Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκησε και περιμένει η Ατλέτικο

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκησε και περιμένει η Ατλέτικο



Με γκολ του Κορέα (62’), η Ατλέτικο κέρδισε με 1-0 την Μάλαγα στο «Βιθέντε Καλντερόν» και ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή της Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η Ατλέτικο κέρδισε με 1-0 την Μάλαγα στο «Βιθέντε Καλντερόν» και πέρασε πάνω από την Μπαρτσελόνα, που αντιμετωπίζει την Σπόρτινγκ Χιχόν στο «Καμπ Νου».

Οι «ροχιμπλάνκος» είχαν την υπεροχή, ωστόσο δυσκολεύονταν να διασπάσουν την άμυνα της Μάλαγα. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε είχε μεγάλη χαμένη ευκαιρία στο 14’, με άστοχο σουτ του Γκριεζμάν από το ύψος της μικρής περιοχής, ωστόσο δεν απείλησε ξανά με αξιώσεις την εστία των Ανδαλουσιανών.

Στην επανάληψη, η Ατλέτικο συνέχισε την πίεση και στο 51’ είχε μεγάλη ευκαιρία με άστοχο σουτ του Σαούλ από το ύψος του πέναλτι. Τελικά, στο 62’ ο Κορέα επιχείρησε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Οτσόα.

Ο σκόρερ είχε σημαντική ευκαιρία για το 2-0 στο 78’, όμως το σουτ του εντός περιοχής πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Δύο λεπτά μετά, η Μάλαγα «άγγιξε» την ισοφάριση, όμως το σουτ του Χουάνμπι έφυγε δίπλα από το δοκάρι.

Στο 86’ ο Οτσόα νίκησε σε τετ-α-τετ τον Κορέα και στο επόμενο λεπτό, ο Όμπλακ έδιωξε δύσκολα το μακρινό σουτ του Ρέθιο. Το 1-0 έμεινε μέχρι το φινάλε και η Ατλέτικο πέρασε έστω και προσωρινά στην κορυφή, περιμένοντας πλέον το παιχνίδι της Μπαρτσελόνα.



Ομάδες που αφορά: ΜΑΛΑΓΑ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

10 σχόλια:

στις 23/04/2016 22:00
παμε ρε ατλετικο!

στις 23/04/2016 22:12
Αγωνια μεχρι τελους ετσι μπαχαλο που τα εκανε η μπαρτσα .. μπραβο στην ατλετικο..μακαρι να παρει το τσαμπιονς λιγκ

στις 23/04/2016 23:25
stasou ρε mugdalo πιο τσου λου μας λες? Ομαδα εχουν αυτοι? Πλακα μας κανεις? 1-2 γκολ σε καθε αγωνα και με τους αντιπαλους τους να τους παιρνει φοριο , ειναι αυτη ομαδα? Η ΜΠΑΓΕΡΝ ΘΑ ΜΙΛΗΣΕΙ...

στις 23/04/2016 23:50
geniusMSN to thema den einai posa bazeis einai posa trws....kai s ebale 2 kai esu kanena kai katse klapse pou se apekleise i atletiko kai fobasai min s parei kai prwtathlima

στις 23/04/2016 23:57
Genius.. και γω μπαρτσα ειμαι.. μην εισαι υπερβολικος.. ναι..μπορει να σε παιξει σκληρα η ατλετικο, αλλα και αυτο μεσα στο παιχνιδι ειναι.. τι θες να ανοιξει ποδια στην μπαρτσα..καλα το κανει..και κλωτσια θα πεσει...και τακτικη θα εχει το ματς..οχι μονο πασουλες και τσαλιμακια.. και κατι ακομα..η ατλετικο παιζει μπαλα φιλε..δεν παιζει το σιχαμενο ταμπουρι-παρκαρισμα πουλμαν που εκανε παλια ο μουρινιο με την τσελσι και την ιντερ..

στις 24/04/2016 01:59
Πολύ κλάψα αυτός ο genius ρε παιδί μου πρέπει να τον στεναχώρησε πολύ ο αποκλεισμός από το champions League περαστικά genius;-)

στις 24/04/2016 15:58
δικεφαλε οντως πολυ κλαψα ο τυπος! ρε genius βαζει 1-2 γκολ χωρις παναλτυ και χωρις σπρωξιμο απο διαιτησιες. εσυ καθε ματς παιρνεις 2 πεναλτυ και βαζεις και 1 γκολ οσφαιτ

στις 25/04/2016 01:21
Πρωτη θεση στην κερκιδα εμαθα θα ειναι ο Ροναλντο σας παιδες!

Τι κλαψα ρε 2κεφαλο ζωον που θα χρειαστεις χαρτομαντηλα να σκουπισεις τα δακρυα σου απο τεταρτη... αν ειναι δυνατον!

Μανολη τι ομαδα ειπαμε εισαι ?? Αστο τραβα πλυνε κανα πιατο.

στις 25/04/2016 03:17
re paree kanena champion giati thya se perasei h lester xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa pio liga prwtathlimata exeis pio liga kupella exeis pio liga CL exeis eeeeeeeeeeeeeee AAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNTTTTTTTTTEEEEEEEEE GGGGGGGGGGGGEEEEEEEEEEIIIIIIIIIIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 25/04/2016 16:22
ΑΕΚ ΕΙΣΑΙ ΤΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕΣ..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.