Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Ατλέτικο!

Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Ατλέτικο!



Σ’ ένα παιχνίδι που έσπασαν… καρδιές, η Μπάγερν κέρδισε με 2-1 την Ατλέτικο στο Μόναχο, όμως οι «ροχιμπλάνκος», έχοντας… προίκα το 1-0 του πρώτου αγώνα, πήραν την πρόκριση για τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ χάρη στο εκτός έδρας γκολ! Αλόνσο (31’), Γκριεζμάν (53’) και Λεβαντόσκι (74’) οι σκόρερ, από ένα χαμένο πέναλτι για τις δύο ομάδες.

Στον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ για 2η φορά τα τελευταία τρία χρόνια προκρίθηκε η Ατλέτικο! Σ’ ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που τα είχε όλα, η Μπάγερν κέρδισε με 2-1 στο Μόναχο, όμως δεν κατάφερε να πετύχει ακόμα ένα γκολ, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί για 3η σερί χρονιά στα ημιτελικά του θεσμού!

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα είχε την απόλυτη υπεροχή στο πρώτο ημίχρονο, ωστόσο κατάφερε απλώς να ισοφαρίσει το σκορ του αγώνα με απευθείας φάουλ του Αλόνσο στο 31’. Δύο λεπτά μετά, ο Όμπλακ κράτησε ζωντανή την Ατλέτικο, αποκρούοντας το πέναλτι του Μίλερ και στο 54’ οι «ροχιμπλάνκος» πέτυχαν το καθοριστικό εκτός έδρας γκολ με τον Γκριεζμάν.

Η Μπάγερν χρειάζονταν δύο γκολ για την πρόκριση και στο 74’ διένυσε τη μισή διαδρομή, ξαναπαίρνοντας το προβάδισμα με τον Λεβαντόφσκι. Ο ημιτελικός είχε πάρει… φωτιά, αν και ο Τόρες θα μπορούσε να τη σβήσει στο 84’ εφόσον ευστοχούσε στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος για μαρκάρισμα εκτός περιοχής.

Ο Νόιερ μάντεψε σωστά και στα εναπομείναντα λεπτά οι Βαυαροί «σφυροκόπησαν» την Ατλέτικο, ψάχνοντας το γκολ της πρόκρισης. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε άντεξε την πίεση και θα είναι αυτή που θα βρίσκεται το βράδυ της 28ης Μαΐου στο Μιλάνο.

Το ματς:


Τσάμπιονς Λιγκ: Στον τελικό η Ατλέτικο!Η Μπάγερν πήρε τον έλεγχο από το ξεκίνημα του παιχνιδιού, ωστόσο στο πρώτο τέταρτο δεν κατάφερε να ανησυχήσει την Ατλέτικο. Αντίθετα, οι «ροχιμπλάνκος» προσπάθησαν να απειλήσουν με δύο μακρινά σουτ του Γκάμπι (6’, 15’), όμως ο Νόιερ δεν συνάντησε ιδιαίτερο πρόβλημα.

Η συνέχεια άνηκε αποκλειστικά στους Βαυαρούς. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα ανέβασε σημαντικά την απόδοση της και πίεσε ασφυχτικά τους φιλοξενούμενους, έχοντας σημαντικές ευκαιρίες για το 1-0. Στο 20’ ο Όμπλακ έδιωξε με το πόδι την προσπάθεια του Λεβαντόφσκι και στο 24’ απόκρουσε και το σουτ του Ριμπερί. Μάλιστα στη συνέχεια πρόλαβε τον Λεβαντόφσκι, πριν πάρει το ριμπάουντ.

Η πίεση των γηπεδούχων απέδωσε καρπούς στο 31’. Ο Αλάμπα κέρδισε φάουλ λίγο έξω από την περιοχή και ο Τσάμπι Αλόνσο με απευθείας εκτέλεση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας το σκορ για την Μπάγερν. Δύο λεπτά μετά, οι Βαυαροί κέρδισαν πέναλτι, για κράτημα του Χιμένες στον Μαρτίνεθ, έχοντας την ευκαιρία να πάρουν σκορ πρόκρισης. Ωστόσο, ο Όμπλακ απόκρουσε την εκτέλεση του Μίλερ, κρατώντας το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι δύο ομάδες θα οδηγούνταν στην παράταση, ωστόσο, αυτό το σενάριο διαγράφηκε νωρίς στο δεύτερο μέρος. Στο 54’ ο Τόρες έδωσε εξαιρετικά στον Γκριεζμάν, αυτός έφυγε στην πλάτη του Αλάμπα και με ψύχραιμο πλασέ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Νόιερ, «παγώνοντας» την «Άλιανζ Αρίνα».

Η Μπάγερν χρειάζονταν πλέον δύο γκολ για να πάρει αυτή την πρόκριση, πράγμα καθόλου εύκολο όταν απέναντι σου έχεις την αρμάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε. Η πρώτη ευκαιρία των Βαυαρών ήρθε στο 67’ με ένα μακρινό σουτ του Αλόνσο, που δεν ανησύχησε τον Όμπλακ. Τρία λεπτά μετά, ο Σλοβένος έκανε εντυπωσιακή επέμβαση σε εν κινήσει σουτ του Λεβαντόφσκι, όμως στο 74’ ο Πολωνός κατάφερε να σκοράρει, ξαναβάζοντας την Μπάγερν μπροστά στο σκορ. Ο Αλάμπα έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Βιδάλ έκανε την κεφαλιά-πάσα και ο Λεβαντόφσκι από κοντά «έγραψε» το 2-1.

Οι γηπεδούχοι ήθελαν ακόμα ένα γκολ για την πρόκριση και ο ημιτελικός είχε πάρει φωτιά. Στο 81’ το δυνατό σουτ του Αλάμπα κόντραρε στον Σαούλ και στο 84’ ο Τσακίρ σφύριξε λανθασμένα πέναλτι υπέρ της Ατλέτικο, αφού στο ριπλέι ο Τόρες φάνηκε ότι ανατράπηκε εκτός περιοχής. Ο Ισπανός είχε την ευκαιρία να στείλει τους «ροχιμπλάνκος» στον τελικό, όμως ο Νόιερ τον νίκησε από τα έντεκα βήματα, κρατώντας ζωντανή την Μπάγερν.

Στο 87’ ο Γκάμπι έδιωξε σωτήρια την μπάλα προ του Λεβαντόφσκι και ένα λεπτό μετά ο Όμπλακ έκανε μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Αλάμπα. Η ομάδα του Σιμεόνε κράτησε με νύχια και με δόντια το υπέρ της αποτέλεσμα και κατάφερε να εξασφαλίσει την πρόκριση για τον τελικό.

Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Λαμ, Χάβι Μαρτίνεθ, Τζερόμ Μπόατενγκ, Αλάμπα, Τσάμπι Αλόνσο, Βιδάλ, Τόμας Μίλερ, Ντόουγκλας Κόστα (73' Κομάν), Ριμπερί, Λεβαντόφσκι.

Ατλέτικο Μαδρίτης: Όμπλακ, Χουανφράν, Γκοντίν, Χοσέ Μαρία Χιμένες, Φιλίπε Λουίς, Γκάμπι, Αουγκούστο Φερνάντες (46' Καράσκο Φερέιρα), Σαούλ Νίγκεθ, Κόκε (93' Σάβιτς), Γκριεζμάν (82' Πάρτεϊ), Φερνάντο Τόρες.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΓΕΡΝ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

43 σχόλια:

στις 03/05/2016 23:47
Ναιιιιι!

στις 03/05/2016 23:47
Ομαδα με ΑΡΧΙΔΙΑ...

στις 03/05/2016 23:48
Τώρα από κάτω θα έχει κλάμα

στις 03/05/2016 23:50
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΑ ΤΗ ΜΠΑΓΕΡΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΟΙ "ΚΥΡΙΟΙ" ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΓΚΟΛ ΗΤΑΝ ΟΦΣΑΙΝΤ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΕΚΤΟΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ. ΤΣΟΛΟ ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΗ ΤΗ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΜΑΓΚΑΣ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΖΕΙΣ ΡΕ. ΝΙΑΟΥ

στις 03/05/2016 23:53
ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 03/05/2016 23:53
erxetai h pouts@ apo real twra axaxaxaxxaxa,thimaste propopersi?3 goal se 10 lepta?axaxxaxaxaxxax erxete h poutsAAAA apo ''KING OF EUROPE'' xaxaxaxaxaxaxa...Na sas dw twra.....Synxaritiria pou phge teliko alla tha stenaxwrethei kai polu malista

στις 03/05/2016 23:55
Ξεχασες να πεις οτι φορουσαν και μεγαλα παπουτσια!!!Ειπαμε να ειμασται ελληνες και να γκρινιαζουμε και να λεμε καμια μαλακια αλλα εδω το παρακανες

στις 03/05/2016 23:55
ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ Κ ΜΠΑΓΕΡΝ ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΠΟ ΤΩΡΑ!!!!

στις 03/05/2016 23:56
για το skinhead69 το λεω

στις 03/05/2016 23:59
ΜΑΤΣΑΡΑ ΜΑΓΚΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΔΑΜΕ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΣΤΟ 1-1 ΤΟΥ ΓΚΡΙΕΖΜΑΝ.ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΙΣ 2 ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ 2 ΓΚΟΛ ΣΤΗΝ ΑΜΥΝΑ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ.ΟΠΩΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΜΥΝΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΛΟΓΙΚΑ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΡΕΑΛ-ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΑΣ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ.

στις 03/05/2016 23:59
Skinhead παω στοιχημα οτι αμα εβλεπες μπροστα σου τον τσολο θα σου φευγανε τα τσισακια..

στις 04/05/2016 00:09
ΤΟ ΑΞΙΖΑΝ Κ ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ.... ΟΙ ΙΣΠΑΝΟΙ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΝ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ....

στις 04/05/2016 00:28
ατλετικο - σιτυ Τελικος να με θυμάστε

στις 04/05/2016 00:33
Telikos city atletico me thn city na to shkwnei

στις 04/05/2016 00:39
Παιδια ο χρήστης "Higuain_o-portoeimai" σε 9 μήνες θα αποκτήσει αδερφάκι! Ομοθαλή αδέρφια θα ειναι όμως κι όχι ετεροθαλή! Ο μπαμπάς του μωρού θα είμαι εγώ και η μαμά θα είναι η μαμά του ιγκουαιν! Το παιδί θα έχει τον ίδιο πατέρα με τον ιγκουαιν και την ίδια μητέρα με τον ιγκουαιν!

στις 04/05/2016 00:49
Mπραβο στην Ατλετικο και στο antihooligano!!!Σημερα ειχα δυο καλα νεα μεσα σε μια μερα!!!..Περασε η Ατλετικο!!ευτυχως δεν κοιμηθηκε ο Θεος οπως στο Μπαγιερν-Μπενφικα και κατα δευτερον γινομαι παππους οπως αντιλαμβανεστε ολοι επειτα απο τα νεα που μαθαμε σημερα απο τον antihooligano αναγνωρισμενο πλεον παιδι μου...Ενα απο τα πολλα που ειχα ανα καιρους αλλα λιγα που εχω αναγνωρισει!!!

στις 04/05/2016 01:20
η ατλετικο αξιζει να ειναι στον τελικο γιατι ετος οτι ειναι καλη ομαδα παιζει με ψυχη \με μπαρτσα απο το 35 επαιζε με 10 αδικα και περασε \για οσους εχουν παιξει ποδοσφαιρο\ οταν παιζεις απο υο 35 με 10 και ειδικα με μια αντιπαλο οπωσ η μπαρτσα και τελικα προκρινεσαι εισαι μαγκας \το ιδιο και με bayern της εβαλε 2 γκολ και προκριθηκε δεν εχει σημασια ο τροπος ασ τα εβαζε η bayern τα γκολ να προκρινοταν\ οσογια το 2ο γκολ της mpagern ειναι ορισμος του φαουλ για οσους εχουν παιξει ποδοσφαιρο εστω και σε ερασιτεχνικο οπως εγω του βαζει το χερι και τον κατεβαζει \και επειδη εχω παιξει και παιχνιδι με ομαδα που ηταν μεγαλυτερης κατηγοριας απο αυτην που επαιζα οταν πχ χανεις πχ 5-0 και ο αντιπαλοσ απο το 80πχ μεχρι το τελος απλα γυρναει τη μπαλα για να μη βαλει το Επομενο μιλαμε για την απολυτη ξενερα δεν παιρναει η ωρα με τιποτα \θελω να πω με λιγα λογια οτι αυτο που εκανε η ατλετικο με μπαρτσα 65 λεπτα αμυνα και περασε αν δεν εχεις παιξει μπαλα δεν το καταλαβαινεις\ οτι και να γραφω ειναι

στις 04/05/2016 01:23
λιγο STO ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΑΝ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΑΝ ΕΧΕΙς ΘΕΛΗΣΗ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙς ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΕΙς

στις 04/05/2016 01:25
Μητερα ιγκουαιν:

ΤΕΡ: Τριτη 19/04/2016

Ημερομηνια συλληψης: Τριτη 03/05/2016

ΠΗΤ: Τριτη 24/01/2017

1ος μηνας κυησης: Δευτερα 25/04/2016-Τριτη 24/05/2016

2ος μηνας κυησης: Τεταρτη 25/05/2016-Παρασκευη 24/06/2016

3ος μηνας κυησης: Σαββατο 25/06/2016-Κυριακη 24/07/2016 4ος μηνας κυησης: Δευτερα 25/07/2016-Τεταρτη 24/08/2016 5ος μηνας κυησης: Πεμπτη 25/08/2016-Σαββατο 24/09/2016 6ος μηνας κυησης: Κυριακη 25/09/2016-Δευτερα 24/10/2016 7ος μηνας κυησης: Τριτη 25/10/2016-Πεμπτη 24/11/2016 8ος μηνας κυησης: Παρασκευη 25/11/2016-Σαββατο 24/12/2016 9ος μηνας κυησης: Κυριακη 25/12/2016-Τριτη 24/01/2017

στις 04/05/2016 01:30
Ο ιγκουαιν τελη Γεναρη θα αοοκτησει αδερφο η αδερφη.

στις 04/05/2016 01:40
Να ευχηθουμε στον ιγκουαιν με το καλο να κυλησει η εγκυμοσυνη της μητερας του και να φερει σε 9 μηνες στον κοσμο ενα υγιεστατο παιδακι.

στις 04/05/2016 01:40
Η μητερα του.

στις 04/05/2016 03:09
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΡΕ ΧΑΖΟ ΑΣΧΕΤΟ ΤΡΙΣΑΘΛΙΟ ΜΟΓΓΟΛΑΚΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΔΕΙΞΕ ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΔΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟΠΤΑ ΟΦΣΑΙΝΤ ΠΗΓΑΙΝΕ ΨΑΞΤΟ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΜΑΛΑΚΑ Ε ΜΑΛΑΚΑ ΣΕ ΞΕΓΕΛΑΕΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΕΤΑΧΤΗΚΑΣ ΚΑΙ ΕΙΠΑΝ ΟΦΣΑΙΝΤ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΥΘΕΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΛΙΙ ΛΕΓΑΝΕ ΝΑΙ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ 1000 ΣΟΡΥ ΕΤΣΙ ΠΑΛΙΟ ΑΔΕΡΦΑΡΑ ΚΑΙ ΕΣΥ?ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΗΣ ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΟΚ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΕΝΑΛΤΙ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΕΞΩ ΑΛΛΑ ΤΟ 2 ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΜΠΑΓΕΡ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ Ο ΜΠΙΝΕΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟ ΦΑΟΥΛ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΙΑ ΠΑΣΑ?ΓΙΑ ΔΕΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΜΑΛΑΚΑ Ε ΜΑΛΑΚΑ ΑΜΙΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΧΑΖΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΧΙΛΙΟΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟ ΜΟΓΓΟΛΑΚΙ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ

στις 04/05/2016 08:34
uefa madritis o simeone ekane sinexos alages gia na kerdisei xrono i pextes tis atletiko kanan foul ala kathari dietisia idika eki sto penaldi pou kerdise i atletiko pou kanonika htan ekso apo thn perioxh...

στις 04/05/2016 11:40
re seis, gt etsi oloi me tn atletico? h bayern htan kaluterh omada k sta 2 paixnidia antikeimenika twra, dn a3ize na perasei, sas aresei auth h mpalla? an nai paw paso... ta lew auta gt vlepw p lete mpravo stn atletico p perase k oti to a3ize, dn to a3ize k opoios to leei dn 8elei na vlepei wraio podosfairo, mperdeuei th mpalla me tn politikh, h exei polla komplex, dn e3hgeite alliws..

στις 04/05/2016 11:49
re river 7, matia exoun oloi k vlepoun, esy allo match evlepes, o vidal dn ekane tpt, oute kan antedrasan oi ths atletico k 8a mas peis esu ti htan. se olo to match p sprwxnan oi ths atletico gt dn ta les re "antikeimenike"? epishs, dn 3erw apo poia gwnia to eides alla oso k na kopaniese, htan offsait.

στις 04/05/2016 13:28
πιο κλαψιαρης και απο τον μουρινιο αυτος ο σιμεονε..εχει καταντησει αηδια το ποδοσφαιρο πλεον!!!

στις 04/05/2016 14:11
Κωλοατλετικο. Ο ΜΑΧFTZ μενει 3 στενα πιο κατω απο το Μπερναμπεου. Διπλα στο σπιτι του ειναι. Οδος Λα Μαντρουγκα 17.

στις 04/05/2016 14:33
re gleizer travate ferte tsolo kai afiste mourinho kai pepe kai prasina aloga.o antrwpos einai o kaliteros me mpatzet 10 fores katw pire ta skalp apo olous tous megalous......pepe trava gia ipno

στις 04/05/2016 15:56
@undisputed13 !!! Βεβαια μπορει η Ατλετικο να μην ειναι μεγεθος Μπαγιερν η Μπαρτσελονα σε μπατζετ αλλα δεν ειναι και καμια Βιγιαρεαλ η Λεστερ...Μην το λησμουνουμε αυτο...Γιατι καλα ειναι τα προπονητικα team και οι δουλεμενες ομαδες με αυτοματισμους στην αμυνα και στις αντεπιθεσεις οπως η Ατλετικο αλλα αν δεν εχεις και λιαν αξιοπρεπες μπατζετ οσο της Ατλετικο δεν προχωρας κακα τα ψεματα...Αυτο περισσοτερο για κατι ΕΛληνες προεδρους που εχουν τσακωθει με το Ελληνικο κατεστημενο του Μαρινακη και τα σημαιακια του κορνερ και δεν λενε να ριξουνε καμια δεκαρα στην ομαδα τους μπας και δουνε προκοπη...(βλεπε Ιβαν Σαββιδης,Αλαφουζος και Τιγρης)

στις 04/05/2016 15:59
Προσεξε φιλε η Ατλετικο πεταξε εξω Μπαρτσα και Μπαγιερν,προσεξε την Λεστερ του χρονου τι σφαλιαρες θα τρωει στο ch.lea ....NO 11 ΣΕ ΜΠΑΤΖΕΤ ΕΙΝΑΙ Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΑΠΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΕΣ ΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΧΕΙ ΡΕΑΛ,ΜΠΑΡΤΣΑ,ΣΙΤΥ,ΤΣΕΛΣΙ,ΑΡΣΕΝΑΛ,ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ,ΠΑΡΙ,ΓΙΟΥΒΕ ΚΑΙ ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ...ΜΗΝ ΦΑνταστεις οτι ειναι καμια Βιγιαρεαλ...οχι να μην παρεξηγηθουμε φιλε @undisputed13

στις 04/05/2016 16:01
BAYERN ξεχασα να γραψω...Φαντασου απο Ντορντμουντ εχει μεγαλυτερο μπατζετ η Ατλετικο...

στις 04/05/2016 16:28
Νοργουιτς ξαναδιάβασε σε παρακαλώ αυτά που έγραψες και αν τα καταλάβεις εξήγησετα και σε μας.Σ ευχαριστώ

στις 04/05/2016 16:46
μπραβο ρε ατλετικο! ομαδα απο σιδερο πραγματικη ομαδα που ο ενας παικτης παιθεινει για τον αλλον! ευχομαι να κατακτησει το πρωταθλημα και το τσαμπιονς λιγκ! και σας ειχα πει 2-1 σκορ

στις 04/05/2016 16:48
λοιπον το πεναλτυ της ατλετικο ηταν μουφα γιατι ηταν εκτος περιοχης αλλα το γκολ ειναι κανονικοτατο!

στις 04/05/2016 16:48
γκουαδιολα αποτυχημενε κλαψε

στις 04/05/2016 17:31
loupan, ο Όσιμ το είχε πει. Ο Ίβιτσα Όσιμ.

στις 04/05/2016 17:32
Π

στις 04/05/2016 17:36
Πάντα το αντιποδόσφαιρο κερδίζει το θέαμα. Θυμάμαι την Βραζιλία του 1982, που αποκλείστηκε από την αντιθεαματική Ιταλία. Αλλά και στο Euro 2004, η Τσεχία ήταν πολύ θεαματική ομάδα, μέχρι να την σταματήσει η εθνική μας με το κατενάτσιο του Ρεχάγκελ.

Τέλος, θυμήσου πέρσι εκείνη την ουκρανική ομάδα που απέκλεισε τον Ολυμπιακό και έφτασε στον τελικό. Κι αυτή έτσι έπαιζε. Δεν είναι συμπτώσεις αυτά, δεν είναι τυχαία πράγματα. Είναι ο κανόνας του ποδοσφαίρου και συμβαίνει διαχρονικά, δυστυχώς για εμάς που μας αρέσει το ωραίο θέαμα.

στις 04/05/2016 18:11
@biribiri δεν απευθυνθηκα σε σενα στον undisputed εγραψα νομιζω και μαλιστα εβαλα και ενα παπακι @ at διπλα...Δεν γραφω για ασχετους οπως εσυ...Ο @antisputed το παλικαρι απο αυτα που γραφει ανα καιρους φαινεται οτι κατεχει μαλιτσα οποτε πιστεψε με αυτος καταλαβε τι εγραψα...Παντα απευθυνομαι σε γνωστες του αθληματος εσυ @biribiri εισαι γνωστης μονο του τεννις και της eurovision και σου εχω ξαναγραψει μην ασχολεισαι με μπαλιτσα δεν σου ταιριαζει...Σου προτεινω να ασχοληθεις με το πλεξιμο...αιντε κοπελαρα μου στην ευχη του Θεου

στις 04/05/2016 21:10
BALANTZA,ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΠΑΣ ΜΑΚΡΥΑ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ Η ΚΑΜΠΑΛΑ ΞΕΚΟΛΙΑΣΕ ΤΑ ΑΔΕΛΦΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ ΠΑΟ-ΠΑΟΚ,ΣΥΝΒΑΙΝΕΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟ ΘΕΑΜΑ.

στις 04/05/2016 22:43
Skinhead69 τι λες ρε φιλε που το ειδες οτι ηταν οφσαιντ καθαρο γκολ ηταν

στις 05/05/2016 00:02
Ρε συ FORTOUNIS-17, εντάξει να με τρολάρεις, αλλά εγώ πότε έγραψα ότι ο ΠΑΟΚ και ο Παναθηναϊκός παίζουν ωραία μπάλα; Ακόμα και η Γκαμπάλα καλύτερα έπαιζε από δαύτους! (Σημειωτέον, και τον ΑΠΟΕΛ είχε αποκλείσει στα νοκ-άουτ. Ότι πέτυχε το πέτυχε εναντίον ελληνικών ομάδων. Φαίνεται ότι μας έχουν άχτι στο Αζερμπαϊτζάν. Οπότε μην εκτίθεσαι, δεν ξέρεις μήπως του χρόνου παίξετε κι εσείς μαζί της, ούτε αν θα την αντιμετωπίσετε αποτελεσματικότερα).

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.