Ξέσπασμα Αλαφούζου: «Υπήρχε εντολή να αποβληθεί ο Ζέκα»

Ξέσπασμα Αλαφούζου: «Υπήρχε εντολή να αποβληθεί ο Ζέκα»



Έξαλλος για την αποβολή του Ζέκα ήταν ο Γιάννης Αλαφούζος μετά το παιχνίδι του Παναθηναϊκού με την Ξάνθη, τονίζοντας πως υπήρξε εντολή για να αποβληθεί!

Ο πρόεδρος της ΠΑΕ Παναθηναϊκός, Γιάννης Αλαφούζος εξαπέλυσε βολές κατά πάντων αμέσως μετά την ήττα των «πρασίνων» από την Ξάνθη στη Λεωφόρο (0-1).

Ο ισχυρός άνδρας του «τριφυλλιού» εμφανίστηκε σίγουρος ότι ο διαιτητής Μάνταλος είχε εντολή να αποβάλλει τον Ζέκα, ενώ εξαπέλυσε επίθεση στην ΕΠΟ, τον υφυπουργό Αθλητισμού, Σταύρο Κοντονή και τη κυβέρνηση.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:


«Σήμερα αποβλήθηκε ο αρχηγός μας, ο Ζέκα, χωρίς να έχει κάνει απολύτως τίποτα, από ένα μέλος του τωρινού ποδοσφαιρικού συστήματος. Αυτό που συμβαίνουν είναι τραγικά. Έχουμε κρίσιμα παιχνίδια μπροστά μας και είμαι σίγουρος ότι υπήρχε εντολή να αποβληθεί ο Ζέκα, γιατί είναι ένας από τους πιο βασικούς μας παίκτες», ανέφερε αρχικά ο Γιάννης Αλαφούζος.

Από ποιον υπήρχε εντολή;

"Δεν μπορώ να το ξέρω αυτό. Η ΕΠΟ σίγουρα συμμετέχει σε αυτήν την ιστορία και άλλοι πολλοί. Εγώ θέλω να σας υπενθυμίσω ότι υπάρχουν πέντε ματς του Αστέρα Τρίπολης για τα οποία κατηγορείται ο Αστέρας Τρίπολης ότι τα έχει χειραγωγήσει και δεν έχει γίνει απολύτως τίποτα. Σφυράνε όλοι αδιάφορα. Υπάρχει μία εγκληματική οργάνωση, όπου υπάρχουν ενδείξεις και στοιχεία συνομιλιών με πακιστανικά τηλέφωνα, στήσιμο παιχνιδιών, ξυλοδαρμοί δημοσιογράφων, τα πάντα.

Η Κυβέρνηση σφυρίζει αδιάφορα, υποκριτικά ο Υπουργός βγαίνει και λέει να φύγει η ΕΠΟ, ενώ δεν έχει κάνει απολύτως τίποτα. Μόνο τον Παναθηναϊκό έχει τιμωρήσει κλείνοντας τις θύρες. Αυτό εδώ πέρα σήμερα ξεπερνάει τα όρια της ανοχής κάθε ανθρώπου και ρωτάω τον κύριο Κοντονή. Φταίνε οι οπαδοί για τη βία ή ο ίδιος που δεν έχει φροντίσει να λειτουργήσει η δημοκρατία σωστά γιατί είναι υπεύθυνη η Κυβέρνηση να αποδίδεται δικαιοσύνη. Τους έχουμε ψηφίσει για να κυβερνούν και όχι για να σφυρίζουν αδιάφθορα και να λένε βλακείες όταν φοβούνται και ζορίζονται".

Δε νομίζετε πως είναι σκληρά τα λόγια σας;

"Τι σκληρά; Αστειεύεστε; Είμαι συγκρατημένος. Αν μίλαγα σκληρά θα έλεγα πολύ χειρότερα..."

Εσείς τι προτίθεστε να κάνετε;

"Εγώ τι να κάνω; Εγώ δεν έχω ούτε εξουσία, ούτε είμαι κυβέρνηση. Ούτε νομοθετώ. Ούτε δικαιοσύνη είμαι. Ούτε αστυνομία. Ούτε δέρνουμε, ούτε τραμπουκίζουμε, ούτε ανατινάζουμε φούρνους".

Ο κόσμος βράζει απ' αυτή την κατάσταση;

"Η κυβέρνηση είναι ανίκανη. Ανίκανη να ελέγξει την εκτεταμένη διαφθορά του ποδοσφαίρου. Έχουμε μία καμόρα που λειτουργεί συστηματικά κάθε Κυριακή, έχουμε κασέτες, έχουμε αποδείξεις και δεν κάνουν τίποτα... Κάθε τόσο όταν ζορίζονται βγάζουν μία ηλίθια ανακοίνωση μπας και κατευνάσει ο θυμός μας..."

Έχετε σκεφτεί να πάρετε την ομάδα να φύγετε;

"Θα τους τσακίσουμε όλους... Εμείς δεν πρόκειται να φύγουμε, αυτοί θα φύγουν κάποια στιγμή, όχι εμείς".



Ομάδες που αφορά: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ, ΜΕΤΑ

Σχολιασμός

20 σχόλια:

στις 07/02/2016 00:40
2 ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΝΑΝΕ ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΖΕΚΑ ΚΑΙ Η ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ? ΡΕ ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΣΑΣΤΕ ΛΙΓΟ?

στις 07/02/2016 00:56
Oti nane ,poly kamenos nomizei thn barcelona exei o mamakas

στις 07/02/2016 01:17
oute 1 fasi den ekane o prasinos

στις 07/02/2016 01:21
Ρε μαλάκα Αλ..είδες τα στιγμιότυπα του αγώνα;;;;;καθαρότατη αποβολή του μαλάκα του Ζέγκα, να μην πω την επεδίωκε κιόλας με τα συνεχόμενα χτυπήματα που έκανε.Και βγαίνει ο καραγιόζης για να ρίξει στάχτη στα μάτια του κόσμου και λέει ότι φταίει ο Ολμπιακός για την αποβολή του μαλάκα!!!Αυτόν πρέπει να τιμωρήσει ο αθλητικός δικαστής γιατί ξεσηκώνει τους ανεγκέφαλους σε επεισόδια με τις μαλακίες που λέει!!άντε ρε βλάκα Αλ... που έμαθες και ποδόσφαιρο κακομοίρη- ηλίθιε με την ομαδούλα σου!!!!!!!!!!!!

[+]  xaIaris22 στις 07/02/2016 01:27

στις 07/02/2016 02:23
ALAFOUZE KWLOGAVRE MAS GLENTANE SE OLA TA SPOR KAI ESU LES MALAKIES,FTIAKSE OMADA PIA NA SHKWSOUME KEFALI,AS EINAI KALA TA UPALILAKIA SOU STA VRWMOKANALA KAI TA UPALILAKIA TIS 13 POU TOUS PLIRWNEIS KAI SE KRATANE AKOMA KAI MAS EXEIS KOPSEI TO GHPEDO

στις 07/02/2016 03:04
Mwre mhpws plhrwthike gia to mats o afragkouzos kai kanei oti poulaei trela? Gia ola ikano ton exw

στις 07/02/2016 08:38
loipon stramatsoni eisai tromponiii,..bendouza bendouza! oute k mporei na sas swsei enas anthrwpos o Leto! ante twra!

στις 07/02/2016 10:41
einai kamenoi aytoi oi vazeles pw re file...zoun se ENA diko tous kosmo..!!!

στις 07/02/2016 10:50
pame shmera gia ton +7 k afhste tis malakies prosgiotheite sthn pragmatikotita kanoniki h apovoli tou zeka mathete mpala k mhn koitate oti thelete!!!!ante malakes

στις 07/02/2016 11:43
Ρε αντε κοψτε τιε δικαιολογιες! Συνεχεια οι αλλοι σας φταινε!αντε παιξτε μπαλα. Φτανουν πια οι διακολογιες. Πιπιλα την εχετε κανει.

στις 07/02/2016 11:44
ευτυχως που υπαρχουν οπαδοι σαν τον sullivan και βαζουν τα πραγματα στη θεση τους

στις 07/02/2016 13:02
Ευτυχως αλαφουζε που εισαι τιμιος προεδρος,δεν στηνεις την ομαδα!!!πηρες εννια παιχτες κ ολοκληρο προπονητικο τιμ,ξεχρεωνεις τα υπερογκα προστιμα κ εξοδα που ειχε η ομαδα και κανεις και λιφτινγκ στη λεωφορο το καλοκαιρι.γεια σου ρε αφραγκουζο υπερανω των μπουκ και των εγκληματικων οργανοσεων!!! Βαζε ταυλαριδη να παιζει βασικο,ξερεις εσυ

στις 07/02/2016 13:20
ο παιδοφιλος αλαφουζος εχει λαλησει.. λες και ο ζεκα ειναι ο ζινταν και αμα τον αποβαλεις, η ομαδα καταρρεει.. δηλαδη οταν ριχνεις κλωτσιες στο ψαχνο συνεχομενα χωρις προθεση να παρεις μπαλα, μηπως ο παικτης της ξανθης επρεπε να πει και ευχαριστω στο ζεκα, και ο διαιτητης να του δωσει συγχαρητηρια για τις κλωτσιες που εριξε..;

στις 07/02/2016 14:33
ΗΤΑΝ ΚΙΤΡΙΝΗ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΚΡΙΣΗ . ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΚΚΙΝΗ. ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΑΝ ΗΤΑΝ Ο ΟΣΦΠ ΤΟ ΠΟΛΥ ΚΙΤΡΙΝΗ ΘΑ ΔΙΝΕ. ΑΥΤΗ ΕΙΝΝΑΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ

στις 07/02/2016 16:02
παιξτε μπαλα ρεεεεεεεεεεεεεεεε,χωρις φαση και μιλατε κιολας.Εχεται καταπιει την καραμελα οτι φταιει ολοι η αλλοι.Αντε μας τα πρηξατε!!!!

στις 07/02/2016 16:50
skaste re malakes

στις 07/02/2016 18:25
ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟΝ stasouamugdala

στις 07/02/2016 21:36
Alapoutsos oxi alafoutsos

στις 07/02/2016 22:24
mia xara kokkini itan ..! na min klotsage to kolopedi ..! ante gamithite malakes vazeles a3ioi tis miras sas..!

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.