Μειώθηκε η ποινή του ΠΑΟΚ

Μειώθηκε η ποινή του ΠΑΟΚ



Η ποινή του ΠΑΟΚ από την επιτροπή εφέσεων έπεσε από το -5 στο -3, ενώ έμειναν οι τρεις αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών. Οριστικά στα πλει-οφ ο «δικέφαλος του Βορρά».

Με αφαίρεση τριών βαθμών και όχι πέντε τιμωρείται ο ΠΑΟΚ, για τα επεισόδια στο ματς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό, όπως έκανε γνωστό η επιτροπή εφέσεων της ΕΠΟ. Μετά από αυτή την εξέλιξη, ο «δικέφαλος του Βορρά» εξασφαλίζει και τυπικά τη συμμετοχή του στα πλει-οφ.

Από την άλλη παραμένει ως έχει η ποινή τριών αγωνιστικών κεκλεισμένων των θυρών όπως και οι 100 χιλιάδες ευρώ πρόστιμο.

Αναλυτικά:

Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά την τελευταία της συνεδρίαση έλαβε τις παρακάτω αποφάσεις.

Απόφαση 32/2016:

Δέχεται τυπικά και εν μέρει κατ’ ουσία την έφεση της ΠΑΕ ΠΑΟΚ κατά της υπ' αριθμ. 89/24-32016 απόφασης ΠΕ/ΕΠΟ. Εξαφανίζει εν μέρει την εκκαλουμένη. Κρατεί και δικάζει. Κατακυρώνει υπέρ της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ με τέρματα 0-3 τον αγώνα. Δέχεται ότι ο αγώνας διεκόπη από υπαιτιότητα της εκκαλούσας. Αφαιρεί τρεις (3) βαθμούς από τον πίνακα βαθμολογίας του Πρωταθλήματος , όπου συμμετέχει η εκκαλούσα. Επιβάλλει χρηματική ποινή ύψους 100.000€. Επιβάλλει ποινή διεξαγωγής τριών αγώνων χωρίς θεατές.



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

28 σχόλια:

στις 14/04/2016 20:19
arxises pali thn klapsa tourkospore? wraia 8a meiwsoun kai ton olympiako -26 gia na peraseis protos sthn va8mologia gia na xarei kai ligo to xilaki sou me tosos pikres pou sou exei dosei o olympiakos

στις 14/04/2016 20:24
ΡΕ ΑΝΤΕ ΓΑΜΙΣΟΥ ΚΙΤΡΙΝΟ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΡΙ!

στις 14/04/2016 20:28
ΕΜΕΙΣ ΦΤΑΙΜΕ ΚΟΖΑΝΗ7 ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΟΡΑΤΟΥΣ

[+]  RED_KOZANH_7 στις 14/04/2016 20:30

στις 14/04/2016 20:35
stevepintz asxoloumaste me tous atitlous etsi gia xavale re mono gia gkasmeria einai me tis omadoules pou exoun

στις 14/04/2016 20:50
kati tipoi san ton red kozanh einai h ntroph ths antthropothtas oxi mono tis ellados me tetoies apopseis.. skatopoustas mexri to kokalo

στις 14/04/2016 21:36
Jordan21 respect ρε φίλε τα είπες όλα τέλεια!

στις 14/04/2016 21:55
Ριζουπολη ρε φίλε τι θυμήθηκες! το έγκλημα του αιώνα στον ελληνικό αθλητισμό.Αλλά το καλύτερο για μένα ποιο ήταν? Ο τύπος της επόμενης μέρας ούτε μια αναφορά την παραμικρή στα επεισόδια!Η τρομοκρατία σε όλο της το μεγαλείο

στις 14/04/2016 22:13
jortan gousoufaki mipos exis pireto kai les malakies sinexomenes omada 92 xronia pezi to topi kai exi 11 protaulimata milame tin parteloma tis alladas kricou poutanaki kai oli oi ypolipi fporoaekaki

στις 14/04/2016 22:15
to gamisi sto kupelo ua exi jeno diatiti

στις 14/04/2016 22:18
Τζορτναν εισαι θεος...χωστα αγορι μου...αεκαρα...Γαμωτον ολυμπιακο και τον στασουμυγδαλα

στις 14/04/2016 22:19
Έλα εντάξει ξέρω αν παραδεχτεις καμιά αλήθεια κινδυνεύεις και συ από τους συνοπαδους σου οπότε παιχτω όπως το παίζεις για να μην έχεις και προβλήματα

στις 14/04/2016 22:26
Όσο για αυτό που λες για την διοίκηση του Παο τα έριξαν στους παίκτες για να κρύψουν το δικό τους έγκλημα. Γιατί ήξεραν τι θα γίνει και έστειλαν την ομάδα αποστράτευση σαν πρόβατα στη σφαγή

στις 14/04/2016 22:39
Βαζελοι αεκτσηδες και παοκτσηδες εχουν δικιο. Ο γαυρος με τα παραρτηματα του καλο θα ειναι να μη μιλαει. Στη φετινη σουπερ λιγδα οι 11 ομαδες απο τις 16 ειναι παραρτηματα του πρεζεμπορα. Μονο οι παναθηναικος αεκ παοκ και παναιτωλικος δεν ειναι στο ερυθρολευκο αρμα του εμπορου ηρωινης. Ολοι οι υπολοιποι (11 στον αριθμο) δλδ οι (αστερας τριπολης πανιωνιος ατρομητος πας γιαννενα πλατανιας λεβαδειακος σκοντα ξανθη ηρακλης βεροια πανθρακικος και καλλονη) με παο αεκ παοκ και αγρινιο τα παιζουν ολα για ολα και στο γαυρο καθονται και χανουν οπως τοσα χρονια καλα ξερουν απο το αφεντικο τους τον κοκκαλη. Στη β και στη γ γινεται Ο ΚΑΚΟΣ ΧΑΜΟΣ απο τα κοκκινα παραρτηματα.

στις 14/04/2016 22:41
Εχει λαρισα ολυμπιακο βολου κερκυρα τρικαλα λαμια παναχαικη πανσερραικο αχαρναικο κισσαμικο εργοτελη πανελευσινιακο καλλιθεα και πολλα ακομη. Και η γ εθνικη εχει οφη παο κρουσσωνα κηφισια καστορια καβαλα και φυσικα το πολυαγαπημενο παραρτημα του μαρινακη και του κοκκαλη τον αρη.

στις 14/04/2016 22:41
Κι αλλα πολλα φυσικα.

στις 14/04/2016 22:44
ΚΑΛΑ ΡΕ ΑΚΟΜΑ ΑΣΧΟΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΛΑΨΟΜΟΥΝΙΔΕΣ ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ ΑΦΗΣΤΕ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΚΑΚΟΜΟΙΡΙΑ ΤΟΥΣ

στις 14/04/2016 22:46
Περσι ο αμερικανος μπαμπας της μαφιας μαρινακης περσι ειχε στη σουπερλιγδα 13 παραρτηματα 2 παραρτηματα περισσοτερα απο φετος. Εχασε 3 και φετος πηρε 1 αγαπημενο παραρτημα της ερυθρόλευκης παράγκας τον ηρακλη. Ενεργο παραρτημα απο εποχη κοσκωτα. Απο τα πιο αγαπημενα παραρτηματα του κοκκαλη και του μαρινακη ο ηρακλης. Εφυγαν περσι οι οφη εργοτελης και κερκυρα. Ακομη 3 ενεργα κοκκινα παραρτηματα αγαπημενα για το χοντρό και τα 3. Αλλα 2 αγαπητα για το χοντρό παραρτηματα πεφτουν φετος. Και μαλλον θα τους ακολουθησει και τριτο.

στις 14/04/2016 22:47
Με 1002 παραρτηματα παντού; τι περιμενετε;

στις 14/04/2016 23:03
jordan21.traba kai gamhsou poytanas gie

στις 14/04/2016 23:30
Στην Ριζούπολη τα επεισόδια που έγιναν, (γιατί έγιναν και ήταν προσχεδιασμένα και μεγάλης έκτασης) έγιναν για να πάρει ο Ολυμπιακός και εκείνο το πρωτάθλημα. Στον Παναθηναϊκό το γνώριζαν εκ των προτέρων, αλλά είχαν λάβει την εντολή από πολύ ψηλά στην πολιτική ιεραρχία: "Ότι και να γίνει θα μπείτε να παίξετε, και ο αγώνας θα τελειώσει".

Πάντως ο Ολυμπιακός τιμωρήθηκε για εκείνα τα επεισόδια, με τέσσερις αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών στο επόμενο πρωτάθλημα, εκείνο που το έχασε εξ αιτίας του... Δούρου!!! (Αθάνατε Αλέφαντε, τι γέλιο προσφέρεις διαχρονικά)!

Για την ποινή του ΠΑΟΚ τώρα, είναι πάγια τακτική όλων των ομάδων να πηγαίνουν στο εφετείο ώστε η ποινή τους να μειώνεται. Δεν υπάρχει κάτι το πρωτόγνωρο στην απόφαση μείωσης της αρχικής ποινής, ούτε ο ΠΑΟΚ αποτελεί εξαίρεση.

στις 14/04/2016 23:43
Αχαχαχαχαζζζζζ τα νεφρα μου ρε φουληδες, τα νεφρα μου λεμε εδω μεσα!Τι ειστε εδω ρε σεις, θυσαυρος λεμε, τι θεατρο και μαλακιες. Εδω γελαω πολυ. Στα σοβαρα τωρα ενα ειναι το συμπερασμα που βγαινει. Ολοι εχετε τις ομαδαρες σας. Αλλα οι περισσοτεροι εχετε 2 ομαδες. Η μια μαλιστα ειναι η πλεον ομαδαρα και πασης Ευρωπης που λενε. Ο αντιολυμπιακος σας! Δεν καταλαβαινετε ομως οτι του δινετε μεγαλυτερη αξια ετσι? Αυτο γουσταρει κι αυτος κι εχει γινει ακομα πιο τρανος...

στις 15/04/2016 00:08
μαγκες στο λιβερπουλ εγινε της πουτανας

στις 15/04/2016 00:09
Θυμισε σιναμα πογκολ,αντι μελορ,και μεγαλο στιβεν τζεραρντ

στις 15/04/2016 12:00
Μόνο για μια ΟΜΑΔΑ στην χώρα δεν ισχύει ΕΦΕΣΗ .9 αγωνιστικές τιμωρία για πανηγυρισμό τέρματος & υποβιβασμός για ενα αδειο πλαστ μπουκαλάκι.

στις 15/04/2016 12:48
mono o iraklis tha dioxi tin sapila toy podosferoy.xilia xronia iraklis...

στις 15/04/2016 16:01
FUCK BOULGARIA

στις 16/04/2016 19:39
vre gamimena poustopaida olympiakia tosa xronia kseftilismenwn prwta8lhmatwn den vare8hkate..... egw 8a ntrepomoyn na eimai opados tetoias omadas kai exete kai stoma kai apantate se ayta poy grafei o jordan...????? toumpeki twra pate se kamia gwnia na poylhsete kanena grammario gia na vgalei lefta to afentiko sas. '' O ARHS MPOREI NA YPHRKSE PARARTHMA TOY PANA8HNAIKOY EPI A8ANASIADH ALLA POTE TOY SKATOGAYROY''.. Mia zwh arhs..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.