Τέλος ο Τούντορ από τον ΠΑΟΚ, ανέλαβε ο Ίβιτς

Τέλος ο Τούντορ από τον ΠΑΟΚ, ανέλαβε ο Ίβιτς



Παρελθόν από τον πάγκο του ΠΑΟΚ αποτελεί ο Ιγκόρ Τούντορ εξαιτίας «των ανεπιτυχών αποτελεσμάτων και των υποτιμητικών σχολίων για την ποιότητα της ομάδας». Ίβιτς ο διάδοχός του.

Ολοκληρώθηκε η θητεία του Ιγκόρ Τούντορ στον ΠΑΟΚ. Ο Κροάτης τεχνικός είχε στηριχτεί πολλές φορές από τον Ιβάν Σαββίδη, ωστόσο η ήττα από τον Πανθρακικό ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.

Όπως ενημέρωσε η ΠΑΕ, ο 37χρονος απολύθηκε εξαιτίας «των ανεπιτυχών αποτελεσμάτων και των υποτιμητικών σχολίων για την ποιότητα της ομάδας». Ο Τούντορ έμεινε στον πάγκο του ΠΑΟΚ σε 45 παιχνίδια, με απολογισμό 17 νίκες, 17 ισοπαλίες και 10 ήττες.

Αντικαταστάτης του θα είναι ο Βλάνταν Ίβιτς. Ο προπονητής της Κ20 θα αναλάβει την ομάδα μέχρι το φινάλε της σεζόν και θα κάνει ντεμπούτο στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ: «Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την απόλυση του Ίγκορ Τούντορ , λόγω των ανεπιτυχών αποτελεσμάτων και των υποτιμητικών σχολίων για την ποιότητα της ομάδας. Ο Βλάνταν Ίβιτς θα είναι ο προπονητής της πρώτης ομάδας ως το τέλος της σεζόν».



Ομάδες που αφορά: ΠΑΟΚ, ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 09/03/2016 16:03
Και πολύ άργησαν να τον στείλουν.

στις 09/03/2016 16:17
Καθε χρονο τα ιδια, ποτε θα μεινει προπονητης μια χρονια ? Του χρονου τα ιδια θα εχουμε?

στις 09/03/2016 16:52
Ο,τι

[+]  stasoumugdala στις 09/03/2016 16:56

[+]  stasoumugdala στις 09/03/2016 17:09

στις 09/03/2016 17:21
Σωστος ο prison.

Ο,τι

στις 09/03/2016 18:02
στασου πουτσα ο γαμιας σου ο ΒΑΡΓΚΑΣ!!!!!! σε γυρευει μουλε απογονε του στολου

στις 09/03/2016 18:38
Παιδια εγω πιστευω οτι ο τουντορ ηταν καλος κοουτς...αλλα αν δεν βαλει χρημα στις ομαδα ο μπασταρδας ο προεδρος και το μουρινιο να φερει το μπουλο θα περνει

[+]  voyrkyr στις 09/03/2016 18:41

στις 09/03/2016 18:43
HONDA---ΦΟΥΣΤΕΡ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΣΟΥ.

στις 09/03/2016 18:57
Ο ανθρωπος είπε την αλήθεια και ο άλλος τον έδιωξε

στις 09/03/2016 19:19
felipe ετσι ειναι.. ποναει η αληθεια...

honda, τι λεει μωρη νεοφωτιστη κουλα..; βγηκες δευτερος και πηρες αερα..; να μου πεις..λογικο.. για σας η δευτερη θεση ειναι απιαστο ονειρο.. τρομερη σεζον...αχαχαχχαχααχαχ

στις 09/03/2016 19:39
to stise kai o baggelas kai ayto axaxxaxaxxa fate sano leme...

στις 09/03/2016 21:18
ΣΤΑΣΟΥ ΑΣΕ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ

ΕΧΩ ΦΙΛΟΥΣ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΟΥΚ ΟΛΙΓΟΥΣ.

στις 09/03/2016 21:39
Κακο σημαδι για μας στο Αγρινιο η αλλαγη τουτη την στιγμη. Οχι οτι ειναι κατι ιδιαιτερο ο ΠΑΟΚ φετος, αλλα θεωρουσαμε σιγουρη την νικηη μας με τον Κροατη στον παγκο, αφου η σχεση του με τους παικτες ηταν τραγικη. Ολα μεσα τωρα για το αποτελεσμα του Σαββατου...

στις 09/03/2016 22:22
πηγενετε καφροι του αυγιου μνα φατε 3 γκολ απο υον πανετολικο σπασατε το κυπελο και στο τελος λογω ολυμπιακου στηλατε τον γιδοβοσκο στην κροατια αυτα να βλεπη ο σαββιδης.

στις 10/03/2016 09:45
Ο Κορεάτης προσπάθησε πολύ αλλά τι να σε κάνει μωρέ κι αυτός; Ήταν και γκαντέμης βλέπεις. Πρόεδρε φέρε στην ομάδα τον Άγγελο να πάρουμε πρωτάθλημα του χρόνου.

στις 10/03/2016 14:27
δεν γαμιεσται ρε κωλογαυροι νομιζετε οτι σας πεφτει λογος για τα τεκταινωμενα στον παοκ.το κουβαδακι σας και σε αλλη παραλια.

στις 10/03/2016 14:57
έχει δίκιο ο jetredbul "παλιοκατινες"

στις 10/03/2016 15:58
Ούτε εσας σας πέφτει λόγος για τον Ολυμπιακό με τις άθλιες ομαδούλες που έχετε.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.