Γκουαρδιόλα: «Στο ίδιο επίπεδο με Ρεάλ και Μπαρτσελόνα η Ατλέτικο»

Γκουαρδιόλα: «Στο ίδιο επίπεδο με Ρεάλ και Μπαρτσελόνα η Ατλέτικο»



Το εγκώμιο της Ατλέτικο έπλεξε ο Πεπ Γκουαρδιόλα, τονίζοντας ότι οι «ροχιμπλάνκος» βρίσκονται στο επίπεδο της Ρεάλ και της Μπαρτσελόνα. «Στους κορυφαίος του κόσμου ο Σιμεόνε», τόνισε.

Η Μπάγερν θα αντιμετωπίσει την Ατλέτικο στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ και ο Πεπ Γκουαρδιόλα αναφέρθηκε με τα καλύτερα λόγια για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε:

«Παρακολουθώ το ισπανικό πρωτάθλημα και γνωρίζω πολύ καλά τι εστί Ατλέτικο. Ο κόσμος μιλάει συνέχεια για τη Ρεάλ και την Μπαρτσελόνα, όμως τα τελευταία πέντε χρόνια η Ατλέτικο βρίσκεται επίσης στο προσκήνιο. Είναι στο ίδιο επίπεδο με Ρεάλ και Μπαρτσελόνα», δήλωσε ο Πεπ και πρόσθεσε:

«Η Μπαρτσελόνα είναι η καλύτερη ομάδα της δεκαετίας, όμως η Ατλέτικο κατάφερε να την αποκλείσει δύο φορές τα τελευταία τρία χρόνια. Αυτή είναι η μεγαλύτερη απόδειξη για το πόσο δύσκολο είναι το έργο που έχουμε. Πρόκειται για έναν πολύ σκληρό και συμπαγή αντίπαλο, όπως η Γιουβέντους», τόνισε.

Όσον αφορά στη μάχη των πάγκων με τον Ντιέγκο Σιμεόνε, ο Πεπ σχολίασε σχετικά: «Ο Σιμεόνε βρίσκεται στην ομάδα για πέντε χρόνια και πρόκειται για σπουδαίο προπονητή, έναν από τους κορυφαίους του κόσμου. Η ομάδα έχει τη συμπεριφορά και τη φιλοσοφία του. Παίζουν με τον τρόπο που επιθυμεί και έχουν διατηρήσει το ίδιο στιλ παιχνιδιού παρά τις αποχωρήσεις βασικών παικτών τα τελευταία χρόνια».



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΜΠΑΓΕΡΝ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 15/04/2016 17:01
Η ατλετικο μπορει, εσυ παντα ενας αχρηστος που μονο σε μεγαλες ομαδες μπορει, μια τριχα του μουρινιο εισαι.

Και σιγα μην κανεις τπτ του χρονου σιτι.

στις 15/04/2016 17:02
arxise ta glipsimata kai tis dikaiologies prin arxisoun kan oi anametriseis!!moufas kai fovitsiaris

στις 15/04/2016 17:05
Σωστος σε ολα οσα ειπε... εχει κανει τρομερη δουλεια ο σιμεονε..οι κοποι ανταμοιβονται..

στις 15/04/2016 17:06
adi na pei oi paixtes mou tha ta dosoun tha ftisoun aima kai tetoia kathetai kai leei poso dynatoi einai o andipalos!!xestis proponitis sti bayern!!ti aytos re!!re stamata nac sevesai toso poly gelane kai oi petres

στις 15/04/2016 17:07
KANIS PANIVLAKA DEN LEI OTI I ANTIPALI INE GTP EDO MEXRI KAI TON OLIMPIAKO LEGANE TON SEVOMASTE KAI INE DINATI OMADA KAI AS KSERANE MESA TOUS OTI INE TO BONUS TON OMILON CL KAI EUROPA TA TELEUTEA 20 XRONIA GIA AUTO PERNI POULO APO PROTI FASI.....OUCH

στις 15/04/2016 17:13
Fcbayern1999 ρε μπομπιρα που ειναι το κακο στις δηλωσεις του..; οτι ναναι ειστε ορισμενοι.. τι ηθελες να πει..; οτι θα περασει "αερα" την ατλετικο..; εδω μεχρι και η βολσμπουργκ ζορισε ολοκληρη ρεαλ..

Betpros αυτοκτονα λιγο να δω κατι...

στις 15/04/2016 17:22
Ο,τι!!!!

στις 15/04/2016 17:27
xaxaxaxa!!!re xazouli amygdala 35 xronon eimai ti bobiras les??sou exo ksanapei vlepo bayern edo kai 20 xronia!! xaxaxa eisai oraios pantos

στις 15/04/2016 17:30
Με το 1999 που κοτσαρες νομιζα οτι ητανν χρονια γεννησης... κλαιν..

στις 15/04/2016 17:31
einai floros o pep tespa!!florikes diloseis gia to theathine gia tous paparatsi!!na tous sevastei se logika plesia apla!!bayern eimaste oxi olypiakos!!

στις 15/04/2016 17:38
to 1999 einai mayri epeteios gia tin omada alla kai xronia porosis kai aionias pistis!!

στις 15/04/2016 19:06
καλα το ειπες γκουαδιολα. η ατλετικο ειναι καθε χρονο στο ιδιο επιπεδο αν και με πολυ μικροτερο μπατζετ

στις 15/04/2016 21:44
ΓΚΟΥΑΡΔΙΟΛΑ ΚΑΝΕ ΜΟΥ ΜΙΑ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΓΑΜΗΣΕ ΤΟΥΣ ΞΥΛΟΚΟΠΟΥΣ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΦΤΑΝΕΙ ΟΧΙ ΑΛΛΟ!!

στις 16/04/2016 06:32
ase re guardiola.. h barcelona eine h omada mou alla esu eise entelws gia klamata eixes ti barcelona etoimi kai pires 2 chl kai kati egine ... me tetoious pextes kserw kai egw...twra pou tha apokleisteis ap ti megali athletiko na dw ti tha peis. na kserete h athletiko pernaei. ante na poume egines k esu proponitis me etoimes omades mia trixa ap ta @@ tou megalou simeone eise ante twra se lipithikan se balane me bemfika gia na pas stous 4 twra tha deis ti poutsa tha fas

στις 16/04/2016 17:03
guardiola to skato mexri tin kaltsa exei paei deite pos tremei ton simeone o vlakas giauto ekane tetoies dilwseis gt to kserei oti 8a apokleistei apo tin atletico

kai sto katw katw pou einai pali edw tuxeros einai benfica petixe tin pio eukoli kai me to zori tin kerdise min perimenei na kataktisei kai to tropaio o vlakas edw 8a apoklizotan apo juventus

στις 16/04/2016 17:08
με ρεαλ μπορει να ειναι...με μπαρτσελονα με τιποτα..μην τρελλαθουμε τελειως παιδια....!!!!

στις 16/04/2016 17:09
ενα παιχτη απο την μπαρτσελλονα ..εναν μονο να ειχε καποια αλλη ομαδα θα 10πλασιαζε αυτοματα την αποσοση της

στις 16/04/2016 17:10
...αποδοση της

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.