Πριμέρα Ντιβιζιόν: Εξάρα η Μπαρτσελόνα, τριάρα η Ατλέτικο

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Εξάρα η Μπαρτσελόνα, τριάρα η Ατλέτικο



Με τον Μέσι να σκοράρει και να μοιράζει τρεις ασίστ, η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 6-0 την Χετάφε, πλησιάζοντας ακόμα πιο κοντά στον τίτλο.

Ακόμα μια ποδοσφαιρική παράσταση για την Μπαρτσελόνα, η οποία ισοπέδωσε με 6-0 την Χετάφε στο «Καμπ Νου» και διατήρησε το +8 από την 2η Ατλέτικο.

Τα πάντα τελείωσαν από νωρίς, καθώς στο 8’ ο Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ με αυτογκόλ και στο 19’ ο Μέσι «σέρβιρε» το δεύτερο γκολ στον Μουνίρ. Ενδιάμεσα (10’) ο «Λιό» έχασε το 4ο πέναλτι τη φετινή σεζόν, όμως στο 32’ έδωσε δεύτερη ασίστ στο γκολ του Νεϊμάρ.

Ο Αργεντινός πήρε τη σκυτάλη, «γράφοντας» το 4-0 στο 40’ και στο 51’ έκανε χατ-τρικ στις ασίστ, «σερβίροντας» ακόμα ένα γκολ στον Νεϊμάρ. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 57’ ο Τουράν, διαμορφώνοντας το τελικό 6-0.

Στο -8 από την κορυφή παρέμεινε η Ατλέτικο, η οποία κέρδισε με 3-0 την Λα Κορούνια στην Μαδρίτη. Σαουόλ (18’), Γκριεζμάν (60’) και Κορέα (83’) ήταν οι σκόρερ για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε, η οποία δεν το βάζει κάτω και παραμένει στο κυνήγι της Μπαρτσελόνα.



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΧΕΤΑΦΕ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

στις 13/03/2016 00:35
kinigi???i atletiko :)

στις 13/03/2016 00:37
μαντεψτε ποιος εχασε πεναλτι.

στις 13/03/2016 00:40
ti wraia mpalitsa re gamoto pou paizoune kai oxi epeidi einai h xetafe me opoia oma kai na paiksoune exoune tromeri sunenoisi metaksi tous auth h barca tha paei gia to 2/2 c.l na to thimeithite

στις 13/03/2016 00:45
Ο,ΤΙ

στις 13/03/2016 00:54
Μπαρτσα μαγεια...

στις 13/03/2016 02:12
O,TI

στις 13/03/2016 09:30
na ke o vlakas o t4sos o pioxazos tu podosferoy,vlaka bori na exase to penaldi alla evale1 gkol ke 3 assist vlhma

στις 13/03/2016 14:36
petaxtike

ke i poytsa

στις 13/03/2016 14:43
Stefane μην μιλας στον καθρεφτη.

στις 13/03/2016 15:02
evi_7 ο t4sos εγραψε γι αυτον που εχασε το πεναλτυ και οχι για τον αγωνα γι αυτο μην τσιμπας τοσο ευκολα. Αν θελει να σχολιαζει ονοματα να γραφει για τον κλαψιαρη γκευ της ρεαλ και οχι για εναν παικτη που αυτη τη στιγμη ειναι κορυφη!

στις 13/03/2016 15:11
KALA RE TRELOI EISTE EDO PERA ORISMENOI? TI KOLIMA EINAI AUTO "O,TI" BRE ANTE 3YPNISTE BRE!

στις 13/03/2016 15:29
Ο,ΤΙ

στις 13/03/2016 16:04
That

στις 13/03/2016 16:10
dimitris1110 egw ksereis ti lew na sou dwsw ena paradeigma pes se ena agwna o ronaldo valei 3 goal kai bgalei 2 assists kai pes oti xasei ena penalti eseis oi barcelwneoi 8a sxoliazete mono gia to penalty

edw pera oloi ekfrazoun tin gnwmi tous den 8a tou peis esu ti 8a kanei

στις 13/03/2016 17:39
Οτι ναναι..

στις 13/03/2016 17:59
ΜΑΝΤΕΨΤΕ ΑΠΛΑ ΠΟΙΟΙ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗΦΗ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ ΜΑΣ!

ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΙ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΝ ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ...!

Οσο γελατε με το χαμενο πεναλντι του μεσσι εμεις ξεκαρδιζομαστε με τα φετινα χαλια σας! Να μου πειτε η 3η θεση παλι ευρωπη σας βγαζει ,δεν σας χαλασε! ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ αντε γεια στην σαπια την ρεαλ! +4

στις 13/03/2016 18:06
a kala o ka8enas ston kosmo tou telika vlepw poso polu sas exei ponesei auti i omada

kai prwta8lima na parete katw apo ta arxidia mas eiste pali parte to xabari mou exete ginei barcelona apo tote pou pige o messi

στις 13/03/2016 19:38
tolaras1998 κταρχιν μαστα λιγο για να μην τα πατησεις και κατα δευτερων ας βαλει 5 γκολ και δωσει 5 ασιστ δεν ειναι εκει το θεμα, το θεμα ειναι οτι ειναι εγωιστης,προκλητικος και αντιομαδικος.

στις 14/03/2016 01:12
reegw sou edwsa paradeigma re dimitris1110 o tasos sxoliase gia to penalty tou messi kateu8eian na ton arpakseis siga kai tin egine pou leei gia tin omda sou grafton sta arxidia sou ton malaka

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.