Σούπερ Λιγκ: Το πάρτι ξεκίνησε νωρίς στο «Καραϊσκάκη»

Σούπερ Λιγκ: Το πάρτι ξεκίνησε νωρίς στο «Καραϊσκάκη»



Ο Ολυμπιακός διέλυσε με 5-0 την Καλλονή στο «Καραϊσκάκη» , ξεκινώντας από νωρίς το… πάρτι για τη φιέστα του 43ου πρωταθλήματος. Φορτούνης, Φουστέρ, Κασάμι, Ομαρ και Ιντέγε τα γκολ.

Πριν τη φιέστα για το 43ο πρωτάθλημα, ο Ολυμπιακός ισοπέδωσε με 5-0 την Καλλονή και ολοκλήρωσε το πρωτάθλημα με 85 βαθμούς, 31 βαθμούς μπροστά από την δεύτερη ΑΕΚ, έχοντας την καλύτερη επίθεση με 81 τέρματα και την καλύτερη άμυνα με μόλις 16 γκολ παθητικό!

Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν από νωρίς τις άγριες διαθέσεις τους, έχοντας δοκάρι στο 6’ σε σουτ του Ομάρ. Το 1-0 ήρθε τελικά στο 21’, με τον Φορτούνη να ανοίγει το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια θέση. Το 2-0 ήρθε με τον ίδιο τρόπο, καθώς στο 35’ ο Φουστέρ εκτέλεσε το φάουλ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή και διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του.

Στο 61' ο Κασάμι έκανε το 3-0, έπειτα από ασίστ του Ιντέγε, ο οποίος «έφτιαξε» και το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού στο 77’. Ο Νιγηριανός πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και πριν η μπάλα περάσει την τελική γραμμή, τη γύρισε στον Ομάρ, ο οποίος με πλασέ «έγραψε» το 4-0. Στο 84΄ο Ιντέγε από δημιουργός έγινε εκτελεστής, διαμορφώνοντας το τελικό 5-0 με τρομερό πλασέ από δύσκολη γωνία.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΑΕΚ

Σχολιασμός

8 σχόλια:

στις 17/04/2016 22:27
ENAS ZWNTANOS THRYLOS STA GIPEDA MAS!

στις 17/04/2016 22:29
Ο ολυμπιακός χθες ανακοίνωσε sold out σήμερα ήταν 20.000 περίπου πρόβατα πώς έγινε αυτό;

στις 17/04/2016 23:51
Ena bravo ston olumpiako kai euxomai tou xronou na perasete sthn epomenh fash tou champion league,se mia genikotera kaluterh poreia sthn eurwph thelw na pw kai epitelous mia pio eunohkh klhrwsh gia olumpiako.Sunxaritiria tou aksizei,an kai eimai AEK alla kompleksikos OXI.Bravo kai pali bravo

στις 18/04/2016 08:52
MPRAVO RE ANTERLEXT!

στις 18/04/2016 14:40
ilias21tiger

στις 17/04/2016 23:51

Ena bravo ston olumpiako kai euxomai tou xronou na perasete sthn epomenh fash tou champion league,se mia genikotera kaluterh poreia sthn eurwph thelw na pw kai epitelous mia pio eunohkh klhrwsh gia olumpiako.Sunxaritiria tou aksizei,an kai eimai AEK alla kompleksikos OXI.Bravo kai pali bravo [E NAI AKOU EKI NIEPR KAI ANTERLEXT ELEOS UNFAIRRRRRR] DOSTE MAS KAMIA KAVALA KANENA PANAITOLIKO NA PERASOUME!!!

στις 18/04/2016 19:03
2kefalos δεν εισαι ξυπνιος. Πως θα μπορουσε αλλωστε? Αφου εισαι συμπλεγματικος, αυτο ειναι σιγουρο. Ακου ρε συ, μπορεις να μπεις στο σαιτ της σουπερ λιγκας, αγωνες ποδοσφαιρου, ετσι λεγεται. Εκει θα δεις τα εισιτηρια των ομαδων, αναλυτικα ολων των αγωνων που εγιναν, ολα τα χρονια! Της τελευταιας αγωνιστικης απο οτι ειδα δεν ειναι ενημερωμενο ακομα, αλλα σε ενα, δυο μερες θα ειναι. Σολντ αουτ εκανε οντως ο Ολυμπιακος, αφου τα 12000 που εβγαλε στην κυκλοφορια τα πουλησε σε 3 μερες απο οτι διαβαζα. Τα υπολοιπα 21000 ηταν διαρκειας, που σημαινει οτι ειναι ηδη πουλημενα στους κατοχους. Πολλοι απο αυτους, ισως και 4000 ειναι επαρχιωτες γαυροι, που δεν κανουν και το ταξιδι για πλακα και για μια φιεστα ετσι? Το καταλαβαινεις αυτο? Παρ'ολα αυτα το γηπεδο γεμισε μετα την ληξη του αγωνα, που σημαινει μπηκαν για την γιορτη, καποιοι φιλαθλοι που δεν ηταν στην αρχη του ματς. Ετσι τα βλεπω εγω. Ενημερωσου απο το σαιτ της λιγκας...

στις 18/04/2016 19:47
evi 7 eisai megali roufokauleta

στις 18/04/2016 19:48
na parameineis probato..tin idia tuxi me to pouleriko exei...alla tetoio zwo eisai kai dn sou kobei to rimadi

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.