Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκες για Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Νίκες για Μπαρτσελόνα και Ατλέτικο



Η Μπαρτσελόνα επικράτησε με 4-0 στην έδρα της Έιμπαρ και διατηρήθηκε στο +8 από την Ατλέτικο, που νίκησε με 3-1 τη Βαλένθια στο «Μεστάγια».

Τις 11 σερί νίκες στην Πριμέρα Ντιβιζιόν σημείωσε η Μπαρτσελόνα, η οποία διέλυσε με 4-0 την Έιμπαρ εκτός έδρας και διατηρήθηκε στο +8 από την Ατλέτικο.

Ο Μουνίρ πήρε τη θέση του τιμωρημένου Νεϊμάρ και άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό μετά από πάρε-βάλε του Σουάρες. Οι Καταλανοί είχαν τον έλεγχο και στο 41’ πέτυχαν δεύτερο γκολ με τον Μέσι. Ο Αργεντινός έφυγε στην κόντρα και με ωραίο τελείωμα «έγραψε» το 2-0.

Ο ίδιος σκόραρε με πέναλτι στο 76’ και έγινε ο πρώτος στην ιστορία του ισπανικού πρωταθλήματος που βάζει 20+ γκολ σε 8 διαφορετικές σεζόν. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 84’ ο Σουάρες, φτάνοντας τα 26 γκολ σε 27 ματς πρωταθλήματος.

Από την άλλη, η Ατλέτικο παρέμεινε το -8 από την κορυφή, μετά τη νίκη της με 3-1 στην έδρα της Βαλένθια.

Οι «ροχιμπλάνκος» πήραν το προβάδισμα στο 24ο λεπτό με γκολ του Γκριεζμάν, όμως η Βαλένθια απάντησε άμεσα (28’) με δυνατό σουτ του Τσερίσεφ, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 60’, το σουτ του Βιέτο βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι και τρία λεπτά μετά ο Σιμεόνε έριξε στο ματς τον Τόρες. Ο Ισπανός δικαίωσε τον προπονητή για την επιλογή του, καθώς στο 72’ βρήκε δίχτυα με προβολή, ξαναβάζοντας μπροστά στο σκορ την Ατλέτικο.

Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε στο 85’ ο Φερέιρα-Καράσκο, «καθαρίζοντας» την υπόθεση νίκη για τους «ροχιμπλάνκος».



Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΕΪΜΠΑΡ

Σχολιασμός

13 σχόλια:

στις 07/03/2016 00:29
ΑΛΛΟΙ ΒΑΖΟΥΝ 4 ΑΛΛΟΙ 2 ΚΑΙ ΜΕ ΠΕΝΑΛΤΙ.

στις 07/03/2016 00:29
Ο,τι

στις 07/03/2016 00:32
Εμενα οι φιλοι μου ειναι...

Μαυρα πουλια ...

Εμενα οι φιλες μου ειναι..

Συρματα τεντωμενα....

15/10

στις 07/03/2016 02:32
Τασο... ξερουμε οτι εχεις αδυναμια στα μαυρα πουλια μωρη τρελιαρα.. μην βγαινεις να το φωναζεις κιολας..

στις 07/03/2016 03:11
Ευη στην φιλια περα απο αλλη διασταση.. μηπως δινεις και κωλο;

στις 07/03/2016 04:21
otan esena taso h klapsiara sou kai pswnara evaze ola ta goal me penalty den miluses palio kathisterimeno paidaki twra vgazeis glwssa na peis TI? GIA TO 0-4 TIN POUTSA TI NA PEIS? POU EXW SPASEI RECOR MEGALITERO APO ESENA KAI EIMAI AKOMA AITHTOS NA PEIS TI; PALI...0-4 XWRIS MESSI? AN EIXA MESSI THA HTAN 0-6;A RE KATSIVELE PANE KOIMISOU KAI VLEPE 12 PROVATAKIA STON UPNO SOU GIATI -12 EISAI KATW APO TA ARXIDIA MOY KAI SKEPSOU OTI MPOREI NA PAREIS PROTATHLIMA OTAN PINEIS GALA TO PRWI QQ SOU TWRA!

στις 07/03/2016 07:29
Τελικα t4sos πρεπει να εισαι και πολυ μαλακας και πολυ γκευ.

στις 07/03/2016 08:30
I just wanna hold you when the music starts to play ♥♥♥

15/10 ΤΑΣΟΣ ΙΝ ΛΟΒ

στις 07/03/2016 09:13
t4so to mouni tis manas sou to exoume ksanapei mi leme ta idia oloi to gamame

στις 07/03/2016 11:46
Τελικα τασο ολοι καταλαβαν οτι εισαι ενα καθυστερημενο τραβελι που γουσταρει να τρωεει πουτσες παλιομπασταρδε

στις 07/03/2016 11:58
Dont say a word like we danced with the devil ♥

Hold on ★☆★☆ i wish we can take it back to time, before we crossed the lineee

15/10 ♡

στις 08/03/2016 13:54
Ετσι μορη ομαδαρα!!!!ΜΟΝΟ ΝΙΚΕΣ! ΚΑΙ -12 ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΑΨΙΑΡΑ!!!

αφηστε τα παιδια να ζησουν τον δυαδυκτιακο ερωτα τους!

στις 08/03/2016 16:00
πω πω δεν αλλαξε τπτ εδω. λυπαμαι μονο τον αμυγδαλο που εκανε τον γαμπρο στην ενι κ μετα το φτυσιμο π εφαγε αρχισε να τη βριζει τη κοπελα. χα χα ρε κοκοβιε αμυγδαλε ουτε οι γαβρινες δεν σε γουσταρουνε...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.