Με ανατροπή η Μπενφίκα, νέο γκολ ο Μήτρογλου (video)

Με ανατροπή η Μπενφίκα, νέο γκολ ο Μήτρογλου (video)



Με τον Κώστα Μήτρογλου να φτάνει τα 18 γκολ στο πορτογαλικό πρωτάθλημα, η Μπενφίκα κέρδισε με ανατροπή (2-1) την Ακαντέμικα και πανηγύρισε την 7η σερί νίκη της στο πρωτάθλημα.

Έστω και δύσκολα, η Μπενφίκα κέρδισε με 2-1 την Ακαντέμικα εκτός έδρας και έκανε ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Οι «αετοί» βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 17’ από γκολ του Πέδρο Νούνο, όμως ο Κώστας Μήτρογλου απάντησε στο 39’ με κεφαλιά, πετυχαίνοντας το 18ο γκολ του στο πορτογαλικό πρωτάθλημα. Την ανατροπή ολοκλήρωσε στο 85’ ο Ραούλ Χιμένες, λυτρώνοντας την Μπενφίκα.




Ομάδα που αφορά: ΜΠΕΝΦΙΚΑ

Σχολιασμός

11 σχόλια:

στις 09/04/2016 23:01
Gama toys kostara xoris salio mhn stamatas paixtara

στις 09/04/2016 23:29
ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΧΤΑΡΑ ΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΟΛΟΥΣ

στις 10/04/2016 02:15
Αρρωστια καγκουρα...τρελανεμας ρε μητρογλαααα... μπραβο ρε παιχταρα.. glx και δεν ειμαι καλα..

στις 10/04/2016 13:19
Τεραστιος ποδοσφαιριστης ο Οσφπ ΜΕ ΑΥΤΟΝ και μαζι με τους ποδοσφαιριστες που εχει δωσει στην Ιταλια (Τοροσιδης,Μανωλας,Σαμαρης κλπ κλπ) συν τις προσθηκες που εχει τωρα θα εκανε μεγαλα πραγματα στην ευρωπη αλλα τα εχουμε ξαναπει στους φιλους μας παραμυθιασμενους γαυρους οτι ο κυρ Μαριναρας οσο βλεπει Αλαφουζο,Σαββιδη να μετρανε φραγκοδιφραγκα για μεταγραφες αυτος δεν προκειται να κανει την υπερβαση που ειχε κανει παλαιοτερα ο Θειος...Γαυροι σας παραμυθιαζει ρε μυρωδικα...Αλλα οπως και να το κανουμε, ειστε μακραν οι καλυτεροι στο χωριο!!

στις 10/04/2016 13:23
Ετσι ειναι επιχειρηση το εχει κανει ο Μαριναρας...Αντι να ενισχυεται η ομαδα για να ειναι συναγωνισιμη στην ευρωπη συμφωνα και με την υψηλη βαθμολογηση της νο21 fifa ranking αυτος πουλαει ποδοσφαιριστες και απο εκει κανει μεταγραφες με λιγα φραγκα εφοσον εχει γαμηστερο scouting team και τους πουλαει μετα απο λιγα χρονια με ενα σκασμο χρηματα...Ενω θα επρεπε να κραταει τετοιους ποδοσφαιριστες και να βαζει βαθυα το χερι στην τσεπη για προσθηκες μεταγραφων διπλα σε αυτους τους παικταραδες...Σας παραμυθιαζει ο χοντρος καρντασια ξυπνατε...

στις 10/04/2016 13:55
NORWICH ρε φιλε.. θα μας τρελανεις...; μονο σου τα λες.. οταν ο βαζελος πουλαει τον πρωτο σκορερ του σε καποια γκενγκ για 4-5 εκατομμυρια και ο χοντρος εχει πουλησει μεχρι και το κατσικι τον φεισα στην μπενφικα για περισσοτερα εκατομμυρια λογικο να πουλαει τρελα μετα... (και μιλαω για φεισα, ουτε καν τους αλλους που ανεφερες που ειναι κλασεις ανωτεροι)

στις 10/04/2016 14:02
ναι και η Πορτο χαμες ροντριγκες,τζακσον μαρτινεζ τον φαλκαο στα καλα του , μουτινιο,χουλκ,οταμεντι θα εκανε τρομερα πραγματα στην ευρωπη αλλα ο Πίντο Ντα Κόστα είναι καραγκιοζης και παραμιθιαζει τους οπαδους της Πορτο

στις 10/04/2016 16:30
ntrepomai pou eimai benfica

στις 10/04/2016 17:43
Megathirio i acandemika.

στις 10/04/2016 20:15
Κατι καταλαβε ο norwich με τον felipe_1957...Aυτο λεμε ρε μαγκες οτι ο Ολυμπιακος αν δεν θελει να παραμεινει στα επιπεδα της Πορτο και της Βιγιαρεαλ πρεπει να μην ειναι σουπερ μαρκετ...Χαιρω πολυ φιλε felipe ναι το βρηκες η Πορτο αν ειχε κρατησει καποιους παικταραδες που ειχε και ειχε ενισχυθει σε τρεις θεσεις με αντιστοιχους παικταραδες θα βαραγε τετραδες στο champions league ,αυτο μαλλον εννοει και ο Νοrwich για τον Θρυλο...Ο θρυλος αν θελει να κανει ενα βημα μπροστα και να προσπερασει το επιπεδο ομαδων που βρισκεται δηλαδη σε επιπεδα Βιγιαρεαλ,Λεβερκουζεν,Πορτο,Σαουθαμπτον,Ρομα κλπ κλπ πρεπει να μπει το κουλαδι στην τσεπη....Με τα σουπερ μαρκετ κανεις δεν εκανε ομαδα απεναντιας χαλαγε τις ομαδες που ειχε βλεπε Αγιαξ...

στις 10/04/2016 20:17
Κοιτα Μπενφικαρα στους 8 στο champions league,θα μπορουσε καλιστα να ειναι η Πορτο στην θεση της η ο ΟΣΦΠ οπως προειπατε προηγουμενος εσυ με τον Νorwich φιλε @felipe-1957...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.