Ρανιέρι: «Δραματική η κατάσταση στην Ελλάδα»

Ρανιέρι: «Δραματική η κατάσταση στην Ελλάδα»



Δραματική χαρακτήρισε ο Κλαούντιο Ρανιέρι την κατάσταση που επικρατεί στην Εθνική Ελλάδας, με τον Ιταλό τεχνικό να τονίζει ότι δεν είχε τον απαιτούμενο χρόνο για να αλλάξει τα πράγματα στη «γαλανόλευκη».

Για την εμπειρία του στην Εθνική Ελλάδας μίλησε ο Κλαούντιο Ρανιέρι. Ο Ιταλός τεχνικός, που αποθεώνεται απ’ όλο τον κόσμο για την τρελή πορεία της Λέστερ στην Πρέμιερ Λιγκ, μίλησε στο ραδιοφωνικό σταθμό «Radio Anch'io Sport» για τα όσα έζησε στη «γαλανόλευκη», δηλώνοντας:

«Δυστυχώς, στον κόσμο μας μπαίνουν αμέσως ετικέτες, αλλά αυτό που μου δημιούργησε το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν η απροσεξία. Ήθελα να δοκιμάσω με μια Εθνική ομάδα και επέλεξα την Ελλάδα.

Έπρεπε να αλλάξουν όλα και είχα στη διάθεσή μου μόνο τέσσερα παιχνίδια. Πώς θα μπορούσα να το κάνω αυτό σε αυτές τις συνθήκες; Πώς θα μπορούσε ένας προπονητής να κερδίσει σε αυτές τις περιπτώσεις; Όποιος πήγε μετά από μένα, δεν έκανε κάτι καλύτερο. Εκεί υπάρχει μια δραματική κατάσταση
», τόνισε ο Ιταλός τεχνικός.

Όσο για τη φετινή πορεία της Λέστερ, ο Ρανιέρι δήλωσε: «Είναι σημαντικό για εμάς να παραμείνουμε συγκεντρωμένοι και να πατάμε τα πόδια μας στο έδαφος. Για τους παίκτες αυτούς συμβαίνει για πρώτη φορά στη ζωή τους να πετυχαίνουν κάτι τόσο ξεχωριστό. Συνεπώς είναι πολύ σημαντικό να μην κοιτάνε κάτω ή πίσω τους. Πρέπει να κοιτάζεις ψηλά. Αν κοιτάξεις προς τα κάτω θα πεις... “Θεέ μου που έφτασα”. Σίγουρα οι μεγαλύτεροι σύλλογοι είναι αυτοί που έχουν το άγχος, αλλά αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα».



Ομάδες που αφορά: ΛΕΣΤΕΡ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

9 σχόλια:

[+]  stasoumugdala στις 08/02/2016 21:26

στις 08/02/2016 21:28
ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΣΤΗ ΛΕΣΤΕΡ ΣΕ ΛΕΕΙ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΥΛΩΝΕΙΣ!

στις 08/02/2016 22:04
MOUXLA EXOUME PIASEI..! POUTANAS GIE GKIRITSI ..!

[+]  betpros στις 08/02/2016 23:07

στις 09/02/2016 02:03
Psofios για θυμησου ποιος ηρθε μετα απ αυτον σαν μεσιας! αλλα και τωρα υπαρχει χρονος για μια καινουργια αρχη αλλα πρεπει να πιασουμε πατο πρωτα για ξεκινησουμε κι αυτο ειναι θεμα παιδειας!

στις 09/02/2016 13:57
Egw apo auta pou katalava einai h ethinikh ellados einai ena tsifliki...adynatw na katanohsw oti xasame apo ta nhsia feroe...ta mats einai sthmena kai kapoioi vgalane xontra lefta sthn epo.osoi nomizoyn pws h idia omada poy htan stous 16 sth brazilia exase apo ta feroe dixws dolo kairos einai na ponhreutei apla thymytheitai poso plhrwnan oi nikes twn feroe mesa eksw kai to diplo ths b.irlandias mesa sto karaiskakh ktlp

στις 09/02/2016 14:03
Kai ferane ena megalo onoma san ton ranieri gia na epishmanoun to vathos ths krishs kai na poume oti nai den yphrxe dolos kai sthsimata...o ranieri phre ena poso apozhmiwshs ligotera apo osa lene ta tsontokanala kai oi efhmerides kai o karagounis kyrtjikis ktlp evgalan ta lefta ths syntakshs kai aposyrshs...o zagorakis ta kane poutana ston paok,o karagounis sthn ethnikh,o demia sthn aek ,o fyssas ston vazelo xarakthristika leew ligous giati einai kai alloi polloi ekeinoi ths xryshs xronias tou 2004 (na mh diagrafoun ta mynhmata mou)

στις 09/02/2016 14:03
*demis

στις 09/02/2016 20:16
axaxaxaxaxa....γελιοι πια και γραφικοι,παρολαυτα δε φταιμε παντα φταινε,οι αλλοι;;δηλ,οι ξενοι,ποτε εμεις!!axaxaxa..τωρα καθιστε αναπαυτικα,να τα τρωμε και με το δικιο του ο ανθρωπος,πιθανα παει να το παρει το πρωταθλημα στην αγγλια.ηρθε ειδε και εφυγε,με καλη αποζημιωση.οτι βγαλανε και οι παλιοι παιχτες της εθνηκης,λαμογια.καλα εκανε ο ιταλος,και εβαλε και ρητρα ασφαλειας,στο συμβολαιο του,σε περιπτωση αποτυχιας,και του ριξουνε μετα ολες της ευθηνες,πανω του.!!μαγκας ρανιερη.και ασχετα,αν απο παλια,δε κοουτσαριζε καλα της ομαδες.τωρα,σιγα..σιγα,βγαινει το ονειρο του!!ουστ ξεφτυλες της επο,και μερικων παικτων,που νομιζουνε οτι ειναι ολα ιδιωκτησια τους.ουστ,σκατανθωποι,λαμογια...

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.