Σούπερ Λιγκ: Διέλυσε τον Ατρόμητο ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Διέλυσε τον Ατρόμητο ο Ολυμπιακός



Ο Ολυμπιακός φόρτσαρε στο δεύτερο ημίχρονο και διέλυσε με 4-0 τον Ατρόμητο στο «Γ. Καραϊσκάκης» πριν την κρίσιμη ρεβάνς με την Άντερλεχτ για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ. Τσόρι (10’), Πουλίδο (65’), Καμπιάσο (74’) και Φορτούνης (85΄) οι σκόρερ για την ομάδα του Σίλβα, που θέλει μια νίκη για την μαθηματική κατάκτηση του τίτλου.

Μετά τις δύο σερί ήττες κόντρα σε ΑΕΚ και Άντερλεχτ, ο Ολυμπιακός επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στα νικηφόρα αποτελέσματα, διαλύοντας με 4-0 τον Ατρόμητο στο «Γ. Καραϊσκάκης». Ο Μάρκο Σίλβα προχώρησε σε εκτεταμένο ροτέισον, κάνοντας οκτώ αλλαγές, σε σχέση με το αρχικό σχήμα στο Βέλγιο. Οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν ωραίο ποδόσφαιρο, πέτυχαν τέσσερα γκολ και θέλουν άλλη μια νίκη για να κατακτήσουν και μαθηματικά το πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στο 10ο λεπτό του αγώνα, χάρη σε τρομερό γκολ του Τσόρι. Ο Αργεντινός πήρε φανέλα βασικού και δεν άργησε να χριστεί σκόρερ, «γράφοντας» το 1-0 με δυνατό δεξί σουτ έξω από την περιοχή.

Ο Ατρόμητος είχε μεγάλη ευκαιρία για να απαντήσει άμεσα, καθώς στο 11’ ο Παπαδόπουλος βγήκε απέναντι στον Ρομπέρτο, αλλά το πλασέ του έφυγε δίπλα από τα δοκάρια.

Ο Ολυμπιακός συνέχισε να ασκεί πίεση, έχοντας σημαντική στιγμή στο 21’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσόρι, που πέρασε λίγο άουτ. Δύο λεπτά μετά, το σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή έφυγε δίπλα από τα δοκάρια του Ατρόμητου και στο 28’ η κεφαλιά του Πουλίδο από πλεονεκτική θέση, δεν δυσκόλεψε τον Μπάρκα. Αντίθετα, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων απόκρουσε με υπερένταση το δυνατό σουτ του Φουστέρ στο 31’, διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ.

Δύο λεπτά μετά, ο Ρομπέρτο χρειάστηκε να επέμβει, πραγματοποιώντας εντυπωσιακή απόκρουση σε κεφαλιά του Μπρίτο μέσα από την μικρή περιοχή. Ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού χειροκροτήθηκε από τον κόσμο και στο 36’ πραγματοποίησε νέα επέμβαση σε δυνατό σουτ του Ουμπίδες έξω από την περιοχή.

Οι Περιστεριώτες είχαν κερδίσει μέτρα και πίεζαν για την ισοφάριση, έχοντας άλλες δύο σημαντικές ευκαιρίες για το 1-1. Στο 37’ η κεφαλιά του Παπαδόπουλου από τη μικρή περιοχή έφυγε άουτ και στο 38’ ο Ρομπέρτο μπλόκαρε το σουτ του Ουμπίδες.

Ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού κράτησε το μηδέν και στο 40’ ο Κολοβός θα μπορούσε να κάνει το 2-0, όμως κόπηκε τελευταία στιγμή από τους αμυντικούς του Ατρόμητου. Δύο λεπτά μετά, ο Πουλίδο αστόχησε με σουτ από το ύψος της περιοχής και στο 45’ ο Φουστέρ κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας, όμως το σουτ του ήταν άστοχο.

Ο Φουστέρ απείλησε ξανά στο ξεκίνημα της επανάληψης, με τον Μπάρκα να αποκρούει δύσκολα το σουτ του Ισπανού στο 56’. Η πίεση του Ολυμπιακού απέδωσε καρπούς στο 65’, με τον Πουλίδο να χρίζεται σκόρερ από κοντά, έπειτα από ωραία πάσα του Κασάμι. Στο 67’ ο Κολοβός αστόχησε σε τετ-α-τετ και στο επόμενο λεπτό ο Σίλβα τον απέσυρε μαζί με τον Κασάμι για να ρίξει στο ματς τους Ιντέγε και Φορτούνη.

Στο 73’, Τσόρι, Φορτούνης και Φουστέρ συνεργάστηκαν εξαιρετικά, αλλά ο Μπάρκας έδιωξε σε κόρνερ το σουτ του Ισπανού. Ωστόσο, ο Ολυμπιακός επωφελήθηκε από το κόρνερ και έφτασε σε 3ο γκολ με κοντινό σουτ του Καμπιάσο. Οι γηπεδούχοι είχαν την πλήρη υπεροχή και στο 85’ έβαλαν το… κερασάκι στην τούρτα…. Ο Ιντέγε βγήκε από πλάγια θέση και έδωσε στον Φορτούνη, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-0, φτάνοντας τα 16 γκολ στο πρωτάθλημα.

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Βούρος, Ντα Κόστα, Μαζουακού, Κασάμι (68' Ιντέγε), Καμπιάσο, Ντομίνγκες (79' Μπουχαλάκης), Κολοβός (69' Φορτούνης), Φουστέρ, Πουλίδο.

Ατρόμητος: Μπάρκας, Φυτανίδης, Μπρίτο, Ουσέρο (75' Κούρος), Ούμπιδες, Στόιτσεφ (80' Ματέι), Κιβρακίδης, Μπιτόλο, Λαζαρίδης, Γροντής, Παπαδόπουλος (71' Λε Ταλέκ).



Ομάδες που αφορά: ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Σχολιασμός

48 σχόλια:

στις 21/02/2016 17:18
TI OMADA INE AUTI RE MLK CL KAI EUROPA PEZI? WOW RESPECT

στις 21/02/2016 17:28
TI OMADA INE AUTI RE MLK CL KAI EUROPA PEZI? WOW RESPECT

malakas geniese dn ginese

στις 21/02/2016 18:04
OSFP-OSFP PERISTERIOY 4-0.ETSI META TO KSEVRAKWMA ALLI MIA EPIDEIKSI PSEYTOANWTEROTITAS TOY SOYLTANATOY.TSOYZEI TO 50-50 VAGGELI.

στις 21/02/2016 18:07
Και έλεγα εγώ ένας αεκτζης δεν θα εμφανιστεί; Που μετά το 4-0 δεν σας βρίσκαμε πουθενά πριν μια βδομάδα αναστηθηκατε πάλι. Επίσης δεν γίνεται άρθρο του ολυμπιακου χωρίς να σχολιάσει ο τ4σος και ο Αντιχουλιγκανος.

στις 21/02/2016 18:10
Πριν λέγατε ότι θα δίναμε το ματς στον ατρόμητο, τώρα που κερδίσαμε λέτε ότι μας το έδωσε ο ατρόμητος.

στις 21/02/2016 18:21
Auta ginontai otan exoume diaitisia 50-50 kai makria apo apeiles exwterikwn paragontwn pros daitites!

στις 21/02/2016 18:22
Me liga logia auta exoume otan prwtagonistes einai oi podosfairistes!

στις 21/02/2016 18:25
Αναμενομενο αποτελεσμα. Ο ατρομητος που δηθεν καιγεται για βαθμους ανοιξε ποδια, και επαιξε μπαλα στο κυπελλο, απεκλεισε τον ΠΑΟ .

στις 21/02/2016 18:45
Leon 64. ΜΑΘΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΜΩΡΗ ΜΠΑΛΟΤΣΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΑΞΕ . ΜΑΘΕ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ! τιν γραφει ο ασχετος... ΤΗΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΦΟ

στις 21/02/2016 18:54
Ρε Ακυρε παλι με τα παραπλιγηκα ασχολεισαι,αυτοι,δεν εχουν τυποτα να ασχοληθουν,καλα κανει και γαμαει ο θρυλος συνεχεια,την πουτσα τιν εχουν μονιμα μεσα τους.

Υ

Apo tepeleni eimai alla to pezo ellinas

στις 21/02/2016 18:57
Τέσσερα με την ΑΕΚ

Τέσσερα με τον Ατρόμητο

Κάτσε και στον παγκο της Άντερλεχτ την Πέμπτη να δούμε κάτι χαχα

στις 21/02/2016 19:11
ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ ΜΑΣ ΕΠΕΙΣΕΣ ΜΠΑΣΤΑΡΔΕ

στις 21/02/2016 19:12
Καλά σας τα είπε ο λεον, δεν μπορείτε να του απαντήσετε γιαυτό σχολιάζεται τα ορθογραφικά λάθη του.

στις 21/02/2016 19:13
Εσύ που βρίζεις συνέχεια τ4σο και το παίζεις μαγκάκι του πληκτρολογιου ενώ ακόμα δεν έχεις τελειώσει το σχολείο, είσαι καλύτερος;

στις 21/02/2016 19:31
Τους είπε ο Δέλλας που είναι αεκτζής από κούνια ανοίξτε τα πόδια στον Ολυμπιακό

στις 21/02/2016 19:41
Leon-64

στις 21/02/2016 19:10

0 Πριζονακι και τασουλα σας ενοχλησανε τα ελληνικα μου κεφτεδες του πσ,οσο για την Ελληνικοτητα μου την ξερω καλυτερα απο εσας,φλορακια του κολου

ειναι κωλου* ποτε επιτλεους θα ολοκληρωσεις μια προταση χωρις ενα λαθος?

στις 21/02/2016 19:42
κανω challenge τον λεο64 να πει μια προταση στα ελληνικα χωρις εν αορθογραφικο λαθος

Αν νικησιε δωρο ενας δονητης με τα χρωματα της ελλαδος

στις 21/02/2016 19:44
και προτου απαντησεις.... φταιει το πληκτρολογιου μου που γραφω ετσι ,τουλαχιστον ξερω να γραφω ελληνικα αγραμματε λεον 64

στις 21/02/2016 19:48
ΔΕΛΛΑΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ 4Χ4

4 ΜΕ ΤΗΝ ΑΕΚ,4 ΜΕ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ.

στις 21/02/2016 20:08
αχχααχαχαχαχ... ρε ειστε για τον πουτσο...αχαχαχαχαχαχ με σημαιοφορο την τασουλα απο την βουλγαρια που ειναι τρανσεξουαλ.. τασουλα, δες κοπελα μου το ματσακι της γυφτοομαδα σου.. παλι κατεβαινεις αθηνα και εχεις ανοιχτα τα ποδια...

στις 21/02/2016 20:10
ton kseperasa

στις 21/02/2016 20:25
ΦΥΣΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ LIKE ΟΙ ΜΟΓΓΟΛΟΙ ΟΙ ΓΑΥΡΟΙ, ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΤΥΦΛΩΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΟΥΣ. Prison αστον πηγε να γραψει "επειδη" και εγραψε epoidois ακομα και στα greeklish κανει λαθος το παλικαρι. ΑΧ0ΑΧ0ΑΧ0ΑΧ0Χ

στις 21/02/2016 20:37
τασουλα βουλγαρα βγαλε τον σκασμο μωρη καριολα που εχεις αποψη και για τα ελληνικα .. δες το μπουρδελο σου που ρουφαει αθηναικο καβλι ρε βλακακο.. ρουφιολαααα

στις 21/02/2016 20:42
αποτι βλεπω τα καβλια που σας εχει κερασει ο θρυλος σας εχουν προκαλεσει πονο αβασταχτο, γαμω το dna σας..

[+]  antihooliganos στις 21/02/2016 21:01

στις 21/02/2016 21:44
antihooligane οφητζης εισαι ε;

στις 21/02/2016 21:55
antihooliganos

στις 19/02/2016 22:33:00

ΣΤΟ ΦΙΛΙΚΟ ΓΑΥΡΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ Χ2ΔΠ ΔΙΟΤΙ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΘΑ ΘΕΛΗΣΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΒΑΘΜΟΥΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΤΟΥ, ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΓΩ ΘΕΛΩ Ο ΓΑΒΡΟΣ ΝΑ ΝΙΚΗΣΕΙ.

στις 21/02/2016 21:55
ΣΕ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ 87 ΠΑΠΑΡΕΣ , ΜΑΘΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΡΕ ΧΛΑΜΟΥΤΣΑ ΠΟΝΕΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΑΣ ΓΑΜΩ.

στις 21/02/2016 21:55
antihooliganos

στις 21/02/2016 21:01

ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ. Ο GAY-ATROMITOS ΠΟΥ ΜΕ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΟΦΗ ΜΑΣΟΥΣΕ ΣΙΔΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΤΟΥ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΛΑΓΟ ΣΑΝ ΚΑΛΟ ΤΣΙΡΑΚΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚΑΤΣΕ ΚΙ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΟΥ

στις 21/02/2016 21:57
antihooliganos

στις 21/02/2016 21:02:45

Σχολίασε τον αγώνα ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ:

ΓΑΜΩ ΤΟ ΒΑΖΕΛΟ!

στις 21/02/2016 21:58
ουτε αυτος δεν ξερει τι ειναι

στις 21/02/2016 21:58
t4so θα πω στην μανα σου ότι καθεσαι μεχρι τετοια ωρα στον υπολογιστη ενώ αυριο εχεις διαγωνισμα.

στις 21/02/2016 22:15
Ρωτα την και τι φαγητο εχει αυριο.

στις 21/02/2016 22:26
ΤΑΣΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ?

[+]  t4sos στις 21/02/2016 22:45

στις 21/02/2016 23:04
Από ότι καταλάβατε όλοι τον κράζουν τον τ4σο αλλά σύμφωνα με την άποψη του, όλοι οι άλλοι είναι τρελοί και αυτός ο έξυπνος. Τασούλη αγόρι μου αυτά που σου δίνουν στο σχολείο δεν είναι καραμέλες.

στις 21/02/2016 23:18
Mην ξεχνας φιλε οτι ο Αινσταιν ειπε :

Ειμαι εγω τρελος ή μηπως ειναι ολοι οι αλλοι?

στις 22/02/2016 00:00
Leon-64

στις 21/02/2016 21:25

0 Κοιτα που πρεπει να εξηγιθω,καταρχας δειτε με ακολουθουν 87 ατομα κεφτεδες και εσας ουτε 10 με το ζορι.

axxaxaxaxaxaxa klaio oli tou i zoi ta follow sto agones.gr

στις 22/02/2016 00:03
ο ακιροσ.γρ εντομεταξυ αντιγραφει το γεγονος οτι κανουμε copy paste τα σχολια καποιου και τον κραζουμε απο κατω.εμαθε τωρακ ο ακυρος.γρ να κανει copy paste κ χαρηκε...

στις 22/02/2016 00:05
Τελος δεν ξανασχολουμε εδω μεσα με απαντησεις κ ας γραψει ο παρανοικος o betpros απο κατω οτιδηποτε.Η ζωη σας να μου την λετε ενω σας βαζω στη θεση σας θα σταματησει να αποκτα νοημα.Τασο προτεινω να κανεις το ιδιο δεν υπαρχει ελπιδα εδω μεσα με τα iq κοτοπουλων

στις 22/02/2016 00:12
Εχεις δικιο man.

στις 22/02/2016 00:25
Μιας και αναφέρθηκε ο τ4σος σε έναν επιστήμονα πιο πάνω θα αναφερθώ και εγώ σε έναν. "δυστυχώς το επίπεδο μου δεν μου επιτρέπει να συνεχίσω μαζί σας " Α.Χαριστεας.

στις 22/02/2016 00:25
Ελπίζω να έχετε τουλάχιστον λίγο χιούμορ

στις 22/02/2016 00:56
loipon alothriskei emeis den pigename sxolio giati mathename ala kai sto m...i ths m......a sas mathename trampala gidia mou to pezete kai morfomenei tou kolou xaxaxxaxa....

στις 22/02/2016 01:15
για 10-2 ηταν το παιχνιδι

στις 22/02/2016 08:22
ΤΑΣΟΣ- Ο ΝΕΟΣ ΑΙΝΣΤΑΙΝ

στις 22/02/2016 12:45
Τασο αναθεμασε μαλακα ...χχαχαχαχαχα γαμω τον χριστο σου , νιυμερο...

στις 22/02/2016 19:24
Βρε Χανουμια μας κερδισατε (οπως μας κερδισατε)κ βγαλατε γλωσσα?? θα πρεπει να μαθετε εσεις κ οι βαζελοι Κ (ορισμενοι γαυροι, αδερφια μου, οτι ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ειναι Μεγαλοπρεπης αλλα κ πονηρος!σας δινει καθε χρονο κ κανα παιχνιδι κ μας κερδιζετε κ ειμαστε ολοι ευχαριστημενοι.μη..σας πω οτι θα χασουμε?? στο καραισκακη απο τον αλασκουζω.. κ στον τελικο απο τον μικροαπατεωνακο.. ΤΟ ΧΡΗΜΑ!!! Βλακες μου ΘΕΛΕΙ ΘΥΣΙΕΣ!! ΠΡΟΕΔΡΕ ολοι οι γαυροι μαζι σου. Κανε τη δουλεια σου οπως ξερεις.....

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.