Τσάμπιονς Λιγκ: Αποφεύχθηκε ο ισπανικός εμφύλιος στα ημιτελικά

Τσάμπιονς Λιγκ: Αποφεύχθηκε ο ισπανικός εμφύλιος στα ημιτελικά



Μάντσεστερ Σίτι-Ρεάλ και Ατλέτικο-Μπάγερν είναι τα ζευγάρια των ημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ, όπως προέκυψε στη σημερινή (15/4) κλήρωση. Σε «Έτιχαντ» και «Βιθέντε Καλντερόν» τα πρώτα ματς.

Αποφεύχθηκε ο ισπανικός εμφύλιος στα ημιτελικά του Τσάμπιονς Λιγκ. Η Ρεάλ Μαδρίτης θα αντιμετωπίσει την… πρωτάρα Μάντσεστερ Σίτι, ενώ η Ατλέτικο θα διασταυρώσει τα ξίφη της με την Μπάγερν.

Τα πρώτα παιχνίδια θα γίνουν 26 και 27 Απριλίου σε «Έτιχαντ» και «Βιθέντε Καλντερόν» ενώ οι επαναληπτικοί θα διεξαχθούν μια εβδομάδα μετά (3-4 Μαΐου) σε «Μπερναμπέου» και «Άλιανζ Αρίνα».

Ρεάλ και Μάντσεστερ Σίτι θα τεθούν αντιμέτωποι για πρώτη φορά μετά τη φάση των ομίλων της σεζόν 2012/13, με τον Μανουέλ Πελεγκρίνι να επιστρέφει στο «Μπερναμπέου» ως αντίπαλος της «βασίλισσας» (ήταν προπονητής των «μερένγκες» τη σεζόν 2009-10).

Από την άλλη, η Ατλέτικο θα αντιμετωπίσει την Μπάγερν για πρώτη φορά μετά τον τελικό του Κυπέλλου Πρωταθλητριών το 1974, όπου οι Βαυαροί είχαν πάρει το τρόπαιο μετά από δύο παιχνίδια.




Ομάδες που αφορά: ΜΕΤΑ, ΜΠΑΓΕΡΝ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 15/04/2016 13:31
HALA MADRID ΠΆΜΕ ΓΙΑ ΤΟ 11ο ΒΑΣΊΛΙΣΣΑ ΜΟΥ

στις 15/04/2016 13:46
ixa pi oti tha klirithoun etsi k twra tha sas po to zeugari telikou real - atletiko again epanalipsi tou propersinou telikou ala pios tha to pari twra?

στις 15/04/2016 13:54
παλι ευκολη κληρωση για ρεαλ! αμαν μωρε! και ηθελα ατλετικο-μπαγερ για τελικο

στις 15/04/2016 13:54
Φέτος θα το πάρειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι η Ατλέτικο

στις 15/04/2016 13:57
ΚΑΙ Η ΣΙΤΥ ΞΕΡΕΙ ΠΩΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΖΗΜΙΑ!!

Η ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΟ ΛΙΓΟ ΚΡΑΤΗΣΕ Η ΧΑΡΑ!

[+]  t4sos στις 15/04/2016 14:35

στις 15/04/2016 15:27
Αυτη η κωλοφαρδια της ρεαλ πολυ παραξενη ρε παιδακι μου.. σε μια μετρια χρονια γιαυτην, θα παει τςλικο και ενα σοβαρο ματς δεν θαχει παιξει,με αντιπαλο που μπορει να της βαλει πραγματικα δυσκολα..μακαρι να παρει τα παπαρια μου..

στις 15/04/2016 15:41
Τελικος ατλεντικο μαντσεστερ σιτυ

στις 15/04/2016 15:44
Δεν ειναι τυχαιο που χουν μαζευτει παιχτες στη σιτυ που παιζαν στην πριμερα.επισης εχει και σοβαρο προπονητη που αξιζει ενα τετοιο τροπαιο πριν σταματησει την καριερα του...

στις 15/04/2016 15:59
an prolavei o Robben exoume elpides allios vlepo dropiastikes ites apo atletiko!!

στις 15/04/2016 16:09
Μππαγερν ρεαλ 5 2

στις 15/04/2016 16:17
kawasaki katse na pame prota sto milano

den to poly vlepo!!den paizoume bala outa apeiloume!!pases kanoume paralilla sto kentro tou gipedou!!

στις 15/04/2016 16:18
varethika na metrao tis pases kai ta gamimemena peiramata kai sistimata tou pep sto gipedo

στις 15/04/2016 16:34
Μπραβο ρε φιλε σας παραδεχομαι τους πιο πολλους εδω περα!!! Υπαρχει ευκολο match στα ημιτελικα του chl ρε προβατα? τι ειναι αυτα π λετε

στις 15/04/2016 16:38
Ο τελικός θα είναι Μπάγερν Μονάχου-Ρεάλ Μαδρίτης.Είναι καιρός να τελειώσει το ψέμα που λέγεται Μάντσεστερ Σίτι.Δεν γίνεται να τρώει 4 στην έδρα της από την Λούζερπουλ και να τρώει 5 από την χειρότερη Τσέλσι της 10ετίας και να τα πηγαίνει καλά στο Τσου Λου.Αποκλείεται από το Τσάμπιονς Λιγκ και από του χρόνου θα παίζει στο Γιουρόπα Λιγκ και θα βλέπει την Γιουνάιτεντ στο Τσάμπιονς Λιγκ από τον καναπέ.

στις 15/04/2016 16:41
telikos city - atletiko kai ade giaaaaaaaaa

στις 15/04/2016 16:56
filaraki manchester akou na sou po!!!i chelsea to 12 termatise 6 stin agglia kai pire to champions leage mesa sto monaxo!!den stekoun oute exoun podosfairiki logiki!!allo prama to opadiko synaisthima pou thes na apokleistei i city!!den einai katholou psema i city balara paizei!!!

στις 15/04/2016 19:57
fetos to sikonei i city thimithite to

στις 15/04/2016 22:31
City η Atletico θέλω να το πάρει και μακάρι να το πάρει μια από αυτές.

στις 16/04/2016 06:37
city-athletiko telikos poia bayer kai poia real mwre pate kala h real me to zidane tha paei teliko ? h mipos tha paei h bayer pou de borouse na balei goal sti bemfika ? mallon h megali athletiko tha to sikwsei

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.