Σούπερ Λιγκ: Πέρασε… αέρα από τα Γιάννενα ο Ολυμπιακός

Σούπερ Λιγκ: Πέρασε… αέρα από τα Γιάννενα ο Ολυμπιακός



Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κώστα Φορτούνη (δύο γκολ, μια ασίστ), ο Ολυμπιακός κέρδισε άνετα με 3-0 τον ΠΑΣ Γιάννινα στους Ζωσιμάδες και συνέχισε με νίκες την πορεία του στην Σούπερ Λιγκ.

Ο Ολυμπιακός πέρασε… αέρα με 3-0 από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα και πλέον μπορεί να σκέφτεται την αναμέτρηση της επόμενης αγωνιστικής με τον ΠΑΟΚ.

Οι «ερυθρόλευκοι» «καθάρισαν» από πολύ νωρίς την υπόθεση νίκη, χάρη στον Κώστα Φορτούνη. Ο Έλληνας άσος με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ «έγραψε» το 1-0 στο 13ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά μετά μετουσίωσε σε γκολ το πέναλτι που έκανε ο Μανιάς, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Η ομάδα του Μάρκο Σίλβα κατέβασε ρυθμό, ωστόσο συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο, πετυχαίνοντας και τρίτο γκολ στο ξεκίνημα της επανάληψης. Στο 51’, ο Φορτούνης έδωσε πάρε-βάλε στον Ντουρμάζ και ο Σουηδός σε κενή εστία «έγραψε» το 3-0. Ο ΠΑΣ Γιάννινα δεν μπήκε ποτέ στο ματς και οι φιλοξενούμενοι είχαν μοναδική ευκαιρία στο 67’, ωστόσο ο Φορτούνης αστόχησε σε τετ-α-τετ, χάνοντας την ευκαιρία για χατ-τρικ.



Ομάδες που αφορά: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΟΚ

Σχολιασμός

19 σχόλια:

[+]  t4sos στις 31/01/2016 21:53

στις 31/01/2016 22:17
Τασουλα να φανταστω δεν ειδες το πεναλντι και μιλας.. Αν το ειδες ,και πιστευεις οτι δεν ειναι πεναλντι μαλλον θασαι ακομα ζαλισμενος απο το καβλι του λαζαριδη.. Ευκολο βραδυ για τον θρυλο.. Ανεβαινει η ομαδα..

στις 31/01/2016 23:15
Και μετά λέει ο τ4σος ότι εμείς μιλάμε όλο για τον παοκ, ενώ αυτός σε κάθε θέμα του ολυμπιακου είναι από τους πρώτους που θα σχολιάσει.

Τέλος πάντων τώρα με τον Τασούλη θα ασχολούμαστε εδώ η ομάδα μας παίζει μπαλαρα.

[+]  t4sos στις 31/01/2016 23:28

[+]  t4sos στις 31/01/2016 23:28

στις 31/01/2016 23:35
Μπαλάρα στα πρώτα 25' μετά κατέβασε ταχύτητα...@t4sos είδες κάτι παράλογο από την διαιτησία σήμερα?

στις 31/01/2016 23:42
0-5 eprepe na erthei auta ta matsakia ta exoume gia plaka.Se 3 mines tha imaste teliko Europa League kai isos to paroume

στις 31/01/2016 23:47
Τασουλα κακο ψοφο μπασταρδι..γαμω οτι αγαπας μουλε

στις 31/01/2016 23:57
Τ4σος με την δικιά σου λογική και εμείς ασχολούμαστε με τον παοκ επειδή μας διασκεδάζει όπως και τα σχόλια (όχι όλων) των παοκτζηδων.

Όσο για το πέναλτι, έχεις κανένα παράπονο για σήμερα; Νομίζεις ότι αδικήθηκε ο πας; Εσύ σαν παοκτζης έχεις παράπονο από την διαιτησία;

Επίσης για να πάρεις πέναλτι πρέπει να μπεις και στην περιοχή.

[+]  t4sos στις 01/02/2016 00:04

στις 01/02/2016 00:19
τασουλα-τσατσουλα που σε ειπανε και πιο πανω μερικοι να πας να γαμηθεις εσυ η μανα σου και οτι αλλο ιερο εχεις πουστρα της ντροπης κολοβουλγαρε κερατα βρωμοτουρκοσπορε θα σε γλεντησουμε σε μια βδομαδα σου ερχομαστε βρωμοπορνη τσατσα.για ξαναμιλα ετσι πουστρα και θα σου γαμησουμε τη μανα ομαδικα...ουαχαχαχαχα

στις 01/02/2016 00:45
OLO NIKAME.EIMASTE PRWTATHLITES

στις 01/02/2016 00:46
Diladi an pw twra oti o olympiakos exei 50 prwtathlimata mporei na mou kaneis tipota???Afou eimaste anikitoi!

στις 01/02/2016 11:19
ΤΑΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ,Ο ΜΑΝΩΛΗΣ ΣΤΟΝ ΧΩΝΕΙ.

στις 01/02/2016 14:01
Γαβριλομανια σκασε ρε! Εγω δεν γαμαω αντρες! Και ξεκολ μαλακα δεν εχω πει ποτε καγι για εσενα

στις 01/02/2016 14:03
TI OMADARA INE AUTI RE ETIMI GIA CL

[+]  betpros στις 01/02/2016 14:04

στις 01/02/2016 19:57
ZILEUO POU DEN EXETE PAI POUTHENA STIN EUROPI KAI TO PEZETE TRENO POUTHENADES BONUS TON OMILON [NIEPR]

στις 02/02/2016 17:41
ΜΑΝΩΛΗ,ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΤΑΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΡΑΣ?

Πείτε τη γνώμη σας:

Για τη συμμετοχή σας στη συζήτηση απαιτείται εγγραφή.