Γιουρόπα Λιγκ: Τον… «ξέρανε» στην παράταση

Γιουρόπα Λιγκ: Τον… «ξέρανε» στην παράταση



Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 1-0 κόντρα στην Άντερλεχτ με πέναλτι του Φορτούνη (29’), ωστόσο δεν πέτυχε δεύτερο γκολ στην κανονική διάρκεια και οι Βέλγοι πήραν την πρόκριση με 2-1 στην παράταση, χάρη σε δύο τέρματα του Ατσεαμπόνγκ (103’, 111’).

Ευρώπη τέλος για Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» ηττήθηκαν με 2-1 από την Άντερλεχτ στην παράταση και έμειναν εκτός συνέχειας στο Γιουρόπα Λιγκ, με τους Βέλγους να «σφραγίζουν» την πρόκριση μετά και το 1-0 του πρώτου αγώνα.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα ήταν ανώτερη στο πρώτο μέρος και είχε κλασικές ευκαιρίες κόντρα στην Άντερλεχτ, ωστόσο χρειάστηκε ένα πέναλτι-«δώρο» του διαιτητή για να πάρει το προβάδισμα με τον Φορτούνη (29’).

Στο δεύτερο μέρος, οι Πειραιώτες «άγγιξαν» ένα δεύτερο γκολ που θα τους έδινε την πρόκριση, ωστόσο ευκαιρίες για να σκοράρει είχε και η Άντερλεχτ, με κορυφαία το δοκάρι του Ναχάρ (64’). Το παιχνίδι οδηγήθηκε στον έξτρα χρόνο, εκεί όπου ο Ολυμπιακός ζήτησε πέναλτι (92’) για κράτημα στον Μποτία (ο Ισπανός γλίτωσε σε δύο περιπτώσεις την κόκκινη στο πρώτο μέρος).

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πετύχει δεύτερο γκολ και στο 103’ πλήρωσε τα λάθη της άμυνας του, με τον Ατσεαμπόνγκ να ισοφαρίζει το σκορ σε 1-1. Η ομάδα του Σίλβα ήθελε πλέον δύο γκολ για να πάρει αυτή την πρόκριση, ωστόσο τα πάντα τελείωσαν στο 111’, με τον Ατσεαμπόνγκ να πετυχαίνει δεύτερο γκολ, χαρίζοντας τη νίκη-πρόκριση στην Άντερλεχτ.

Το ματς:


Γιουρόπα Λιγκ: Τον… «ξέρανε» στην παράτασηΜε το 1-0 στην πλάτη, ο Ολυμπιακός πίεσε από τα πρώτα λεπτά την Άντερλεχτ, ψάχνοντας ένα γρήγορο γκολ που θα ισοφάριζε το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν απόλυτοι κυρίαρχοι στο ματς, ωστόσο τα πράγματα θα μπορούσαν να ήταν διαφορετικά εάν στο 6’ ο διαιτητής δεν χάριζε την κόκκινη κάρτα στον Μποτία για μαρκάρισμα στον Ατσεαμπόγνκ, που έβγαινε τετ-α-τετ με τον Ρομπέρτο!

Οι γηπεδούχοι πίεζαν ασφυχτικά την Άντερλεχτ ωστόσο ο Προτό τους αρνήθηκε τρεις φορές το γκολ! Στο 8’ ο γκολκίπερ των Βέλγων νίκησε σε τετ-α-τετ τον Ιντέγε και στο 9’ πραγματοποίησε διπλή μεγάλη επέμβαση σε σουτ των Φορτούνη και Ντουρμάζ.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να έχει τον έλεγχο και στο 29 κέρδισε πέναλτι για χέρι του Κάρα, το οποίο όμως είδε μόνο ο διαιτητής. Ο Φορτούνης εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, ισοφαρίζοντας το σκορ του πρώτου αγώνα. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν κατάφεραν να απειλήσουν ξανά μέχρι το ημίχρονο, ενώ στον αντίποδα, η Άντερλεχτ δεν ανησύχησε σε κανένα σημείο τον Ρομπέρτο.

Γιουρόπα Λιγκ: Τον… «ξέρανε» στην παράτασηΣτο ξεκίνημα της επανάληψης, οι Πειραιώτες έχασαν με τραυματισμό τον Ντουρμάζ (49’) και στο 52’ σπατάλησαν τεράστια ευκαιρία για το 2-0, με τον Πουλίδο να στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δοκάρι με πλασέ από το ύψος του πέναλτι. Πέντε λεπτά μετά, ο διαιτητής έδειξε κίτρινη και όχι κόκκινη στον Μποτία, ο οποίος ανέτρεψε τον Τζούρισιτς πριν αυτός βγει απέναντι στον Ρομπέρτο. Δύο λεπτά μετά, ο Ολυμπιακός έχασε νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Φορτούνη, ο οποίος βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά άργησε να εκτελέσει και ο Ναχάρ του έκλεψε τη μπάλα.

Μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, η ομάδα του Σίλβα έδειξε σημάδια κούρασης και η Άντερλεχτ έφτασε μια «ανάσα» από το 1-1. Στο 63’ ο Ρομπέρτο πραγματοποίησε διπλή επέμβαση σε προσπάθεια του Τζούρισιτς και ένα λεπτό μετά ο Ναχάρ σημάδεψε το δοκάρι του Ισπανού γκολκίπερ.

Στο 67’ ο Σίλβα αναγκάστηκε να βγάλει τον εξαιρετικό Καμπιάσο για λόγους κούρασης, ενώ λίγο αργότερα έριξε στο ματς τον Σεμπά αντί του Πουλίδο. Οι «ερυθρόλευκοι» δεν μπορούσαν να απειλήσουν όπως στο πρώτο μέρος και στο 89’ ο Ρομπέρτο γλίτωσε την ομάδα του, αποκρούοντας το κοντινό πλασέ του Ατσεαμπόνγκ.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί όπου ο Ολυμπιακός ζήτησε πέναλτι για τράβηγμα του Μποτία στην περιοχή (92’). Ο διαιτητής έδειξε παίζεται και στο 107’ ήρθε το γκολ της Άντερλεχτ. Οι Βέλγοι εκμεταλλεύτηκαν τα παιδικά λάθη της «ερυθρόλευκης» άμυνας και ο Ατσεαμπόνγκ με εξαιρετικό σουτ, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Ο Ολυμπιακός χρειάζονταν πλέον δύο γκολ, ωστόσο οι παίκτες του Σίλβα είχαν μείνει από δυνάμεις. Ο Προτό απόκρουσε το μακρινό σουτ του Τσόρι στο 106’ και τέσσερα λεπτά μετά η Άντερλεχτ «κλείδωσε» την πρόκριση με δεύτερο γκολ του Ατσεαμπόνγκ. Το 2-1 έμεινε μέχρι το φινάλε και οι Πειραιώτες αποχαιρέτησαν την Ευρώπη.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμεπνταλεουί, Μαζουακού, Ντα Κόστα, Μποτία, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο (67΄Ζντιέλαρ), Φορτούνης, Ντουρμάζ (50’ Τσόρι), Πουλίδο (83’ Πουλίδο), Ιντέγε

Άντερλεχτ: Προτό, Ναχάρ, Ντέσχαχτ, Εμποτζί, Μπούτνερ (91’ Νότινγκ), Ντεντόνκερ (97’ Ντεφούρ) , Μπατζί, Τζούριτσιτς (82΄Σουάρες) , Πρατ, Ατσεαμπόνγκ, Οκάκα.




Ομάδες που αφορά: ΓΙΟΥΡΟΠΑ, ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ

Σχολιασμός

78 σχόλια:

στις 26/02/2016 00:43
o xontros ithele k europaiko axaxax

στις 26/02/2016 00:44
Π Ο Υ Τ Σ Α

στις 26/02/2016 00:46
ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ, ΠΩΣ ΕΙΠΑΤΕ, ΟΡΙΣΤΕ, ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΥΡΙΕ ΠΙΟΣ ΕΙΣΤΕ?? Ατσεαμπόνγκ......!!!

στις 26/02/2016 00:46
α ρε τζανετακο ηθελες και τπ ευρωπαικο, χαχαχα

μας ξεφτυλιζετε ρε μαλακες σε ολη την ευρωπη

ΓΑΥΡΕ ΣΚΑΤΟΠΟΥΤΑΝΑΡΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ, χειροτερος και απο τις βαζελες ρε

στις 26/02/2016 00:46
ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟ ΛΕΝΕ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΤΣΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ. ΜΕ ΠΟΝΟ,ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΑΤΕ ΤA ΓΚΟΛΑΚΙA-ΨΩΛΑΚΙA ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ. ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΑΤΕ ΟΤΙ ΕΙΧΑΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΕΤΣΙ ΟΜΩΣ...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟΟΟ ΧΥΣΙΜΟ!!!!!!!!!!!!!!

στις 26/02/2016 00:46
ΓΑΜΗΣΙ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΓΗΠΕΔΟΥ, Α ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟΥΣ 64 ΤΟΥ ΓΙΟΥΡΟΠΑ.

στις 26/02/2016 00:47
H XAΡΑ ΤΟΥ ΚΩΛΟΜΠΑΡΑ,ΛΕΜΕ.

στις 26/02/2016 00:48
ΤΩΡΑ ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΕΤΕ ΣΤΟ ΚΑΝΑΠΕ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ..ΛΙΓΟ ΣΤΟΥΣ ΟΜΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΤΣΟΥΛΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΙΩΝΙΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΙΓΟ EUROPA ΙΣΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΝΑΠΕΕΕΕΕΕ....ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΡΥΩΣΕΙ Η ΘΕΣΗ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ .....Κ Α Ν Α Π Ε Ε Ε Ε ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ......ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑ.....ΗΘΕΛΕ Ο ΟΠΑΠ ΚΑΙ 6.50 ΤΗΝ ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ ΚΑΙ 1.37 ΤΟ ΜΕΓΑΘΗΡΙΟ ΤΟ GAYRO....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΚΑΒΛΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ....

στις 26/02/2016 00:48
ΑΤΥΧΟΣ ΟΠΟΙΟΣ ΚΛΗΡΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΑΡΑ. ΘΑ ΤΟΝ ΓΟΝΑΤΙΣΕΙ ΣΤΑ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙΑ.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

στις 26/02/2016 00:49
ΑΑΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΤΛΟ,ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΤΕ. "Η ΚΑΡΑΠΟΥΤΑΝΑΡΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ"

στις 26/02/2016 00:50
ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΤΣΙΝΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΟΛΟΣΑΙΤ ΔΕ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΕΕΕ????ΓΑΡΓΑΡΑ??

στις 26/02/2016 00:52
ΕΝΣΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ ΓΙΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΠΕΟΥΣ ΚΑΙ ΠΡΟΩΡΗ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΙΣΗ ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΕΤΡΕΣ ΓΑΥΡΟΙ ΠΡΟΒΑΤΑ

στις 26/02/2016 00:53
Δεν γίνεται κάθε χρόνο η ίδια κατάσταση στο europa. (από το 65 και μετά μας βγήκαν τα μάτια)

στις 26/02/2016 00:59
Το είχα πει και πριν τα παιχνίδια με την Αντερλεχτ, εάν αποκλειστεί ο Ολυμπιακός πάει στραφη η χρονιά.

στις 26/02/2016 01:01
Γιατί κάθε χρόνο μια χρονιά θα θεωρηθεί καλή αν τα πάω και καλά στην Ευρώπη. Ανεξαρτήτως με το αν θα πάρω πρωτάθλημα-κύπελλο στην Ελλάδα. Γιατί ούτως ή άλλως στην Ελλάδα δεν έχω αντίπαλο, το θέμα κάθε χρόνο είναι η Ευρώπη.

στις 26/02/2016 01:01
H POYTANA THS EURWPHS MIA ZWHHHHHHHH THA EISTE. EXYSAAAAAAAAAAAA POUTSA KAI KSAPLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

στις 26/02/2016 01:04
Tou xronou pali !!!! Klama,klama,klama

[+]  panathinaikidoksa στις 26/02/2016 01:04

στις 26/02/2016 01:06
akyros.gr δεν το έθεσες σωστά.Δεν είναι ότι στην Ελλάδα δεν έχεις αντίπαλο.....είναι ότι στην Ευρώπη δεν έχεις παράγκα.

στις 26/02/2016 01:07
Καλύτερα ετσι οποία κ απο τις δυο ν περναγε τίποτα δεν θα έκανε μετά.. Ένας κακός Ολυμπιακός κ πάλι, με μια τρισάθλια αλλα ποιο τυχερή Άντερλεχτ...120 λεπτά βαρεμάρας ... Πλην των πρώτων 5 λεπτών!!!

στις 26/02/2016 01:13
210 λεπτα γελιο εχασα ρε γαμωτο γιατι λογω δουλειας δεν ειδα κανενα απο τα δυο παιχνιδια....

στις 26/02/2016 01:13
TON KSERANE STHN POUTSA EPREPE NA EINAI O TITLOS!

στις 26/02/2016 01:16
ahhahahahahah PIRE FOTIA TO ARTHRO! PONATE KAI FTEEI O PIREAS! MOU-GALALALALALA! ALA PEDES ENA PRAMA EINAI SIGOURO TORA! TO KUPELO ELLADOS ANIKI STON OLIMPIAKO!

στις 26/02/2016 01:21
Κρίμα γιατί στα 90' ήταν μακράν καλύτερος και είχε τις ευκαιριες να τελειώσει το ματς..στην παράταση πολύ κακος ειδικά στην φάση του 1-1 το ένα λαθος μετά το αλλο

στις 26/02/2016 01:27
kathe xrono ta idia me tous axristous

στις 26/02/2016 01:49
Allh mia apotiximenh xronia gia ton thrulo

στις 26/02/2016 02:06
Megali bradia gia ti megali aderlext ekane olous tous ellines xaroumenous. Poutanas gioi olympilagoi

στις 26/02/2016 02:24
εδώ!!! εδώ!!! στο γήπεδο αυτό!!! στεγαμή τους την μάνα!!! να βάλουνε μυαλό!!!

βαζελάκια ραντεβού στο καραισκάκη γ την τσαπού σας!!!

βουλγαράκια κ χανουμάκια ραντεβού στο κύπελο!!!

τσαπού μέχρι τον λάρυγγα κ πιο κάτω!!!

Τσαπούύύύύ!!!

κ αφήστε την Άντερλεχτ..με ξένα διααρχί???

αλλά δν έχετε δικά σας..20 χρόνια στην τσαπού σας έχει ο Θρύλος μας!!! δεν είμαστε καλά δεν έχουμε μυαλό είμαστε άρρωστοι με τον Ολυμπιακό!!! θα γίνουμε καλά θα βάλουμε μυαλό όταν πάρουμε και το ευρωπαικό!!! Ολυμπιακός!!! Ολυμπιακός!!! Ολυμπιακός!!! στιδεςπαλιοπoύ..εγώ τον Αύγουστο θα είμαι κ πάλι στην κλήρωση C.L. πάντα θα σας πονάει ο θρύλος!!! μην μασάτε αδέρφια εμείς ενάντια όλους...στις τσακλάρεςκαραπου μας!!! Ultras Prevezas..Gate 7 Forever!!!

στις 26/02/2016 02:56
Δεν πειράζει του χρόνου.

στις 26/02/2016 03:22
τελικά αυτοί οι Πορτογάλοι προπονητές πολύ Απατεώνες..και άχρηστοι όλοι, αλλά με καλά cone..

στις 26/02/2016 03:34
Καλα δεδομενο ηταν ο αποκλεισμος ετσι το κανει καθε χρονο οχι οτι ειναι επιτηδες αλλα ξεφουσκωνει ο ολυμπιακος χωρις αμυνα,συνεχεις αλλαγες στο κεντρο και απουσια γκολτζη περα απο φορτουνη....Εγω ομως αλλο θελω να ρωτησω...Πηγε κανεις ταμειο σημερα με τα μπουρδελοματς???

στις 26/02/2016 03:37
gia to penalty parasito exete na peite tipota? Gia th kokkinh pou den peire o olympiakos ? Poutana ths eurwphs olympiake

στις 26/02/2016 03:42
Ekei sti pipa atseabong axaxaxaxaxxaa

στις 26/02/2016 06:24
Πιο καμενη ομαδα δεν υπαρχει μαλακες

στις 26/02/2016 07:11
gia to mono pou stenaxwrihika pou apoklistikame eine, 0ti oi alothriskei den tha ksanaalaksoune omada fetos axaxxaxaxxa....

[+]  lazo1 στις 26/02/2016 07:26

στις 26/02/2016 07:47
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΧΑΧΑ ΚΛΑΡΙΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟ

στις 26/02/2016 08:01
θαρθη και η σειρα σας, τοτε τα λεμε νουμερακια,οσο για τον πεθαμενο θρηλο παντα πρωτος???

στις 26/02/2016 08:41
Fantasou Na min Tous xarize k to penaldi o dietitis!!! Akoma mia for a apodikniete oti Mono edw ftasnei I Glosa Sas...

στις 26/02/2016 08:42
Μόνο για τη Ελλάδα είσαστε στη παράγκα του καραγκιόζη κολο γάβροι....

στις 26/02/2016 08:46
etsi mia zwi na ftanete stin Pigi K N spai I stamna kologauriiii...Eiste Katarameni!!! reeyyyy gia ta tosa k tosa stimena stimena paixnidia edw mesa...

στις 26/02/2016 08:47
Nikiste ton Paok Na xarite Twra k Ta Leme!!!

στις 26/02/2016 08:48
k europi tou xronou palli!!! Xerete esis Fasis Omilon!!! Kai Spiti!!!

στις 26/02/2016 08:49
TO TRENO TIS EUROPIS EPISTREFI!!!

στις 26/02/2016 08:52
mpamiass

στις 26/02/2016 01:27

4 kathe xrono ta idia me tous axristous [epitelous kai enas gavros pou vlepi kathara]

στις 26/02/2016 08:58
PRISON - BET = 4-1 THA ERTHI PIA ANTERLEXT. DRAGON7 = STO IMIXRONO [ POUTSAAAAAAAAAA SAS PONAI I OMADA MAS!!!!!]

στις 26/02/2016 09:13
απο τα 16 γκοολ ο φορτουνης τα 11 με πεναλντυ ....αρε σανο που σας ταιζουν .....αυτα τα παιχτακια ο νικολουδης ο αντονιου και ο κουις τα ειχαν για πλακα ...ακου φορτουνης δωστους σανο με ντοπα....

στις 26/02/2016 09:20
Ωραία paparatzas πες μας ποιος είναι ο αντίπαλος μας στην Ελλάδα πόσους βαθμούς διαφορά έχει από εμάς, τι έχει κάνει στους αγώνες μεταξύ μας και τι έχει κάνει στην Ευρώπη.

στις 26/02/2016 09:21
Γιατί δεν μπορείς να λες κάτι χωρίς να το τεκμηριωνεις

στις 26/02/2016 09:38
Megali emfanisi apo ton soyltano tis bananias.allwste kai gia ayto apo to 17-18 den vgazoyme apeyteias omada stin eyrwpi.kai kalo tha mas kanei.kanonika thatser theloyme.Wraia mera kata ta alla.kseftylistike pali o thrynos tis ellados kai tha ksespasei me tessara sto parartima tin kyriaki.

στις 26/02/2016 10:01
ΑΧΝΕ ΘΑ ΣΗΚΩΣΟΥΜΕ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΟ ΑΧΝΕ

στις 26/02/2016 10:12
Edw kai 2xronia sta prwtoselida oi thrynos to sikwnei to eyrwpaiko.bravo thryne moy.

στις 26/02/2016 10:50
ΕΣΕΙΣ, ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΚΑΜΠΑΛΙΩΤΕΣ!

στις 26/02/2016 10:53
ξεφτιλα θαναηλακη!!!!!!!!!τον φαγατε το σπυροπουλο!!!!!!!!!!!!!1

στις 26/02/2016 11:14
FORTOUNHS-17

στις 26/02/2016 10:50

1 ΕΣΕΙΣ, ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΝΙΚΕΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ, ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΚΑΜΠΑΛΙΩΤΕΣ! [FISA NA KRIOSI]

στις 26/02/2016 11:21
akyros.gr δεω ξέρω τι ηλικία είσαι. Εγώ δεν μιλάω για φέτος αλλά για 'ολα αυτά τα χρόνια που η παράγκα ξέσκιζε τον κάθε ένα που σήκωνε κεφάλι. Αν είσαι αντικειμενικός,θα δεις ότι από εποχής Κόκκαλη κι εδώ,οι μισοί τίτλοι σου είναι στο α βα βα.Τα λεφτά που πήρες κάθε χρόνο μόνο από τους ομίλους του CHL,που μάλιστα ως "πρωταθλητής" έμπαινες κατευθείαν,σου έφταναν και για μεταγραφές και για προοπτική ανάπτυξης.Είναι μεγάλη κουβέντα.Τόση χολή από μη ολυμπιακούς,δεν είναι τυχαία.Επιτέλους,οι ολυμπιακοί, σκεφτείται.

στις 26/02/2016 11:34
Ακόμα και κάποιος καλός παίκτης που θέλει να φανεί περισσότερο,πού θα προτιμήσει να παίξει; Μα στην ομάδα που θα πάρει πρωτάθλημα,θα παίξει CHL κλπ. Με αυτά και αυτά και σιγά σιγά,χρόνο με το χρόνο άνοιξε η ψαλίδα........Είναι μεγάλη κουβέντα σου λέω,άστο.

στις 26/02/2016 11:35
2 γκολ απο την καμπαλα εμεις....3 γκολ απο την αντερλεχτ ο θρυλος.....με το 10πλασιο μπατζετ.....μια χαρα!!!!

στις 26/02/2016 12:10
ντροπη...

στις 26/02/2016 12:52
PARTEEEEEE TOOOOO KOLOGAUROI MOUNIAAAA GAMW TON PEIRAIA

στις 26/02/2016 13:56
Penalti μαιμου ο γαυρος και παλι ποοοοοτααααααααα

στις 26/02/2016 14:55
mages auto ine to megalio tou olimpiakou na exi katastrepsi ta panta stin ellada k na troi poutses sto giouropa apo ton 5 tou belgiou na ti xereste tin poutano omada sas ....k kati allo den xero an to exete xanadi epagelmaties pektes na sernonte apo kourasi apo to 70 tetio mina xwris pola mats sta podia entaxi mono se erasitexniko protathlima exo di na gonatizoun pektes apo kourasi tous lipithika eleos ala etsi ine otan stin ellada kerdizis xwris na kanis tpt ta kanoun ali gi auto stin europi se trexi i anderlext xoxaoxaoaxoaxxaoxoxaoxoxxaoxaoaxoxaxoaxoxaoxaoxaoaxoxaoxxoxaoaxokimismena xipnate reeeeeeee

στις 26/02/2016 15:00
ela τον πουλο..σκατογαυροι...ΠΟΥΤΣΑΑΑΑΑ

στις 26/02/2016 15:20
Μαλακες ειλικρινα τωρα. Δεν ειδα τρο ματς γιατί γενικά δεν βλέπω τον διορισμένο,αλλά κάθισα να δω τα στιγμιότυπα για να γουστάρω.Αν υπήρχε ηθική σε αυτήν την κωλοομάδα,το πέναλτυ κατ' εντολή προπονητή έπρεπε να εκτελεστεί επίτηδες στα πουλιά.Έχεις και τον χαζό που κάνει την αναμετάδοση να ουρλιάζει.Σιγά το καλσόν παληκάρι.Η απόλυτη ξεφτίλα.

στις 26/02/2016 15:43
paparxida i paranka jekinai apo ton bardinogiani aoto to jeri oloi i ellada i koula pire 3 protaulimata me ton gatoula eki na dis paranka mas zalizete ta arxidia xoris logo

στις 26/02/2016 15:45
kako eine na grafoun autoi pou jeroun mpala oxi oloi i ponemeni

στις 26/02/2016 17:17
krimas re pousti mou apoklistikame kai den tha ksanaalaksete omada gia ayto stenaxorieme pio poli xaxxaxax....

στις 26/02/2016 17:27
ενας κραταγε μεταλλο,απο ευρωπαικες πορειες,κλπ..κλπ..αλλα μια φορα και ενα καιρο,τον λεγανε παο!!!τωρα ειναι πουθεναδες.οσο για εμας.εκτος του στοιχηματος,που καλα,κανουνε,οι παικτες να μην κοιτανε συναισθηματικα,και οπαδικα τα παιχνιδια,να κοιτανε πως να μπορουν,να τους παιρνουν,λεφτα,μικροποσα..μικροποσα.και αυτο καλο.ειναι.για τον ολυμπιακο.ως ολυμπιακος ουδεν σχολειο.εκτος του 10''λεπτου.στο πρωτο ημιχ.και μετα λιγο μετα τον τραυματισμο,του ντουρμα.στη θεση του ο ντομινγκεζ.αυτος εκανε λιγο πολυ και προσπαθησε να κανει παιχνιδη,με μια πασα,να βγαζει σε κενο χωρο,αλλα ποιος τον ακολουθει ειναι το θεμα;;ποιος το κολοπαιδο,ο φουρτουνης,που τον καναμε ξαφνικα παικταρα,μετα την αρσεναλ,με το γκολ,απο το κορνερ.που δεν μπορουσε να κοντρολαρει τη μπαλα,δε μπορουσε μια σωστη πασα να περασει,η ο ιντεγιε,δεν εβαζε πιο δυνατα το κορμι του,να κερδισει μονομαχιες, η καμια κοντρα!!ποιος ο μαλακας,ο περδικας,που εχασε εξεπαφης ηστερα απο πασα του ντομινγεζ,το 2-0,αμπαλος οπως οι περισσοτεροι του

στις 26/02/2016 17:32
ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΒΕΡΟΙΑ, ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ.

στις 26/02/2016 18:19
ποναει το κωλαρακι γαυρακια εεεε?????ετσι παντα τετοια!!!!!!

στις 26/02/2016 18:33
lazo1 ή μάλλον xazo1....τι θες να μας πεις τώρα; Ουσιαστικά,όταν λες "η παράγκα ξεκινάει",παραδέχεσαι την παράγκα και απλά μας λες ότι πήρες την σκυτάλη από τον βάζελο.Άξιος. Να και ένα γαυράκι που το παραδέχτηκε.Για xazos1 τουλάχιστον είσαι τίμιος.

στις 26/02/2016 18:39
Ο θαναηλάκης η φοβόταν μην τον απολύσει ο χοντρός όπως τον Σπυρόπουλο η είναι και αυτός σαν τους άλλους που πανηγυρίζουν ακόμα και όταν νικάν με διαιτησία.

στις 26/02/2016 19:02
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!

ΑΝΤΕ- ΡΛΕΧΤ!!!

στις 26/02/2016 19:19
paxios......pΑΞΙΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

στις 26/02/2016 20:10
ΚΟΙΤΑ ΠΟΙΟΙ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ. ΕΞΗ ΩΡΕΣ ΠΑΙΖΑΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΛΑ ,ΓΚΟΛ ΔΕΝ ΒΑΛΑΤΕ.

στις 26/02/2016 20:27
ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ.

ΩΡΑΙΟ ΠΕΝΑΛΤΥ....ΘΕΛΑΤΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΡΟΜΠΕΣ. ΠΟΣΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΣΤΕ?

ΝΑ ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.... ΓΙΑ ΤΑ 7 ΣΚΑΤΑ

στις 26/02/2016 20:42
ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΚΑΝΑΝΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ ΓΑΥΡΟΙ!

ΜΟΝΟ ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΟΦΗ!

στις 26/02/2016 21:41
bravo stin andrelext to aksize

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.