Κύπελλο Ισπανίας: Μαγική Μπαρτσελόνα, έριξε εφτάρα στην Βαλένθια!

Κύπελλο Ισπανίας: Μαγική Μπαρτσελόνα, έριξε εφτάρα στην Βαλένθια!



Με τον Σουάρες να πετυχαίνει καρέ και τον Μέσι να ακολουθεί με χατ-τρικ, φτάνοντας τα 501 γκολ καριέρας, η Μπαρτσελόνα διέλυσε με 7-0 τη Βαλένθια και είναι από τώρα στον τελικό του Κυπέλλου Ισπανίας.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Μπαρτσελόνα κόντρα στην Βαλένθια. Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση, ισοπεδώνοντας με 7-0 τις «νυχτερίδες», στο πρώτο ματς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ισπανίας.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε από νωρίς (7’), με τον Νεϊμάρ να δίνει στον Σουάρες και τον Ουρουγουανό να σκοράρει με ωραίο πλασέ, «γράφοντας» το 1-0. Τέσσερα λεπτά μετά, ο Μπουσκέτς έβγαλε για τον Βιδάλ, αυτός γύρισε στον Σουάρες και ο Ουρουγουανός με δυνατό πλασέ από το ύψος του πέναλτι, διπλασίασε το προβάδισμα της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι είχαν την πλήρη υπεροχή και στο 29’ πέτυχαν γκολ… αριστούργημα. Ο Ινιέστα έδωσε στον Νεϊμάρ, αυτός έκανε τακουνάκι για τον Σουάρες, ο Ουρουγουανός άφησε στον Μέσι και ο Αργεντινός από κοντά «έγραψε» το 3-0!

Ο «Λίο» θα μπορούσε να πετύχει δεύτερο γκολ στο πρώτο μέρος, ωστόσο στο 45’ σημάδεψε το οριζόντιο σε τετ α τετ! Ένα λεπτό μετά ο Μέσι έφυγε στην πλάτη της άμυνας και ανατράπηκε (δεν είναι καθαρή η φάση) από τον Μουστάφι, κερδίζοντας πέναλτι και την αποβολή του Γερμανού. Ο Νεϊμάρ ανέλαβε την εκτέλεση, ωστόσο έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι.

Έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα σ’ όλο το δεύτερο μέρος, η Μπαρτσελόνα συνέχισε με το πόδι στο… γκάζι. Το 4-0 ήρθε στο 59’, με τον Σουάρες να δίνει με τακουνάκι στον Μέσι και τον Αργεντινό να σκοράρει με κοντινό πλασέ, φτάνοντας τα 500 γκολ στην καριέρα του! Ωστόσο, ο σούπερ σταρ της Μπαρτσελόνα δεν έμεινε εκεί, αφού στο 74’ πέτυχε 3ο γκολ, σημειώνοντας χατ-τρικ.

Οι γηπεδούχοι δεν έδειξαν διάθεση να πατήσουν φρένο, με τον Σουάρες να «γράφει» το 6-0 στο 83’ και τον ίδιο να σημειώνει καρέ στο 88’, για το τελικό 7-0! Η Μπαρτσελόνα είναι ήδη στον τελικό του Κυπέλλου, ενώ η Βαλένθια του Γκάρι Νέβιλ γνώρισε τη πιο βαριά ήττα της στο θεσμό από το 1928!




Ομάδες που αφορά: ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ, ΒΑΛΕΝΘΙΑ

Σχολιασμός

18 σχόλια:

στις 04/02/2016 00:23
Με το ζόρι.

[+]  geniusMSN- στις 04/02/2016 00:26

στις 04/02/2016 00:27
neville paretisou abale

στις 04/02/2016 00:42
αν και ειμαι ρεαλ..η μπαρτσελονα επαιξε απιστευα!!!

στις 04/02/2016 00:42
Η κορυφαία ομάδα του πλανήτη μετά τους Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ.

στις 04/02/2016 01:19
Υποκλιθειτε στην ομαδα ολων των εποχων παμε γερα να τα παρουμε ολαααααααααααααααααααααααααααα

στις 04/02/2016 01:24
taso πατωνειιιιιιιισ?? χαχαχαχα μεινε στην καλυβα σου σκαθαρι του ελεους χιχι τι ειπα παλι ρε γαμω!!?!?!?!

στις 04/02/2016 07:41
Μονο με κοκκινες μπορει

στις 04/02/2016 08:42
otan oi aloi eine jylinoi ginese esy megalos mono nh kokinh uyela ua dialysh thn mpartselona.

στις 04/02/2016 11:53
ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΤΗΝ ΡΕΒΑΝΣ ΜΕ BARCA-KOURELIA! ΕΚΕΙ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΑΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΤΡΑΠΑΤΣΟ ΑΠΟ ΤΟ MSN ΣΤΟ AMERIKANIKO BBC ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΑ

στις 04/02/2016 12:28
gatakia thn katalonias elate mesa sto karpoxori na sas viasoume

στις 04/02/2016 14:29
τ4sos o vlakas o abalos oso ke an den to thes i barca bori na ta pari ola fisika makari na gini me to kalo

στις 04/02/2016 14:32
VRE ASXETE TASO ESU TI MILAS; TI KOKKINES POU PERNEIS MUFA PENALTY K POSES KOKKINES OTAN PAIZEI H GAMW REAL SOU K NIKHSA VALENTHIA 7-0 ENW ESU APO ENA KWLOXORI TIS G ETHNIKHS PIGES KAI EKANES KAI VLAKEIA KAI APOKLEISTIKES KAI APO KUPELLO XAAXXAAXXAXA FANTASOU TI ASXETO PROPONITH EXEIS...GIA NA TO EKANE AUTO K 2ON ESU DEN MPOREIS NA MILAS GIA KUPELLO DEN EISAI KAI NIKA TIN VALENTHIA 7-0 KAI META TA LEME 2-2 ME TO ZORI EFERES PERSI STIN EDRA SOU VLAKA!

στις 04/02/2016 15:16
i barcelona tha pari to champion league to protathlima kai to kipelo ine sigouro

στις 04/02/2016 15:27
me to kalo yolo me to kalo ke makari

στις 04/02/2016 18:04
sixainomai tin barca alla andikimenoika den uparxei andipalos gia aytin tin omada oxi stin ispania alla genika se olo ton kosmo , ti na peis , kai den einai o mesi oloi i barca oute o suarez to sunolo tous einai apla paisteuto gamoto :)

στις 04/02/2016 21:01
μπαρτσ ερχομαστε

στις 05/02/2016 01:20
gia akoma mia xronia h barcelona tha parei 3pli ... dn borei na ti kontrarei kaneis tha ginei 1h fora to back to back.... ante geia BBC bye bye champions leage voutaldo pigene kina

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.