Κασάμι: «Βίωσα πολιτισμικό σοκ στην Ελλάδα»

Κασάμι: «Βίωσα πολιτισμικό σοκ στην Ελλάδα»



Μιλώντας σε ιστοσελίδα του εξωτερικού, ο Παϊτίμ Κασάμι σχολίασε την μετακίνηση του από την Πρέμιερ Λιγκ στην Σούπερ Λιγκ, τονίζοντας ότι βίωσε πολιτισμικό σοκ.

Συνέντευξη στην ιστοσελίδα «www.20min.ch» έδωσε ο Παϊτίμ Κασάμι, με αφορμή την κατάκτηση του 43ου πρωταθλήματος. Ο μέσος του Ολυμπιακού δήλωσε ότι το έργο των «ερυθρόλευκων» δεν ήταν εύκολο για και πρόσθεσε πως δεν υπήρχαν περιθώρια για πανηγυρισμούς, καθώς ακολουθεί το ντέρμπι Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ.

Ο ίδιος εξέφρασε την επιθυμία του να αγωνιστεί στο Euro 2016 με την Εθνική Ελβετίας, ενώ αναφέρθηκε και στην μετάβαση του από την Πρέμιερ Λιγκ στην Σούπερ Λιγκ, κάνοντας λόγο για… πολιτισμικό σοκ.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:


Είσαι ακόμη κουρασμένος από το πάρτι για το πρωτάθλημα; «Ποιο πάρτι; Την Τετάρτη παίζουμε ημιτελικό Κυπέλλου με τον ΠΑΟΚ και είναι ένα σημαντικό ματς. Δεν υπάρχει καιρός για πάρτι».

Η ομάδα σου το 2015 πήρε το πρωτάθλημα και το Κύπελλο. Φέτος πάτε ξανά για το νταμπλ, όμως πολλοί έχουν ένσταση για το μέγεθος της επιτυχίας αφού πρόκειται για την Ελλάδα: «Ένας τίτλος είναι πάντα ένας τίτλος και πρέπει να τον κερδίσεις. Δεν παίζει ρόλο η χώρα. Και στην Ελβετία συμβαίνει τα τελευταία χρόνια κάτι αντίστοιχο με τη Βασιλεία που έχει κατακτήσει τα έξι τελευταία πρωταθλήματα και πάει για το έβδομο. Ξέρω πως πολλοί υποστηρίζουν πως στην Ελλάδα το πρωτάθλημα είναι εύκολο, αλλά δεν είναι αλήθεια. Ομάδες όπως ο ΠΑΟΚ, η ΑΕΚ, ο Παναθηναϊκός ή ο Πανιώνιος είναι ανταγωνιστικές. Ειδικά στα ντέρμπι, ο κόσμος αντιδρά σε περίπτωση ήττας».

Όπως έγινε και με την ΑΕΚ παρά το ότι είστε τόσο μπροστά στη βαθμολογία; «Ακριβώς! Οι φίλαθλοι αντιδρούν έντονα όταν χάνουμε κάποιο ντέρμπι».

Έχουμε δει ακόμη και περιστατικά με φωτοβολίδες σε γήπεδο εναντίον σου. Όταν συμβαίνουν τέτοια πράγματα έχεις δεύτερες σκέψεις; «Όταν μετακόμισα στην Ελλάδα από την Premier League, βίωσα ένα πολιτισμικό σοκ. Δεν ήταν εύκολα. Όμως στην ομάδα γίνονται σοβαρές επενδύσεις και γίνεται προσπάθεια να είμαστε επιτυχημένοι και να διαφημίζουμε το ελληνικό ποδόσφαιρο στην Ευρώπη. Φέτος στο Champions League πήραμε 9 βαθμούς, αλλά μείναμε εκτός συνέχειας».

Έχεις αγωνιστεί 18 χρονών στη Serie A, αργότερα στην Premier League. Μήπως η Ελλάδα αποτελεί πισωγύρισμα στην καριέρα σου; «Αν κάποιοι το βλέπουν έτσι, δεν μπορώ να κάνω κάτι. Για μένα ήταν μια καλή κίνηση. Παίζω συχνά, αγωνίζομαι στο Champions League, πράγμα που για μένα είναι σημαντικό, και είχα την ευκαιρία να συνεργαστώ με σπουδαίους συμπαίκτες όπως ο Καμπιάσο, ο Αμπιντάλ και ο Αφελάι. Έμαθα πολλά και μάζεψα εμπειρίες. Μετά από πολλές μετακινήσεις, βρήκα μια σταθερότητα και βελτιώθηκα».

Τι ρόλο παίζει η παρουσία του Κριστιάν Καρεμπέ ως συμβούλου στρατηγικής και δεξιού χεριού του προέδρου, Βαγγέλη Μαρινάκη; «Ο Κριστιάν έχει πολύ σημαντικό ρόλο και συμβολή. Συζητάμε πολύ συχνά και με έχει βοηθήσει σε διάφορα πράγματα. Μου λέει πού και πώς μπορώ να βελτιωθώ, ενώ η παρουσία του έπαιξε ρόλο και μετά το περιστατικό με τη φωτοβολίδα. Νιώθω πως μπορώ πάντα να τον συμβουλευτώ σε οτιδήποτε αφορά το μέλλον μου».

Το συμβόλαιό του λήγει το 2018. Νιώθεις εντάξει στον Ολυμπιακό; «Έχω παίξει 60 παιχνίδια, εγχώρια και διεθνή. Νιώθω πολύ καλά στην Αθήνα. Το όνειρό μου παραμένει –κάποια στιγμή- η Premier League. Θα δούμε. Το μόνο που σκέφτομαι τώρα είναι το EURO του καλοκαιριού. Αυτό είναι το σημαντικό επόμενο βήμα. Τα υπόλοιπα θα τα αποφασίσω όταν φτάσει η ώρα».



Ομάδες που αφορά: ΝΤΕΡΜΠΙ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

32 σχόλια:

στις 01/03/2016 20:57
εγω ενα θα σου πω, μαθε να μιλας και να φερεσαι γιατι το να λες την λεξη "αρχιδια" σαν επαγγελματιας που εισαι δεν σε τιμα καθολου

στις 01/03/2016 22:41
Για κοιτα ρε που ηρθε και ο κωλοαλβανος να μας πει για πολιτισμο που στην αλβανια σκουπιζονται με μαρουλια οτα πανε τουαλετα...πισω στην κωλοχωρα σου την αλβανια,γιατι ελβετος φυσικα δεν εισαι,φαινεται τι κομπλεξικο αρχιδι εισαι απο τοτε που ηρθες στην ελλαδα

στις 02/03/2016 01:33
poutanas gie fasista o tipos exei genithei stin elvetia prwton kai defteron prepei na se eixan taraksei stin fapa oi albanoi sto sxoleio giauto ta psyxologika...kai o politismos twn arxaiwn den se metamorfoni apo pithiko pou eisai se anthrwpo sourgelo!ypostirizeis kai omada metanastwn fantasou poso gelios typos eisai!ta podia twn albanwn kai twn gergianwn exeis proskinisei mlka stous olym,piakous agwnes otan sou fernane ta metalia...gt apo eides oi ellhnes piastikane se antidoping control..peftontas apo mixanh

στις 02/03/2016 01:43
Ακου αρχιδι γαμω τη μανα σου,εγω φασιστας δεν ειμαι,δεν ξερεις που πανε τα 4,ο κλασσικος αγραμματος ελληνας εισαι...οσο ειναι ο κασαμι ελβετος ( μαλακα με nick skalwma )αλλο τοσο εισαι και εσυ νοημων..εχεις δει πολλους ελβετους γελοιε να πανηγυριζουν με τη σημαια της μεγαλης αλβανιας;;;

στις 02/03/2016 01:49
Δεν εχω προβλημα με ολους τους αλβανους αλλα κατι τετοια μαλακισμενα οπως και ο νινης που ειχε δηλωσει οταν πηγε ιταλια οτι οταν φευγεις απο την ελλαδα γινεσαι καλυτερος ποδοσφαιριστης και ανθρωπος ,καλυτερα να φευγουν και να μας αδειαζουν τη γωνια.οσο για τους ολυμπιακους αγωνες μαλακα skalwma εγω δεν τους ηθελα ποτε,εσυ ομως μπορει και να πανηγυριζες ή να πηγες και εθελοντης τετοιος μαλακας που φαινεσαι

[+]  stasoumugdala στις 02/03/2016 01:51

στις 02/03/2016 02:00
Φλωρε στασου μυγδαλα πιες το μιλκο σου βλακακο..επισης μια ερωτηση...προσωπικη ζωη εχεις;;ειναι δυνατον να σχολιαζεις τα παντα εδω μεσα;μαλακισμενο

στις 02/03/2016 02:08
Ρε τραβα και γαμησου μαλακα ..οτι γουσταρω θα κανω καραγκιοζη.. Λες και αν ασχοληθει κανεις ενα τεταρτο της ημερας του με τα 5-6 αρθρα που ανεβαινουν εδω,δεν εχει ζωη.. Απαντα ρε μπετοστοκε σαυτο που σου ειπα.. Μηοως και ο ανελκα ,ο ανρι ο αγκουερο και αλλοι τοσοι μεγαλωσαν απο μικροι με το οραμα της μεγαλης αλβανιας..; παραδεξου οτι εισαι χρυσαυγουλο και τραβα στην σπηλια σου ρε ναζιστοπιθηκα..

στις 02/03/2016 03:22
Ρε πουτανας γιε αμαθη,εκανε τον ιδιο πανηγυρισμο οπως ο κατσε...βγαλε τσιμπλα απο τα ματια πιτσιρικα βλακα,εγω χρυσαυγουλο δεν ειμαι,τετοιους εχετε πολλους στον γαυρο και στους οργανωμενους ειδικα...φλωρακο μιλκοβιε,εγω δεν βριζω μεταναστες και αλλοδαπους,ολοι αυτοι ειναι θυματα ιμπεριαλιστικης πολιτικης της αμερικης και της ευρωπαικης ενωσης.ο εχθρος δεν ειναι ο μεταναστης,το κεφαλαιο ειναι.δεν θα στο αναλυσω,χεστηκα κιολας

στις 02/03/2016 05:48
exei kai apopsi o alvanos na t pethanei oti agapaei tou afragou

στις 02/03/2016 08:35
gia na gamiseis tin mana mou prepei na exeis arxidia kai auta sta kopsane apto maieutirio..POULEEI PSEMATA RE MALAKISMENO??TI MATHENEI EDW ENAS ANTHRWPOS?NA KLEVEI NA PAIZEI POUSTIES NA MIN KOVEI APODIKSEIS NA GAMAEI TIN GKOMENA TOU FILOU TOU NA TOU FTAINE OI KSENOI GIA OLA POTE NA MIN KOITAEI TIN KAMPOURA TOU NA GINETE XASIKLHS MPEKRHS PREZAKIAS EKTOS KIAN O MPAMPAKAS EXEI LEFTA KAI AKRES NA XWTHEI TO PAIDH TOU KAPOU??H MHPWS ENTHOUSIAZESE APTON TREXON POLITISMO MESA KAI EKSW APTA GYPEDA??FACEBOOK PAIDERASMOS KAI ANWMALIA STO KATAKORIFO??EISTE TOSO ILITHIOI ESY KAI OI OSOI KOUVALANE TA IDIA MYALA SAN ESENA POU DEN BLEPETE TA XALIA MAS TA MAURA KAI ASXOLISTE ME TO MOUSTAKI TOU KASAMI!OTAN LES OTI OI ALBANOI SKOPUPIZONTE ME MAROULIA AKOMA PION PROSVALEIS TON KASAMI H TON NINI GAMW TIN SAPIA SOU OIKOGENEIA KAI OPION SE ANETHREPSE ETSI POUSTRAKI!NA KSEREIS OTI SKOUPIZONTE ME FILA XRYSOU APTIS EKSORIKSEIS P KANOUN META TON POLEMO ME TIN SERVIA!TOSA KSERETE TOSA LETE AFOU SAS EXOUN AFISEI P

στις 02/03/2016 08:36
PISWW APTO VOUNO KAI SAS ENIMERONOUN ME SHMATA KAPNOU!

στις 02/03/2016 08:38
TRAVA PSONISE TWRA ALBANIKO ME TWN 10 TO GRAMARIO GIATI OTAN HTNA ME TWN 2 KAI TWN 3 DEN SOU ARESE EPIDEI HTAN FTHINO VRWMIARI!FASISTO AEKTZI!

στις 02/03/2016 11:55
βρε γαμω το σπιτι σου dimshark, ποσο ντουβαρι πρεπει νασαι.. βρε κλαπαρχιδο νιωθεις αυτα που σου λεω..; στα παπαρια μου τι εκανε ο κατσε βρε τυροβλαχε.. αν εισαι πιτσιρικας και δεν ξερεις τι σου γινεται δεν φταιω εγω.. βρε μαλακομπουκωμενο σου ξαναλεω, και θελω μια γαμημενη απαντηση που ολο την αποφευγεις... πες μου.. τοσοι και τοσοι παικτες που κανουν τον ιδιο γαμημενο πανηγυρισμο ,(οι οποιοι δεν ειναι αλβανοι, τους εχω αναφερει και απο πανω) μηπως εχουν μεγαλωσει και αυτοι με την ιδεα της μεγαλης αλβανιας.. και πολυ ασχοληθηκαμε με σενα ρε νουμερο.. αντε στο διαολο τωρα φασισταριο..

στις 02/03/2016 12:06
Ayto poy m'aresei me toys gay-roys einai oti yperaspizontai me aneleito pathos to kalytero ''plynirio'' tis ellados , kai ola ayta tzampa. oyte oi knites re oyte ena tzampa diarkeias den pernete re gamwto.

στις 02/03/2016 12:18
καλημερα, σε ολους, αυτα που διαβαζω απλα με θλιβουν.

ο καθε ενας εχει τη γνωμη του και οποιος θελει την διαβαζει ή οχι , ειναι αστειο να φωναζουν ολοι σε εναν οτι ειναι φασιστας οταν πρακτικα τον βριζουν γι αυτα που λεει. Αν θες διαβασε , σχολιασε αλλα μη βριζεις καποιον επειδη εχεις αλλη αποψη και γνωμη γιατι αυτο μονο δημοκρατια δεν ειναι.....και επειδη εδω στην Ελλαδα, εχουμε γινει πιο ηλιθιοι απο ολους κατι φαινεται οτι μας φταιει. Στην πραγματικοτητα μας φταιει ο εαυτος μας...εμεις αναδειξαμε εναν Αριστοτελη, εναν Πλατωνα, εναν Φιλολαο, εναν Αρισταρχο, εναν Μεγα Αλεξανδρο , εναν Περικλη και εκατονταδες αλλους....και σημερα αν κοιταξει το επιπεδο των Ελληνων θα απογοητευτει. Γιατι δεν εχουμε μαθει να αγαπαμε ο ενας τον αλλον, να ειμαστε μονιασμενοι κι αγαπημενοι, τα ξερουμε ολα -ολοι , δε θελουμε το καλο του διπλανου μας και κριτικαρουμε τους παντες και τα παντα. Μπραβο ρε απογονοι των Σαλαμινομαχων και των ανδρων των Θερμοπυλων.

στις 02/03/2016 12:21
καποτε ο Βολταιρος ειπε οτι : μπορει να μη συμφωνω με τη γνωμη σου αλλα θα κανω το παν για να μπορεις να την λες

στις 02/03/2016 12:24
τι κι αν ο αλλος ειναι Αεκτζης ? δηλαδη παντα θα μας χωριζει κατι ? τα κομματα, οι ομαδες, η καταγωγη και οτιδηποτε αλλο ?

Γιατι δε μας ενωνει η αμιλλα (που τοσο υποστηριζαν οι Αρχαιοι Ελληνες) , γιατι δε μας ενωνει η φτωχια μας και τα προβληματα της πατριδας μας ? εχουμε καταντησει τοσο ηλιθιοι ? ας ξυπνησουμε λιγο και ας δουμε τα πραγματα υπο αλλο πρισμα. το να βρισεις ειναι το πιο ευκολο, το να κατσεις να σκεφτεις ειναι το δυσκολο ....Αιδως Αργειοι, ντροπη

στις 02/03/2016 12:30
fokas σορρυ φιλε αλλα εχεις μπερδεψει την βουρτσα με την πουτσα... σιγα μην σεβαστω το φασιστακι απο πανω.. θα ακουσει τις χριστοπαναγιες του μπας και ξυπνησει ο πιθηκας...

στις 02/03/2016 12:31
Ντροπη σε εμας που ειμαστε Ελληνες, οι εκπολιτιστες του κοσμου ολοκληρου, ντροπη που εχτισαν οι προγονοι μας Παρθενωνες...εμεις σημερα τι ειμαστε ? Ας συνελθουμε λιγο γιατι εχουμε γινει χειροτεροι απο αυτους που κατηγορουμε. ΤΟ ΠΙΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΕΙ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΟΙΤΑΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΧΩΡΑΦΙ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΣΦΑΖΟΜΑΣΤΕ.

Δεν ειναι κακο που εχουμε καταντησει ετσι, μας φταινε ολοι , ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ. Συνελθετε γιατι περναμε δυσκολα ολοι οι Ελληνες και δε θα πρεπει να γινει πολεμος για να ενωθουμε αλλα θα πρεπει να ειμαστε ενωμενοι σε ολο μας το βίο.

στις 02/03/2016 12:32
*καλο

στις 02/03/2016 12:32
simoenson ακομα ζαλισμενος απο τον υπνο θασαι..πιες ενα καφε να στανιαρεις..

στις 02/03/2016 12:35
φοκα, το μεγαλειο των προγονων μας ανηκει στο παρελθον.. μαγκια τους που κανανε οτι κανανε, και οτι πολιτισμο προσφερανε.. αλλα δεν γινετε 2.000 χρονια μετα να λεμε ακομα γιαυτους, καλυπτοντας ετσι την ανυπαρξια μας την σημερινη.. δεν εχουμε καμια σχεση μαυτους προφανως .. αλλες εποχες αλλοι ανθρωποι.. η ζωη προχωραει.. αν θες να μεινεις εσυ στο 500 π.χ δικαιωμα σου, αλλα λογικο και οι αλλοι να σε χαρακτηρισουν γραφικο.. μηπως κυκλοφορεις με χιτωνα και πηγαινεις στην αγορα της πολης σου με το καρο..; αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ

στις 02/03/2016 12:39
Δεν εχω μπερδεψει τιποτε αδελφε μου. Απλα στην ηλικια μου (σσ. 47) και αφου εχω δει τη ζωη απο πολλες πλευρες θλιβομαι για εμας και τα παιδια μας. Το να βρισεις ειναι ευκολο , το να κοιταξεις τον εαυτο σου και να κανεις την αυτοκριτικη σου ειναι δυσκολο.

Το ποδοσφαιρο ειναι μια εκφραση της καθημερινοτητας μας και ενα θεαμα που εξαιτιας καποιων χοντροκεφαλων δε μπορεις εσυ (ουτε βεβαια κι αλλος κοσμος) να το παρακολουθησεις οταν γινεται μακρυα απο το Καραισκακη γιατι οταν παλαιοτερα πηγαιναν φιλαθλοι των δυο ομαδων στο γηπεδο σκοτωνοντουσαν και εκαναν σα Ζουλου , λες και καταφεραν κατι. Αν σημερα πας στο ΟΑΚΑ ή στη Λεωφορο και πεις οτι ειμαι Ολυμπιακος , στην καλυτερη θα σε στειλουν σε νοσοκομειο. Ωραια, πολυ ωραια, λες και αν στην πεσουν και σε χτυπησουν θα καταφερουν κατι....

στις 02/03/2016 12:39
Stasoy Mygdala diarkeias tzampa diarkeias soy edwse? lege? ase ta filosofika .

στις 02/03/2016 12:47
stasoumugdala , μακαρι να μπορουσα να ζησω ετσι, γραφικος ή οχι , το οτι σκεφτομαστε και μιλαμε ετσι, το οφειλουμε σε εκεινους. Το γνωριζω οτι ο χρονος περασε, αυτο ομως που με κανει να αισθανομαι ετσι ειναι το γεγονος οτι αφου ειχαμε την καλυτερη μαγια απο εκεινους , εμεις καταντησαμε σαν τους Ουννους που κοροιδευαμε καποτε.

Θα πρεπει ακομα και σημερα να κανουμε στροφη γιατι το καραβι δεν λεει να ξεκολλησει απο τα βραχια που εχουμε πεσει....λιγη φιλοσοφια και αυτογνωσια δε βλαπτει...τωρα αν εσενα σε ικανοποιει η εικονα των γυρω σου και της πατριδας σαυ , παω πασο...εμενα ομως δεν με ικανοποιει οποτε, μιλαω μπας και ακουσει κανενας...συγγνωμη για το πρηξιμο

στις 02/03/2016 13:04
evi_7 ωραια τα λες , εν μερει ,αλλα εχει και δικιο που με χαρακτηριζει ως γραφικο γιατι θελω παντα να σκεφτομαι το καλυτερο για τους συνελληνες μου. Δυστυχως ομως δεν ειμαστε αυτοι που οφειλαμε να ημασταν. Τωρα θα πρεπει ομως να κοιταξουμε τι κανουμε και θα πρεπει ολοι μας να αλλαξουμε προς το καλυτερο τους εαυτους μας, γιατι μονο ετσι θα γινει η Ελλαδα μας καλυτερη και αυριο ισως και ο κοσμος ολος. Σημερα παντως χωλαινουμε ως λαος και καλο θα ηταν να το παρουμε αλλιως. Βεβαιως και ο ρομαντισμος ειναι ενας συναισθημα που ταιριαζει στον ανθρωπο και θα ηταν υψιστο ιδανικο ομως θα πρεπει να παταμε και στη γη και να φροντισουμε ολοι τον διπλανο μας, τον συντροφο μας, τον φιλο μας και να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι,,,,,μετα και ο ρομαντισμος θα ερθει μονος του. Δε λεω να ειμαστε μονο ονειροπολοι αλλα και ενας ανθρωπος χωρις ονειρα εχει πεθανει και δεν το ξερει. Εμεις λοιπον ας το αλλαξουμε αυτο και ας μην αφηνουμε την καθημερινη βλακεια μας να μας καταστρεφει τη ζωη.

στις 02/03/2016 13:08
και μη με αποκαλεις "κυριε Φωκα" , δε χρειαζεται. Ξερουμε οτι πισω απο ενα πληκτρολογιο που δε μας βλεπει κανεις ειμαστε ολοι ισοι. Ασχετως ηλικιας

στις 02/03/2016 14:59
Stasoumygdala + σκαλωμα εισαστε κλασσικοι κρετινοι..ο σκαλωμα ειναι αλβανος αλλα δεν με νοιαζει.με νοιαζει ο μαλακας ειτε ειναι αλβανος ή ελληνας ή ιταλος...και δυστυχως εσεις οι δυο ανηκετε σε αυτη την κατηγορια..

στις 02/03/2016 16:06
τραβα γαμησου ρε dimshark.. και πολυ ασχοληθηκαμε μαζι σου παλιομαλακα.. αδειασε μας την γωνια.. πηγαινε στο "πυρηνα" της περιοχης σου ρε ναζιστικο αποβρασμα και πιασε κουβεντα με τα υπολοιπα ουγκανα..

στις 02/03/2016 18:22
Μπαγλαμα πιτσιρικο stasoumygdala δεν καταλαβαινεις..δεν θα ξανααπαντησω σε βλακειες που λες.τοσο κατσλαβαινεις τοσο λες...χρυσαυγιτης και αεκτζης δεν πανε μαζι..επισης σε περιπτωση που δεν το ξερεις αν βγεις εξω υπαρχει κανονικος κοσμος...το πληκτρολογιο το εκανες προεκταση του χεριου σου..βγες και λιγο εξω να ξελαμπικαρεις γιατι 18 ωρες μεσα στο agones.gr σε εχουν χαζεψει

στις 02/03/2016 18:26
bravo ellinares mou oso paei kai xiroterevoume ....ntropi tpt allo

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.