Επίσημο: Ο Θεοδωρίδης νέος γενικός γραμματέας της UEFA

Επίσημο: Ο Θεοδωρίδης νέος γενικός γραμματέας της UEFA



Με ανακοίνωσή της, η UEFA γνωστοποίησε ότι ο Θεόδωρος Θεοδωρίδης είναι ο νέος γενικός γραμματέας της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας παίρνοντας τη θέση του Τζιάνι Ινφαντίνο.

Επιβεβαιώθηκαν οι πληροφορίες που ήθελαν τον Θεόδωρο Θεοδωρίδη να καλύπτει το κενό του Τζιάνι Ινφαντίνο στην UEFA. Όπως ανακοινώθηκε, ο Έλληνας παράγοντας είναι ο νέος γενικός γραμματέας της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας, αναλαμβάνοντας τη θέση που κατείχε μέχρι πρότινος ο Τζιάνι Ινφαντίνο, ο οποίος είναι πια πρόεδρος της FIFA.

Ο 50χρονος γιος του Σάββα Θεοδωρίδη, εργάζεται στην UEFΑ από το 2008 και μέχρι πρότινος ήταν διευθυντής του τμήματος των εθνικών ομοσπονδιών και αναπληρωτής γραμματέας της UEFA. Πλέον, βρίσκεται στη δεύτερη πιο σημαντική θέση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας και αναμφισβήτητα, πρόκειται για μια σπουδαία στιγμή για τον Έλληνα παράγοντα.




Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 04/03/2016 15:50
Γιατί να γίνει Γενικός Γραμματέας κάποιος που είναι γιός ιδιοκτήτη ομάδας;

στις 04/03/2016 15:51
Ηey guys, here is Ολυμπιακός in uefa position right now..take care your assholes with love!!

στις 04/03/2016 15:51
Κανονηκά θα έπρεπε να απαγορεύεται αυτό.

στις 04/03/2016 15:57
Kαταλάβατε τώρα πουθενάδες ότι αν ύπηρχε θέμα τουλάχιστον μιας υποψίας για εμπλόκη του Ολυμπίακου σε δήθεν παράγκες που είναι στημένες στην Ελλάδα το μόνο σίγουρο είναι οτί σε αυτή την θέση δεν θα διατελούσε ένα μέλος που θα μπορούσε να διασυνδέεται έστω και έμμεσα με αυτή την παράγκα..Οπότε οι θεωρείες του κάθε ΑλαφουζόΣαββιδη και λοιπών φραγκοφονιάδων πανε πέριπατο κορίτσια!!Είπαμε και η Μπαρτσελόνα με την Ρεάλ ''κερδιζουν'' σφυρίγματα συγκριτικα με μικρότερες ομάδες στην πριμέρα..Να η απόδειξη του τεράστιου όγκου πλήσεως εγκεφάλου που γίνεται στον Ελληνα ποδοσφαιρόφιλο απο τα Μ.Μ.Ε όταν αυτά τυγχάνει να ελέγχονται απο μεγαλόμετόχους που εμπλέκονται σε ΠΑΕ αντιολυμπιακές κατα κύριο λόγο.

στις 04/03/2016 16:00
Αν ήταν διαπλεκόμενος ο Ο.Σ.Φ.Π ο Θεοδώριδης δεν θα έλαμβανε αυτη την τεράστια θέση!!!Ξυπνάτε βόδια αντιολυμπιάκοι σας παραμυθιάζανε ο κάθε Θωμαιδης όλα αυτά

τα χρόνια...ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕ

[+]  FORTOUNHS-17 στις 04/03/2016 17:30

στις 04/03/2016 19:23
ισως φταιξει λιγο καλυτερα την ομαδα,για ευρωπαικες πορειες...αντε κανενα σφυριγμα υπερ μας!!!!

στις 04/03/2016 19:36
φιλε καμπιασο.. αυτα που ειπες θα πονεσουν πολλους... οπως πονεσε το γκολ με το "κεφαλι" που εβαλες στην βουλγαρια...

στις 04/03/2016 19:49
meta aporoume pws den ftanoun sta kalila xeria oi katagelies gia tin egklhmatikh organosh..idios o savvas sta niata tou...!!

στις 04/03/2016 19:50
katalila*

στις 04/03/2016 20:39
μαγκες, αφηστετο... ο καμπιασο απο πανω σας εκανε γιο-γιο... ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ... ΓΑΜΑ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΕ...

στις 04/03/2016 22:37
O campiaso και όλοι οι γαύροι μας κλάσατε μια μάντρα αρχύδια. Εννοείται ότι εάν δεν ήτανε διεφθαρμένος,δεν θα έφθανε εκεί. Μπλάτερ και Πλατινί δεν σας θυμίζου τίποτα; Τελικά εσείς δεν είστε γαύροι αλλά βόδια.

στις 04/03/2016 22:41
Πτυχιάρα πολιτικού μηχανικού για χτίσιμο παράγκας στην Ελλάδα και μεταπτυχιακό στην UEFA. Αυτά είναι.

στις 04/03/2016 23:30
....και κάτι που θα γράφω και θα αντιγράφω σε κάθε ευκαιρία ασχέτου θέματος.Τα 13 εκατομμύρια που παίχτηκαν στην Ασία για το διπλό του γαύρου στον αγώνα του κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ,τα έπαιξε κανείς από εσάς;Εγώ πάντως όχι.Έλεγα κι εγώ.Τι πείραζε ρε φίλε και να έληγε 2-2 το ματς; Η ολυμπιακάρα θα τους έσκιζε στο Καραισκάκης. Αυτό προς γνώση για τα βόδια που υποστηρίζουνε τον δαφνοστεφανωμένο gay και νομίζουν ότι αξίζουνε ό,τι έχουν.

στις 04/03/2016 23:37
παπαραντζα χτυπα τον κωλο σου μπας και πεσουν οι καποτες..

στις 05/03/2016 02:51
Ναι, η UEFA είναι πολύ σοβαρή! Τόσο σοβαρή, που την χαρακτήριζα πάντοτε μεγαλομπακάλικο, με μοναδικό ενδιαφέρον να αυξάνει τα έσοδα της.

Θα ξαναδούμε ποδόσφαιρο όταν καταργηθεί το σιχαμερό champions league και επιστρέψουμε στις νοκ άουτ αναμετρήσεις. Μέχρι τότε, μόνο ένα αδιάφορο ποδόσφαιρο σκοπιμότητας θα μας κουράζει κάθε φθινόπωρο.

Όσον αφορά τον κανακάρη του πιο μαλάκα Έλληνα, (κυρ Σάββας), ανέλαβε μια θέση μπάτλερ και τίποτα περισσότερο. Βέβαια στο Τουρκολίμανο ο κόσμος είναι πολύ ευτυχισμένος που οι γαλακτόκωλοι μαφιόζοι επέλεξαν κάποιον "δικό του" για να τους κάνει τον υπηρέτη. Αυτά είναι, ότι μπορεί ο καθένας!

στις 05/03/2016 12:44
Σας τα εγραψα χθες κ δικαιωθηκα.μιλουσε χθες η εγκληματικη οργανωση με τις ωρες στα γραφεια του απατεωνακου.χα.χα.χα ο σαββιδης το χαβα του ζηταει ραντεβου με τον πρωθυπουργο.. ελεος.. κλειστε του ενα ραντεβου ρε παιδια ,να τελειωνουμε!!!!(Να ξερετε παοκτσηδες το ραντεβου το θελει για ΠΑΡΤΗ ΤΟΥ, (για επιχειρησεις) οχι βεβαια για τον δυσμοιρο τον ΠΑΟΚ.καθιστε καλα λαμογια, γιατι εμεις οι ολυμπιακοι εκτος απο ΔΗΜΑΡΧΟ ΠΕΙΡΑΙΑ μπορουμε να τον βγαλουμε τον ΜΑΡΙΝΑΚΗ κ πρωθυπουργο!!! αφου ξερετε εσεις Ειμαστε οι γενικοι γαμιαδες της ελλαδας!!

στις 05/03/2016 14:45
Τ' ΑΚΟΥΣΑΤΕ?? ο Μελισανιδης θα φτιαξει το ποδοσφαιρο στην ελλαδα.χα χα χα χα χα ΕΛΕΟΣ! ΑΜ' το αλλο το ωραιο? ΠΑΡΕΑ λεει με τον αλαφουζο κ τον πειναλα τον σαββιδη!χα χα χα χα! θελει την δικη του ΕΠΟ για να βαραει ανενοχλητος τους διαιτητες κ να σβηνει τα φωτα στη Φιλαδελφεια οταν χανει!!ΣΑς πονεσε με τον θεοδωριδη Ε?? Θα φατε καλα!!!

στις 05/03/2016 14:53
Ελεος, ενα παιχνιδι που καναμε πλακα μες την Τουμπα με τα δευτερα, μας εχει σφαξει ο παππας καταφανεστατα (παρτε τις φασεις μια προς μια)βγενουνε κ λενε για παραγκες κ.τ.λ ΣΑΣ το εχω ξαναπει το σχεδιο ειναι να μην παιζει ο ΟΣΦΠ ch.Leag.

στις 05/03/2016 17:09
Είκοσι συνεχόμενα χρόνια παίζει, είκοσι συνεχόμενα χρόνια κομπάρσος είναι! Ας φάει και κανένας άλλος τις φάπες του στην κωλοδιοργάνωση, τι διάολο, τόση γλύκα έχουν που δεν μπορείτε να τις αφήνετε μία χρονιά στις τόσες;

Πάντως, το σχέδιο εδώ και είκοσι χρόνια ήταν να παίζει ο ΟΣΦΠ στο champions league. Απέτυχε παταγωδώς!!! Μέχρι και η Βασιλεία, που εμφανίστηκε τα τελευταία έξι χρόνια στην διοργάνωση, έχει καλύτερες επιτυχίες και συγκομιδή βαθμών!

Οι υπόλοιποι που συμμετέχουν επί εικοσαετίας είναι οι πρωταγωνιστές του θεσμού. Αυτή την ανικανότητα να δείτε την ανεπάρκεια σας τη λένε και οπαδισμό. (Όχι, δεν εννοώ ότι σήμερα υπάρχουν καλύτερες ομάδες από τον Ολυμπιακό στην Ελλάδα. Αλλά και σε πέντε χρόνια, το ίδιο θα συμβαίνει. Με υπαιτιότητα των διοικήσεων του, που ποτέ δεν θέλησαν υγιές και ανταγωνιστικό το ελληνικό πρωτάθλημα! Μοναχοφαγάδες...

στις 06/03/2016 14:59
ρε παπαριδη και λοιποι καγκουροδεινοσαυροι αν η uefa δεν ειναι νομοταγης τοτε γιατι καθε δυο χρονια ο Αλαφουζος και ο Σαββιδης στλενουν υπομνηματα με βιντεο και παραπονα για την διαιτησια στην Ελλαδα με αιτημα να υποβιβαστει ο ΟΛυμπιακος μηπως και δειτε χαρα επιτελους στα σκελια σας???ΕΕΕ βοδια που μου το παιζετε και ξυπνιοι παπαραντζες και τα τρια μου

στις 06/03/2016 15:01
το ξερεις παλιομαλακα οτι παιχτηκανε και στο διπλο τα χρηματα στην Ασια ...ασχετε οτι μαλακια γουσταρει λεει ο καθεις εδω μεσα για να δικαιολογησει την μαλακια της ζωης του και την υπαρξη του...και εγω σου λεω βρε καραγκιοζη οτι ειχαν παικτει στο Χ τα λεφτα και επειδη εβγαινε διπλο πηραν τηλεφωνο το Σαββιδη και σφυριξε στους λεβεντες να μπουν μεσα για να μην πληρωσουν οι στοιχηματικες....μαλακα καραγκιοζη το παιζεις και γνωστης μυρωδικο

στις 06/03/2016 15:07
ακου τι ειπε ο τριμαλακας...το ειχανε παιξει στο διπλο που σημαινει οτι θα πληρωνανε οι στοιχηματικες ωραια μεχρι εδω χαχαχαχα συνεπως??σφυριξανε στο Σαββιδακο να μπουν μεσα τα παιδια για να μην πληρωσουνε οι στοιχηματικες...εεε??αυτο μηπως εννουσες???τοτε βρε βοδι ο Σαββιδης ειναι πιο διαπλεκομενος με το σκεπτικο που γραφεις χαχαχαχαχα τι ηλιθιοι που υπαρχουν χαχαχαχαχα

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.