν τα χέρια και ο Έλληνας τεχνικός υπέγραψε νέο μονοετές συμβόλαιο.

Στα 29 παιχνίδια που καθοδήγησε τους Περιστεριώτες ο «Κολοσσός» είχε απολογισμό 13 νίκες, 9 ισοπαλίες και 7 ήττες, οδηγώντας την ομάδα στην 6η θέση της Σούπερ Λιγκ και στον ημιτελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ανακοίνωση: «Η ΠΑΕ Ατρόμητος βρίσκεται στην πολύ ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι ο Τραϊανός Δέλλας θα συνεχίσει μαζί μας και την περίοδο 2016-17!. Ο «Κολοσσός» του ελληνικού ποδοσφαίρου αποδέχθηκε την πρόταση της ομάδας μας για να την καθοδηγήσει στη νέα χρονιά μαζί με τους συνεργάτες του Βασίλη Μπορμπόκη (βοηθός προπονητή), Δημήτρη Μπουρουτζίκα (γυμναστής), Γιάννης Αντωνόπουλος (αναλυτής)».

Ο Τραϊανός Δέλλας υποστήριξε: «Είμαι πολύ χαρούμενος που συνεχίζω και την επόμενη χρονιά στον Ατρόμητο. Φέτος δυστυχώς δεν μπορέσαμε να υλοποιήσουμε τους στόχους μας που ήταν η είσοδος στα playoff και να φθάσουμε όσο πιο ψηλά στο κύπελλο. Βρεθήκαμε και φθάσαμε πολύ κοντά αλλά δεν ήταν αρκετό. Αυτή η προσπάθεια που κάναμε όμως μας δίνει τη δύναμη και την πίστη να σχεδιάσουμε την ομάδα, για μια καινούργια χρονιά πιο παραγωγική από αυτή που ολοκληρώθηκε.

Θέλω να ευχαριστήσω τη διοίκηση, τον πρόεδρο κ. Γιώργο Σπανό, τον τεχνικό διευθυντή κ. Γιάννη Αγγελόπουλο για την εμπιστοσύνη που μου έδειξαν. Από την πλευρά μου θα προσπαθήσω μαζί με τους παίκτες, μαζί με το επιτελείο, μαζί με τους φιλάθλους μας να υλοποιήσουμε τους στόχους της νέας σεζόν
».



Ομάδα που αφορά: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 09/05/2016 17:32
μια χαρα ειναι για τον ατρομητο! και στην αεκ καλος ηταν

[+]  stasoumugdala στις 09/05/2016 18:36

στις 09/05/2016 18:50
Για τον αατρομητο κ τον δελλα λεει το αρθρο... και του αλλου το μυαλο ειναι ακομα στον βιαστη του..τι να πει κανεις..

στις 09/05/2016 18:55
Ekei kala eisai traiane

στις 09/05/2016 21:06
Mε κακό ρόστερ απέκλισε τον Παναθηναικό και πάλεψε το ματς με την Άεκ...Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο σαν προπονητής αλλά είναι Έλληνας και μικρός σε ηλικία και αξίζει να στηριχθεί

στις 09/05/2016 21:19
βιαστη???τον Βαργκας εννοεις?????

στις 09/05/2016 22:05
νομιζω πως χρειαζεστε ΨΥΧΙΑΤΡΟΟΟΟΟ!!

στις 09/05/2016 23:07
Χωριανε στείλε καμιά 10αρια μπάλες και καμιά φόρμα αποστολής στον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ και ήμαστε εντάξει

στις 10/05/2016 01:18
Ο απογονος του 6ου στολου βαγγελας εχει παρα πολλα παραρτηματα οπως: αρης, ηρακλης, λαρισα, πανιωνιος, οφη, απολλων σμυρνης, κερκυρα, αστερας τριπολης, πας γιαννινα, ατρομητος, πλατανιας, λεβαδειακος, σκοντα ξανθη, πανθρακικος, καλλονη, βεροια, παναχαικη, ζακυνθος, λαμια, τρικαλα, πανελευσινιακος, πανσερραικος, καλλιθεα, καβαλα, ιωνικος, αιγαλεω, ολυμπιακος βολου, εργοτελης, κισσαμικος, κηφησια, αο χανια, ηλιουπολη και παρα πολλα ακομη. Σ αυτα τα ερυθρολευκα σωματεια χωνει χερι ο βαγγελας ενω αυτα στηνονται στο χοντρο καθε αγωνιστικη με ποικιλους τροπους.

στις 10/05/2016 01:23
Ολα τα παραρτηματα του βαγγελη θα στηθουνε καλα στο αφεντικο τους και φετος οπως επι σειρα δεκαετιων ξερουν πολυ καλα να κανουνε. Μονο στην Ελλαδα γινονται αυτα. Για αυτο στην Ευρωπη ο γαυρος τρωει 5 μεσα στο κοτετσι του απο τη Ντιναμο και απο την Αρσεναλ και απο την Αντερλεχτ και απο τη Μπαγερν. Γι αυτο εφαγε 7 απο τη Γιουβεντους. Οχι οτι η βαζελουλα ειναι καλυτερη δλδ. Καταστρεφετε χρονια τωρα το αθλημα γαυροι και βαζελοι. Απλα δεν το καταλαβενετε.

στις 10/05/2016 01:27
Ο χοντρος στηνει μεχρι και τη eurovision. Ξερει ο χοντρος πως να στηνει. Το κοντσιτα, το 0-4 του μπεου (πεου) στο οακα. Μασονος 33ου βαθμου ο αλητης. Φυσικα και σατανιστης. Οι μασονια ειναι υποχειριο του εωσφορου. Ειναι πλοκαμι του διαβολου. Σε κατο τετοια εκτροπα παιρνουν μερος μαρινακης, αλαφουζος, μελισσανιδης, σαββιδης κ.λ.π. λαμογια.

στις 10/05/2016 01:28
Ρε μη χαλατε τη ζαχαρενια σας για βλακειες. Αυτοι κλεβουν το κρατος, ειναι ολοι μασονοι (και φυσικα και σατανιστες) και υποχειρια του εωσφορου αφου η μασονια ειναι πλοκαμι του διαβολου.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.