ΠΑΕ ΑΕΚ: «Αποδεχόμαστε την απόφαση Κοντονή, θα φτάσουμε μέχρι το τέλος»

ΠΑΕ ΑΕΚ: «Αποδεχόμαστε την απόφαση Κοντονή, θα φτάσουμε μέχρι το τέλος»



Η ΑΕΚ εξέδωσε ανακοίνωση για την ματαίωση του Κυπέλλου Ελλάδας, τονίζοντας πως αποδέχεται την απόφαση του Σταύρου Κοντονή και πως θα φτάσει μέχρι το τέλος για την εξυγίανση του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Την στήριξη της στις προσπάθειες της Πολιτείας για ένα… κανονικό ποδόσφαιρο εξέφρασε η ΠΑΕ ΑΕΚ, αναφέροντας πως αποδέχεται την απόφαση του Σταύρου Κοντονή για τη ματαίωση του Κυπέλλου Ελλάδας, παρότι αυτή επιβάλει τη στέρηση της διεκδίκησης ενός τίτλου.

Παράλληλα, η «κιτρινόμαυρη» ΠΑΕ εξαπέλυσε επίθεση στην τωρινή ηγεσία της ΕΠΟ και κάνει λόγο πως θα προσπαθήσει μέχρι τέλους για να φτιάξει και πάλι το ελληνικό ποδόσφαιρο.

Αναλυτικά η ανακοίνωση:


«Η ΠΑΕ ΑΕΚ αποδέχεται την απόφαση του Υφυπουργού Αθλητισμού κ. Κοντονή, αν και δεν έχουμε την παραμικρή ευθύνη για τη διακοπή της εφετινής διοργάνωσης του Κυπέλλου και φυσικά θιγόμαστε άμεσα με τη στέρηση της διεκδίκησης ενός τίτλου, που τόσο πολύ ήθελαν οι οπαδοί μας.

Για μία ακόμα φορά η υπεύθυνη στάση μας απέναντι στο ελληνικό ποδόσφαιρο επιβάλλει τη θυσία του συμφέροντος της ομάδας μας υπέρ της μεγάλης προσπάθειας για την εξυγίανσή του και την απαλλαγή του από τους ανθρώπους που σήμερα διαφεντεύουν τις τύχες του και το οδηγούν στην πλήρη απαξίωση και στον αφανισμό.

Στηρίζουμε τις προσπάθειες της Πολιτείας για… κανονικό ελληνικό ποδόσφαιρο και απολογούμαστε εμείς στους οπαδούς μας για τη δικαιολογημένη πικρία τους, αφού σε τρία εντός έδρας ντέρμπι στο Ολυμπιακό Στάδιο δεν έδωσαν το παραμικρό δικαίωμα για να υφίστανται σήμερα αυτή την «τιμωρία».

Οι αναβολές από μόνες τους δεν αρκούν! Η θέση της ΠΑΕ ΑΕΚ είναι μία και μόνη και την είχαμε εκφράσει, πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος. Το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν πρόκειται να δει άσπρη μέρα με την τωρινή ηγεσία της ΕΠΟ και της ΚΕΔ στην οποία κυριαρχούν υπόδικοι παράγοντες, που ολοένα και περισσότερο ενισχύουν την αναξιοπιστία και είναι με την ποινικά κολάσιμη δραστηριότητά τους οι ηθικοί αυτουργοί των φαινομένων βίας στα ελληνικά γήπεδα.

Ως ΠΑΕ ΑΕΚ θέλουμε ένα και μόνο πράγμα: να πάρουμε πίσω τις Κυριακές που μας έχουν στερήσει, να φτιάξουμε και πάλι το ελληνικό ποδόσφαιρο, να δούμε και πάλι τους φιλάθλους να επιστρέφουν στις εξέδρες των γηπέδων. Πρέπει να προσπαθήσουμε όλοι μαζί για αυτό. Θα φτάσουμε μέχρι το τέλος χωρίς να υπολογίζουμε το όποιο κόστος, αλλά θα τα καταφέρουμε!

Το ποδόσφαιρο δεν γίνεται να παραμένει στα χέρια των καταστροφέων του
!"



Ομάδες που αφορά: ΑΕΚ, ΝΤΕΡΜΠΙ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 03/03/2016 20:10
Το Κύπελλο σε αλλες χωρες ειναι πιο σημαντικό απο το πρωτάθλημα αλλα πρεπει να γκρεμιστουν ολα και να χτιστουν απο την Αρχή....και να μπουν οοι οσοι φταινε φυλακη..... Χωρις αναστολες.

[+]  stasoumugdala στις 03/03/2016 20:10

[+]  stasoumugdala στις 03/03/2016 20:11

[+]  FORTOUNHS-17 στις 03/03/2016 20:20

στις 03/03/2016 20:39
Η ιστορία όμως γράφει τα κάλπικα πρωταθλήματα των γαύρων, και την καλύτερη ελληνική ομάδα που υπήρξε ποτέ, την ΑΕΚ του Μπάγεβιτς, γατάκια-γαύροι

στις 03/03/2016 20:46
ετσι πρεπει, ολοι εναντιων των γαυρων

στις 03/03/2016 21:21
Έτσι μπράβο. Όλοι μαζί για ένα καλύτερο ποδόσφαιρο.

[+]  lazo1 στις 03/03/2016 22:01

στις 03/03/2016 22:14
Οταν λεω φυλακη εννοω και τα πρεζονια που κανουν επεισόδια στα γηπεδα...σε ολες τις ομαδες!!!

στις 03/03/2016 22:52
mpravo lerok mono aek

στις 03/03/2016 23:12
Φιλοι της ΑΕΚ πρεπει να ξερετε οτι¨ σας εχουν απονεμηθει δυο κυπελλα Ελλαδος που δεν τα εχετε κατακτησει ποτε μεσα στα γηπεδα ομως! Της δεκαετιας του 60. Το ενα μαλιστα σας το εδωσαν γυρω στο 2005 κατι τετοιο, μετα απο 45 χρονια! Η ΕΠΟ που την βριζετε! Αν εισαστε αντρες θα λεγατε, ρε τι ειναι αυτα, γιατι μας προσθετετε ενα κυπελλο? Μουγκα ομως, σας αρεσε να εχετε 14 τροπαια ας πουμε. Αλλο 12 κι αλλο 14, οταν ο ΠΑΟ εχει 18, θα του λετε οτι τον πλησιαζετε! Ετσι δεν ειναι κυριοι φαρισαιοι? Καλα ο ΟΣΦΠ εχει 27 μπορει σε δυο ζωες να πατε εκει...

στις 03/03/2016 23:16
Καλησπέρα,

Δεν έχω καταλάβει ποια έννοια έχει αυτή η απόφαση. Αρχικά μου δίνει την εντύπωση, ότι κάποιος δεν αντιλαμβάνεται τι φταίει. Αν όλοι αγαπάμε το ποδόσφαιρο δεν θα είχαμε συμπεριφορά μικρού παιδιού σε όλη μας τη ζωή. Θυμίζει η όλη ιστορία, κάποια παράβαση που κάνει το παιδί και φωνάζει στους γονείς <<εγώ δεν φταίω, φταίνε οι άλλοι>>.

Βασικά πριν ξεκινήσει ο αγώνας, σχολιάζοντας όνειρα παραγόντων ομάδων και ορισμένων δημοσιογράφων ήταν εμφανές ότι έπρεπε να χάσει η Β ομάδα, ώστε να ισχύει <<κάποια μορφή ικανοποίησης>>.

Μα δεν είναι δυνατόν να χάσει η Β ομάδα, σώνει και καλά.

Επίσης η άποψη ότι το δίκαιο είναι του ενός, δεν ισχύει, γιατί σε αυτή τη χώρα, θα πρέπει να έχουμε πάντα δίκιο, αυτό ορίζει η δημοκρατία του ενός, είτε φιλάθλου, οπαδού ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ, ΑΕΚ κλπ., όλοι οι άλλοι έχουν άδικο. Αυτό δε συνάδει με τη δημοκρατία που ισχυριζόμαστε ότι έχουμε.

Τέλος, η άποψη ότι έγινε πέναλτυ στον Φορτούνη, αλλά και από τον Καπίνο αλλά το ένα πέναλτυ αλλοιώνει αποτέλεσμα, ενώ το άλ

στις 04/03/2016 00:55
I sira tou panathinaikou na stiriksei paok aek k kontoni

στις 04/03/2016 00:56
I mono logia ellege ollo ton xrono

στις 04/03/2016 15:02
360 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΦΑΓΑΤΕ,ΑΥΤΟ ΕΛΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΣΑΣ.

στις 04/03/2016 15:27
Μιλαει η αεκ που εχει πιστολιασει το δημοσιο, οσους μιλανε ελληνικα,ισπανικα κτλ

στις 04/03/2016 17:27
prepi na pethani o marinakis gia na doume aspri mera telos den ginete diaforetika

στις 04/03/2016 17:45
παιδια ενωθειτε ολοι εναντιον μας και εναλαξ ο ενας να γλειφει το παπαρι μας και ο ι αλλοι τα αρχιδια μας...

στις 04/03/2016 18:17
Βλακες τα λεφτα που χαθηκαν απο την αεκ τα εφαγε ο ψωμιαδης....και την χρεωσε 80 μυρια....δεν τα εκλεψε για να φερει παιχτες ....π.χ ντεταρι.-

στις 04/03/2016 20:40
ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΥΡΙΕ.

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.