Αφαίρεση βαθμών σε ΑΕΚ και Ατρόμητο

Αφαίρεση βαθμών σε ΑΕΚ και Ατρόμητο



Με αφαίρεση τριών βαθμών και δυο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών τιμωρήθηκαν ΑΕΚ και Ατρόμητος για τα όσα συνέβησαν στο μεταξύ τους ματς.

Βαρύς έπεσε ο πέλεκυς της πειθαρχικής επιτροπής της Σούπερ Λιγκ στην ΑΕΚ και τον Ατρόμητο για τα επεισόδια που είχαν σημειωθεί στο μεταξύ τους παιχνίδι, στις 7 Φεβρουαρίου.

Οι δύο ομάδες τιμωρήθηκαν με αφαίρεση τριών βαθμών, δυο αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών και με βαρύ χρηματικό πρόστιμο.

Εφόσον οι δύο ομάδες δεν δικαιωθούν στην έφεση που θα ασκήσουν, η «Ένωση» θα χάσει έναν πόντο στην ειδική βαθμολογία του μίνι πρωταθλήματος, ενώ ο Ατρόμητος δύσκολα θα διεκδικήσει τη συμμετοχή στα πλει-οφ.

Το Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό όργανο πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:


21 Αγωνιστική

Α) ΠΑΕ ΑΕΚ: «Βάσει των αναφερομένων στο από 7/2/2016 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.), στην από 7/2/2016 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα, και στην υπ΄ αριθμ. πρωτ. 1000/3/65/5 – ρε΄ από 8/2/2016 Έκθεση της Αστυνομίας, σε συνδυασμό και με τον οπτικοακουστικό υλικό φορέα εγγραφής εικόνας και ήχου (DVD), στον οποίο αποτυπώνεται ο επίμαχος ποδοσφαιρικός αγώνας»: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή εβδομήντα χιλιάδων επτακοσίων πενήντα ευρώ, ποινή διεξαγωγής δύο (2) αγώνων χωρίς θεατές και ποινή αφαιρέσεως τριών (3) βαθμών από το βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος SUPER LEAGUE ΕΛΛΑΔΑ, της περιόδου 2015-2016.

B) ΠΑΕ Ατρόμητος Αθ: «Βάσει των αναφερομένων στο από 7/2/2016 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.), στην από 7/2/2016 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα, και στην υπ΄ αριθμ. πρωτ. 1000/3/65/5 – ρε΄ από 8/2/2016 Έκθεση της Αστυνομίας, σε συνδυασμό και με τον οπτικοακουστικό υλικό φορέα εγγραφής εικόνας και ήχου (DVD), στον οποίο αποτυπώνεται ο επίμαχος ποδοσφαιρικός αγώνας»: Για τη συμπεριφορά των φιλάθλων της: συνολική χρηματική ποινή εβδομήντα μίας χιλιάδων επτακοσίων πενήντα ευρώ, ποινή διεξαγωγής δύο (2) αγώνων χωρίς θεατές και ποινή αφαιρέσεως τριών (3) βαθμών από το βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος SUPER LEAGUE ΕΛΛΑΔΑ, της περιόδου 2015-2016..



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 04/04/2016 20:42
αρχισανε οι καμπανες

στις 04/04/2016 21:26
Ο εγκληματια οπαδος της αεκ που μαχαιρωσε τον οπαδο του ατρομητου πιαστηκε, η η αστυνομικοι παιζανε το πουλακι τους..

[+]  antihooliganos στις 04/04/2016 21:49

στις 04/04/2016 21:58
Αντιχουλιγκανε μεσα στην θολουρα σου απο τις θολουρες που σου προσφερουν τα ναρκωτικα που παιρνεις με εκανες να γελασω περισσοτερο απο καθε αλλη φορα μαυτα που γραφεις.. "στηνονται στατιστικη και μαθηματικα" χαχαχαχαχα μαλακα δινεις και πανελληνιες..ακλαφτος θα πας..

στις 04/04/2016 22:05
Στο σχολείο πάω σε όμιλο μαθηματικών. Συνδυαστική και στατιστική λογική λέγεται. Τον κάνουνε ένας άνδρας και μια γυναίκα. Παρασκευή 8η και 9η ώρα τον έχουμε. Και τώρα έχω εργασία για τα στημένα παίγνια. Αυτά που στήνει ο πρεζέμπορας και η παρέα του που ναι κι αυτοί πρεζέμπορες και λαθρέμποροι. Θα τα γράψω όλα. Έχω εξαιρετικές σχέσεις και με τους δύο αυτούς καθηγητές. Περνάμε τέλεια. Τον έναν τον έχω στα τρία μαθήματα. Η άλλη κάνει μάθημα στην πρώτη λυκείου. Και λοιπόν ειναι η ώρα μου. Αύριο θα την κάνω την εργασία μου μαζί με ακόμη ένα παιδί. Έχω να γράψω για λαθραία. Τελικά ας φάνε όλοι ένα grexit για μια 5ετία να μπούνε όλοι στη θέση τους. Μετά θα πρέπει να καταργηθούν οι πανελλήνιες διότι δε μαθαίνεις τίποτε παρα μονο αγχώνεσαι και γενικώς δεν αξίζει τον κόπο. Όσον αφορά την Ελλάδα να την αλλάξουμε. Όλοι μαζί. Διώχνουμε τα λαμόγια αυτά που κυβερνάνε τον πανέμορφο τόπο μας. Έρχονται πιο άξιοι να κυβερνήσουνε. Αίντε. Τους σιχαθήκαμε όλους δαύτους. Καλά να πάθουνε όλοι τους για να μάθο

στις 04/04/2016 22:05
Για να μάθουν. Αυτά τα όλίγα.

στις 04/04/2016 22:09
Τα τσιγάρα που καπνίζω τα πουλάει ο πρεζέμπορας. Μέσα στο κόλπο είναι.

στις 04/04/2016 22:58
Αντιχουλιγκανε, τα τσιγαρα τα ποτα και τα ξενυχτια, εχουν κλεισει τα καλυτερα τα σπιτια

στις 04/04/2016 23:17
Ειπα και εγω,δε θα τιμωρουμασταν;-3 για ΜΗ εκτεταμενα επεισοδια παντως(συμφωνα με το φυλλο αγωνα του διαιτητη) ηταν πολυ.Θα μπορουσε να δωσει 2,3 αγωνιστικες κεκλεισμενων.Μυγδαλα,ο οπαδος της ΑΕΚ πιαστηκε εχει κανα μηνα περιπου.Αντιχουλιγκανε,την πρεζα πολυ αγαπησαν,τον πρεζακια κανεις φιλε..

στις 05/04/2016 00:07
Τζορνταν εκτεταμενα δεν ηταν, αλλα δλδ τι..α επρεπε ναχαμε νεκρο για να θεωρηθουν σοβαρα τα επεισοδια..; απο την στιγμη που βγηκε μαχαιρι καλα εκανε και εκατσε τετοια τιμωρια.. ας ταουξει η τσεπη της καθε παε για να ασχοληθουν επιτελους με τον καθε πρεζακια-ψυχακια οργανωμενο

στις 05/04/2016 00:23
ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΕΣ ΜΕΓΑ ΑΔΙΚΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΑΣΧΕΤΟΙ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΜΑΛΑΚΕΣ ΠΟΥ ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΟΙΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΑΕΚ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΑΧΑΙΡΩΣΑΝΕ ΚΑΙ ΟΠΑΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΑΕΚΤΖΗΔΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝΕ ΤΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ.ΟΠΑ ΟΠΑ ΓΙΑ ΗΡΕΜΑ ΛΙΓΟ ΡΕ ΠΑΛΙΟ ΜΑΛΑΚΑ ΚΟΝΤΟΝΗ ΜΕΓΑ ΑΔΙΚΕ ΑΝΘΡΩΠΕ ΠΟΥ ΤΙΜΩΡΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕΙΟΝ 3 ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΑΝ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΤΤΥΧΗ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ Ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΟΥ.ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΙΣΤΕ ΑΝΤΙΘΕΤΟΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΟΝ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ ΡΕ ΕΤΣΙ ΜΟΥΝΜΑΡΕΣ?

στις 05/04/2016 01:12
Ρε ριβερ...παρε απο αυτα που παιρνει και ο αντιχουλιγκανος, να την δεις αλλιως την φαση...πιο ηρεμα..πιο χαλαραααα...

στις 05/04/2016 10:04
asterhh asterrhhh gamww to peristerhhh

στις 05/04/2016 10:04
Stin prokeimeni fasi swsti i timwria...alla argise 11 oloklires vdomades...ta symperasmata dika sas...

στις 05/04/2016 13:34
jordan21 αφου θελεις 2-3 αγωνιστηκες προτιμας να παιξεις play of χωρις κοσμο?

στις 05/04/2016 15:19
3erete pote tha gini aferesi bathmon gia ton osfp? otan tha pezi monos tou sto protathlima gia na einai poio endiaferon to supa lig

στις 06/04/2016 18:10
Τράβα πιές κάνα μπάφο με τα λεφτά του μπαμπά σου εσύ αγελάδα του γλυκού νερού.

στις 08/04/2016 19:36
kala ok apo tous gaurous to perimena na dw tetoia sxolia,dikaiologountai,fagane thn P@@@A TOU AIWNA apo thn A.E.K kai tous ponese pou espase h parthenia.Twra oloi oi upoloipoi ti na pw?Gia ton vazelo pou exei katanthsei na leeei tha xasoume thn kuriaki apo to kaletzi epeidh den paizei o pranits?h ta paokia pou exoun rixei 40 miria kai den mporoun na kerdisoun se diplo proponhshs...axaxaxaxaxaxa GELAEI O KOSMOS

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.