Βόμβα Πογιέτ: «Φεύγω από την ΑΕΚ»

Βόμβα Πογιέτ: «Φεύγω από την ΑΕΚ»



Με δήλωσή του, ο Γκουστάβο Πογιέτ ανακοίνωσε ότι θα αποχωρήσει από την ΑΕΚ στο φινάλε της σεζόν.

«Βόμβα» στην ΑΕΚ πυροδότησε ο Γκουστάβο Πογιέτ. Μια ημέρα πριν τον ημιτελικό με τον Ατρόμητο, ο Ουρουγουανός τεχνικός γνωστοποίησε ότι δεν θα συνεχίσει στην «Ένωση» και τη νέα σεζόν.

Ο 48χρονος τεχνικός έχει εκφράσει πολλάκις την επιθυμία του να επιστρέψει στην Αγγλία, με αγγλικές στοιχηματικές εταιρίες να τον θεωρούν ένα από τα φαβορί για τον πάγκο της Νότιγχαμ Φορεστ.

Η δήλωση του:

«Θα ήθελα να πληροφορήσω τους οπαδούς της ΑΕΚ ότι θα φύγω από τον σύλλογό σας όταν λήξει το συμβόλαιό μου το καλοκαίρι. Μετά τη χθεσινή συνάντηση μεταξύ του Προέδρου και του μάνατζέρ μου και αφού διάβασα παραπλανητικά ρεπορτάζ στον σημερινό Τύπο για τη συνάντηση, κάθισα με τους βοηθούς και όλη την προπονητική μου ομάδα και ανέλυσα «γιατί έγινε η συνάντηση» και «τι ειπώθηκε σε αυτήν» και αποφάσισα ότι θα φύγω το καλοκαίρι ενάντια στην ξεκάθαρα αρχική μου επιθυμία και πρόθεση να μείνω στην ΑΕΚ.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω για ό,τι έκαναν μέχρι τώρα, για τους οπαδούς μας, τον σύλλογο, την προπονητική μου ομάδα και για εμένα και να τους ζητήσω μια τελευταία προσπάθεια για να κάνουμε τους οπαδούς της ΑΕΚ περήφανους για την αγαπημένη τους ομάδα. Πέρασα υπέροχα στην Ελλάδα, ο κόσμος ήταν πολύ θερμός μαζί μου, με την οικογένειά μου και με εμένα και δεν θα ξεχάσω ποτέ πώς είναι η ζωή εδώ σε αυτή την πανέμορφη χώρα. Σας ευχαριστώ ξανά όλους και ας ευχαριστηθούμε τα τελευταία παιχνίδια μαζί
».



Ομάδες που αφορά: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ, ΑΓΓΛΙΑ

Σχολιασμός

22 σχόλια:

στις 19/04/2016 19:04
Kali stadiodromia gus...kapoioi stin pae einai kollimenoi 30 xronia prin me vatraxoprigkipes kai tha feroyn pali kanan ispano na mas gemisei me ta sapakia toy...

στις 19/04/2016 19:19
Λογικο να φυγει..σοβαρος ανθρωπος ειναι και επαγγελματιας... να κατσει να κανει τι..; ειχε πει απο την αρχη οτι θελει να εχει ελευθερια κινησεων και λεφτα για καλες μεταγραφές.. κουμαντο κανει ο ντουσαν στανισης γνωστος και με το παρατσουκλι βατραχος.. και σχετικα με το μπατζετ απλα για γελια.. ο γατουλης ειναι ο ορισμος του σλογκαν της διαφημισης της media mark "ο τζαμπας ζει..." αυτοι ψαχνουν εναν αβουλο προπονητη-μαριονετα.. ενα στυλ οπως ηταν ο δελλας..που οτι και να του πει ο στανισης με τον γατουλη δεν θα παει κοντρα και δεν θαχει απαιτησεις...

στις 19/04/2016 19:37
Α ρε "τίγρη "το δούλεμα πάει σύννεφο.

Το είχαμε προβλέψει και καιρό πριν πως ένας σοβαρός προπονητής όπως είναι ο πογιετ δεν θα καθόταν σε καμία περίπτωση να τον κοροϊδεύει κάνεις πρόεδρος -και ούτε να κοροϊδεύει και ο ίδιος τους οπαδούς -.Ο Μελισανιδης από τότε που έριξε την αεκ γ εθνική δεν έχει κάνει πράξη τίποτα απότι είχε υποσχεθεί. Και απότι φαίνεται διώχνει και οτιδήποτε καλό υπάρχει. Το ότι η αεκ μέχρι τελευταία αγωνιστική βρισκόταν στην δεύτερη θέση ήταν καθαρά δουλειά προπονητή. Και αντί να τον στηρίξει για την νοοτροπία που πέρασε στην ομάδα τον αφήνει να φύγει. Λοιπόν φίλοι αεκτζηδες, κακώς πήγατε να "διαμαρτυρηθητε"στους παίχτες, αυτοί όσα μπορούν κάνουν. Αν θέλετε να ξαναδείτε μεγάλη την αεκ, σε άλλον θα πρέπει να πάτε "να τα πείτε "όχι στους παίχτες.

στις 19/04/2016 19:46
akyros.gr

ο διορισμενος απο εφημεριδες και σαιτ να κανει προπαγανδα υπερ του ολυμπιακου,μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ακυρεεεεε και ξανα μπεεεεεεεεεεεεεεεε

στις 19/04/2016 19:48
ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ.

στις 19/04/2016 19:50
ειναι οντως νοστιμα τα σουβλακια εκει,αφου φαμε καμποσα θα βαλουμε τα ξυλακια στο κωλαρακο σου,αφου ετσι σου αρεσει και μην το αρνεισαι :)

στις 19/04/2016 19:54
Τα καλαμάκια στα έχει βάλει ο Μάντζιος και τα κρατάτε εκεί με όλη σας την δύναμη μην τα κλέψουν τα ζέλια

στις 19/04/2016 19:54
sto arxidia mas

στις 19/04/2016 19:59
ΠΙΣΤΕΥΩ οτι δεν θα τα βρήκαν για το μπάτζετ της επόμενης χρονιάς

στις 19/04/2016 20:05
ase re flwrako, pes kalytera oti ta vrhkes bastoynia kai ta parats kai koves lasph na poyme.

στις 19/04/2016 21:41
karkino sto traxilo ths mhtras gamimeno 12xrono evi ..traba tripse to moyni sou me betadin gamiola

στις 19/04/2016 21:56
Prison bet κατά πρώτων πες μου στο παραπάνω κείμενο που διακρίνεις ότι κάνω προπαγάνδα υπέρ του ολυμπιακου και κατά δεύτερον πες μου που είμαι λάθος. Αυτά που είπα για τον μελλισανιδη τα λένε (σχεδόν) όλοι οι αεκτζηδες, τώρα εσύ που είδες ότι κάνω προπαγάνδα υπέρ του ολυμπιακου είναι απορίας άξιο καθώς δεν το τεκμηρίωσες

στις 19/04/2016 21:56
ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΡΕ ΠΑΧΑΡΟΣ ΟΣΕΣ ΚΑΤΑΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΚΡΗ ΑΛΗΘΕΙΑ

στις 19/04/2016 22:09
Prison bet φαε σανο και κανε μπεεεε ρε υπαλληλακο του γατουλη

στις 19/04/2016 22:11
ΟΠΟς ΤΟ ΕΙΠΑ ΕΙΝΕ ΙΔΙΟς Ο ΤΟΥΝΤΟΡ ΚΑΙ ΦΕΥΓΗ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟΥ ΩΔΩΣΟΥΝ ΚΛΟΤΣΙΑ ΦΟΒΟΥΜΕΝΟς ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΗ ΑΨΑΛΤΟς ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΛΕΥ 0ΟΦΦ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΠΕΛΟ Ο0 ΜΑΡΙΝΑΚΗς ΦΤΕΗ. ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ

στις 19/04/2016 22:54
Ρε γαυροι παρτε τον εσεις τον καραγκιόζη αν σας αρεσει τοσο πολυ....στο καλο και να μας γραφεις δεν μενουμε στα πρόσωπα μονο ΑΕΚ....

στις 20/04/2016 00:20
akyros.gr

loipon gia na sou miliso ekso apo ta dontia.Dn se exo dei na sxoliazeis pote MA POTE kata tis omadas sou antithetos grafeis eite pikroxola sxolia gia alles eite epainous mono gia tin dikh sou.

Pou hsoun otan trwgate tin mia fapa meta tin alli apo arsenal, anterlext aek k lipa?tote dn se eida na bgeis na miliseis

kane beeeeeeee tora kai ase me na ksero kalitera apo sena ti koumasi eisai

στις 20/04/2016 00:21
a kai episis dn eisai mono esy k alloi edo mesa einai baltoi na kanoun propaganda apla oi alloi vrizoun kai einai betovlakes opote dn boreis na kaneis kouventa mazi tous.

Anaferome mono se sena epidi fenese ligaki SINENOISIMOS

στις 20/04/2016 12:13
Prison bet λες ότι τρώγαμε την μια φάπα μετά την άλλη ενώ η ήττα μας από την αρσεναλ και αυτή από την Αντερλεχτ έχει 2 μισή μήνες διάφορα. Τεσπα το αντιπαρεχομαι αυτό. Λες επίσης ότι δεν με έχεις δει ποτέ να λέω κάτι κακό για την ομάδα μου. Οκ ίσως όντως να μην με έχεις δει, εγώ όμως έχω αποδείξεις. Αρχικά θα ξεκινήσω με κάτι παλιό. 6/1/15 ο Μίτσελ έφυγε από τον ολυμπιακό με απόφαση του Μαρινακη.(αυτό το δέχομαι αν δεν το θυμάσαι

" akyros.gr στις 06/01/2015 20:32 ΈΧΕΙΣ ΚΆΝΕΙ ΠΟΛΛΈΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΜΑΡΙΝΑΚΗ.ΑΥΤΉ ΕΊΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΗ.. "

18/02/2016 πρώτος αγώνας με Αντερλεχτ 1-0 :

"akyros.gr στις 18/02/2016 22:03 Αηδία "

26/2 αποκλεισμός από την Αντερλεχτ 1-2 παράταση :

"akyros.gr στις 00:53 Δεν γίνεται κάθε χρόνο η ίδια κατάσταση στο europa. (από το 65 και μετά μας βγήκαν τα μάτια) "

Όσο για τους επαίνους που λες ότι δεν λέω για τις άλλες ομάδες, όταν ο παοκ κέρδισε την Ντόρτμουντ εγώ είπα συγχαρητήρια (δυστυχώς δεν μπόρεσα να το βρω)

στις 20/04/2016 12:23
Αλλά ΈΣΤΩ ότι λέω μόνο καλά λόγια για την ομάδα μου και μόνο αρνητικά για της άλλες ομάδες. Αυτό αποδεικνύει ότι πουλάω προπαγάνδα ή ότι είμαι βαλτός από εφημερίδα. Δηλαδή όλοι αυτοί που γράφουν εδώ στα σχολια όπου λένε συνεχώς επαίνους γεια την ομάδα τους και δεν κάνουν καθόλου κριτική σημαίνει ότι κάνουν και αυτοί προπαγάνδα; γιατί ξέρεις πολύ καλά ότι οι 4/5 το κάνουν αυτό.

Εγώ όταν μιλάω, μιλάω τεκμηριωμένα, αιτιολογω την άποψη μου με παραδείγματα, οι περισσότεροι εδώ μέσα όταν ασκούν κριτική σε μια αντίπαλη ομάδα, λένε σχόλια του τύπου "mono me diaithsia mporeite.... Gamo ton olympiako!!11!1... Erkomaste!! 11...MPAOGK RE MOUNIA "κτλ

στις 20/04/2016 12:27
Ωστόσο θέλω να ακούσω και την δίκια σου άποψη σχετικά με τον μελλισανιδη και την απόφαση του να διώξει τον πογετ. Και επίσης να μου αιτιολογησεις με παραδείγματα που είμουν λάθος στο σχόλιο μου παραπάνω (σχετικά με αυτά που είπα για τον μελλισανιδη).

στις 20/04/2016 15:59
Σου εξηγησα και πιο πανω γιατι απευθυνομαι σε σενα και οχι στους αλλους 5 χιλιαδες που κανουν τα ιδια,δεν θα το ξαναπω...οσο για την αποφαση μελισσανιδη εχω να πω οτι καλα εκανε και εδιωξε τον πογιετ η αεκ δεν ειναι πανω απο προσωπα και αν θελει αγγλια να παει στο καλο,σιγα την διαφορα που εκανε.και με τον δελλα ειμασταν 3οι οταν ηρθε ο πογιετ και μας ανεβασε μια θεση ουαου.... που στην ουσια ειναι 2 βαθμοι παραπανω στα πλει ωχ.Καλυτερα μανωλας και παλι μαωλας η δελλας η δεν ξερω γω κωστενογλου παρα ενας τυχαρπαστος ξενος που βλεπει την αεκ μονο σαν φραγκα και μετεξελιξη στην καριερα του

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.