Πριμέρα Ντιβιζιόν: Γκέλα και στο -9 η Ρεάλ

Πριμέρα Ντιβιζιόν: Γκέλα και στο -9 η Ρεάλ



Η Ρεάλ πραγματοποίησε κακή εμφάνιση και ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Μάλαγα στην Ανδαλουσία, μένοντας πλέον στο -9 από την πρωτοπόρο Μπαρτσελόνα. Γκολ οφσάιντ και χαμένο πέναλτι ο Ρονάλντο.

Μετά από τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, η Ρεάλ έμεινε στο 1-1 με την Μάλαγα στο «Ροσαλέδα» και πλέον μοιάζει ακατόρθωτο να προλάβει την Μπαρτσελόνα, όντας στο -9 από την κορυφή.

Η «βασίλισσα» έδειξε ξανά το κακό πρόσωπο της στα εκτός έδρας ματς και η Μάλαγα είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες με Χουάνμι (19’΄) και Ορτά (21’) για να πάρει το προβάδισμα. Η Ρεάλ απάντησε στις ευκαιρίες στο 23’, με τον Καμενί να νικά σε τετ-α-τετ τον Χεσέ. Δέκα λεπτά μετά η «βασίλισσα» κατάφερε να προηγηθεί με κεφαλιά του Ρονάλντο, όμως το γκολ θα έπρεπε να ακυρωθεί, καθώς ο Πορτογάλος ήταν ξεκάθαρα σε θέση οφσάιντ.

Ένα λεπτό μετά το γκολ, ο Πορτογάλος κέρδισε πέναλτι από τον Ουέλινγκτον, όμως ο Καμενί τον νίκησε από την άσπρη βούλα, κρατώντας το 1-0. Η Μάλαγα γλίτωσε το δεύτερο γκολ και στο 39’ «άγγιξε» το 1-1, όμως ο Νάβας έδιωξε με το πόδι το σουτ του Τσοπ. Ο Κοσταρικανός γκολκίπερ ήταν εντυπωσιακός και στο 50’ πραγματοποίησε νέα μεγάλη επέμβαση σε σουτ του Ορτα (η μπάλα κόντραρε στον Νάτσο και άλλαξε πορεία).

Η Μάλαγα πίεσε για την ισοφάριση και στο 66’ ο Αλμπεντόσα τιμώρησε την άμυνα της Ρεάλ, «γράφοντας» από κοντά το 1-1. Μάλιστα, οι Ανδαλουσιανοί θα μπορούσαν να ολοκληρώσουν την ανατροπή στο 75’ όμως ο Νάβας έδιωξε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Τσαρλες. Η Ρεάλ δεν κατάφερε σε κανένα σημείο να απειλήσει και πλέον καλείται να τα δώσει όλα το επόμενο Σάββατο (27/2) στο ντέρμπι της Μαδρίτης κόντρα στην Ατλέτικο.



Ομάδες που αφορά: ΜΑΛΑΓΑ, ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ

Σχολιασμός

15 σχόλια:

στις 21/02/2016 21:04
Πουτσα στην ρεαλ...

στις 21/02/2016 21:31
σιγα την ρεαλ

στις 21/02/2016 21:49
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ Η ΡΕΑΛ ΑΛΛΑ Η ΜΑΛΑΓΑ ΜΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ!

στις 21/02/2016 22:09
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ακομα κλαιω με τα χαλια σας παλτα!!ΤΙ ΓΚΟΛΑΡΑ ΟΦΣΑΙΤ ΗΤΑΝ ΑΥΤΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ?!?!!? ΠΟΠΟΠΟΠΟ

Αυτοι ειστε προηγηθηκατε με γκολ, καθαρο οφ-σαιτ και στον αντιποδα η μαχητικη μαλαγα σας αφησε στον τοπο!!!..

(!)Ηρθε ο ΖΙΝΤΑΝ ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΘΑ ΣΚΙΣΕΤΕ ΕΙΠΑΤΕ! (Αλλα εσεις νικησατε Ρομα και χεστηκατε για πρωταθλημα!)

ΔΩΡΕΑΝ ΔΩΡΑ:ΛΟΙΠΟΝ,ΔΙΝΟΥΜΕ KΥΑΛΙΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟ ΜΑΔΡΙΛΕΝΟ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΛΙΦΙΤΖΟΥΡΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ!ΣΤΟ (-9) ΕΧΕΙ ΨΟΦΟΚΡΥΟ ΣΟΥΡΙΕΛΑ!

ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΟΥΒΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΤΕ ΟΛΟΙ !

--ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ Ο ΡΟΝΑΛΝΤΟ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΑΝΤΟΣ ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ Ο ΚΟΜΠΛΕΞΑΚΙΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΝΑΛΝΤΙ ΤΟΥ ΜΕΣΣΙ,ΑΛΛΑ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΑ "ΚΟΛΟΜΕΡΙΑ" ΤΟΥ ΚΟΝΤΟΥ!

Ενα χαρτομαντηλο για τις δυσκολες στιγμες σας ειναι ευκαιρο! Υ.Γ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΝΤΙΣΛΑΙΚ! ALOHA ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΗΑΗΑ SOYREAL!

στις 21/02/2016 22:41
ο γαυρος να δεις πουτσες στην ευρωπη που τρωει παλιομαλακα stasoumugdala,και εσυ ρε αρχιδι μανωλη τι σιγα την ρεαλ λες ρε αμπαλε κολοαριανε λες και ο αρης ειναι υπερομαδαρα,αντε γαμηθειτε ρε

στις 21/02/2016 22:52
Τελειωσανε τα γλιφιτζουρια , δεν προλαβες να παρεις ενα να πιπιλησεις και στενοχωρηθηκες μαλλον!

στις 21/02/2016 22:56
Το ειπαμε πολλες φορες αν δε φυγει ο γκευ ο cr7 απο την ρεαλ ομαδα δε θα γινει και θα τρωτε συνεχεια πικρες!!!!!!!!

στις 21/02/2016 23:17
genius megale xalarose re file! les kai se kane tpt i real madritis! les kai sou pire to glifitzouri apo ta xeria i sou exise kana kafe! coolare ligo!den xriazete na grafis olokliri ekthesi!

στις 21/02/2016 23:37
t4sos πατωνεις;χαχαχαχαχαχαχαχ ξεκωλιασμενο τραβελι, τσαπου.....χαχαχ

στις 21/02/2016 23:57
axxxxxxx prepei na sas ponaei polu auti i omada gia na sxoliazete se ka8e agwna tis kai se ka8e la8oi pou kanei.....

ti na kanoume oi apousies fenontai mono auto exw na pw kai kraste oso 8elete

στις 22/02/2016 01:28
Γκολ οφσάιντ και χαμένο πέναλτι ο Ρονάλντο. MONO GIA TON T4SO TO KATHISTERIMENO THELW NA TO DEI3W ALLIOS DEN ASXOLOUME KAN APLA EPEIDH EINAI VLAMENO K THELW NA TO DEI GIA NA MIN MILAEI META POLU POLU GIA BARCA TO SFALMA TIS FUSEOS TO PISTIRIKI!

στις 22/02/2016 10:30
ade gia klapsiano ronaldo potsaaaaaaa

στις 22/02/2016 19:01
που ειναι η ομαδαρα ρε μαλακα zintan paparaaaaaaaaaaaa

στις 22/02/2016 20:04
contri2012?h omada einai ekei pou exei 10 champion kai eseis ta [email protected]@ri@ m.Epishs mhn ksexnate ton ZIDANE,autos sas [email protected]

στις 24/02/2016 00:06
Καλα χοροπηδα μονος σου εσυ γιατι αυτα που λες ηατν το 21'

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.