Σαββίδης σε παίκτες: «Είμαι ένας από εσάς, θα αναλάβουμε τα πάντα έξω από το γήπεδο»

Σαββίδης σε παίκτες: «Είμαι ένας από εσάς, θα αναλάβουμε τα πάντα έξω από το γήπεδο»

Αφορά τον αγώνα ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ


Την απόλυτη στήριξη του σε παίκτες και Ίγκορ Τούντορ εξέφρασε ο Ιβάν Σαββίδης, ο οποίος ξεκαθάρισε ότι θα κάνει τα πάντα για το εξωαγωνιστικό κομμάτι. «Αντρίκια η αντίδραση σου» είπε στο Μακ για το ντέρμπι.

Μιλώντας στους παίκτες του ΠΑΟΚ μέσω Skype, ο Ιβάν Σαββίδης τους ζήτησε να έχουν το μυαλό τους αποκλειστικά στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, δίνοντας την υπόσχεση ότι θα αναλάβει τα πάντα έξω από το γήπεδο.

Ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ εξέφρασε την απόλυτη στήριξη του σε παίκτες και Τούντορ και μοίρασε συγχαρητήρια για το παιχνίδι της Τετάρτης.

Αναλυτικά όσα δήλωσε στους παίκτες:


«Όσα προβλήματα και να μας βάλουν, μόνο να μας ενώσουν περισσότερο μπορούν. Είμαι περήφανος για σας και ξέρω ότι μπορείτε να κάνετε ακόμα περισσότερα πράγματα. Εμείς θα αναλάβουμε τα πάντα έξω από το γήπεδο, εσείς αναλάβετε το αγωνιστικό κομμάτι. Να είστε σίγουροι ότι σύντομα θα είναι όλα καλύτερα».

Για την κατάσταση στο ελληνικό ποδόσφαιρο: «Πρέπει από δω και πέρα -απέναντι σε όποια αντιξοότητα σκαρφιστούν- εμείς να αποδεικνύουμε την περηφάνια μας για τη φανέλα που φοράμε. Δεν είμαι δίπλα σας, είμαι ένας από εσάς».

Για το ματς με τον Ολυμπιακό: «Δεν έχω να σας προσάψω τίποτα για το ματς της Τετάρτης, σας αξίζουν συγχαρητήρια. Αλλάξτε σελίδα, όπως κάνουν οι άντρες, μην το σκέφτεστε άλλο και μην σας απασχολεί».

Απευθυνόμενος στον Μακ του είπε ότι δεν πρέπει να είναι στενοχωρημένος για την τιμωρία του και πως είχε «μια αντρική αντίδραση», ενώ στον Ίγκορ Τούντορ επανέλαβε ότι τον υποστηρίζει απόλυτα και τώρα ακόμη περισσότερο.




Στοιχεία για τον αγώνα: ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΠΑΟΚ
1Χ2OverUnder1X12X2
12.506.251.121.502.054.1711
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
6.752.201.602.251.42
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
4.001.822.4522.00

Σχολιασμός

20 σχόλια:

[+]  mpamiass στις 05/03/2016 14:47

στις 05/03/2016 15:01
Ο,ΤΙ

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ

[+]  FORTOUNHS-17 στις 05/03/2016 15:04

στις 05/03/2016 15:37
https://youtu.be/y5FnzzqwqQc. Δείτε το ρεσιτάλ του παπά.

στις 05/03/2016 16:50
poy εινε το αντριλικι τους που παρακαλαγανε να βγουν οι ολυμπια;κοι για; να συνεχηστη ο αγωνα3ς τοσο οι παοκ τα χανουμακια και οι βαζελοι να προσκυνουν τον θρυλο μι;α ζωη.

[+]  stevepintz στις 05/03/2016 16:55

στις 05/03/2016 17:11
anarotieme r emalakes gayroi den sixathikate tin omada sasa

στις 05/03/2016 17:13
Ρε jontikis, οπαδοί που πανηγύρισαν τίτλο που τους δόθηκε στα χαρτιά είναι ικανοί να σιχαθούν;

στις 05/03/2016 17:50
sixamenei kai goftei eisaste mpougatsokimades...

στις 05/03/2016 17:50
giftei*

στις 05/03/2016 18:07
ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ ΠΕΟΘΥΛΑΣΜΟ ΠΑΛΙ ΛΑΙΚΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΟΥΝ ΚΥΝΗΓΙ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΣΑΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑΞΕΡΑ ΡΕ JONTIKIS ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΔΕ ΣΙΧΑΘΗΚΑΤΕ ΠΙΑ;

στις 05/03/2016 20:12
ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΠΡΟΣ ΠΑΙΚΤΕΣ: ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥΣΤΗΣ ΣΑΝ ΕΣΑΣ.

στις 05/03/2016 20:25
εγινε ρε... κανετε τον υπνο του δικαου ενω η ομαδα σας εχει γινει μπουρδελο

στις 05/03/2016 20:25
προς τους φορτουνιδες και τους τους υπολοιπους αυτο

στις 05/03/2016 21:52
ΤΩΡΑ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ΑΣΤΟ, ΤΡΙΑΝΤΑ ΒΑΘΜΟΥΣ ΠΙΣΩ.

στις 06/03/2016 14:08
ase re ivan.. pigene pare kana super market

στις 06/03/2016 14:48
ρε ενταξει ωραια ολα αυτα και γαμω τον Πειραια μαζι σας εγω με τα Παοκια...Αλλα ενα δεν μπορω να καταλαβω με τους Μπαοκιτσηδες...Μπαινουν οι βαζελοι μεσα στο γηπεδο τα κανουμε πουτανα τιμωρια,μπαινουν οι Αρειανοι στο γηπεδο για παραδειγμα τιμωρια και ριχτους στην Δ εθνικη...Αυτοι οι μπαοκιτζηδες οσο θυμαμαι δεκαετιες τωρα την μια πεταγανε τσιμεντολιθα στο γηπεδο την αλλη τουβλα και ψαρια,,...Οι τιμωριες που τρωγατε ρε σαββιδη γιατι παντα ηταν στα μαλακα και κωμικες οσο των αλλων ομαδων???Μηπως ετσι σας αβανταρουν καπιοι εκει στην Τουμπα για να μπαινετε μεσα στο χορτο αφου το εχετε καπνισει και πιο πριν γνωριζοντας οτι δεν θα τιμωρηθητε ποτε???ρε μηπως εισαστε και εσεις του συστηματος της παραγκας??της στοιχηματικης παραγκας εννοω...και μηπως τελικα οι γαυροι που κοροιδευουμε τοσα χρονια δεν ελεγχουν καμια παραγκα??γιατι αλλιως πως θα αναλαμβαναν θεση γενικου γραμματεα στην uefa??? ρε μηπως Ελλαδα του Θωμαιδη και των σπορ του Βορρα???

στις 06/03/2016 14:54
ΚΟΙΤΑ πανω 1,25 το διπλο με τον Πανθρακικο/??γιατι ρε κοριτσια και αγορια του Βορρα αδικημενα??1,25 ΜΕ ΤΟΝ παΝΘΡΑΚΙΚΟ ο Παοκ??που επρεπε να εχει 1,50 με τις φετινες εμφανισεις του ΠΑΟΚ???1,25 ΓΙΑΤΙ ΡΕ??μηπως ειναι στημενακι για να εξευμενισουμε τα πληθη???αλλα αν θα παρεις διπλακι απο τον Πανθρακικο τοτε δεν θα ειναι στημενο το πρωταθλημα οταν κερδιζεις εσυ>>>1,25 απο που και ως που ενας Χριστιανος να μου εξηγησει το 1,25 στο διπλο με τον Πανθρακικο...ενας με ορθολογικο συλλογισμο και δεδομενα και θα το συζητησουμε ομορφα και χαρουμενα...

στις 06/03/2016 15:04
NORWICH, μιας και παίζουμε στην Κομοτηνή τώρα, ας σου το εξηγήσει και Μουσουλμάνος, δεν τρέχει κάτι.

Πάντως σε γενικές γραμμές δίκιο έχεις, δυστυχώς ο ΠΑΟΚ είναι μέρος ενός σάπιου συστήματος και αρκείται στα ψίχουλα της μοιρασιάς. Χρόνια τώρα είναι έτσι, δεν φταίει ο Σαββίδης για αυτό.

στις 06/03/2016 16:43
Eee μα το ξερω οτι εχω δικιο..ΑΚου 1,25 ton Παοκ στον Πανθρακικο...Δηλαδη με την Αεκ ποσο ειχε??η με τον γαυρο?? 1,000002??οχι ρε μαγκες αυτα να βλεπετε και μετα να γραφετε για παραγκες...ακου εκει 1,25 εγινε μεσα σε μια εβδομαδα ο Παοκ Βαλενθια χαχαχαχαχαχα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.