Σούπερ Λιγκ: Καταιγίδα ο ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο

Σούπερ Λιγκ: Καταιγίδα ο ΠΑΟΚ στο Αγρίνιο



Στο πρώτο του παιχνίδι με τον Βλάνταν Ίβιτς, ο ΠΑΟΚ επικράτησε 3-0 του Παναιτωλικού στο Αγρίνιο, με τον Αθανασιάδη να πετυχαίνει δύο γκολ στην επιστροφή του στην 11άδα.

Εντυπωσιακός ήταν ο ΠΑΟΚ στο πρώτο του παιχνίδι χωρίς τον Ιγκόρ Τούντορ. Ο «δικέφαλος του Βορρά» πέρασε με 3-0 από την έδρα του Παναιτωλικού και πέτυχε την πρώτη του νίκη μακριά από την Τούμπα μέσα στο 2016.

Η ομάδα του Ίβιτς ξεκίνησε εξαιρετικά το ματς και στο πρώτο 20λεπτο είχε τέσσερις σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί. Στο 2’ ο Μυστακίδης ανάγκασε τον Κυριακίδη σε απόκρουση, ενώ στο 11’ ο γκολκίπερ των γηπεδούχων έδιωξε και το σουτ του Αθανασιάδη. Ο Κλάους είχε άλλες δύο καλές στιγμές (15’ 18’) και στο 22’ κατάφερε να χριστεί σκόρερ, μετά από ασίστ του Βίτορ.

Οι δύο άσοι συνεργάστηκαν ξανά στο 39’ και ο επιθετικός του ΠΑΟΚ «κλείδωσε» τη νίκη της ομάδας του, «γράφοντας» το 2-0. Ο αγωνιστικός χώρος ήταν αρκετά βαρύς λόγω της έντονης βροχόπτωσης και η μπάλα κολλούσε σε αρκετά σημεία. Τα πάντα κρίθηκαν σε ένα λεπτό καθώς στο 69’ ο Μουνιός σημάδεψε το δοκάρι και στην αντεπίθεση, ο Κοροβέσης διαμόρφωσε το τελικό 3-0



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

στις 13/03/2016 00:15
easy.

στις 13/03/2016 00:20
Βλαδαν παρτους τα σοβρακα παμε Παοκαρα γαμα τους εναν εναν

στις 13/03/2016 00:29
ΠΑΟΚΑΡΑ οπως πρεπει κ εμφανισεις οι οποιες μασ κανουν να γουσταρουμε να βλεπουμε καλη μπαλα απο δω κ περα

στις 13/03/2016 00:36
epitelous ena kalos paok..giati me tn ntountor htan gia to poutso alla fanikan kai h paiktes san ksempoukosan poio eleutheri sto paixnidi kala pou efige autos O AXRISTOS

στις 13/03/2016 00:45
ΜΠΡΆΒΟ ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ..ΕΜΕΙΣ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ

στις 13/03/2016 01:21
Θετικο του τοι ανεβαζει στροφες..ερχονται τα πλει οφ.. αν και ο βαζελος αλλα και η κουλα ειναι ενα με δυο επιπεδα πανω απο τον μπαοκ..και το πιθανοτερο ειναι ξα βγει κατω απο τους 2 αυτους στα πλει οφ

στις 13/03/2016 01:57
Με καλή ψυχολογία ο ΠΑΟΚ νικάει εύκολα αυτό έγινε και σήμερα.

στις 13/03/2016 02:24
Περιμενα να δω κανενα καλο προπονητη απο τον Σαββιδη που φημιζεται οτι ειναι απο τους πλουσιους ΕΛληνες του εξωτερικου που ασχοληται με το ΕΛληνικο ποδοσφαιρο...Πως ειχε φερει ο ΑΡΗΣ τον Κουπερ η Ο ΟΣΦΠ τον Βαλβερδε κατι τετοιο τελος παντων...Αλλα που τετοια τυχη απο τον ενα ταβερνιαρη καταληξαμε στον καστανα τον Ιβιτς...Μετα μας φταινε οι διαιτησιες και το μουνι της μαιμους για να πει πω τιποτα αλλο....ααα ρε πουστη δεν προκειται ποτες να δουμε προκοπη στο μπουρδελο το ΕΛΛηνικο πρωταθλημα με ενα Μαρινακη πλεον να μην ριχνει φραγκα γιατι ολοι μαζι εχουν το μπαζτζετ του ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ και εννοω οταν λεω ολοι μαζι ολη η super league για να μην με παρεξηγησει κανεις γνωστης του αθληματος.....Και που πας χωρις να σχολιασεις τον φιλαθλο κοσμο του ΠΑΟΚ γνωριζουν μπαλιτσα τα παιδια ειναι χαρουμενοι σημερα που ριξαν 3 γκολ στο περιπτερο...ΔΗλαδη εγω αν ημουν προπονητης στον ΠΑΟΚ σημερα θα εριχνα λιγοτερα???δεν νομιζω καλα καταλαβες φιλε μου εσυ που το βρηκες.... αααχ αααχ αχ χαχαχαχα αχ αχ χααααχ

στις 13/03/2016 02:24
για γελια ή για κλαματα? αααχ ααααχ χαααα χαχχαχαα αχ αχ αχ χαχαχαχαχα αχχχχ

στις 13/03/2016 11:24
Άνοιξε τα πόδια ο Κωστούλας μετά τις μεσοβδόμαδες δηλώσεις... τα πρώτα 15' είδα , τι Μπαρτσελόνα - Χετάφε έβλεπες τι Παναιτολικός - Πάοκ το ίδιο πράγμα ήταν...

στις 13/03/2016 11:56
Ama kerdize kanas gavros 0-3 mesa se tetoia kalh edra tha vgenan 100 malakes na sxoliasoun sthmeno kai swsta lew egw.Twra re malakes pou exete na kerdisete kana xrono pou sas kanei plaka o panthrakikos to oti kerdizete toso eukola einai katharo e?

στις 13/03/2016 14:46
Ενταξει mourtzouna τωρα σαν καλος δορυφορος πανε ανοιξε τα ποδια ΠΑΛΙ στον Μαρινακη.

Και ποιος σε ειπε ρε φλομπα οτι ο Ιβιτς θα ειναι του χρονου?

στις 13/03/2016 15:48
Αν νικήσει ο ΠΑΟΚ άνετα είναι στημένο αν νικήσει ο γαύρος άνετα όμως είναι κανονικό.

στις 13/03/2016 16:55
Δεν σχολιάζω μόνο εγώ για τον οσφπ και άλλοι σχολιάζουν πιο πάνω.

στις 13/03/2016 20:36
Συμφωνω με moyrtzoynas!!Λιγος για Παοκ ,απο τον ενα μυρωδια παμε στον αλλο...Δεν βλεπω προκοπη εκει στον ΠΑΟΚ πισω απο ΑΕΚ οπως τα παλια γνωριμα χρονια...Αν δεν μπει το χερακι στην τσεπη δεν υπαρχει θεωρεια να ξεκολησει ο Παοκ απο τριτοτεταρτος...50 μυρια χρειαζονται 2 καλοι στοπερ δυο χαφ κλασσης μηχανακια και ενας πρωτοκλασσατος σεντερ φορ...Ολοι αυτοι δεν πανε πανω απο 50 μυρια...Αλλα με τα λογια τον καναμε τον ΠΑΟΚ Ρεαλ Μαρδιτης...Δεν νομιζω να του λειπουν αυτα τα χρηματα του Ιβαν...μαλλον δεν ειναι φανατικος Παοκτζης οπως οι Γιαννακοπουλοι στο μπασκετ ή ο Μαρινακης στην μπαλα...

στις 14/03/2016 09:43
Oso eine dipla ston ivan to koproskilo o zagorakhs o paok den tha dei asprh mera

Thn hmera pou tha faei sixtirisma aytos , tha xekinisei kai h anastash tou paok .

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.