Με κόσμο ο Ολυμπιακός κόντρα στον Ατρόμητο

Με κόσμο ο Ολυμπιακός κόντρα στον Ατρόμητο

Αφορά τον αγώνα ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ


Η έφεση του Ολυμπιακού κατά της απόφασης για την τιμωρία μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών έγινε δεκτή και οι «ερυθρόλευκοι» θα παίξουν με κόσμο στο ματς της Κυριακής (21/2) απέναντι στον Ατρόμητο.

Ο Ολυμπιακός είχε τιμωρηθεί με ποινή μιας αγωνιστικής κεκλεισμένων των θυρών (συν πρόστιμο) για τον αναπτήρα που έπεσε στον Κουλιμπαλί στον εκτός έδρας αγώνα με τον Πλατανιά.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν προγραμματισμένο να παίξουν χωρίς κόσμο στο παιχνίδι της Κυριακής (21/2) με τον Ατρόμητο, ωστόσο η επιτροπή εφέσεων της ΕΠΟ έκανε δεκτή την έφεση των Πειραιωτών και η αναμέτρηση των δύο ομάδων θα γίνει κανονικά με την παρουσία φιλάθλων.

Η ανακοίνωση της ΕΠΟ:

"Η Επιτροπή Εφέσεων της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά την τελευταία της συνεδρίαση έλαβε την εξής απόφαση. Με την υπ’ αριθμ. 8/17-2-2016 απόφασή της δέχεται τυπικά και κατ’ ουσία την έφεση της ΠΑΕ Ολυμπιακός κατά της υπ’ αριθμ. 38/2016 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοβάθμιου Πειθαρχικού Οργάνου της Super League. Εξαφανίζει εκκαλουμένη απόφαση. Κρατεί και δικάζει. Κηρύσσει απαράδεκτη την ασκηθείσα πειθαρχική δίωξη. Διαβιβάζει την δικογραφία στον αρμόδιο Πειθαρχικό Εισαγγελέα για δικές του ενέργειες".




Στοιχεία για τον αγώνα: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
1Χ2OverUnder1X12X2
1.155.5012.001.701.80113.77
Ημ. 1Ημ. ΧΗμ. 2GoalNo Goal
1.482.3510.002.301.40
0-1 Goals 2-3 Goals 4-6 Goals 7+ Goals
3.351.752.9030.00

Σχολιασμός

29 σχόλια:

στις 18/02/2016 16:57
ΧΟΥΝΤΑ.

[+]  lazo1 στις 18/02/2016 17:12

[+]  lazo1 στις 18/02/2016 17:14

[+]  lazo1 στις 18/02/2016 17:18

στις 18/02/2016 17:44
GOYSTARW TOYS TELEYTAIOYS SPASMOYS TIS PARGKAS.OTI AKOLOYTHEI APO EDW KAI PERA EINAI EPIKOINWNIAKOI ANTIPERISPASMOI.TON SEPTEMVRI THA NAI WRAIA XWRIS GKRITZIKI KAI KYR SAVVA STIN EPO GIA PAREA.

στις 18/02/2016 17:45
Kalo afanismo lazo 1

στις 18/02/2016 17:45
Poustoomdada tou beou

στις 18/02/2016 17:54
Ε ταιρεια

Π ροστασιας

Ο λυμπιακου

Καθολου τυχαιο,οσες ενστασεις/εφεσεις/προσφυγες κανει ο οσφπ στην ΕΠΟ να τις δεχεται και να τον δικαιωνει.

lazo1-Οτι και να μας ευχεσαι παραρτηματακι μας αφηνει παγερα αδιαφορους.Η χουντα σας μας εκανε και αυτο το αρρωστημενο καθεστως απο το 97 και μετα μας εκανε αντιολυμπιακους,δεν ειμασταν.

στις 18/02/2016 17:57
Όλως τυχαιως θα κανει η ΑΕΚ εφεση για τα επεισοδια στο περιστερι με τους τρεχα-γκριν και η ΕΠΟ θα τις αρνηθει κατηγορηματικα.Γνωστο το εργακι πια...

στις 18/02/2016 18:18
ευη εμας η επο μας μισει και εφεση να κανουμε στα κομματια θα παει

στις 18/02/2016 18:29
τραγικο θα ηταν απλα για εναν αναπτηρα να πεσει κεκλεισμενων.. ευτυχως η δικαιοσυνη εκανε την δουλεια της και εκλεισε τα αυτια της στις παπαρολογιες των αλλοθρησκων που απο το κομπλεξ τους για εναν αναπτηρα μονο μηδενισμο δεν ζητησαν..

στις 18/02/2016 18:34
Loipon tha to pw mia fora akoma.Grapste to to leme apo flevari.Ton prosexi septemvri i EPO tha fygei apo ta xeria toy fataoyl kai tha erthei se eklekto melissanidi-savvidi.O osfp xwris tin prostasia tis epo kai tis ked ( to idio pragma ) den einai TIPOTA.etsi san gnisios diorismenos tha perioristei se ayto poy toy armozei.Entaksei to katanoisame?ante twra na sas taisei i manoyla sas.Y.G valte twra kai ena erwtimatiko stin symmetoxi twn xartinwn toy xronoy sto ch.l.E Re Glentia poy tha zisoyme.

στις 18/02/2016 18:42
φωτεινε παντογνωστη simoenson πες μου και 5 νουμερα για το τζοκερ... εσυ ξερεις πολλααααααα

στις 18/02/2016 18:52
Simoenson αδερφε εννοειτε οτι χωρις την επο ο οσφπ δεν ειναι τιποτα και αυτο φανηκε και την κυριακη στο μοναδικο παιχνιδι που παικτηκε 50-50 με ομαδα το 1/4 του μπατζετ του ηττηθηκε.Δηλαδη με λιγες καλες προσθηκες και με 50ρισια διαιτησια το πρωταθλημα μπορει να το κτηπησει η ομαδα μας,δεδομενου οτι θα κρατηθει κορμος παικτων.Να δεις που αν γινει καμια στραβη του χρονου και αποκλειστε στα προκριματικα ο γαυρος,ο χοντρος θα την κανει με ελαφρα οπως την εκανε το 10 και ο πρακτορας της σταζι.Εκει ειναι ολο το ζουμι το τσου λου και τα φραγκα της ουεφα.

στις 18/02/2016 18:56
μπλα μπλα μπλα... θα θα θα θα θα θα... ξαναμανα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα... θα θα θα θα θα θα...

ρε μαλακες αεκτζηδες ΕΛΕΟΣ... τοοοοοοοοοσα χρονια πραγματικα δεν εχετε βαρεθει να λετε τα ιδια και τα ιδια... απο το 90 ακουω οτι "την επομενη χρονια τελειωσατε γαυροι" "θα σας κανουμε, θα σας ρανουμε.." βουλωστετο επιτελους ρε μαλακες.. πιο γραφικοι και απο την σαντορινη καταντησατε

στις 18/02/2016 19:07
Kala tha katalaveis ti esti tigris.telos i EPO ara kai telos toy osfp.to ksereis kai esy alliws den tha edines tosi simasia sta logia.kali epityxia simera stoys belgoys.ta eipe kai o mwralis.

στις 18/02/2016 19:16
Κατεσ ρε συ μυγδαλα δηλαδη εμεις οι ΟΠΑΔΟΙ της ΑΕΚ ειμαστε γραφικοι;Τοτε ο γερο Σαββας,ο Καραπαππαρας,ο βλαχο δημαρχος πειραια και ολα τα μελη τελοσπαντων της συμμοριας σας τι ειναι;Παντελονατοι και ψυχαρες;Εγω δεν τα εχω με τον κοσμο του οσφπ,ισα ισα που τον τους αγνους οπαδους του(εστω και αυτους τους λιγους που πιθανον να εισαι και εσυ μεσα),τους σεβομαι,αλλα τη συμμορια σας θα την βριζω μεχρι να διαλυθει ή μεχρι να πεθανω.

στις 18/02/2016 19:38
ΡΕ ΚΟΡΟΙΔΑ,ΚΕΡΔΙΣΕ ΤΗΝ ΕΦΕΣΗ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΤΑ ΜΑΧΑΙΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΕΞΑΡΑΣ ΣΤΑ ΜΑΛΑΚΑ.

στις 18/02/2016 19:50
καλα simoenson δεν νομιζω οτι αξιζει να ασχοληθω μαζι σου.. εχεις μια κασετα που και για τον καιρο να πιασουμε συζητηση τα ιδια θα πεις..

jordan σοβαρα μιλας ρε φιλε.. χθεσινος εισαι στην ελλαδα..; δεν ξερεις τι παιζει..; απο την εποχη του καπετανιου βαρδηνογιαννη μεχρι και σημερα οσοι πρωταγωνιστουν στο ελληνικο ποδοσφαιρο τι ειναι..; ο λογος που πραγματικα σιχαινομαι τηους οπαδους της αεκ ειναι οτι ειστε διπροσωποι.. τοσα χρονια λετε για ηθικη, παραγκες, και και και.. και λετε οτι δεν τα θελετε αυτα κτλπ.. τωρα στην υποψια και μονο οτι πατε να κανετε τα ιδια εχετε ξεφυγει.. αν σας ενδιεφερε το αθλημα, θα καταγγελατε και τα δικα σας και θα ησασταν πρωτοι μαγκες και δεν θα σας μιλουσε και κανεις..αλλα παπαρια..

στις 18/02/2016 19:55
με λιγα λογια, δειτε και την δικη σας καμπουρα..το οτι ησασταν τοσα χρονια στην αφανεια δεν σας δινει αλοθι..απλα επειδη ποτε κανεις δεν ασχοληθηκε μαζι σας την εχετε δει "παρθενες".. ο ψωμιαδης που ηταν βασανιστης της χουντας, εκει γαργαρα..; με καταγεγραμενες απειλες, βασανισμους κτλπ.. μελισσανιδης απο τοτε που ηταν προεδρος παλια σε σας, απειλες με βιτριολι, σβησμενα φωτα, καταδικασμενος για λαθρεμποριο καυσιμων μαζι με τον σπανο του ατρομητου( κατι μηνες φυλακη στα χαρτια, γιατι ενταξει..στο ελλαντα ειμαστε..)

στις 18/02/2016 21:00
1ον)Τον ψωμιαδη τι τον αναφερεις;Ολοι οι αεκτζηδες τον μισουμε,ειναι σαν να σου λεω εγω για κοσκοτα.Η μηπως εστησε παραγκες ο ψωμιαδης και πηρα πρωταθληματα;

2ον)Ο Μελισσανιδης εχει καταστει για λαθρεμποριο κανεις δεν το αρνειται.Οκ,που κολλαει το ποδοσφαιρο;Εδω μιλαμε για λαμογιες στην μπαλα.Και μην μου πεις για τα φωτα πραγματικα γελαει ο κοσμος.Εκεινη την μερα υπηρχε μπλακ αουτ σε ολη την Αθηνα ακομα και στη βουλη ειχε κοπει,ειναι αστεια να πιστευεται οτι κατεβασε ο μελισσανιδης το γενικο.

3ον)Ο καπετανιος ειχε οντως παραγκα που κρατησε για λιγο,αλλα δεν ειχε καμια σχεση με την σημερινη μπανανία πραγματικα.

5ον)Οι αεκτζηδες φιλε μου δεν ειναι διπροσωποι φοραμε παντελονια και δεν θα φταναμε σε αυτην την καταντια να ψηφισουμε αγραμματο δημαρχο μονο και μονο επειδη μας το ειπε το αφεντικο και επειδη προφανως μας δινει και κανα 20ρικο.Παρολα αυτα εγω το πιστευω οτι υπαρχουν και αγνοι ολυμπιακοι στο ξαναλεω.

στις 18/02/2016 21:16
1. φιλαρακι.. γιατι κανεις το ασπρο μαυρο..; δηλαδη ο ψωμιαδης δεν εστηνε..; δεν απειλουσε (δες συνεντευξη πρωην μπασκετμπολιστα της αεκ που ειχε απαγαγει ο μακαρος τον κολλητο του παικτη γτ ο παικτης σκοπευε να φυγει για εξωτερικο επειδη δεν τον πληρωνατε..) τις τακτικες καθε λαμογιοπαραγοντα θελουμε μερες για να τις λεμε.. λιγο να ψαξεις θα βρεις για τον καθενα βιβιοθηκη ολοκληρη..

2. δεν ημουν στην αθηνα και δεν ξερω.. πρωτη φορα την ακουω παντως αυτη την εκδοχη, και δεν νομιζω να γινοταν τοσος ντορος αν ισχυε αυτο που λες..

3. ο καπετανιος εκανε σουλατσα με πιστολια στα επισημα, και απειλουσε μπατσους στην φυσουνα στο παο-αεκ.. ολοι σουζα μπροστα του.. οχι και δεν εχει καμια σχεση με τα σημερινα..

στις 18/02/2016 21:21
4.διπροσωπους σας αιτιολογησα γιατι σας ειπα.. αν οντως γινουν τα πραγματα οπως τα λετε, και παντελονατοι δεν θα ειστε..και διπροσωποι θα ειστε.. αυτο θα το δειξει το μελλον, και η συμπεριφορα σας..

οπως ειπες οτι αυτο που ανεφερα με το λαθρεμποριο ηταν ακυρο,με την σειρα σου και αυτο για τον δημαρχο δεν εχει να κανει με το ποδοσφαιρικο κομματι.. αλλα μιας και το ειπες, και συ αν ειχες στην φιλαδελφεια εναν βαζελο που δεν εχει κανει ΤΙΠΟΤΑ για την καλυτερεψει της ζωης σου τοσα χρονια, σιγουρα θα δοκιμασεις κατι νεο.. ανεξαρτητα αν αυτος λεγετε μωραλης η' φουφουτος.... εδω ρε φιλε εχει βγει ο φασουλας στον πειραια..στν μωραλη κολλησες .. τεσπα.. επειδη πεταξες μπιχτη για μεροκαματα, πες μου οχι πολλες.. αλλα ΜΙΑ ομαδα που δεν πληρωνει για "προστασια"...

στις 18/02/2016 21:55
ΠΑΕ κρατική.

στις 19/02/2016 10:43
Stasoy Vaggela Mygdala...............Vre kalws ta paidia......idoni to klama toy thrynoy........ton septemvri tha nai wraia...allazoyne ta kozia sto goudi.......

στις 19/02/2016 12:03
μια μαντρα αρχιδια θα μας κλασετε

στις 19/02/2016 12:09
περιεργο!δεν περιμενα τετοια αποφαση για το νουρ ουαν

στις 19/02/2016 12:15
Re file toylaxiston se plirwnoyne apo tin Pae h' ton kaneis epeii den exeis kati allo?thelw eilikrini apantisi.

στις 19/02/2016 14:53
Ρε simoenson21 και εγω το ειδα με το μαλακα το μωραλη στις ειδησεις αλλα δεν μπορω να το βρω στο youtube να τους ξεκολιασουμε!!!!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.