Τέλος από τώρα ο Πογιέτ!

Τέλος από τώρα ο Πογιέτ!



Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ΑΕΚ αποτελεί ο Γκουστάβο Πογέτ, μετά την συνάντηση που είχε με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς. «Στους πλούσιους όταν λες όχι, σε διώχνουν», φέρεται ότι δήλωσε στους παίκτες.

Λίγες ώρες μετά την γνωστοποίηση της απόφασης του να φύγει από την ΑΕΚ στο φινάλε της σεζόν, ο Γκουστάβο Πογιέτ αποτελεί οριστικά παρελθόν από την «Ένωση»!

Η αιφνιδιαστική ανακοίνωση του Ουρουγουανού τεχνικού εξόργισε τη διοίκηση και τον Δημήτρη Μελισσανίδη και έτσι ο 48χρονος προπονητής δεν θα καθίσει στον πάγκο της «Ένωσης» στο αυριανό ματς με τον Ατρόμητο. Οι δύο πλευρές συναντήθηκαν το βράδυ της Τρίτης (19/4) και βρέθηκε η χρυσή τομή προκειμένου να λυθεί από σήμερα η συνεργασία τους.

Μετά τη συνάντηση του Πογιέτ με τον Ντούσαν Μπάγεβιτς, ο Ουρουγουανός αποχαιρετήσει τους ποδοσφαιριστές του και τους ανθρώπους που εργάζονται στο ποδοσφαιρικό τμήμα της ΑΕΚ. Μάλιστα, φέρεται να είμαι μια απίστευτη ατάκα: «Στους πλούσιους όταν λες όχι, σε διώχνουν. Δεν το αντέχουν».

Όπως όλα δείχνουν, προσωρινός αντικαταστάτης του Πογιέτ αναμένεται να είναι ο Στέλιος Μανωλάς, αναλαμβάνοντας ξανά το τιμόνι της ΑΕΚ στο μεταβατικό στάδιο.



Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

14 σχόλια:

στις 19/04/2016 23:04
Η ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΦΤΑΙΕΙ

στις 19/04/2016 23:17
Σιγα τον προπονητη

στις 19/04/2016 23:17
Λιγος για την Αεκ. Για κανα γαυρο ναι

στις 19/04/2016 23:31
Καταρχην ο Πογιετ εχουμε ξαναπει ειναι μεγαλος καστανεμπορας και κατα δευτερον και τον Τραπατονι να σου φερει ο Τιγρης ο σπαγγος ομαδα χωρις ποδοσφαιριστες δεν εχει φτιαχτει ποτε στην ιστορια του παγκοσμιου ποδοσφαιρου...Με μπουονανοτε και ντολτσεβιτα ,Πεκχαρντ και Ζουκουλινι οτι προπονητη και να εχεις δεν παει μπροστα το θεμα...Ποσο μαλλον με τον καστανα τον ΠΟγιετ...Δεν πειραζει δεν τρεχει και τιποτα Κυρ Πογιετ στα παπαρια μας και καλη ανταμωση

στις 19/04/2016 23:32
@t4sos ρε συ για βγες εξω στο μπαλκονι και δες αφησα τις παντοφλες μου παλι σπιτι σας??

στις 19/04/2016 23:35
Θα σε φάει η βαζελινα στα πλειοφ. Πηγες κι εχασες απο τον κομποτη. Εχω και φιλη απο λειβαδια.

στις 19/04/2016 23:44
Ποιά βαζελίνα μορή μπερδεψοψολίτσα antihooligane??H Παοκαρα θα τα γάμησει όλα τα πουτανάκια τα αλλόθρησκα στα πλεί οφς..Δεν σου έχω πεί μορή αχλαδιά να μην γράφεις εδώ μέσα γιατί ξεφτιλιζείς τον κόσμο του Παοκ?ΠΑΟΚ μουνάρες χανούμια ερχόμαστε ξεντυθήτε από τώρα.

στις 20/04/2016 00:52
Ενα μπουρδελο εισαστε...

στις 20/04/2016 00:58
Αντικειμενικα τωρα.. εχεις ενα προπονητη που σου εδειξε οτι δεν ειναι κανενας τυχαρπαστος τσαρλατανος και του φερεσαι ετσι..; θα ζητησε λεφτα απο τον γατουλη αλλα μαλλον θελει και για του χρονου να την βγαλει τζαμπα.. φερτε πισω τον δελλα που απλα πιανει χωρο στον παγκο και ουτε απαιτησεις εχει... οσο ηταν ο δελλας η σφαλιαρα πηγαινε συννεφο και ησασταν στην μεση της βαθμολογιας..και ηρθε ο πογετ σας συμαζεψε, αλλα μαλλον αλλα ειναι τα κριτηρια που υπαρχουν στην παε...

στις 20/04/2016 01:20
Feugei pogiet erxete MITSEL...

στις 20/04/2016 08:20
Ενα ο,τι σας χρειαζεται

στις 20/04/2016 09:27
Egw lew na kratisei ton manwla poy tha dextei na paizei me ton tripotseri aristero back.ela gia ksypniste malakes ekei pera.

στις 20/04/2016 11:48
Αμα ερθει ο Μιτσελ δεν θες 1.000.000 για μεταγραες...θελεις 1.000.000 για ζελε αφρο και λακ και ο δικος σου απο τιγρης πηγαινει προς γατακι

στις 20/04/2016 14:39
αντε γαμησου τιγρη....καριολη ....καλυτεερα στην γ εθνικη παρα με σενα...τζαμπατζη....φανταζομαι τι ομαδα θα κανεις του χρονου

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.