Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ξέσπασε με οκτάρα η Μπαρτσελόνα!

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Ξέσπασε με οκτάρα η Μπαρτσελόνα!



Η Λα Κορούνια πλήρωσε τα… σπασμένα για τις τρεις σερί ήττες της Μπαρτσελόνα στο πρωτάθλημα. Οι «μπλαουγκράνα» έσπασαν όλα τα κοντέρ (8-0) στο Ριαθόρ, με τον Σουάρες να σημειώνει τέσσερα γκολ και τρεις ασίστ!

Με τον πλέον εμφατικό τρόπο επέστρεψε στις επιτυχίες η Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί διέλυσαν με 8-0 την Λα Κορούνια στο «Ριαθόρ», ισοφαρίζοντας τη μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη στην ιστορία του ισπανικού πρωταθλήματος.

Το πάρτι ξεκίνησε από νωρίς στο Ριαθόρ, καθώς στο 12’ ο Σουάρες «έγραψε» το 1-0 με κοντινό πλασέ. Η Λα Κορούνια είχε ευκαιρίες για να φέρει το ματς στα ίσα, όμως στο 23’ ο Μέσι έδωσε πάρε-βάλε στον Σουάρες και ο Ουρουγουανός διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του.

Στο ξεκίνημα της επανάληψης (47’) ο Ράκιτιτς «έγραψε» το 3-0 μετά από ασίστ του Σουάρες, ο οποίος στο 53’ ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του, έπειτα από εξαιρετική πάσα του Μέσι. Ο Ουρουγουανός δεν έμεινε εκεί αφού στο 64’ πέτυχε τέταρτο προσωπικό γκολ και στο 73’ έδωσε ασίστ στο γκολ του Μέσι για το 6-0.

Έξι λεπτά μετά, ο Μπάρτρα με τρομερή κούρσα έβαλε το όνομα του στον πίνακα των σκόρερ και στο 81’ ο Νεϊμάρ διαμόρφωσε το τελικό 8-0 μετά την τρίτη ασίστ του Σουάρες.




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 20/04/2016 22:56
Τον μεσσι τον ψαχνουν στο Αμπελαλε

στις 20/04/2016 22:56
Σουαρεζ εβαλες 4 Λα Κορουνια και χαρηκες

στις 20/04/2016 22:58
ispaniko prwta8lima , ti na peis , meta me lene gamaei :/ eleos

στις 20/04/2016 23:08
ΣΟΥ ΕΚΑΤΣΕ Η ΠΟΥΤΣΑ ΤΟΥ ΣΟΥΑΡΕΖΖ ΣΤΟΝ ΙΣΟΦΑΓΟ ΤΑΣΟ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ ΒΛΕΠΩ ,ΑΜΠΑΛΕ!

-Ειναι μια αρχη και αυτη για να δειξουμε οτι δεν θα αφησουμε το πρωταθλημα απο μεριας ΜΑΔΡΙΤΗΣ!!

-ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΑΚΟΥΩ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΛΟΓΙΑ " ΔΕΝ ΔΕΙΞΑΝΕ ΣΕΒΑΣΜΟ"κτλ. ΦΡΕΝΑΡΕΤΕ ΛΙΓΟ ΡΕ ΣΠΙΡΤΑ ,ΟΠΑ,ΟΠΑ, Η ΡΕΑΛ ΣΤΟ 10-2 ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗ ΡΑΓΙΟ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΣΕΒΑΣΜΟ ΕΔΕΙΞΕ??? ΑΛΛΟΘΡΗΣΚΟΙ ΚΑΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΑΣ (0-4) ΑΜΠΑΛΟΙ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟΙ FORCA CAMPEONES VISCA BARCELONA ..!

στις 20/04/2016 23:08
Μεσσι αμπελαλε!

στις 20/04/2016 23:09
Μπαρτσα παραρτημα του χοντρου.

στις 20/04/2016 23:44
Το εγραψα και στον αγωνα..μονο ο σουαρεζ παλευει τον τελευταιο μηνα που περναει ντεφορμαρισμα η μπαρτσα..μακαρι να ξαναβρει τον ρυθμο της και να κλεισει στοματα και κωλοτρυπιδες αλλοθρησκων..

στις 21/04/2016 00:31
αυτες να τις ανειξει*(κωλοτριπιδες)

στις 21/04/2016 00:32
Κλεισει με την εννοια οτι θα τις βουλωσει τις τρυπες με πουτσα ασαλιωτη

στις 21/04/2016 00:35
Η Μπαρτσελόνα έχει πανεύκολο πρόγραμμα δύσκολα θα χάσει βαθμούς

στις 21/04/2016 01:24
O Messi einai abalele elixe to eipe o tasos TO ELLINARIO o PAOKTZIS

στις 21/04/2016 01:30
o t4sos einai kathisterimeno 100 fwres to eipa oute na asxolitheite a3izei to dineite a3ia etsi..tespa PAME BARCA MOU FTANOUN OI GKELES ETSI GAMISE TOUS OS TO TELOS GIA NA TO SIKOSUME!

στις 21/04/2016 01:34
Xeroun oi Paoktzides oi Oloibiakoi oi Panathinaoikoi oi Aektzides apo megalous PORDOSFERISTES exoun kai aftoi merikous.Gamimena skoupidia mathate na sxoliazete kiolas gamo ta spitia sas

στις 21/04/2016 01:35
POU NA KAOUNE OI GAMO-OMADE SAS ME ESAS MESA KARIOLIA

στις 21/04/2016 09:16
ΙloveBarca ευτηχως εχουμε εσενα τον αγνο ΙΣΠΑΝΟ φιλαθρο που σιγουρα εχει δει την Μπαρτσελονα πανω απο 69 (?) Φορες, σιγουρα δν ειναι οπαδος της απο το 2009 και σιγουρα δν ειναι μπαρτσελονα για τον Μεσσι

στις 21/04/2016 12:17
ΑΠΟ ΠΙΟ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΟ ΤΟ ΕΣΚΑΣΕΕ ΡΕ ΦΥΝΤΑΝΙ ΤΑΣΟ?

στις 21/04/2016 14:47
Εβαλε 8 την λα κορουνια και ξαναεγινε ομαδα! Στα ντερμπυ πουτσες με τις μικρες ξεκωλιασμα

στις 21/04/2016 19:42
manolis gamisa atlentiko protathlima kai real ta 3exases den htan ntermpy auta? KATSIVELE ME MESSI TRAUMATIA NA MPAINEI STO 2O HMIXRONO 0-4 KAI MILAS OTAN DEN PIRA NTERMPY; ME ATLENTIKO 3EXASA POSO ELEI3E MIN SE SKISW KAI ESENA SKATO SKULIKO EVGALES GLWSSA MALAKIZMENO MONO NA KRAZETE 3ERETE 39 MATS AITHTOS OTAN HMOUN DEN MILUSATE KAI SPASAME KAI RECOR TIS REAL TIS PUTA APO POTE TO EIXE KIOLAS PALIA ME 34 H 35 MATS K EMEIS KANAME 39 ANIDEE!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.