«Είναι οι Έλληνες οι πιο τρομακτικοί οπαδοί στο ποδόσφαιρο;» (video)

«Είναι οι Έλληνες οι πιο τρομακτικοί οπαδοί στο ποδόσφαιρο;» (video)



Βίντεο-αφιέρωμα για τις παραδοσιακές κόντρες των ελληνικών ομάδων και το οπαδικό κίνημα στη χώρα μας έκανε το κανάλι του Copa90 στο Youtube, παρουσιάζοντας πλάνα από την ατμόσφαιρα που δημιουργούν οι οργανωμένοι οπαδοί των τριών μεγάλων ομάδων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη.

«Είναι οι Έλληνες οι πιο τρομακτικοί οπαδοί στο ποδόσφαιρο;». Αυτός είναι ο τίτλος στο βίντεο-αφιέρωμα του «Copa90», το οποίο ασχολήθηκε για ακόμα μια φορά με το ελληνικό ποδόσφαιρο, παρουσιάζοντας αυτή τη φορά το οπαδικό κίνημα των ομάδων.

Το βίντεο αναφέρεται συγκεκριμένα στην Αθήνα και την Θεσσαλονίκη εστιάζοντας στους Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ, Άρη και Ηρακλή. Δείτε το βίντεο:




Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

Σχολιασμός

16 σχόλια:

[+]  t4sos στις 22/02/2016 21:55

στις 22/02/2016 21:55
ΚΑΦΡΙΛΑ...........

[+]  stasoumugdala στις 22/02/2016 22:26

στις 22/02/2016 22:26
Eimaste Treloi

[+]  paxar0s2 στις 22/02/2016 22:44

στις 22/02/2016 23:06
θα έπρεπε να ντρεπόμαστε

στις 22/02/2016 23:17
Για καλό το λέει βρε άσχετοι.

στις 22/02/2016 23:18
ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΥΘΥΝΕΤΑΙ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ!

[+]  mangas01 στις 22/02/2016 23:22

στις 23/02/2016 00:35
Μετά τους Ρώσους και τους Πολωνούς, σειρά πήραν οι Ultras από τη Βουλγαρία που συμφώνησαν σε κώδικα τιμής, σε μια προσπάθεια καταπολέμησης μιας πρόσφατης αναζωπύρωσης των επεισοδίων! Ο κώδικας έγινε δεκτός από τους οπαδούς της ΤΣΣΚΑ, της Λέφσκι, της Λοκομοτίβ, της Σλάβια, της Πλόβντιβ, της Μπότεφ, της Μπερόε, της Βάρνα, της Τσέρνο Μόρε και της Μπουργκάς. Μάλιστα, είναι στο χέρι τους να περάσουν το παράδειγμά τους και στις μικρότερες ομάδες.

Ο κώδικας τιμής αναφέρει μεταξύ άλλων: Απαγόρευση των όπλων κατά τη διάρκεια επεισοδίων μεταξύ τους. Καμία επίθεση πολλών σε λίγους, ο αριθμός οπαδών πρέπει να είναι περίπου ο ίδιος.

Καμία επίθεση σε οπαδό που έχει βγει... νοκ άουτ και είναι αδύναμος να παλέψει.

Καμία επίθεση σε γυναίκες και παιδιά, ενώ δεν αναζητούν «μάχες» σε χώρους εργασίας ή όταν οι αντίπαλοι είναι στα σπίτια με τις οικογένειές τους.

Καμία καταγγελία στην αστυνομία για άλλους οπαδούς!

Οποιος δεν ακολουθήσει τον κώδικα τιμής μπορεί να τιμωρείται από τη δική του ομάδα.

Απαγορεύοντ

στις 23/02/2016 00:36
Απαγορεύονται οι κλοπές στη διάρκεια των επεισοδίων.

Ναι στην προώθηση της «clear fight». Καμία καταστροφή γκράφιτι των αντιπάλων

στις 23/02/2016 01:40
Αλλη μια πρωτια ξεφτιλας!!! Απο εδω ξεκινησε ο πολιτισμος ζητω μας!!!!!!!!

στις 23/02/2016 18:26
Οι χειρότεροι οπαδοί είμαστε, οι πιο κάγκουρες, μαλάκες, κρυφοαδερφάρες και ψευτόμαγκες που μόνο ο τσαμπουκάς και το τάχα ξύλο μας νοιάζει. Ντροπή μας.

στις 23/02/2016 19:18
ΟΠΩΣ ΣΕ ΟΛΑ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ Ο ΤΟΜΕΑΣ ΤΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΕΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΗΜΕΝΟΣ... ΠΟ

ΛΥ ΚΑΦΡΙΛΑ ΚΑΙ ΑΛΗΤΕΙΑ

στις 23/02/2016 19:40
γενικα απο τις καλυτερες κερκιδες ! η ελλαδα οπως και η κυπρος εχουν πολλες καυτες εδρες

στις 23/02/2016 19:53
λιγο ως πολυ αναμενομενο...αλλα στο παγκοσμιο ποδοσφαιρο υπαρχουνε και χειροτερα,αν μιλαμε για παγκοσμια πρωτια.υπαρχουνε και χειροτερα!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.