Δύο εβδομάδες προθεσμία από FIFA για να αρχίσει το Κύπελλο!

Δύο εβδομάδες προθεσμία από FIFA για να αρχίσει το Κύπελλο!



Η FIFA και η UEFA θα αποστείλουν έγγραφο στις ελληνικές Αρχές, όπου θα ζητούν να ανακληθεί η απόφαση ματαίωσης του Κυπέλλου Ελλάδας εντός δύο εβδομάδων, απειλώντας σε διαφορετική περίπτωση με κυρώσεις.

Η ματαίωση του Κυπέλλου Ελλάδας ήταν ένα από τα θέματα που συζητήθηκε κατά την διάρκεια του συνεδρίου της Εκτελεστικής Επιτροπής της FIFA στη Ζυρίχη.

Μάλιστα, όπως αποφασίστηκε, η Παγκόσμια και Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Ποδοσφαίρου θα στείλουν από κοινού επιστολή στην ελληνική κυβέρνηση ζητώντας την επανέναρξη του Κυπέλλου Ελλάδας.

Σε περίπτωση μη συμμόρφωσης εντός δύο εβδομάδων, οι αρμόδιοι φορείς της FIFA θα εξετάσουν το ενδεχόμενο επιβολής κυρώσεων, δηλαδή τον αποκλεισμό των ελληνικών συλλόγων από τις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.



Ομάδα που αφορά: ΖΥΡΙΧΗ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 18/03/2016 16:55
SOSTA TA LES PREPI NA GINI TO KUPELO GIATI NA MIN SAS SKISOUME TIN KOLARASAS

στις 18/03/2016 17:16
ΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΠΙΣΩ Ο ΚΟΝΤΟΝΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΟΤΑ!!!!

στις 18/03/2016 17:21
RE JORDAN21 SIMFONO MAZI SOU ALLA MONO STIN TOUMPA EXOUN GINEI EPEISODIA H STIN LEWOFORO, NOMIZW KSEXNAS TI EXETE KANEI KAI ESEIS STO OAKA OPOTE FILE MOU ASE TOUS XARAKTIRIZMOUS OLOI SE ENA KAZANI VRAZOUME OLOI SKATA EIMASTE APO PODOSFAIRO DEN EXOUME PODOSFAIRO FILE)EXEIS TON POGIET KAI NOMIZEIS OTI EXEIS TON MOURINIO ARAKSE LIGO RE FILE, GIA TO POUTSO OMADA EISTE KAI ANTE NA GEINI TO KYPELO NOMIZEIS OTI THA TO PARETE ADE NA DOUME.. OTAN ARPAKSEIS KAMIA 4ARA APO TO OSFP TOTE THA NAI WRAIA ME TIN DIETISIA NA SAS SFAZI TOTE THA THELEIS KUPELO ENA .!.AUTA THA PAREIS

στις 18/03/2016 18:05
Σαν υποδουλο κρατος που ειμαστε, αφου επεσε εντολη απεξω,μην φοβαστε..θα κανουμε οτι μας πουνε..θα παιχτει το κυπελλακι..

στις 18/03/2016 18:08
επειδη κανουν επεισοδια κατι (ουγκανια στην τουμπα)( η και κατι παιδακια της φαπας στη λεωφορο)RE JORDAN21 AUTO POU GRAFESI EDW EINAI SAN NA EXEIS ENAN KATHREFTI MPROSTA SOU KAI NA VRIZEIS...GIA AUTO SE EIPA PIO PANW OLOI SKATA EIMASTE DEN EINAI KANENAS KALHTEROS SE AUTA..AUTO FILE MOU TIPOTA ALLO.

στις 18/03/2016 18:34
γιδιααααααααααααααααααα

στις 18/03/2016 19:23
Apla isovios apokleismos gia ton paok kai to kypello na synexistei kanonika.Theloume tin via exw apo ta gipeda emeis oi ygihs skeptomenoi filathloi.Mono me isoveio apokleismo!

στις 18/03/2016 21:17
το πολυ σε μια εβδομαδα το κυπελλο στην αποικια θα εχει ξεκινησει!!!

στις 18/03/2016 22:35
mas apeilune

στις 19/03/2016 03:12
axaxaxaxaxaxaxaxaxax.....ξεφτιλες ανικανοι!!!!ενα κολοκυπελο δε μπορουν να τελιωσουνε,και αν βαλεις και της αλλες παραμετρους,κλειστες τραπεζες,με capital controls,το αιγαιο στους τουρκους,με προφαση καλεσμα του νατο!!,τουρκοι παρατηρητες,για την καταμετρηση προσφυγων-μεταναστων,κλειστα συνορα,απο ολους!!και τωρα και αυτο,λες και ητανε σχεδιασμενα,ολα.αποκλεισμος των συλλογων,απο ολες της διοργανωσεις.τι αλλο περιμενουμε,να δουμε.....

στις 19/03/2016 08:02
patsabouri 21 boliosisa eise esi kai olo sou to soi ante gamisou esi kai i omadasou

στις 19/03/2016 19:29
eime nikeotis se grafo sta arxidia mou giati ta exo megala skatotourke

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.