Αποδέσμευσε επτά παίκτες ο Αστέρας Τρίπολης!

Αποδέσμευσε επτά παίκτες ο Αστέρας Τρίπολης!



Ούτε ένας, ούτε δύο αλλά συνολικά επτά ποδοσφαιριστές του Αστέρα Τρίπολης αποδεσμεύτηκαν από την αρκαδική ΠΑΕ!

Η σεζόν του Αστέρα Τρίπολης ολοκληρώθηκε, μετά την αποτυχία της ομάδας να μπει στα πλει-οφ. Η αρκαδική ΠΑΕ αποφάσισε να προβεί σε αλλαγές του ρόστερ ενόψει της νέας σεζόν και το βράδυ του Σαββάτου (23/4) ανακοινώθηκε ότι τα συμβόλαια επτά ποδοσφαιριστών δεν θα ανανεωθούν.

Πρόκειται για τους Μπαντή, Ζησόπουλο, Λούι, Γκοϊάν, Σανκαρέ, Κιτόκο και Έντερσον, οι οποίοι είναι ελεύθεροι να αναζητήσουν τον επόμενο σταθμό της καριέρας του.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:

«Αυτές τις μέρες πραγματοποιήθηκαν συνεχόμενες συναντήσεις του αντιπροέδρου της ΠΑΕ Δημήτρη Μποροβήλου με ποδοσφαιριστές των οποίων τα συμβόλαια λήγουν στις 30 Ιουνίου 2016.

Η διοίκηση ευχαρίστησε θερμά τους Γιώργο Μπαντή, Dorin Goian, Khalifa Sankare, Γιώργο Ζησόπουλο, Braian Lluy, Ritchie Kitoko και Ederson Tormena για όσα σημαντικά προσέφεραν στην ομάδα τα χρόνια που αγωνίστηκαν με τη φανέλα του ΑΣΤΕΡΑ και αποφασίστηκε η μη ανανέωση της συνεργασίας.

Όλοι οι άνθρωποι της ευρύτερης οικογένειας του ΑΣΤΕΡΑ αισθάνονται την ανάγκη να ευχαριστήσουν μέσα από την καρδιά τους όλα αυτά τα παιδιά, τα οποία συνέδεσαν την παρουσία τους στην ομάδα με χρυσές σελίδες της ιστορίας της. Αντίο φίλοι και καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν κάνετε».



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΛΟΥΙΣ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 23/04/2016 22:05
ο σανκαρε θα βρει γρηγορα ομαδα

στις 23/04/2016 22:13
Τριπολαρα αδυναμια...

στις 23/04/2016 22:36
Τον Λουι και τον θηριωδη αλλα και γκελαδορο Σανκαρε θα τους ηθελα στο Αγρινιο. Αλλα ο Κωστουλας δεν τα χωνει, αφου οι ζημιες απο την κριση στην Ελλαδα ειναι μεγαλες γι'αυτον. Για να δουμε...

στις 24/04/2016 00:11
Δεν πειράζει θα έρθει το βανακι απ τον Πειραιά

στις 24/04/2016 00:46
Αν δεν κολλησεις και καπου τον βιαστη σου θα σκασεις.. μακαρι να κατεβειτε πειραια για να σας ξαναβιασουμε ρε βουλγαριι γαμω τα μυαλα σας..

στις 24/04/2016 01:01
Δεν είναι όλες οι κολοτρυπιδες παραβιασμενες δεν είναι πάντα ο εαυτός σου το παράδειγμα

στις 24/04/2016 01:04
Και γιατί τσιμπάς δεν είναι μόνο η ομάδα σου στον Πειραιά αλλά ξέχασα είναι η πιο βρωμιαρα γιαυτό το καταλάβεις

στις 24/04/2016 10:25
Otan den reoyn ta ''ETOIMA'' paketa apo tin eyrwpi o megalos ependytis toy gayroastera diwxnei 3 prwtoklassatoys paixtes kai paei gia swtiria.....Eyxomai tin idia kataliksi kai ston arxigo toy armatos....

στις 24/04/2016 10:38
Ποια αλλη ομαδα υπαρχει στον πειραια ρε μογγολο δηλαδη που το παιζεις και εξυπνος που να μπορει να δωσει παικτες σε ομαδα α εθνικης και να παιξουν μπαλα..;οι παικτες του εθνικου..;

Οσο για τον σιμοενσον ευχομαι να βρισκεται συχνα σωτηρες σαν τον μελισσανιδη να σας ριχνει στην γ και πιο κατω αν γινεται..γιατι αποτι βλεπω η μια φορα που πεσατε δεν ηταν αρκετη..σας δημιουργησε περισσοτερα προβληματα αποτι ηδη ειχατε..

στις 24/04/2016 10:43
Κρίμα και γουστάρω Αστέρα. Πολυ ανώτερη ομάδα από τον Ατρομητάκο!

στις 24/04/2016 10:43
Και πολύ καλύτερη!

στις 24/04/2016 10:45
ΠΟΚ κάνει ό,τι γουστάρει!

στις 24/04/2016 10:46
ΜΟΝΟ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ ΦΑΤΑΟΥΛ!

στις 24/04/2016 10:47
Θα το χαρώ πολύ αν το πάθει αυτό κι ο Ατρόμητος!

στις 24/04/2016 10:47
Παράρτημα του πρεζέμπορα!

στις 24/04/2016 11:02
Irthe kai o dimotikos toy thiksame to soyltanato...ton mel ton krazei polys kosmos tis AEK anoixta...eseis eiste poy dexeste ypodiko na sikwnei to kypelo kai na mas trampoykizei gia alla 15 xronia opws oneireyetai....

στις 24/04/2016 17:40
ειδες καθολου αστερα φετος?

Ακόμα και ο Λουι που ειναι απο τα καλυτερα μπακ στην Ελλαδα φετος στα μισα ματς ηταν τραυματιας...Ο μονος που εκανε καλη χρονια απο αυτους ειναι ο Μπαντης αλλα πηρε τον πολύ καλύτερο Αθανασιάδη απο τον Πανθρακικό

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.