Έντεκα μήνες αήττητη στην έδρα της η Άντερλεχτ

Έντεκα μήνες αήττητη στην έδρα της η Άντερλεχτ



Αήττητη για σχεδόν ένα χρόνο στην έδρα της είναι η Άντερλεχτ, η οποία το βράδυ της Πέμπτης (18/2) θα υποδεχτεί τον Ολυμπιακό για το πρώτο παιχνίδι της φάσης των «32» του Γιουρόπα Λιγκ.

Ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στις Βρυξέλλες για το πρώτο ματς με την Άντερλεχτ στο «Κονστάντ Βάντεν Στοκ», έχοντας στόχο να φύγει με ένα θετικό αποτέλεσμα, ώστε να πάρει το πάνω χέρι για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ.

Στην Άντερλεχτ ποντάρουν πολλά στη δύναμη της έδρας τους, όπου τους τελευταίους έντεκα μήνες αγνοούν την ήττα.

Συγκεκριμένα, η τελευταία ήττα των «μοβ» στην έδρα τους ήταν από την περσινή πρωταθλήτρια Γάνδη, στις 15 Μαρτίου του 2015 με 2-1. Από τότε, σε 22 εντός έδρας αναμετρήσεις σ’ όλες τις διοργανώσεις, μετρούν 16 νίκες και 6 ισοπαλίες.

Υπενθυμίζεται, ότι ο Ολυμπιακός έχει ευχάριστες αναμνήσεις από το «Κονστάντ Βάντεν Στοκ», καθώς τον Οκτώβριο του 2013 είχε κερδίσει με 3-0 με την βελγική ομάδα, χάρη στο χατ-τρικ του Κώστα Μήτρογλου.



Ομάδες που αφορά: ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ, ΓΙΟΥΡΟΠΑ

Σχολιασμός

23 σχόλια:

στις 16/02/2016 14:46
Και μαλλον θα μεινει αηττηση ...

στις 16/02/2016 14:47
Είναι καλή ομάδα, ειδικά στις αντεπιθέσεις θέλει προσοχή

στις 16/02/2016 15:15
Αυτο ειναι το μεγαλο παιχνιδι για τον Ολυμπιακο. Ελπιζω να δω εναν πολυ καλο παιχνιδι και φυσικα ενα καλο αποτελεσμα για τον ΟΦΣΠ.

Ο Ολυμπιακος πρεπει να περασει στην επομενη φαση, για να θεωρει την χρονια επιτυχημενη.

[+]  akyros.gr στις 16/02/2016 15:33

[+]  akyros.gr στις 16/02/2016 15:38

στις 16/02/2016 15:51
ΟΛΕΣ ΟΙ ΧΡΟΝΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΕΣ,ΤΙ ΝΑΠΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ?

στις 16/02/2016 15:57
ωχ πρεπει να προετοιμαστουμε σε αυτη την αναμετρηση με ποπ κορν και κοκα κολα και να πουμε στους καναλαρχες να βαλουνε τον κοκκινο σταυρο.αυτο το ειπα γιατι αντιπαθω τους γαυρους και τα πεναλτι και της βρομιες τους.οχι οτι οι αλλοι ειναι καθαροι αλλα οι γαυροι εχουν εξαντλησει καθε περιθωριο.στοιχηματικα το παιχνιδι αν και νωρις για καποια εκτιμηση.....βλεπω τον ολυμπιακο με διπλο εκει μεσα με σκορ 2-3.στην ευρωπη στηριζω τον ολυμπιακο αλλα στην ελλαδα οχι.

[+]  akyros.gr στις 16/02/2016 16:05

στις 16/02/2016 16:17
θελει προσοχη το ματς.. εχουμε ξαναπερασει απο κει , και τοτε ηταν καλυτερη ομαδα... αν ειμαστε προσεκτικοι και σοβαροι θα ερθει το διπλο...

στις 16/02/2016 17:05
4-1 ΤΕΛΙΚΟ

στις 16/02/2016 17:21
Εχει να φαει πουτσα ο γαυρος,πολυ μεγαλη πουτσα

[+]  Eagle007 στις 16/02/2016 17:29

στις 16/02/2016 18:51
Μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια... ο akyros.gr kai o mangas01 δουλευουν στην παε και ειναι βαλτοι να δημιουργουν προπαγανδα.Μην τους απαντατε!

στις 16/02/2016 18:54
Τα παιχνίδια είναι Χ και τα δύο.Αν ο Ολυμπιακός σκοράει στις Βρυξέλλες πέρασε.Αν δείτε 0-0 ισοπαλία κλάφτε τον.

στις 16/02/2016 19:28
Αντερλεχτ γαμα του πειραια την πουτανα

στις 16/02/2016 19:34
χοντα γαμιεσαι

στις 16/02/2016 19:55
hondaGSXR.mono YAMAHA YZF-R6.POYTANAS GIE

στις 16/02/2016 20:20
E E ERXETE E E ERXETE! TO 2! MOU-GALALALA!

στις 16/02/2016 21:45
oti και ναγραφετε ολυμπικ ντε πιρε ο θρυλος πηδαη ολη την ελαδα νδεν θα πηδηξη τους βεγγους διαλυσε τον παναθηναικο διαλυσε τον παοκ και την παρασκευη να λληροθουμε με την αεκ να την διαλυσουμε και αυτη.

στις 17/02/2016 02:52
oi theoi einai gauroi mi masate

στις 17/02/2016 16:43
ΕΝΤΕΚΑ ΜΗΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ,ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ.

στις 17/02/2016 18:24
prison-bet

στις 16/02/2016 18:51

1 Μεγαλη ΠΡΟΣΟΧΗ παιδια... ο akyros.gr kai o mangas01 δουλευουν στην παε και ειναι βαλτοι να δημιουργουν προπαγανδα.Μην τους απαντατε!

MLKS GENIESE DEN GINESE

στις 17/02/2016 18:25
kamariza

στις 16/02/2016 21:45

0 oti και ναγραφετε ολυμπικ ντε πιρε ο θρυλος πηδαη ολη την ελαδα νδεν θα πηδηξη τους βεγγους διαλυσε τον παναθηναικο διαλυσε τον παοκ και την παρασκευη να λληροθουμε με την αεκ να την διαλυσουμε και αυτη.... me tin aek den peksate akoma? shhhttt

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.