Εισβολή οπαδών και διακοπή στην Τούμπα

Εισβολή οπαδών και διακοπή στην Τούμπα



Το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα διακόπηκε στο 88', καθώς οπαδοί των γηπεδούχων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο και εκτόξευσαν φωτοβολίδες προκαλώντας την είσοδο των ΜΑΤ και την αποχώρηση των ποδοσφαιριστών για τα αποδυτήρια.

Άναψαν τα… αίματα στην Τούμπα δύο λεπτά πριν τη συμπλήρωση της κανονικής διάρκειας του ντέρμπι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον Ολυμπιακό.

Η απόφαση του Ανδρέα Παππά να μην δώσει πέναλτι σε ανατροπή του Μακ από τον Καπίνο, αλλά και η δεύτερη κίτρινη που έδειξε ο Αθηναίος διαιτητής στον παίκτη του ΠΑΟΚ, προκάλεσε την «έκρηξη» των γηπεδούχων.

Οπαδοί του ΠΑΟΚ έκαναν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο και εκτόξευσαν φωτοβολίδες προς τους παίκτες του Ολυμπιακού, προκαλώντας την είσοδο των ΜΑΤ στο χορτάρι. Οι παίκτες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια, ωστόσο μετά από περίπου δέκα λεπτά, επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο για να συνεχιστεί το ματς.

Παρόλα αυτά, το ματς δεν συνεχίστηκε, καθώς μετά και την επιστροφή του Ανδρέα Παππά, οπαδοί του ΠΑΟΚ πέταξαν νέες φωτοβολίδες στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα οι ποδοσφαιριστές να οδηγηθούν ξανά στα αποδυτήρια. Στη συνέχεια, οπαδοί του ΠΑΟΚ μπήκαν στον γήπεδο και συγκρούστηκαν με δυνάμεις των ΜΑΤ.




Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

37 σχόλια:

στις 02/03/2016 21:45
Κλειστε μας το γήπεδο , βάλτε μας φυλακή

εμείς τον ΠΑΟΚ θα βλέπουμε κάθε Κυριακή.

Είπες Κοντονή οτι θα κάνεις κάτι

έμεινες ομως στου κατεστημένου το χάδι.

Βάλτε μας και πρόστιμο ,βάλτε μας οτι θέλετε

ένα μπ******ο είσαστε και το ξέρετε.

Ο ΠΑΟΚ να ξέρετε ποτε δεν θα πεθάνει γιατί έχει λαό που τον ακολουθάει Καληνύχτα στον πιο περήφανο λαό!

στις 02/03/2016 21:48
Ειλικρινά, ποτέ δεν ήμουν υπερ της βίας και τις διακοπές σε αγώνες αλλά σήμερα να διακοπεί κι ας τιμωρηθούμε ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΟΪΔΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ (εδώ γελάμε).

στις 02/03/2016 21:49
ΠΟΥΤΑΝΑΣ ΓΙΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ

στις 02/03/2016 21:50
ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΑΝ ΠΑΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΝΗΘΕΙΣ ΝΑ ΣΦΥΡΙΞΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ- ΚΑΡΜΑΝΙΟΛΑ ΕΝΑ ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΤΗΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ.

ΑΝΤΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ ΑΝΑΨΥΧΗΣ ΣΤΟ ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΛΟΝΤΑΣ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΤΟΥΜΠΕΣ, ΓΙΑ ΦΑΝΕΛΕΣ, ΚΑΙ ΔΩΣΤΟΥ ΤΑ ΣΙΤΙΖΟΜΕΝΑ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΓΛΥΦΤΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΙΒΑΝ, ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΚΕ Ο ΙΒΑΝ, ΜΕ ΠΟΙΟΝ ΗΠΙΕ ΜΠΥΡΕΣ Ο ΙΒΑΝ.

ΦΑΕ ΤΩΡΑ ΤΗ ΣΦΑΓΗ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΤΑ ΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΡΟΣΤΟΦ ΚΑΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΒΑΡΙΑ ΤΙΜΩΡΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΝ ΑΦΗΣΕΣ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ.

ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΣΤΟ.. ΟΝΕΙΡΟ, ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΓΙΑΤΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΕ ΔΙΑΙΤΗΤΗ ΕΝΑΝ ΚΑΜΙΚΑΖΙ.

στις 02/03/2016 21:51
Ἀλήτη πολιτικάντη Σαββίδη πού παίζεις τάβλι στήν πλάτη τῶν ἑκατομμυρίων φιλάθλων τοῦ Μεγάλου Π.Α.Ο.Κ., πού τέσσερα χρόνια τώρα μετέτρεψες τόν Π.Α.Ο.Κ. σέ...Ἄρη, πούλα τίς μετοχές σου σέ κάνα σοβαρό ἐπενδυτή, πάρε τά τ$ιράκια τοῦ ΟΣΦΠ καί τοῦ Μαρινάκη καί στά...ΤΣΑΚΙΔΙΑ.

Ἀπατεῶνα κουτοπόνηρε "πλυντηριάκια"...

ΣΤΑ-ΤΣΑ-ΚΙ-ΔΙΑ.

στις 02/03/2016 21:53
Ο κλέψας, του κλέψαντος, τω κλέψαντι, ω παλιοκλέψαντες και παλιοκλεφταρέοι....

στις 02/03/2016 21:54
Γιαυτό τους παοκτζηδες σας φωνάζουμε ΟΡΚ (αυτό δεν πάει για όλους τους παοκτζηδες αλλά για αυτούς που έχουν τέτοιες απόψεις). ΥΓ δείτε τα δύο πέναλτι που έπνιξε στον ολυμπιακό (+ από που ξεκίνησε η φάση του γκολ του παοκ) και μετά μιλήστε για το πέναλτι του μακ (που κατά την άποψή μου ήταν πέναλτι)

στις 02/03/2016 21:54
μπαοκ

στις 02/03/2016 21:57
Πόλοι βέβαια θα διαφωνήσουν με εμένα που είπα είναι πέναλτι του μακ, όπως και να το κάνουμε μάγκες είναι δύσκολη φάση

στις 02/03/2016 21:59
GAMO TON POUSTI TON OLUMPIAKO!!!

OPOU KAI NA PATE EKSORGIZETAI O KOSMOS RE ANDRIKELA KOLOGAUROI GAMO TIN PARAGKA SAS TRIBOURDELA.TA IDIA KAI ME PANA8INAKO TA IDIA KAI ME PAOK..NA STE UPERIFANOI..MALAKES!

στις 02/03/2016 22:00
εαν σας ειχε μετατρεψει σε αρη θα ησουν πολυ καλυτερος! αλλα καλα να παθαιτε ! παλι διδαξατε ηθος μπαορκια

στις 02/03/2016 22:00
Πάντως επειδή έβλεπα το ματς έξω είχε πλάκα να βλέπεις τους παοκτζηδες να διαμαρτυρονται σε κάθε φάουλ που έπαιρνε ο Ολυμπιακός και μόλις έδειχνε το ριπλέι ξαφνικά όλοι σταματούσαν Χαχαχαχα

στις 02/03/2016 22:00
τον σαββιδη τον ειχατε κανει θεο και τωρα τον βριζετε ; για αυτο ειστε μπαορκ

στις 02/03/2016 22:04
ΔΕΝ ΘΑ ΠΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΙΔΑΜΕ ΜΙΑ ΘΛΙΒΕΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΠΟΛΛΑ ΛΑΘΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΑ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΝΑΛΤΥ ΚΑΙ ΕΠΑΦΗ ΤΟΥ ΚΑΠΙΝΟ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΜΑΚ.ΣΕ ΑΛΛΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΘΑ ΔΙΝΟΤΑΝ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΥΤΑ.ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ..ΑΣ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΦΥΡΙΞΟΥΝ ΠΟΤΕ ΤΕΤΟΙΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΚΑΛΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ.ΘΑ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΑΛΛΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ.

στις 02/03/2016 22:05
Απο τις λιγες φορες που θα ταχθω στο πλευρο των οπααδων του ποακ.Στηνθεση του μακ ομολογω οτι θα εκανα τον διαιτητη μαυρο στο ξυλο μπραβο στην ψυχραιμια που εδειξε.Ειπαμε και η υπομονηεχει τα ορια της...

στις 02/03/2016 22:07
ΓΑΥΡΕ ΒΡΕ ΠΑΛΙΟ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ ΠΑΠΑ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΟΓΑΥΡΟ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΓΑΜΙΣΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΠΤ ΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΟ,ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ Κ ΠΑΛΙΟ ΠΟΥΤΑΝΟ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΣΤΗΣΕΙ ΠΑΛΙΟ ΜΟΥΝΙΑ

στις 02/03/2016 22:09
Πουτσα παλι πουτσα παλι οεοε

στις 02/03/2016 22:11
ελπιζω οι γαυροι που γραφουν εδω να εχουν καταθεσεις εξω ...γιατη αυτα που βλεπουμε ειναι στην ιδια σκηνοθεσια με το μπουρδελοκρατος που εχουμε......

στις 02/03/2016 22:13
Ποοοοουυυυυτττττσσσσσαααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 02/03/2016 22:18
mono oi bastardoi xairontai simera..

paxare exeis dikio kai su mia fora...

στις 02/03/2016 22:22
Aυτό που έγινε ΠΑΛΙ σήμερα,είναι για να μαθαίνουν οι νέοι και να μην ξεχνάνε οι παλιοί. ΚΑΤΑΝΤΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!! Θα έχεις και τα γαυράκια μετά να σου λένε......"γιατί ρε πουσταριά δεν υποστηρίζεται ολυμπιακάρα στην Ευρώπη". Άντε τώρα εσύ να συνεννοηθείς.

στις 02/03/2016 22:25
meta lete kapioi gt ipostirizame anderleht...kai oxi tin elliniki omada

στις 02/03/2016 22:33
ρε φουκαραδες πατε να παρετε πεναλτυ απο αυτους που βουτανε 10 φορες σε καθε ημιχρονο????

στις 02/03/2016 23:01
ΑΚΥΡΟΣ ονομα και πραμα!γαυροι μια ζωη στην ξεφτυλα και στην παραγκα θα ειστε ,οτι και να γραψουν για σας μια ζωη μαλακες θα ειστε!!!!!!!!

στις 02/03/2016 23:02
RE PEDIA GT KATHE XRONO ASXOLISTE MAUTO TO BROMO PROTATHLIMA? DLD SAS ARESI AUTO TO MPORDELO? DEN FTEEI O OSFP! FTENE OI ANTHROPOI!!! OI OPADOI STIN SIGKEKRIMENI PERIPTOSI,POU OTAN MPENIS KAI DIAKOPTIS TO MATCH, DINIS AFORMI!! NOMIZETE OTI DEN BLEPI O KOSMOS TI GINETE? AFISTE TON OSFP NA PERNI TA KIPELA TA PROTATHLIMATA OPOS TA PERNI! ( O PAOK,PAO,AEK) PREPI OI DIOIKISIS TOUS NA PAROU APOFASI KAI NA NIKISOUN PROTA TOUS "ESOTERIKOUS POLEMOUS" DLD TOUS SKARTOUS OPADOUS! TESPA MIN ASXOLISTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

στις 02/03/2016 23:18
Αυτό ήθελαν από την αρχή να προκαλέσουν οι κορακες τους οπαδούς με τις αποφάσεις τους και να διακοπεί το παιχνίδι και το κατάφεραν.

στις 02/03/2016 23:49
ase mas bre akefale episodia tha geinontousan outos kai aliws sas exoume mathei

στις 02/03/2016 23:50
δεν εχετε τι να πειτε στον ολυμπιακο .. τα ειδατε τα ξερετε τα καταλαβατε ... και γιατι δεν αποδεχεστε την πραγματικοτιτα ... βρηκατε βαση τωρα σε κανα 2 - 3 φασεις που ουτε παραβαση υπαρχει ... αλλα ΕΚΕΙ 2-3 φασεις σε 90 -91 του παοκ που ειδα να περνει το παιχνιδι ..αλλα μετα το γκολ καπιοι φενεται φοβι8ηκαν και .. ναι το ειδαμε

στις 03/03/2016 00:11
Εικονες ουγκαντας .. Κλασσικα τα ορκ εκαναν σωστα την δουλεια τους..

στις 03/03/2016 00:21
Πείτε μου ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΈΝΑ που είναι λάθος αν μπορείτε, γιατί με λόγια του αέρα ο καθένας μπορεί να το παίζει μάγκας

στις 03/03/2016 00:21
Που είμαι *

στις 03/03/2016 01:37
kseftilismenoi brwmogauroi

στις 03/03/2016 02:25
FUCK BOULGARIA

στις 03/03/2016 06:57
Το θεμα δεν ειναι ρε παιδια ποιος αξιζε να νικησει η να παρειαποτελεσμα...αυτος μπορει να εινα ο Ολυμπιακος.Αλλα διαιτητες τυπου Παππα του στερουν το δικαιωμα να περηφανευεται για τη δικαιη επικρατηση του και απο τον Παοκ να διεκδικησει θετικο αποτελεσμα με το ετσι θελω. Το πεναλτιστον Μακ ηταν, αλλα απο το φαουλ-φραγμα στο ημικυκλιο λιγο πριν το γκολ του Παοκ και μονο, πρεπει να του παρουν τη σφυριχτρα, ειναι εξοργιστικο.

στις 03/03/2016 07:25
ELA NTAX WRAIO MATS AHRHRAHRAA!!2/2 STA XARTIA!

στις 03/03/2016 10:16
Egw lew na teleiwsoyme to paramythaki ws eksis.paixte kypelo me plataniades kai veroies na to sikwsete ston megalo teliko me ton levadeiako na panigirizete.kai sto prwtathlima parte oloys toys vathmoys twn entos kai ektos me aek , pao kai paok. sikwste to kai ayto na teleiwnoyme.kai afiste mas na paizoyme metaksy mas kana diplo.pragmatika kamia alli lysi den vlepw.eimaste xontres bananes pantws mas to anagnwrizw.

στις 03/03/2016 12:47
SUPER LIGDA 4EVER

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.