Πήρε άδεια και παίζει πλει-οφ ο Πανιώνιος

Πήρε άδεια και παίζει πλει-οφ ο Πανιώνιος



Η Επιτροπή Εφέσεων της ΕΠΟ ανέτρεψε την πρωτόδικη απόφαση της Επιτροπής Αδειοδότησης και έτσι ο Πανιώνιος μπορεί να αγωνιστεί στα πλει-οφ!

Κανονικά στα πλει-οφ θα αγωνιστεί ο Πανιώνιος! Η απόφαση της δευτεροβάθμιας επιτροπής αδειοδοτήσεων ήταν θετική για την ομάδα της Νέας Σμύρνης, πράγμα που σημαίνει ότι έχει δικαίωμα συμμετοχής στα πλει-οφ και θα μπορέσει να κάνει κανονικά μεταγραφές και ανανεώσεις εν όψει της νέας σεζόν.

Πλέον, μένει να φανεί ποια θα είναι η αντίδραση από πλευράς ΠΑΣ Γιάννινα. Οι Γιαννιώτες, είχαν προαναγγείλει πως σε περίπτωση δικαίωσης του Πανιωνίου, θα προσέφευγαν στην UEFA προκειμένου να διεκδικήσουν μέχρι τέλους την συμμετοχή τους στα πλέι οφ και στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.

Να σημειωθεί πως η συμμετοχή του Πανιωνίου στα πλει-οφ διασφαλίζει σε μεγάλο βαθμό και τη συμμετοχή στην Ευρώπη. Η μοναδική περίπτωση να μείνει εκτός είναι να τερματίσει τέταρτος στη διαδικασία και παράλληλα, ο Ατρόμητος να στεφθεί Κυπελλούχος Ελλάδας.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 21/04/2016 13:30
ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ, Ο ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΣΤΑ PLAY OFF.

[+]  t4sos στις 21/04/2016 13:35

στις 21/04/2016 13:38
ΕΤΣΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ,ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΟΥΠΕΣ.

στις 21/04/2016 13:51
Το άξιζε.

στις 21/04/2016 14:35
ΟΙ ΓΙΑΝΝΙΩΤΕΣ.....ΝΑ ΠΑΝΕ ....ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝΕ...ΚΑΛΥΤΕΡΑ..ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ.....ΝΑ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ....

στις 21/04/2016 14:42
Ο κοπος του πανιωνιου δικαιωθηκε! Το σωστο ειναι να παιξει ο πανιωνιος.

στις 21/04/2016 15:37
kathara o paniwnios.i omada pou kerdise fetos tis entypwseis.xekathara pragmata

στις 21/04/2016 15:46
h gianiotes den t exoun me t panionio alla m t sapio athinaiko systima pou kathe fora kati tha vriskoyn n adikoyn t pas!!ante geia sapila...

στις 21/04/2016 16:45
το δικαιο ηταν αυτο...μακαρι να κανει κατι καλο στα πλει οφ..

[+]  antihooliganos στις 21/04/2016 17:27

στις 21/04/2016 17:42
Ενα τσουβαλι βαθμους θα μαζεψετε παλι φετος με αυτες τις ομαδες, τοσα χρονια ο πανιωνιος δεν τον ενοιαζε η αδειοδοτηση τωρα ξαφνικα θελει ευρωπη, που εχει ξεπουλησει προπονητικο και ολους τους καλους παιχτες, συνεχιστε ετσι

στις 21/04/2016 17:46
ANTIXOYLIGKANE, ΞΕΧΑΣΕΣ...ΤΗΝ ΚΡΥΑ ΒΡΥΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΥΦΑΛΙΑ.

στις 21/04/2016 17:59
RANGER-4, πρέπει να ξέρεις ότι ο Πανιώνιος σχεδόν σε όλες τις ευρωπαϊκές του συμμετοχές μαζεύει βαθμούς, και αυτό εξηγείται εύκολα: Όταν είσαι Πανιώνιος, (ή ΟΦΗ, που υποστηρίζεις εσύ, ή Λάρισα, για να θυμηθούμε και την δεκαετία του 80), πρέπει να έχεις πραγματικά πολύ καλή ομάδα για να βγεις στην Ευρώπη.

Θυμήσου μόνο κάποιες εντυπωσιακές προκρίσεις και διακρίσεις αυτών των ομάδων. Αν έβγαιναν "χατηρικά" και "χαριστικά" δεν θα τις πετύχαιναν. Απλώς άξιζαν, όπως άξιζε φέτος και ο Πανιώνιος.

Στον ΠΑΣ Γιάννενα εύχομαι να τα καταφέρει κι αυτός κάποια στιγμή. Φέτος, δεν τα κατάφερε στις λεπτομέρειες.

στις 21/04/2016 18:06
Ο ΟΦΗ έφτασε στους 16 του κυπέλλου UEFA κάποτε, αποκλείοντας την Ατλέτικο Μαδρίτης. Παλιότερα την είχε αποκλείσει και ο Πανιώνιος, κάποια χρόνια αργότερα απέκλεισε την Τβέντε με μία καταπληκτική εμφάνιση που συνδυάστηκε με θρίαμβο 4-0 στον πρώτο αγώνα, ενώ στην τελευταία διοργάνωση του κυπέλλου κυπελούχων έφτασε στα προημιτελικά. Στα προημιτελικά είχε φτάσει και η Λάρισα την περίοδο 1984-1985.

Επομένως μην υποτιμάς τις ομάδες "μικρού βεληνεκούς". Από αυτές μπορείς να πάρεις τις μεγαλύτερες χαρές στις διεθνείς διοργανώσεις.

στις 21/04/2016 19:01
ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΧΑΡΕΣ ΦΙΛΕ BALANTZA,ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΜΑΔΕΣ.

στις 21/04/2016 19:38
antihooliganos

στις 20/04/2016 23:07:02

Σχολίασε την είδηση Κύπελλο Ελλάδας: Πρώτο βήμα με Μάνταλο:

Ναι κυριες και κυριοι ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ!

Ατρομητος, αστερας τριπολης, πλατανιας, πας γιαννινα, πανιωνιος, σκοντα ξανθη,

ΤΑΠΑ ΕΙΣΑΙ? ΑΝΤΙΧΟΥΛΙΓΚΑΝΕ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΑΛΑΚΑΣ

στις 21/04/2016 21:12
Καθαρα αγωνιστικα το αξιζε και με το παραπανω ο ιστορικος συλλογος της Ν.Σμυρνης. Αφου την βαθμολογικη θεση την πηρε με το σπαθι του και με καλη μπαλα κατα καιρους. Εμεις δεν ειμαστε βεβαια νομικοι, αλλα πρεπει να εφαρμοζονται και οι νομοι σε ενα πρωταθλημα. Αν δεν πληρει ο φακελος σου και οι προυποθεσεις, απλουστατα δεν πρεπει να λαμβανεις μερος ουτε στο πρωταθλημα. Τρεχα γυρευε ομως στη χωρα αυτη. Οπως και να΄χει θα τον δουμε στα πλει οφ και πιοα θεση θα κερδισει...

στις 22/04/2016 18:49
Από όλες πήραμε χαρές κατά καιρούς FORTOUNHS-17. Αλλά από τους ισχυρότερους τις περιμέναμε, μερικές φορές τις απαιτούσαμε μάλιστα. Από τους αδύναμους και άπειρους σε διεθνείς διοργανώσεις όμως, όταν κάνουν την υπέρβαση, η χαρά είναι μεγαλύτερη, δεν συμφωνείς;

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.