Γιουρόπα Λιγκ: Μόνο στον τελικό Σεβίλλη και Λίβερπουλ

Γιουρόπα Λιγκ: Μόνο στον τελικό Σεβίλλη και Λίβερπουλ



Σαχτάρ-Σεβίλλη και Βιγιαρεάλ-Λίβερπουλ είναι τα δύο ζευγάρια των ημιτελικών του Γιουρόπα Λιγκ όπως προέκυψαν από την κλήρωση της Παρασκευής (15/4).

Μόνο στον τελικό μπορούν να συναντηθούν Σεβίλλη και Λίβερπουλ μετά την κλήρωση των ημιτελικών του Γιουρόπα Λιγκ.

Η κάτοχος του τίτλου, Σεβίλλη καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της Σαχτάρ για να βρεθεί για 3η σερί φορά στον τελικό, ενώ η αήττητη στο φετινό θεσμό, Λίβερπουλ θα διασταυρώσει τα ξίφη της με τη Βιγιαρεάλ.

Οι πρώτοι ημιτελικοί θα διεξαχθούν στις 28 Απριλίου σε «Λβιβ Αρίνα» και «Μαδριγάλ» ενώ οι επαναληπτικοί θα γίνουν μια εβδομάδα μετά (5 Μαΐου) σε «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» και «Άνφιλντ». Ο μεγάλος τελικός θα φιλοξενηθεί στη Βασιλεία στις 18 Μαΐου.



Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΣΕΒΙΛΛΗ

Σχολιασμός

17 σχόλια:

στις 15/04/2016 13:58
Ok!

στις 15/04/2016 14:34
etsi! saxtar kai villareal teliko!!!!

στις 15/04/2016 14:38
οι εβραιομασονοσιωνοσατανιστες της λεσχης μπιλντεμπεργκ θελουν σεβιλλη τελικο.

στις 15/04/2016 15:10
ΜΑ ΣΕΒΙΛΛΗ-ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΛΙΚΟΣ!

στις 15/04/2016 15:21
Δυσκολα ματς και τα 2 .. μακαρι να δουμε σεβιλλη-βιγιαρεαλ..

στις 15/04/2016 15:22
Τασουλα τι παπαριες λες παλι..; παλι μπερδεψες το χαπι "της επομενης μερας" με το lsd..??

στις 15/04/2016 15:37
When you walk through a storm, hold your head up high

And don’t be afraid of the dark

At the end of the storm, there’s a golden sky

And the sweet, silver song of a lark

Walk on through the wind

Walk on through the rain

Though your dreams be tossed and blown Walk on, walk on With hope in your heart And you’ll never walk alone You’ll never walk alone Walk on, walk on With hope in your heart And you’ll never walk alone You’ll never walk alone

στις 15/04/2016 16:20
Ο τελικός θα είναι Σεβίλλη-Βιγιαρεάλ και του χρόνου η λούζερπουλ δεν θα είναι στην Ευρώπη και θα παραμείνει και άτιτλη για ακόμη μία χρονιά,ενώ η Γιουνάιτεντ θα πάρει το FA Cup και θα πάει και στο Τσάμπιονς Λιγκ.Άντε τώρα μου γίνατε όλοι λούζερπουλ για μια εβδομάδα.

στις 15/04/2016 17:08
Πεσταααα... ολο τον χρονο κρυμμενοι και μουγκα, και ξαφνικα θυμηθηκαν να βγουν απο το καβουκι τους..μεχρι και το απολιθωμα ο τσιμπουκαδωρος εμφανιστηκε..που μεσα στην χρονια τον ψαχναμε τοτε που η φαπα πηγαινε συννεφο για την λουζερπουλ

στις 15/04/2016 19:10
pametamiopanta, me totenxam gia protatlima pote pezte esis i M.U?

στις 15/04/2016 19:27
ποιος θα πεταξει εξω την σεβιλη .... ???

θελουμε σαχταρ να το κατακτησει αλλα μακαρι να πανε οι αδυναμες ομαδες τελικο!!

στις 15/04/2016 20:11
Pametameiopanta kai toy xronou i liverpool tha paei europa epidi pige teliko sto capital one

στις 15/04/2016 21:23
Οι καλυτερες ομαδες θα παιξουν τελικο εγω βλεπω Σαχταρ και Λιβερπουλ.Σεβιλη δυσκολα θα αποκλειση την Σαχταρ Η Σαχταρ ομαδαρα ειναι φετος και η Βιγιαρεαλ ειναι καλη αλλα εχει για καβατζα και το Ισπανικο πρωταθλημα.Η λογικη λεει οτι θα κυνηγηση τσου-λου και οχι τελικο Γιουροπα.Απο Ισπανια το εχει στα σιγουρα.

Τελικος Σαχταρ με Λιβερπουλ και πας ταμειο.

στις 15/04/2016 21:55
ΒΡΕ stasoupapara ΚΑΙ pamekouvapanta ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΤΡΑΧΑΝΑΔΕΣ?Η ΚΟΚΚΚΙΝΟΣΚΟΥΦΙΤΣΑ Η ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝ ΠΟΥ ΠΑΙΖΕΙ?ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΜΠΡΟΥΜΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟΥΡΛΟΚΟΛΙΑΣΜΕΝΗ ΦΟΡΩΝΤΑΣ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ STRING.ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΔΑΦΝΟΤΣΙΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΟΥΝ.ΤΙ ΝΑ ΚΛΑΣΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΒΡΕ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ?ΠΗΡΑΤΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑΚΙ ΧΘΕΣ ΠΩΣ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΟΙ ΜΕΓΑΛΕΣ ΟΜΑΔΕΣ.ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝΗΚΕΤΕ ΣΤΙΣ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΜΜΙΑ ΠΙΠΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΛΥΦΟΜΟΥΝΙΑΣΤΕΙΤΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΣΑΣ.

στις 15/04/2016 22:50
η λιβερπουλ οπως ακουσα χθες (για να μην το παιζω πολυξερος) θα παιξει στον 17ο ευρωπαικο ημιτελικο της ιστοριας της. αυτο νομιζω λεει παρα πολλα

στις 15/04/2016 22:53
Σαχτάρ - Λίβερπουλ τελικός.

στις 16/04/2016 01:48
ton stasou(exw)mygdala(sto kwlo mou) prepei kapoia stigmi na ton gamise polu sklira i liverpool gia auto kai exei toso misos gia auto...mipws itan otan apokleisai ton gaurako me ti soutara tou gerrard?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.