Σίλβα: «Θα μιλήσουμε με τον πρόεδρο για το μέλλον μου»

Σίλβα: «Θα μιλήσουμε με τον πρόεδρο για το μέλλον μου»



Ο Μάρκο Σίλβα μίλησε σε ραδιοφωνικό σταθμό της πατρίδας του για το αν θα παραμείνει και τη νέα σεζόν στον Ολυμπιακό, αφήνοντας όλα τα ενδεχόμενα ανοιχτά σχετικά με το μέλλον του.

Με αφορμή την κατάκτηση του 43ου πρωταθλήματος με τον Ολυμπιακό, ο Μάρκο Σίλβα έδωσε συνέντευξη στο ραδιοφωνικό σταθμό «TSF» και μεταξύ άλλων αναφέρθηκε και στο μέλλον του στους «ερυθρολεύκους».

Ο Πορτογάλος τεχνικός τόνισε ότι βάσει συμβολαίου συνεχίζει κανονικά στους Πειραιώτες, ωστόσο ξεκαθάρισε πως όλα θα κριθούν στις συζητήσεις με τον πρόεδρο στο φινάλε της σεζόν, όταν θα γίνει ο απολογισμός της χρονιάς:

«Υπάρχουν επαφές αυτή τη στιγμή, αλλά στο ποδόσφαιρο οι επαφές δεν σημαίνουν τίποτα. Πρώτα, θα πρέπει να συζητήσω με τον πρόεδρο, να αξιολογήσουμε τη χρονιά και στη συνέχεια να δούμε το καλύτερο τόσο για την ομάδα, όσο και για μένα.

Όμως, να ξεκαθαρίσουμε πως βάσει συμβολαίου είναι να συνεχίσω. Βέβαια, κάποια στιγμή θα ήθελα να κατακτήσω και ένα πρωτάθλημα στην Πορτογαλία. Είναι ο στόχος κάθε Πορτογάλου προπονητή και εγώ δεν αποτελώ εξαίρεση
», δήλωσε ο Σίλβα και αναφέρθηκε στην κατάκτηση του τίτλου:

«Είμαστε πανάξια πρωταθλητές, καθώς είμαστε σαφώς ανώτερη ομάδα σε σχέση με τις υπόλοιπες, πιο ανταγωνιστική και αυτό φάνηκε ακόμη και στο Τσάμπιονς Λιγκ όπου παίζαμε την πρόκριση στην επόμενη φάση μέχρι την τελευταία αγωνιστική κόντρα στην Άρσεναλ. Όμως, ποτέ δεν αφήσαμε σε δεύτερη μοίρα το πρωτάθλημα και γι’ αυτό το πήραμε μ’ αυτή τη διαφορά».



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ

Σχολιασμός

25 σχόλια:

στις 29/02/2016 19:32
...to idio skiniko ka8e xronia... pfff

στις 29/02/2016 19:45
Pigaine gia allaksokwlikia me ton mitsel stin gallia.stasoymygdala stasoymygdala,,,,,,,

στις 29/02/2016 19:49
μακαρι να μεινει... πολυ καλος προπονητης..

στις 29/02/2016 20:00
ρε στασου οτι θες λες ρε ; τι καλος ; αποκλειστηκατε στην ευρωπη απο μαλακιες δικες του! εαν αποκλειστητε και απο τιν παοκ σιγουρα θα τον διωξει

στις 29/02/2016 20:24
PROEDRE PLIROSE KAI LIGO EUROPA AFOU VLEPIS DEN KANOUME POUTHENA

στις 29/02/2016 20:24
O KAIMENOS O MARINAKIS TOSA EKATOMIRIA TOSOUS PROPONITES KAI TIPOTA STIN EUROPI KRIMA TA FRAGKA!!! APLA PERNI TO PROTATHLIMA ME POLOUS PONTOUS AKSIZI!!!

στις 29/02/2016 20:30
φιλε μανο, μην ξεχναμε οτι στο τσαμπιονς λιγκ επαιξε καλα η ομαδα.. με την μπαγερν δεν μπορεις να ζητας και πολλα.. στα υπολοιπα παιχνιδια τα πηγε πολυ καλα.. στο ματς με την αντερλεχτ ολα πηγαν σκατα και δικαια αποκλειστηκαμε.. εγω παντως εξακολουθω να πιστευω οτι ειναι καλος προπονητης.. παιξαμε καλη μπαλα μεχρι τον γεναρη.. τωρα κανει κοιλια η ομαδα.. αν μας αποκλεισουν οι μπουγατσες το πιθανοτερο ειναι να γινει αυτο που ειπες..(κλασσικη ελληνικη τακτικη)

στις 29/02/2016 20:31
ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΥΧΗ ΤΟΥ ΘΕΟΥΛΗ!

στις 29/02/2016 21:15
δεν ξερω αλλα μου φαινεται οτι εκανε λαθος επιλογες στα κρισιμα παιχνιδια οπως με αρσεναλ και αντερλεχτ

στις 29/02/2016 21:28
συμφωνουμε μανο...

στις 29/02/2016 21:48
San olympiakos exw mathei sti zwi mou na vlepw ta pragmata opws einai kai na diamorfwnw mia apopsi pou na einai oso pio poly ginete antikeimeniki.Pragmati,poion koroideuoume...i xronia den kylise me ton kalytero tropo gia ton prwtathliti olympiako,parolo pou i xronia xekinise me tous kalyterous oiwnous afou o vaggela tinaxe gia akomi mia xronia tin banka ston aera.Stin arxi tis xronias oloi thewrousame oti olympiakos me tin pentada ideye-pardo-hernani-fortunis-tsori tha ekane mia treli poreia stin evrwpi.

στις 29/02/2016 21:49
Megali apogoiteusi o hernani kata kyrio logo opoios irthe ston olympiako san o pextis pou tha ekane tin diafora alla distyxws apodeixtike pextis psixologias pou sta katw tou mporei na piasei pato.Gia mena den egine kai swstos xeirismos tou pexti apo to texniko team tou opoiou tou katalogizw euthunes.Exakolouthw na pistevw omws oti einai enas pextis pou sta kala tou mporei na kanei tin megali diafora.

στις 29/02/2016 21:49
Re file poy zeite? me da costa paizete pisw , ideye mprosta kai den exete 2o for.eiste kala? sto mono poy ftaiei einai oti soy leei me plataiades paizw siga mwre.poreia stin eyrwpi den ginete me psixoyla.thelw na sas dw pragmatika se prokrimatiki fasi na gelasei kai to pardalo katsiki.

στις 29/02/2016 21:49
Distyxws omws eixame kai traumatismous yperpolytimwn pextwn opws tou tsori kai pardo se komvika simeia.Kaneis den mporei na amfisvitisei oti an epeze o pardo sta pexnidia me tin anderlex ola tha itan alliws.Kaloi oi seba kai durmaz alla den einai epipedo pardo.Pame twra ston ideye pou an kai kalos pextis edeixe oti den exei to eukolo goal kai oti den tha mporouse na travisei to varos tis epithetikis grammis tou olympiakou gia olh ti xronia.Den mas vgike kai o fibo.Kai o kwstas fortounis,i apokalypsi tou fetinou olympiakou o opoios omws se kamia periptwsi den einai se thesi na sikwsei olo to varos tou olympiakou monos tou eidika sta krisima evrwpaika pexnidia...toulaxiston akm.

στις 29/02/2016 21:50
Που θα βρη τετοιο πρωταθλημα ;να τα εχει ολα με το μερος του και να θελει να φυγη;χαζος ειναι;

στις 29/02/2016 21:50
mangas fws h' sportday diavazeis ?

στις 29/02/2016 21:50
Teleiwnontas tha ithela na pw oti metanoiwsa pou ypostyriza to kalokairi tin paramoni tou mazouakou.O pextis gia kapoio logo (pou mono autoi pou einai entos tis omadas gnwrisoun)den apodidei ta anamenomena enw xerei tonous mpalas.Sigoura ftaei o silva giati kat' emena den diaxeiristike swsta ena poly kalo roster.Eimaste omws kai atyxoi re pousti mou afou kathe xronia sygkentrwnoume 9 me 10 vathmous sto chou lou kai menoume exw sto telos enw alloi prokrinontai me 6..Ti na kaneis auta exei to podosfairo..

στις 29/02/2016 22:01
μακαρι να μεινει ο προπονηταρας για να τον γαμαει και του χρονου ο πογιετ και ο βαργκας!!!ΑΕΚΑΡΑ ΜΙΑ ΖΩΗ!!!!

στις 29/02/2016 22:06
Re file xalarwse ligo..Ti aekara mia zwi???Sto -20 eisaste!!!!!Apo to to 1994 exete na parete prwtathlima!!!!Xypna provato xypna!!!Apo to 1994!!!!!!!!!

στις 29/02/2016 22:22
Τζαμπα σπαταλας τον χρονο σου με τον χοντα φιλε.. Πιο χαζος και απο τα κουνουπιδια ειναι ο τυπος..

στις 29/02/2016 22:47
προς ολους τους γαυρους καταρχην υποστηριζετε μια ομαδα η οποια ειναι ποιο δυνατη οικονομικα απο της υπολοιπες ομαδες στην Ελλαδα.Δεν θα σταθω σ`αυτο αλλα στο λανθασμενο επιχειρημα σας κατ`με δεν επιλγουμε την ομαδα βαση μεγαλυτερων επιτυχιων.Επιλεγουμε τις ομαδες για την ιστορια της,την περιοχη της,τη θεαματικοτητα που προσφερει στο γηπεδο,για την ψυχαγωγια και για διαφορους προσωπικους λογους.Για αυτο σταματηστε να υποτιματε ολες τις υπολοιπες ομαδες και εμας που τις υποστηριζουμε.Ενταξει εχετε περισοτερο πρωταθληματα ε και τι μ`αυτο να γινουμε ολοι δηλαδη ολυμπιακοι σας ρωτω;;;;;;;;;;;;;

στις 01/03/2016 00:14
dustixos etsi ginetai edw panda kanenas den ektimaei ta kala , epeidei exase treis agones na ton dioksoun?? re pate kala den eimia olibiakos alla san proponitis einai kalos afots ftaiei pou ta lesia den evazan goal stin anderlext eleos poia

στις 01/03/2016 18:25
ευτυχως που εισαι εσυ εξυπνος στασου πουτσα αλλα αν ησουν εξυπνος οσφπ θα ησουν???ΟΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ ΜΟΝΟ ΑΕΕΕΕΕΕΚ!!!!!

στις 01/03/2016 20:13
Ο μόνος προπονητής που αξίζει στον γαύρο είναι ο Βαλβέρδε.. ο οποίος δεν πρόκειται να γυρίσει

στις 02/03/2016 08:01
Tha sou dosi kamia preza kai ton boulom meta

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.