Χατ-τρικ ο Γκέκας στην Ελβετία (video)

Ο Φάνης Γκέκας πέτυχε χατ-τρικ (47’, 85’, 88’) και γύρισε μόνος του (3-1) το ματς της Σιόν με τη Λουγκάνο.

Συνεχίζει τις εντυπωσιακές εμφανίσεις στην Ελβετία ο Φάνης Γκέκας. Ο Έλληνας επιθετικός πέτυχε χατ-τρικ στο παιχνίδι της Σιόν με τη Λουγκάνο, χαρίζοντας τη νίκη (3-1) στην ομάδα του.

Η Λουγκάνο, που είχε βασικό τον Τάσο Δώνη, προηγήθηκε στο 11ο λεπτό του αγώνα, όμως ο Γκέκας γύρισε μόνος του το ματς με τρία γκολ, τα δύο στα τελευταία λεπτά του αγώνα (47’, 85’, 88’).

Ο 35χρονος επιθετικός έφτασε τα 8 γκολ σε 12 αγώνες στο ελβετικό πρωτάθλημα, οδηγώντας τη Σιόν στην 3η θέση που δίνει εισιτήριο για το Γιουρόπα Λιγκ.