Οριστικό: Αναβάλλεται ο τελικός του Κυπέλλου

Οριστικό: Αναβάλλεται ο τελικός του Κυπέλλου



Με απόφαση του Σταύρου Κοντονή, αναβάλλεται η διεξαγωγή του τελικού Κυπέλλου Ελλάδας, κατόπιν σχετικού αιτήματος της Ελληνικής Αστυνομίας και εισήγησης της ΔΕΑΒ.

Όπως αναμενόταν ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ αναβάλλεται.

Η Αστυνομία απέστειλε έγγραφο τόσο στην ΕΠΟ όσο και στο υφυπουργείο Αθλητισμού, με το οποίο ξεκαθαρίζει ότι δεν μπορεί να εγγυηθεί την ομαλή διεξαγωγή της αναμέτρησης (παρότι είχε προγραμματιστεί να γίνει κεκλεισμένων των θυρών!), επικαλούμενη λόγους δημόσιας τάξης δεδομένης της μεγάλης 48ωρης πανελλαδικής απεργίας και των κινητοποιήσεων που έχουν προγραμματιστεί.

Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο Σταύρος Κοντονής αποφάσισε την αναβολή του τελικού του Κυπέλλου. Υπενθυμίζεται ότι ο Υφυπουργός Αθλητισμού είχε στείλει τελεσίγραφο στην Ομοσπονδία, ζητώντας από την ΕΠΟ την αφορμή των συμφωνηθέντων, κυρίως σε ό,τι αφορά τους βοηθούς του Σιδηρόπουλου. Το τελεσίγραφο εξέπνευσε χωρίς να υπήρξε η παραμικρή αλλαγή και το έγγραφο της αστυνομίας ουσιαστικά έδωσε το πάτημα που έψαχνε ο Σταύρος Κοντονής.

Η ανακοίνωση αναφέρει χαρακτηριστικά: «Με απόφαση του Υφυπουργού Πολιτισμού και Αθλητισμού κ. Σταύρου Κοντονή, αναβάλλεται η διεξαγωγή του τελικού Κυπέλλου Ελλάδας στο ποδόσφαιρο, κατόπιν σχετικού αιτήματος της Ελληνικής Αστυνομίας και εισήγησης της ΔΕΑΒ».



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

24 σχόλια:

στις 06/05/2016 15:06
Ολοι τα θελουν ολα για παρτι τους...μεχρι και ο Παοκ εβγαλε ανακοινωση... Περιμενω να πει δυο λογια στο τουιτερ και ο Αλαφουζος.. Χαλια μαυρα ολοι μας!!!!

στις 06/05/2016 15:22
gia na min ginei grexit o kontonis xrisimopoiise profasi tin astynomia.o kipellouxos mallon tha krithei opws xanaegine kapote me korona i grammata.sta xartia.o panathinaikos prwtos sta pleyoff akolouthoun aek paok kai paniwnios mias kai o gkritsikis apantise me diakopi play-off.athanato elliniko podosfairo...prosferei aiwnia sygkiniseis

στις 06/05/2016 15:50
Ellas to megaleio sou

στις 06/05/2016 15:59
swpate paidia kai tha mpoume toulaxiston sto guiness

στις 06/05/2016 16:01
Na xarw tin banania moy..

στις 06/05/2016 16:34
Grexit τωρα.....ερασιτεχνικη η Super Leage και Football Leage...για να αδειασει η Χαβουζα απο τα σκατα..!!

στις 06/05/2016 16:56
Σε ολα τα επιπεδα σαν χωρα ειμαστε ελλαδισταν.. σιγα μην γλυτωνε το ποδοσφαιρο.. αλλωστε ειναι ο καθρεφτης της κοινωνιας που ζουμε..

στις 06/05/2016 17:04
Και οσο για την αστυνομια που ειναι υποχειριο της(εκαστοτε) κυβερνησης τι να πεις.. τα μμμ τους φταιγανε με τις απεργιες.. λες και σε καθε ματς σε οποιαδηποτε αγωνιστικη επικρατει η "ταξη" που σε μετρο ηλεκτρικο και λεοφωρεια πεφτει το ψηρισμα της αρκουδας.. και συνηθως την πληρωνουν τιποτα 12χρονα απο τους τζαμπα μαγκες..εκει η ταξη και η ασφαλεια ειναι κομπλε.. αν δεν μπορει να εξασφαλισει εναν αγωνα, τοτε να το κλεισουν το μαγαζι.. (οχι οτι δεν μπορουν, αλλα λεμε τωρα)

στις 06/05/2016 17:05
ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΝ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ...ΚΡΙΜΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ ΜΑΓΚΕΣ ΓΕΛΑΝΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ

στις 06/05/2016 17:09
W megale prwtathliti olympiake,to megaleio sou polloi to zileuoun,ti megali doxa s akomi perissotero...to ithos kai propantws tous ametritous titlous s!Oloi prospathoun na se ftasoun ki epdei den mporoun na to petyxoun me swsto kai timio tropo,prospathoun me dolia texnasmata na apokomisoun ena titlo...Kai korwna grammata na ginei o telikos kai to parei i aek to megaleio tou olympiakou ftasete pote...i fanela mas einai poly varia...

στις 06/05/2016 17:09
*den tha ftasete pote

στις 06/05/2016 17:39
μεγάλο κρίμα στα κομματόσκυλα και στους φανατικους οπαδούς γτ εσείς μας καταστρέφετε καθημερινώς...

στις 06/05/2016 17:41
o telikos ua gini ton augousto stin mukono diatitis ua eine o cinakis

στις 06/05/2016 17:43
laisman galatis kostetsos

στις 06/05/2016 17:57
μονο στην ελλαδα γινονται αυτα! γελαει ο κοσμος με την καταντεια μας!

στις 06/05/2016 18:01
ΑΝΤΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΣΟΒΑΡΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΓΕΛΑΝΕ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!

στις 06/05/2016 18:37
Ο κοντονης μπορεί να μην έχει ολοκληρώσει την θητεία του ακόμα αλλά με τα τωρινά δεδομένα μπορεί να θεωρηθεί ως ο πιο αποτυχημένος υφυπουργός αθλητισμού. Βέβαια δεν λέω ότι είναι ανίκανος ή άχρηστος, ξέρει πολύ καλά τι κάνει, όπως και όλη η κυβέρνηση σύριζα ανελ.

Όταν στην Ελλάδα ήμαστε 100 χρόνια πίσω σε όλους τους τομείς, από που και ως που περιμένουμε να πάει το ποδόσφαιρο μπροστά;!

στις 06/05/2016 19:02
Ειναι τραγικο αυτο που συμβαινει για ακομα μια φορα πραγματικα Ελληνες απογοητευση

στις 06/05/2016 19:16
Γιατι τελικα απο αυτη την κυβερνησαρα του ΣΥριζα ποιος αποδειχτηκε επιτυχημενος ρε συ @ακυρος.GR...κΑΙ ο χαβαλες οπως κανουνε σε ολους τους τομεις στο τελος θριαμβολογουν!!!Φερανε capital controls!!ΘΡΙΑΜΒΟΛΟΓΟΥΣΑΝ ΜΕΤΑ αφου δεν ειχαμε grexit και υπογραψαν τα παντα το καλοκαιρι...Τωρα ηδη γραφουν διθυραμβους για εξυγιανση του ποδοσφαιρου και αλλα τετοια χαριτωμενα χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα αΥΤΟΙ οι τυποι προ δεκαετιας ελαμβαναν 3% και μπαινανε οριακα στην βουλη τοτε...Μην το λησμονειτε αυτο

στις 06/05/2016 19:31
KAΛΑ ΤΑ ΛΕΤΕ. Ο ΒΑΖΕΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ 1ΟΣ ΣΤΑ ΠΛΕΙ-ΟΦ ΔΕΝ ΞΕΡΩ. ΕΝΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΖΕΛΑΣ. Η ΑΕΚ ΑΞΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΤΑ ΤΑ ΕΚΤΡΩΠΑ. ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.

στις 06/05/2016 19:32
ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΑΩ ΑΥΡΙΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΝΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΚΑΤΙ. ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ. ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΜΑΤΖΙΚ ΠΑΡΚ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΑΛΛΟΤΕ ΘΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΦΕΔΑΚΙ.

στις 06/05/2016 19:33
Ο ΓΑΒΡΟΣ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ.

στις 07/05/2016 09:57
μαυρα χαλια και χειροτερα παμε γελανε με τα χαλια μας θελουμε και ευρωπη .κριμα παει η ελλαδα .

στις 07/05/2016 12:10
Μπράβο κύριοι Κοντονη-Μελισανιδη!

Μπράβο και στον κύριο Αλαφούζο που

ήταν ο πρωτεργάτης όλα αυτά τα χρόνια,

μπράβο και στον κύριό Μαρινακη που καθεται

και δεν γίνεται αυτός που του λένε ότι είναι και να

τους λιώσει σαν σκουλήκια.

Βεβαίως μπράβο και στον κύριο Μακ, που μετά τον Β' Παγκόσμιο, έγινε αυτός και η ομάδα του οι μοναδικοί λόγοι για να σταματήσει το Κύπελλο Ελλάδος. Τελος, μπράβο στο Ποδόσφαιρο μας που δεν είναι τίποτε άλλο από Μελισανιδης & Αλαφούζος & Σαββίδης V.S Μαρινακης. Μπράβο σε όλους μας!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.