Οι προτάσεις του Μελισσανίδη για την εξυγίανση

Οι προτάσεις του Μελισσανίδη για την εξυγίανση



Ο Δημήτρης Μελισσανίδης κατέθεσε τις δικές του προτάσεις για την εξυγίανση του ποδοσφαίρου, ενώ ζήτησε την κανονική διεξαγωγή του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αλλαγές σε ΕΠΟ και διαιτησία και να συνεχιστεί το Κύπελλο Ελλάδας πρότεινε ο Δημήτρης Μελισσανίδης στο Δ.Σ της Σούπερ Λιγκας. Ο ίδιος κάλεσε τους «μικρούς» να αναλάβουν τις ευθύνες τους και πρόσθεσε πως ο πρωταθλητής Ελλάδας θα πρέπει να δίνει το 40% των εσόδων από το Τσάμπιονς Λιγκ στις μικρές ομάδες.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του και ο αντίλογος με τον Σάββα Θεοδωρίδη:

«Μην κρυβόμαστε πίσω από το δάχτυλό μας, όλοι ξέρουμε τι συμβαίνει στο ελληνικό ποδόσφαιρο, τι συμβαίνει κάθε Κυριακή. Τα ξέρουμε και οι μικροί και οι μεγάλοι. Και οι μικροί μην λέτε ότι δεν ξέρετε, μην κρύβεστε και μη φοβάστε κανέναν. Όποιος νομίζει ότι μπορεί να βοηθήσει, ας βοηθήσει. Ο Ιβάν Σαββίδης έχει δίκιο σε όσα λέει, εμείς πρέπει να δούμε πως θα φτιάξουμε το ποδόσφαιρο, αλλά πρέπει να είμαστε ειλικρινείς.

Προτείνω να φτιάξουμε μια επιτροπή που θα αποτελείται από τους τέσσερις μεγάλους και δύο εκπροσώπους των μικρών ομάδων. Αυτή η επιτροπή των έξι να πάει στην ΕΠΟ και στον Κοντονή και να ζητήσουν να αλλάξουν τα πράγματα στη διαιτησία, να σταματήσει το σημερινό καθεστώς. Να γίνει μια κοινώς αποδεκτή κατάσταση. Πρέπει επίσης να αλλάξει εδώ και τώρα η διοίκηση της ΕΠΟ και να τελειώσει ο θεσμός του κυπέλλου Ελλάδας.

Και μια ακόμη πρόταση. Ο πρωταθλητής στο τέλος της σεζόν να δίνει το 40% των εσόδων που παίρνει από το Τσάμπιονς Λιγκ στις μικρές ομάδες, για να τις βοηθήσουμε να δυναμώσουν. Επίσης, ένα πρόβλημα που πρέπει να λύσουμε είναι ότι όλοι παίζουν στοίχημα
».

Θεοδωρίδης: «Πες ονόματα».

Μελισσανίδης: «Όταν έρθει η ώρα, θα τα πω».

Θεοδωρίδης: «Πριν πεις οτιδήποτε να παραδεχθείς ότι εσύ είσαι ο ιδιοκτήτης της ΑΕΚ. Να δείξεις ότι είσαι άντρας».

Μελισσανίδης: «Αυτό είναι το πρόβλημά σου; Η ΑΕΚ έχει και πρόεδρο και διευθύνοντα σύμβουλο».



Ομάδα που αφορά: ΑΕΚ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

[+]  Mezzox στις 08/03/2016 20:32

[+]  t4sos στις 08/03/2016 20:41

στις 08/03/2016 20:57
Βρειτε τα πραγματικα ρε παιδι μου. Μπορει να φτιαξει το προιον, εστω αυτο που εχουμε. Θα δειτε οτι θα πεσουν χρηματα, αν υπαρξει αξιοκρατια και διαφανεια. Νομιζω οτι αντικειμενικα ο Φ.Κωστουλας θα επρεπε να γινει προεδρος της λιγκας, ειναι αποδεχτος απο ολους. Δεν ξερω ομως αν το επιθυμει. Φυσικα συνεχεια του κυπελλου και απονομη στον νικητη. Επισης εκ του ασφαλους ο τρελοζακυνθινος υπουργος, ξερει οτι η εθνικη Ελλαδος δεν εχει υποχρεωσεις στα τελικα της Γαλλιας το καλοκαιρι, αρα υπαρχουν ημερομηνιες για να συνεχιστουν οι διοργανωσεις! Τσαμπα μαγκας δηλαδη, εκ των προτερων θα χασει την υποθεση κυπελλου που θα συνεχιστει κανονικα φυσικα...

στις 08/03/2016 21:54
Ο λαθρεμπορίας και καταχραστής δημοσίου χρήματος να κάνε υποδείξεις και ο χοντρός λαμογιο ειναι αλλά αυτό δεν καθιστά εσένα καθαρό επιχειρηματία λαμογια πολιτικοί και επιχειρηματίες το ποδόσφαιρο θα επιστρέψει στην ερασιτεχνική του μορφή είτε το θέλετε ειτε όχι...

[+]  ToubaCity στις 08/03/2016 23:13

[+]  stasoumugdala στις 08/03/2016 23:24

στις 08/03/2016 23:37
κατεθεσε τις δικες του προτασεις για την εξυγιανση!!Ρε φιλε Μελισσανιδη ωραια τα λες συμπαθω ΑΕΚ σοβαρο σωματειο με ιστορια ...Αλλα πως μπορει να αναφερεται σε εξυγιανση ενας ανθρωπος που ειναι βασικος μετοχος στον ΟΠΑΠ κατα παραβαση της κειμενη νομοθεσιας ενω παραλληλα διατελει μεγαλομετοχος ποδοσφαιρικης ΠΑΕ πρωταγωνιστικης μαλιστα!!!.ΚΑΙ ΤΟ ΚΩΜΙΚΟ ΣΤΗΝ ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙ ΠΡΟΚΟΠΗ ΠΟΤΕ ΤΟΥΤΟΣ Ο ''ΓΑΜΗΜΕΝΟΣ'' ΤΟΠΟΣ ,ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΑΧΡΑΣΗ ΕΞΩΦΘΑΛΜΗ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΦΑΝΗΣ ΤΗΣ ΝΟΜΟΘΕΣΙΑΣ ΑΙΤΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΞΙΓΥΙΑΝΣΗ ΜΕ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΑΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΚΑΤΑ ΓΡΑΜΜΑ...Μ Ο Ν Ο ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ....ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΦΡΙΚΗ ΙΣΩςΣ ΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΕΙΔΙΚΑ ΚΑΘΕΣΤΟΤΙΚΑ ΚΡΑΤΗ

στις 08/03/2016 23:40
καταχρηση* υπονοντας με τις ευλογιες του ιδιου του πολιτικου συστηματος του Σαμαρα δηλαδη τοτε που του επετρεψε να γινει βασικος μετοχος του μεγαλυτερου ευρωπαικου book του ΟΠΑΠ δηλαδη ,αν και ηταν ηδη μεγαλομετοχος και στην ΠΑΕ ΑΕΚ....ΕΛΛΑΔΑΡΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ...ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΤΥΠΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗ...ΑΡΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΑΚΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑΣ ΓΑΜΗΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΤΕ ΑΓΑΜΗΤΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ

στις 08/03/2016 23:42
ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ Ο ΑΛΗΤΗΣ Ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ ΠΟΥ ΣΒΗΝΑΝΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΚΑΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΟΤΑΝ ΜΑΤΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΣΤΟ 87....ΑΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΒΡΙΖΩ ΚΑΙ ΔΙΝΩ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΑΛΛΑ ΕΔΩ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΑΛΗΤΗ ΜΕΓΙΣΤΟ ΚΑΚΟΠΟΙΟ!!

στις 08/03/2016 23:54
χαχαχαχαχα ρε το Μελισσανιδη το πιο καλο ηταν αυτο με το 40% των χρηματων...Συμφωνω αλλα υπο τον ορο και η ΟΠΑΠ Α.Ε να δινει το 30% των κερδων και αυτη στις μικρες ομαδες οπως γινοταν παλια καποτε ενα φεγγαρι που ενα μερος των κερδων πηγαιναν σε ΣΕΓΑΣ κλπ Ουπς δεν σου αρεσε αυτη η ιδεα τιγρη???Ξερεις να δινεις λυσεις πως θα μοιραζονται τα χρηματα των αλλων αλλα τα δικα σου στον ΟΠΑΠ εκει ολα τσεπη εεε??Ρε πουσταραδες δεν γινετε να τα εχετε ολα δικα σας...Η οπαπ και τριτοτεταρτος η χωρις Οπαπ και ενα πρωταθλημα καθε 8 χρονια....ΚΟυμαντο στην Ελλαδα και στο ποδοσφαιρο δεν θα κανει απο εδω και περα κανεις πουστης Μελισσανιδης ειτε Βαρδινογιαννης ξεχαστε αυτα που ξερατε δεκαετιες 80-90 απο εδω και περα πρωταθληματα θα παιρνει ο πιο αξιος και αυτος που επενδυει τα περισσοτερα...Ξεχαστε να εχει ο ΟΛυμπιακος ΝΤΕΤΑΡΙ ΣΕΣΤΙΤΣ ΛΙΤΟΦΤΣΕΝΚΟ ΠΡΟΤΑΣΩΦ και να σηκωνει πρωταθλημα ο Κοπιτσης με τον Αλεξανδρη! επειδη πηρε χαρισμα 14 ποντους συν πλην απο διαιτητες...τερμα αυτα ανηκουν στο παρελθον ακομα δ

στις 08/03/2016 23:55
τερμα αυτα ανηκουν στο παρελθον ακομα δεν καταλαβατε οτι οσο εμπλεκετε στο ποδοσφαιρο ο κοσμος του ΟΣΦΠ οι τιτλοι θα κρινονται στο γηπεδο!!!

στις 09/03/2016 00:42
Άδικο να δίνει μία ομαδα το 40% των εσόδων απο το CL. Αυτά τα χρήματα είναι δικά της, και έχει το δικαίωμα να τα κάνει ότι θελει.

στις 09/03/2016 01:27
Αφου η αεκ εχει ροεδρο εσυ κ. Μελισσανιδη ως τι την εκπροσωπεις και ως τι μιλας?

στις 09/03/2016 01:34
Ρε τι ειναι αυτα που λετε για την τιμια αεκαρα..; δεν ντρεπεστε να σπηλωνεται το ονομα του τιμιου λαθρεμποροα; εκανε μια ρεμουλα με τον οπαπ.. εχει καταδικαστει και λιγο.. αλλα οκ..ειναι αλλιως να εισαι αεκ...lol

στις 09/03/2016 05:16
otan χανης τα χρηματα αρχηζη και σκουτζης σαββιδη πριν μπλεξης με τον παοκ δεν ρωταγες προτα τη φωναζης για τα λεφτα σου πας να παρης ενα σωματιο το οποιον διοικουν οι φιλαθλοι του

στις 09/03/2016 15:30
Μελισσανιδη πατωνεειιιςςςςςςς;;;

στις 09/03/2016 18:05
ψευτες και κλεφτες γυριζει ο τροχος ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΚΑΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!!!στασου πουτσα ο πρεζεμπορας ειναι καλος εεε?????

στις 09/03/2016 18:44
ΜΕ ΜΑΙΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΙΑΖΕΙ?

στις 09/03/2016 18:45
HONDA, ΣΚΟΥΠΙΣΟΥ ΠΕΡΑΣΕ Ο ΦΟΥΣΤΕΡ Ο ΜΠΑΜΠΑ ΣΟΥ.

στις 09/03/2016 19:18
honda απαντησε μωρη πορνη σε ολα αυτα που αραδιασε ο bet maker απο πανω.. μιλα μας για τον απατεωνα σας.. αλλα που να μιλησεις μωρη προβατινα..

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.