Πρέμιερ Λιγκ: Νίκησε και ξέφυγε η Λέστερ!

Πρέμιερ Λιγκ: Νίκησε και ξέφυγε η Λέστερ!



Με γκολ του Μαχρέζ, η Λέστερ πέρασε με 1-0 από την έδρα της Γουότφορντ και ξέφυγε με +5 από την 2η Τότεναμ, αλλά και με +8 από την 3η Άρσεναλ!

Ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου έκανε η Λέστερ! Οι «αλεπούδες» κέρδισαν με 1-0 την Γουότφορντ στο «Βικαρέιτζ Ρόουντ» και αύξησαν τη διαφορά τους στους πέντε βαθμούς από την 2η Τότεναμ. «Χρυσός» σκόρερ για την ομάδα του Κλαούντιο Ρανιερι ήταν ο Μαχρέζ, ο οποίος σκόραρε με ωραίο σουτ στο 56’, πετυχαίνοντας το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί πως η μοναδική ομάδα που δεν πήρε τον τίτλο στην Πρέμιερ Λιγκ έχοντας διαφορά πέντε βαθμών μετά από 29 αγωνιστικές, ήταν η Άρσεναλ της σεζόν 2002/03.




Ομάδες που αφορά: ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ, ΤΟΤΕΝΑΜ

Σχολιασμός

12 σχόλια:

στις 05/03/2016 21:49
WELL DONE LEICESTER!!

στις 05/03/2016 21:50
Μακάρι να το πάρει η Λέστερ. Το αξίζει...

[+]  FORTOUNHS-17 στις 05/03/2016 21:51

στις 05/03/2016 21:54
an s'afinoun!!

[+]  t4sos στις 05/03/2016 21:58

στις 05/03/2016 23:49
μπραβο μακαρι να το παρει το αξιζει..

στις 05/03/2016 23:57
Μεγάλη Λέστερ

στις 06/03/2016 12:21
Ο ΤΑΣΟΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ,ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.

στις 06/03/2016 12:28
Παγκοσμίως μπορείς να φτιάξεις ομάδα και να διεκδικήσεις τίτλους, οταν μιλας για υγιες πρωταθλημα.Τι σημαινει υγιες; Η Αρσεναλ να χάνει απο τη Σουονσι. Σε ποια Ελλαδα θα το επέτρεπε αυτό, το κάθε διορισμενο κορακι; Αρεσει δεν αρεσει σε κάποιους, ενα σωστο,αξιολογο και ανταγωνιστικο πρωτάθλημα, εξαρταται κατα πενήντα τοις εκατό απο τις σωστες διαιτησιες.Αρα στην Ελλαδα ξεχαστε το. Θεατρο σκιων με πρωταγωνιστή τον δαφνοστεφανωπουστεμένο καραγκιόζη.

στις 06/03/2016 12:30
....και κάτι που θα γράφω και θα αντιγράφω σε κάθε ευκαιρία ασχέτου θέματος.Τα 13 εκατομμύρια που παίχτηκαν στην Ασία για το διπλό του γαύρου στον αγώνα του κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ,τα έπαιξε κανείς από εσάς;Εγώ πάντως όχι.Έλεγα κι εγώ.Τι πείραζε ρε φίλε και να έληγε 2-2 το ματς; Η ολυμπιακάρα θα τους έσκιζε στο Καραισκάκης. Αυτό προς γνώση για τα βόδια που υποστηρίζουνε τον δαφνοστεφανωμένο gay και νομίζουν ότι αξίζουνε ό,τι έχουν.

στις 06/03/2016 14:23
δεν το χανει το πρωταθλημα!

στις 06/03/2016 21:08
ολα τα λεφτα ο κοντος ο ΚΑΝΤΕ

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.